Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    teşekkürler fullthrottle güzel bilgi gerçekten...

iyi ki doğdun sevgili motobey ağabeyim. paylaşımların bu başlığı okuyan bütün karakız sahipleri için faydalı ve güzel şeylerdi. bana da çok faydası dokundu bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. nice mutlu yıllara.

sevgili arkadaşlar başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum. yaklaşık iki hafta önce motorumun genel bakımını yaptırmak için tamirciye gittim. Levent usta sağolsun gerçek bir usta olduğunu gösterdi. motorun çekişi, duruşu, sesi, vs. herşeyi değişti. gerekli bütün ayarları yaptı ve eksikleri tamamladı sağolsun. yalnız bir parçayı değiştirmemin iyi olacağını söyledi. yanlış anlamadıysam motor ile hava filtresini bağlayan yumuşak plastikten bir boru var. motor bloğunun ön lastiğe bakan kısmında bir girişi var. bizim karakızların çok kaliteli! plastik malzemeleri olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. işte bu normalde yumuşak olması gereken plastik boru iyice sertleşmiş ve motor bloğuna girişte çok az bir kısmı içerde kalacak şekilde tutunuyormuş artık. yani her an motorun direk dışardan hava alma riski var. bu olayı paylaşmak istedim. sizlere tavsiyem motoru servise götürdüğünüzde bu parçayı kontrol etmelerini isteyin.

bu arada ben de sevgili baycode sayesinde varlığını öğrendiğim cst marka lastiği biraz araştırdım ve izmirde bir bayinin sattığını öğrendim. telefonla konuştuğumuz amcayla pek anlaşamadık ama zor da olsa ellerinde 130/90-15 lastiğin olduğu bilgisini aldım. daha falza zorlamayıp yerinde görmek istiyorum lastiği umarım sevgili baycode'un kullandığına benzer birşeydir. ilk fırsatta bayiye gidip akabinde nasıl bir şey olduğunu buraya yazacağım.

hepinize keyifli sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı stonefree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum. yaklaşık iki hafta önce motorumun genel bakımını yaptırmak için tamirciye gittim. Levent usta sağolsun gerçek bir usta olduğunu gösterdi. motorun çekişi, duruşu, sesi, vs. herşeyi değişti. gerekli bütün ayarları yaptı ve eksikleri tamamladı sağolsun. yalnız bir parçayı değiştirmemin iyi olacağını söyledi. yanlış anlamadıysam motor ile hava filtresini bağlayan yumuşak plastikten bir boru var. motor bloğunun ön lastiğe bakan kısmında bir girişi var. bizim karakızların çok kaliteli! plastik malzemeleri olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. işte bu normalde yumuşak olması gereken plastik boru iyice sertleşmiş ve motor bloğuna girişte çok az bir kısmı içerde kalacak şekilde tutunuyormuş artık. yani her an motorun direk dışardan hava alma riski var. bu olayı paylaşmak istedim. sizlere tavsiyem motoru servise götürdüğünüzde bu parçayı kontrol etmelerini isteyin.
    Anladığım kadarıyla emme manifoldundan bahsediyoruz. Hava filtresinden çıkıp karbratöre giren hava karbratörde yakıt ile karışıp emme manifoldu yardımıyla yanma odasına iletilir. Motor bende olsa fotograflayıp gösterirdim. Kontrol edilmesi gerekli gerçekten.
    Manifold hortumu ısı değişimlerine çok dayanıklı olmalıdır, aksi takdirde motor çalışırken sıcak ve kış gunlerinde cok soguk konuma girmesi hortumda çatlaklara sebeiyet verecektir. Küçük bi bilgi: çöl ü çöl yapan çöllerdeki gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkının cok fazla oluşudur.. Bu sıcaklık farkı kayaların kum tanelerine parçalanmasına sebebiyet vermektedir.
    Manifold hortumu; özellikle orjinal hortumlar gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum ki dandik.. Hatta dandik değil ... dandik ötesi.. cok daha farklı bi kavram...Aynı problemle bende karşılaşmıştım. Motoru ilk aldıgımda ibrahim abi hava aldıgını söyledi, kelepçesini sıktık.. Daha sonrada başka bi ustanın dikatini çekmişti, sonunda değiştirdim. Çıkan manifold hortumum delikti... Hayati bi organ olmasına ragmen cok dandik yapılmış gerçekten..
    Manifold hortumunda motorda pistonun aşşagı inmesiyle oluşturulan vakum yardımıyla, karbratörde belli oranlarda karışmış yakıt&hava bileşimi çekilir. Manifoldda delik veya kelepçelerde boşluk veya kaçak oldugunda motor hava alır ve performans düşer. Motorun çalışma sesinden veya gaz verince motorun rolantideki devirne cok yavaş düşmesiyle(bu son yöntemin dogrulugundan cok emin değilim, yanlışım varsa düzeltin lutfen) anlaşılıyor diye biliyorum.
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Orjinal ön amortisörler sağ-sol 630 ytl'yi buluyor.Bu çok pahalı geldi bana bunun yerine başka bir markanın ön amortisörleri uyup uymayacağını bana söyleyecek birileri varmı ? Kabusum Oldu !!!.......

Motosikleti
    fz6sa
    .

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Laatik konusunda gelişme olursa bana msn'den haber bırakabilirsiniz. Havalar iyice soğudu ama hala vazgeçemiyorum binmekten. Hava yağmurlu ve yollar kaygan ama yindede dayanamadım Yamaha'ya bindim. Kesinlikle yağmurlu havalarda racing tarzı motorlara binmeyi tavsiye etmiyorum. Lastikler kafası nereye eserse oraya gidiyor. Motora müdahale şansında olmuyor. karakızım gözümde daha bir büyüdü. Şehiriçinde yağmur kar çamur demez istediğin yola gider valla. Bu arada bizim Karakızların ön amortisörü çok pahalı. Olması gerekeneden daha pahalı. Muhtemelen Zonghsen veya Zealsun'un kroslarının ön amortisörler uydurulabilir. Çıkma olarakta bulabilirsiniz yada sıfır olarak daha düşük maliyetli alacağınız kanaatindeyim.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    slm arkadaşlar ben hasan boluda oturuyorum hepinizin ellerine sağlık emeğinize sağlık..acaba pertte çıkmış veya ağır hasarlı bir asya gy 200 varsa bu topikten bilgilendirebilirseniz beni çok teşekkür ederim..

Bu cevapsızlıkta 200 gynin ne kadar sağlam bir motor olduğunu anlatmaya yeter diye düşünüyorum

Motosikleti
    fz6sa
    saglamdır saglamm ahhhh ahhh

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    zaten perte çıkarabilene asya firmasının yüzde 49 hissesini veriyorlarmış
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Ön sol amortisör alt kovanı arıyorum veya Ön sol amortisör komple arıyorum.Bana Yardımcı Olabilecek Birileri Varmı ?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    cros motor arıyorum tarz deyiştirmek ieteyen varsa bisan senetorle takasa gircek arkadaşlar bana ulaşın tel 5057767722

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cros motor arıyorum tarz deyiştirmek ieteyen varsa bisan senetorle takasa gircek arkadaşlar bana ulaşın tel 5057767722

Bir ad tek sol amortisör buldum çıkma.Şu an Makina Canavar Gibi Oldu.Gururla Duyuriyim Dedim.

Motosikleti
    CBF150
    bu ilandaki

http://www.sahibinden.com/acil_satil...=as%20200%20gy

ön camurluk hangi motoya ait bileniniz var mı?
    her şey bir bmx'le başladı..

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    arkadaslar gene uzun suredır kayıp oldum ama kusura bakmayın 7000 km deyım bakımlar full allah kaza bela vermesın hala bı problem bı sorun yok şükür .. herkesin kurban bayramı hayırlı vemutlu geçer işallah diyorum herkesi büyüklerimin elerinden küçüklerimin gözlerinden .. herkesi bi yerinden öptüm hayırlı bayramlar ......

kusura bakmayın işlerimiz cok yoğun bakamıyorum sayfaya :(
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    Asya 19-a
    arkadaslar bende asya 19 a var 9000de 5 kere yolda kaldim 4 kez kayis degisti ve 2 kezde kayis setini komple degistirdim ama yinede ayni acayip kayis kopartiyo ne yapsamda 1kezde motoru yandi 80km hizi gectigim zaman asiri titreme yapiyo ve cok cabuk sisme yapiyo 10 kmlik bir yola bile korkarak gidiyorum hic memnun degilim ve gy200 modelini almak istiyorum ama sonucta ayni marka 19 a gibi surekli ariza cikarmasindan korkuyorum sizce nasildir saglammidir gy200 modeli kullanan arkadaslar bana bir fikir verirmisiniz bu konuda
    cr@zy duffy

s_c_d_n_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS + S&T GT250 + Ramzey QM 200 GY

Tüm As 200 Gy-2 sahiplerine ve sahibi olmak isteyenlere selamlar

Tüm As200 Gy-2 sahiplerine ve sahibi olmak isteyenlere selamlar...
    Bende 15.06.2008 tarihinden beri bir As200 gy-2 kullanıcısıyım...
    Bu başlığı nerdeyse baştan sona kadar okudum,süreklide takip ediyorum ama bu aralar pek kimseler yok,hem başlığı güncellemek hemde sizlerle tanışmak için bende bişiler yazim dedim...
    Burdan çok şeyler öğrendim ve uyguladım motorumda(bilgi paylaşımında bulunan herkese teşekkürler)
    bundan sonra bende sizinle bilgi paylaşımında buluncam inşallah....
    6 ayda 6000 km yi geçik yol yaptım ve büyük bi promlem ile karşılaşmadım.. şehir dışı gezilerine cesaretim olmadı ama istanbulda gezmediğim yer kalmadı motorumla istanbuldaki as200 gy-2 kullanıcılarıyla tanışıp, ufakta olsa geziler yapmak isterim,böyle bi organizasyon yaparsak çok güzel olur hani...benim gibi düşünen arkadaşlar varsa irtibata geçelim lütfen ve yapalım bişiler bu başlığıda boş bırakmıyalım lütfenn
    KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER....

Motosikleti
    fz6sa
    iiii bayramlaaaaaaarrrrrR!!!!

Selamlar herkese Ben bayramın 1. günü yollarda boştur diye aldım kzuenin motorunu Rumeli Feneri' ne gittim. Mükemmel bir manzara var orda. İnsan o boğazın bitşini, kardenizi görünce bi hoş oluyo Fotoğraf ta çektim ancak teknik bir problemden ötürü veriler hafıza kartının içinden silindi

Bende geçtiğimiz yaz dönemi (Nisan-Eylül) asya 200le bayağı takılmıştım. Beni 7000km boyunca hiç yolda bırakmadı karakız. Az uğraşmadım değil hani ama bu benim mükemmeliyetçi oluşumdan ve bu işleri yapmayı motorla uğraşmayı seviyo olmamdan kaynaklanıyo olsa gerek Bende bi motor grubuyla geziye katılamadım. Belki motora belki kendime güvenemediğimden ancak yeri geldiğinde yükledim motora eşyaları Bursa' ya gittim, yeri geldiğinde Ankara' ya gittim TEM 'den. Banamısın demedi valla karakız Ben bittim o bitmedi Hatırlıyorum bi ara rampa çıkarken şişer gibi oldu motor kısa bi molayla o da geçti gitti.

Sizi yolda bırakırmı bilmem artık bişeyler söylemek istemiyorum bu konuda dilimde tüy bitti çünkü ama her motor gibi onunda ilgi görmeye hakkı var

Diyorsanızki; benim zamanım yok benzinini doldururum işten eve evden işe giderim, haftasnları motoruma ayırcak zamanım olmaz ayda 1 kere de olsa orasını burasını kurcalayamam zaten pek de anlamam hele tırnak aralarında kalan yağ lekelerinden nefret ederim ( gerçi bunu WD-40 ile halledebiliyosunuz ) diyorsanız bence almayın. Çok küfredersiniz sonra motora ki küfrü hakedecek bi motor değil

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER....

s_c_d_n_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS + S&T GT250 + Ramzey QM 200 GY
    Buda benim KARAŞİMŞEĞİM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Herkese merhaba,
    Ben forumunuza yeni katıldım,bi kaç gündür bu topic'in tamamını okumaya çalışıyorum.Çok faydalı bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.

Ankaralıyım,25 yaşındayım,1995 den beri motosiklete binerim.

Ufak cc'lerde pekçok motosikleti kullandım,yakında ehliyetimi alıyorum ve biraz ayakları yere basan bir motosiklet almak istiyorum.

Bu model tam olarak aradığım özellikleri sunuyor.

Fakat;

1- Uzun yola dayanır mı?Artçı ile kullanacağım (Toplamda 120 kg civarı ağırlık)
    2- 15 inch lastik bulabiliyormusunuz?

Cevaplarsanız sevinirim.

Herkese bol keyifli ve kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    sevgili enduromania eminimki uzun yol soruna benim vereceğim cevap yeterli olacaktır temmuz ayında artcım ile beraber 180 kg ve yaklaşık 20 kg de yükümüzle manisadan antalyaya 6 saat gibi bir süre içerisinde sadece 20 şer dakikalık 3 mola ile sorunsuzca gittik yaklaşık olarak 550 km çivarı bir yolda bana hiçbir sorun yaşatmadı sanırım bu cevap yeterli olacaktır saygılar
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler