Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Bende Sevgili Baycode'ye lastik için ulaşmalıyım. Bu arada merabalar arkadaşlar. Sizleri unuttum sanmayın. Benim 2. bebeden sonra çok yoğun geçiyor günlerim. Ayrıca karakızıma birde kızıl prensesi kuma getirdiğimiz için bir türlü yoğunlaşamadık foruma. Haftasonu ikisinide gezmeye götürdük. Ankaradaki yarışlara götürdük ikisinide. Mutlu oldular.

Kızıl Prensesle yoldaki hallerimiz.

Kardeşim Karakızla takipte. :anlasma
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bizde yarışlardaydık abi, haberleşseydik tanışırdık bi yau. yzf hayırlı uğurlu olsun abi Allah kaza bela vermesin. aydın abi depo grenajı bu ay sonu gelir diyo, haberin olsun abi. baycode'ye ulaşırsanız haberimiz olsun.
    hörmetler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    İbrahim Abi bu yollar bana bi yerden tanıdık gelio ama
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlam veremiyorum ya hep birileri girip bu tarz sorular soruyo kimse de araştırıp gelmez.
    Asya Motor Resmi Web Sitesi
    sitede öyle bir haber yok, bende etraftan duymadım doğrusu. Sanmıyorumda..
    Konuyla ilgili bilgin varsa bizimlede paylaşırmısın? Yoksa neden durup dururken böyle bir soru sorduğunu sorcam açıkçası.
    Hemen hemen tüm Çin'li firmalar yalan olduğu için olabilir mi sence bu sorum?
    Asya'nında battığını, artık yedek parça falan temin etmediğini duydum; sormak istedim.

Internet sitesinin varlığı o şirketin hala aynı şekilde hizmet verdiğinin göstergesi değildir. Bilenler bilir, Türkiyedeki en iyi çinli markalardan biri Zealsun'dı. Onu getiren şirket Polen Motor. Hala internet siteleri aktif. Ama şirket hemen hemen tümüyle bıraktı motosiklet işini. Yedek parça bulmak çok ama çok zor. Yada aynı şey piyasadaki 10'larca Çinli marka içinde geçerli..

Asya motor da aynı kaderi paylaştımı diye düşündüm. Gördüğüm oki sizin modeller GY200 serisi artık gelmiyor. Umarım yedek parça sıkıntınız olmaz. Selamlar..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    modelide getirtecekler tekrar, yedek parçalarda yolda imiş birkaç haftaya kadar girecekmiş türkiyeye. güvenilir bi servis abimiz söyledi, onun yalançısıyım.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    novarix amacın belli
    çamur at izi kalsın
    ama yer yanlış buradaki dostların içini karartmak senin işin değil biz motorlarımızdan memnunuz senin galiba elinde kalan bir motorun var markasını ve modelini bizimle paylaşırsan sana yardım edeceğimize emin olabilirsin
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Asya 200 gy'nin ön amortisör takım fiyatını bilen varsa yazabilirmi?

Motosikleti
    fz6sa
    TELYAKAR MAKINA SAN. TIC. LTD. STI.

Adres: MÜNZEVILER CAD. NO: 21/A
    İlçe / Semt: ABİDİNPAŞA
    İl: ANKARA
    Telefon: 0 312 320 40 44
    Faks: 0 312 320 40 19
    SATIS + SERVIS + YEDEK PARÇA

Aydın Abi'nin servisi mesai saati içinde ulaşırsan o sana gerçek liste fiyatını soyleyecektir.

Alıntı ferdagulbenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    novarix amacın belli
    çamur at izi kalsın
    ama yer yanlış buradaki dostların içini karartmak senin işin değil biz motorlarımızdan memnunuz senin galiba elinde kalan bir motorun var markasını ve modelini bizimle paylaşırsan sana yardım edeceğimize emin olabilirsin

Bu kadar sert bir tepki için ne yaptım acaba..?

Elimde kalan bir motorum falan yok. Çin malıda kullandım birçoğumuz gibi. Ramzey ile ilgili kişisel problemimde yok. Şu supermoto modelini oldukça beğeniyorum, bu yüzden sordum. Yani düşündüğünün aksine GY200-2 çamur atmaya çalıştığım değil, almayı düşündüğüm ama ortadaki yedek parça - servis söylentileriyle ilgili çekindiğim bir model.

Insan kendi nasılsa karşısındakinide öyle bilirmiş. Yapacak birşey yok.

Uzun uzun, mutlu kilometreler dilerim size.

Motosikleti
    fz6sa
    Ben kendi adıma konuşayim, bu asya 200 sayfaasına o kadar cok gelenler markayı model i kotuleyenler oluyo ki açıkçası bizde paranoyak olduk dogrusu. Hiç bir sebebi yokken gelip abuk subuk şeyler soyleynler o kadar cok cıkıyoki aralarda... Geçmiş sayfalarda bu mevcut.
    Senin yazdıklarını gorunce de ilk düşündüğüm, ilk aklıma gelen şey bu yöndeydi. Kusuruma bakma. Bu kadar sert bi tepkiyi sen degil senden once gelen birkaç eleman yazdıklarıyla sagladı...

Ferda Abi'nin de benim gibi düşündüğüne eminim.

Almayı düşünüyorsan en azından birkaç model arasında kaldıysan ve bunların arasında asya200 de varsa yedek parça, servis olayını kafana cok takma. Diger artılarının bu eksisinden katkat büyük olduguna inanıyorum. O kadar param ve sabit bi gelirim olsa düşünmeden alırdım.

olabilir hocam, hepimiz insanız.
    Çin'li kötüleme furyasını bilirim, bende çok çektim zamanında bu tip adamlardan.. Çin makinesi kullanırken gelirler "Kaç kere yolda kaldın?" diye sorarlardı.. Oysa neredeyse 7000km boyunca yolda kalmayı bırak, ufacık bir problem bile çıkarmamıştı makinem. Alan arkadaşta hala sorunsuz biniyor.

Yukarıda bir arkadaşımız Ramzey tekrar getirecek bu motorlardan demiş..? Acaba bu konuda Ramzey Merkez ile görüşen varmı?

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Ben şahsen çok alıştım Karakıza. Daha dün müşterisi çıktı ama satmak fikri bile içimi cızz ettiriyor. Şehiriçinde Yamaha sürmek ölümden beter. Bu şartlarda Karakız hala eskisi gibi çekici. Özellikle Yamahanın şehiriçinde kilometrede 40 YKr'yi geçen yakıt tüketiminden sonra.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

Motosikleti
    fz6sa
    istanbula gidiyorum karakız kullancm oley!!!!

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    [QUOTE_inspire]istanbula gidiyorum karakız kullancm oley!!!! [/QUOTE]

motor yaşadı desene toparlayıp gelirsin şimdi karakızı

Alıntı inspire adlı üyeden alıntı
    istanbula gidiyorum karakız kullancm oley!!!!
    motor yaşadı desene dostum toparlar dönersin şimdi sen karakızı

kazasız belasız sürüşler. dikkatli ol istanbul trafiği sakat olur.

Onur kardeş bu arada yedek depo anahtarı yukarıdayken mi yedekte oluyodu aşağıdayken mi ? forumda bir ara sen yazmıştın diye hatırlıyorum ama bulamadım.

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    novarix onur kardeşim benim yerime yazmış zaten ama mademki sende çinli kullandın tepkimizi anlamışsındır
    canım kardeşim herhaldeki hepimiz bir japona ingilize almana yada italyana binmek isteriz ama bütçe meselesi be kardeşim ne yapalım biz bunlara yetebiliyoruz şimdilik
    1950 model bmw r51/2 vardı bende makina gerçekten başkaydı ama iki tane karbüratör 600 ytl
    iki ekzost 500 ytl tekli koltuk selesi 400ytl sarz dinamosu 650 ytl ve illakide orjinal olacak yan sanayi yada başka bir motordan uydurma olmuyor ben bunlarla tam 15 yıl uğraştım halen elimde 1979 650 cb honda var marş dinamosunun zincir gergisi yok diye yıllardır yatıyor olsa yani bulabilsek takıcaz ama yok abi
    bunları nedenmi anlattım
    çinde bu sorun yok aslında
    neden çünki mutlaka gereken bir parça olunda diğer bir çinlinin parçası oluyor fiyatlarıda mantıklı geliyor seni yanlış anlamış olmamdan muzdaribim özür insanı küçültmez ben senden özür diliyorum nerelisin bilmiyorum arkadaşım ama eğer bir gün bu motorlardan almaya karar verirsen bu sitenin müdavimleri sayın ibrahim abim sevgili kardeşim onur acizane ben ve ismini sayamadığım diğer tüm sevgili arkadaşlarım yardımcı oluruz gönlün rahat olsun kardeşim
    bu motor şu anda türkiyede bulunan en yakışıklı ve en kaslı çinlidir gönlün rahat olsun her zaman yanındayız sende gel katıl bize
    bu arada hey sevgii asya gy 200 cü arkadaşlarım kardeşlerim ve ağabeylerim
    önümüzdeki yaza kesinlikle sadece bize özel yani karakızcılara özel bir organizasyon yapmanın zamanıdır şimdiden yavaş yavaş oluşumu başlatalım diyorum
    ne dersiniz?
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı stonefree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur kardeş bu arada yedek depo anahtarı yukarıdayken mi yedekte oluyodu aşağıdayken mi ? forumda bir ara sen yazmıştın diye hatırlıyorum ama bulamadım.
    Ben buldum benim anlatımı sf.37 deymiş tekrar yayınlayayim

(1)
    Bu konumda motor rezerv de. Benzin bittiğinde yedek depon dolu olacak.

(2)
    Bu açıklamayı yaparken 2-3 ay önce emin değildim ancak ibrahim abinin hediye ettigi teknik kitapçık saolsun şimdi eminim. Kelebek bu konumda iken yakıtı tamamen kesmekte. Motoru rolantide bırakın kelebegi bu konuma getirin, yakıt hortumunda kalan benzin yukardan benzin gelmedgnden ilk emilmeye çalıştıgı anda vakum oluşturacak ve bir müddet sonra motor stop edecektir Ne işe yarar nerede ne zaman kullanılır bilmem. Ama fazla bilgi göz çıkarmaz, belki birgün lazım olur diye eklemek istedim

(3)

Motor giderken stop etti ... Kelebegi bu konuma getirip biraz marşa basıp yola devam edebiliyoruz
    Benzinciden çktıktan sonra bu kelebek kolunu bu konumda bırakmayın, depou doldurduktan sonra tekrar eski haline (1) konumuna getirinki stop ettginizde yedek deponuz dolu olsun.
    Benzin bitti stop ettinü bi baktın ki bu konumda kelebek o zaman = ayaklara kuvvet

Uzun lafın kısası kelebek kolunu el verdigince aşşağı konumda kullanın! Stop edince yukarı benzin fulleyince tekrar aşşagı şeklinde

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    eline sağlık kardeş teşekkür ederim. yanlış yöndeymiş anahtar. rezervde gidiyormuşum kaç gündür sağolasın tekrar.

Motosikleti
    fz6sa
    ne demek dostum artık bir fotoğraf makinem de var bol bol resim paylaşırım artık. sen de çok üzülme. aslında kendimle karşılaştırdığımda şanslısın da. öğrenci halimle motorsiklete sahip olmayı aklımın ucundan geçiremezdim. iyi ki böyle bir kuzenin varmış da en güzel zamanlarında motor kullanabildin. liseden beri (1998 de liseden mezun olduğumu düşünürsek 10 seneden beri ) motor hayalim vardı. anca alabildim bir tane. sen bir mezun ol hele bu kadar motor tecrübesinden sonra çok daha iyilerine sahip olacağına inanıyorum. ama çok istiyorum dersen de gel bi ara izmire al benim motoru istediğin kadar takıl emrine amadedir karakızım.

Teşekkür ederim Burak Abi Sagol varol

eline sağlık kardeş teşekkür ederim. yanlış yöndeymiş anahtar. rezervde gidiyormuşum kaç gündür sağolasın tekrar.

Rica ederim ne demekk Rezerv kolu konusu bi yana başka bi teknk bişi olursa ben elmden geldgnce yardımcı olmaya calısıyorum Hele yardımımın dokundugunu gormek cok buyuk zevk veriyo bana

__________________________________________________ _______________
    Bu arada unutmadan İbrahim Abi ' nin doğum günü bugün

i2 doodun ibrahim abim

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    [QUOTE=inspire;1324163]Ben buldum benim anlatımı sf.37 deymiş tekrar yayınlayayim

(2)
    Bu açıklamayı yaparken 2-3 ay önce emin değildim ancak ibrahim abinin hediye ettigi teknik kitapçık saolsun şimdi eminim. Kelebek bu konumda iken yakıtı tamamen kesmekte. Motoru rolantide bırakın kelebegi bu konuma getirin, yakıt hortumunda kalan benzin yukardan benzin gelmedgnden ilk emilmeye çalıştıgı anda vakum oluşturacak ve bir müddet sonra motor stop edecektir Ne işe yarar nerede ne zaman kullanılır bilmem. Ama fazla bilgi göz çıkarmaz, belki birgün lazım olur diye eklemek istedim

benzininin son damlasini da kullanip motoru stop ettirerek yolda kaldiginda; daha sonra depoya benzin koysanda hatta deponu fullesende motorun calismayabilir,bunun sebebi motorun yakit bitince iceri hava cekmis olmasidir ve benzin artik depodan gelememektedir.. iste bu durumda o kelebegi bu konuma getirip senin de soyledigin o vakumlama hareketini yaptirirsin motora..kelebek o konumdayken motorunu calistirmayi dene daha sonra kelebegi eski haline getir yeniden calistirmayi dene ilk basisinda calisacaktir..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzininin son damlasini da kullanip motoru stop ettirerek yolda kaldiginda; daha sonra depoya benzin koysanda hatta deponu fullesende motorun calismayabilir,bunun sebebi motorun yakit bitince iceri hava cekmis olmasidir ve benzin artik depodan gelememektedir.. iste bu durumda o kelebegi bu konuma getirip senin de soyledigin o vakumlama hareketini yaptirirsin motora..kelebek o konumdayken motorunu calistirmayi dene daha sonra kelebegi eski haline getir yeniden calistirmayi dene ilk basisinda calisacaktir..

Teşekkür ederim Süper bilgi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler