Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CyberTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    selam babalar ben döndüm......

iki gündür işler çok yoğun o yüzden yazamadım ...

hafta sonu için eşimle beraber izmire gitme kararı aldık tabiki sıfır AS 200 gy-2 ile cuma günü üzerinden hiç inmedim desem yeridir 300 km bakımına yetiştirdim..

cumartesi yola koyulduk denizliden yavaş yavaş 80-90 izmir yoluna koyulduk ama bi baktım oda ne.. ilk uzun yol heyecanından ceketi evde unutmuşum hemen bi yerden kot ceket aldım içime sinmedi aslında korumasız yola çıkmak ama çıktık bi kere ... neyse aydına gelmeden 50 km önce yanımdan gecen bi otobüs taş fırlattı göğsüme 20 dk mola verdim yolda bu arad her 45 dk bir 10 dk mola vererek seyahat etmeye dikkat ediyorum..

az daha gittik öküzün biri motorun önüne litrelik pet şişe fırlattı yakalayamadık danayı bide dokuz eylül üni. araştırma blm yazıyodu KİA sorento marka bi jipti okumuş öküzler harbi bir kaza atlattım bence...

aydında depoyu fulledikten sonra izmire gitmekten vaz geçtim otobana girmeden doğruca kuşadasına.. kardeşim orda bi otelde çalışıyo ona uğradım 2 yıldır görmüyodum bi çayını içtim ordan izmire ertesi günde selçuk kalesine ve pamucak'a denize gittim ve oradanda denizli'ye döndüm ilk uzun yol deneyimim böyle oldu benim kara şimşekle

iki gündür sağ kolum dirsekten parmaklara ağrıyo ee tabi bu gezinin sonunda 1000 km doldu...servise verdim yağı değişti..

bende şanslı tayfadanım herhalde şu ana kadar herhangi bir yağ sızıntısı olmadı

ama başka problemlerim var

ön diskten ses geliyo cırt cırt düzenli bir ses düzelir falan dediler ama düzelmedi buda beni sinir ediyo

ikinciside en moral bozucu olan şey elektronik ateşlemem sabahları çalışmıyo en az 5 dk uğraştrıyo bende artık ayak marşıyla çalıştırıyom motor ısındıktan sonra problem kalmıyo sabahları komşular sana bozuk motor satmışlar diolar kuduruyom beyler bildiğiniz gibi değil.....

bu sorunlar normalmidir..

ve en son olarak şunu atlamadan yazayım BOR POWER http://www.nnt.com.tr/Urunler.html die bi olay varmış serviste benim motoru görünce hoppidik osman (ramzeycidir arkadaş) lakaplı arkadaş motor yağına bundan koydurmuş nazımız gecer birbirimize ama içime kurt düştü bu konuda bilgisi olan veya kullanan birisi varmı aranızda ... hepinize saygılar ...

By cybertr, shot with SGH-E250 at 2008-07-22

By cybertr, shot with 6630 at 2008-07-22
    ARKADAŞLAR AYAKLIĞIN ALTINDAKİNE DİKKAT motoru deviriodum kuma göüldü gitti ayaklık sora bira tenekesi buldum onu koydum aman sizde aynı hataya düşmeyin

PAMUCAKTAN GÜN BATIMI
    Gitmediğin Yer Senin Değildir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    İlk uzun yola çıkarken bende bi kaç bişey unutmuştum Para çekmeyi unutmuştum İzmit'e İbahim Abi' yle tanışmaya giderken. 5 kuruş nakit param yoktu cebimde. Sadece kredi kartı vardı. O şekilde hallettim benzini fln da

Ben motoru kuzenimden aldığımda da aynı sabah çalışmama sorunu vardı. Hatta daha ilk alcam motoru kuzen askere gitmiş sabah gelmişim evinin oraya 2 kişiydik. Aldım kontaga taktım anahtarı actım kontagı mars a bastım olmadı sonra ayak marşıyla bayagı cebelleştik. Anca calıstırabildik.

Benim zmanla düzeldi bu olay. Bunu etkileyecek olan yaptıgım uygulamalar ise şöyle;
    Buji piposunun içini wd40 ile iyice temizlemiştim ve bujimi değiştirmiştim. Aldıktan sonra motoru rolantimi yükseltmiştim biraz.
    Yaz sabahları bile (kışın zaten olmazsa olmazlardan) özellikle erken saatlerde ben jigle ile çalıştırıyorum. Jigleyi tam aç, hiç gaz vermeden sadece marş a bas(verirsen boğulur motor), kapınca gaz verirsin. Çalışır kanısındayım. Dilinden anlayana dek uğraştırıyo melet ama sonra kopamıyosun =) =)

Ön disk için bişey diyemiyorum benim de hala problemlerim var kendisiyle =) Yıldızlarımız barışmadı gitti

BOR power hakkında bilgim yok ama shell advance 15/50W semi-synthetic yağ kullanıyorum ben. Gayet mutluyum şiddetle tavsiye ederim

Saygılarımla
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Sevgili CyberTr,

Bu güzel gezini bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler. Karakızın seni üzmemiş. Zaten sen onu üzmediğin sürece o da seni asla üzmez. Anadolu kadını gibidir. Biraz saygı ve sevgi görürse silindirini süpürge eder senin için.

Sana nacizane bir kaç tavsiyem olacak. Birincisi hiçbir ustanın gazına gelipte bilinmeyen bir ürün deneme. Yağın bile sadece motosikletler için üretilenden olsun. "Abi koy şurdan 15/50 yağ yağdır" tarzı yaklaşan usta lakablı insanlardan mümkün olduğunca uzak dur. Israr eden olursa al kutuyu eline bunun Apı ve Jis standartları uymuyor de. Ne dediğini bilemeyecekleri için bu adam biliyor derler ve aptalca ısrarda bulunmazlar.

Motosikletin otomobilden farkı şanzıman ile motor yağının aynı olmasıdır. Yani otomobildeki gibi şanzımana ayrı, motor karteline ayrı yağ konmaz. Bir tek Harleylerde gördüm şanzımanın motordan ayrı olduğunu. O koyacağın 1 litre yağ hem silindir duvarlarını, hem subapları, hemde şanzımanı yağlayacaktır. Ayrıca bir araba maksimum 4000-5000 devir ile zorlanacakken, senin normal seyir devirin 6000 devirin üzerinde olacaktır. Otomobil yağlarının dayanımı, viskozitesi alt devirlere göre ayarlıyken motosiklet yağları üst devirlere dayanacak şekilde formüle edilmiştir. Bizim Karakızlar orta devir motorlardır ve bizim motorların en sevdiği yağ Shell Advance 4T 15/50W Semi-Syntethic motosiklet yağıdır. Yarı sentetik olması sebebiyle kavrama sorunları yaratmıyor. Yaz kış akışkanlık problemi olmuyor. Hemen bozulmuyor. Sakın motoruna 2T olanından koyma yoksa perişan olursun.

Son olarak sakın ha o Bor Power meretini motoruna bulaştırma. Evet otomobil için çok iyi olur. Ama sen motoruna koyarsan eğer o zaman debriyajınıda bor ile kaplarsın. O zaman motorun hiç yıpranmaz çünkü motorun kavramayı beceremez. Buz patenine çıkmış zürafaya döner motorun. Evde kalacağı için bir tekerlekli sandalye ayarlarsın ve akşamları felan motorunu tekerlekli sandalyesi ile gezmeye götürürsün artık.

Onurcuğum problemi halletmene sevindim. Sabahları geç çalışma olayına doğru reçeteyi yazmışsın zaten. Buji kablosunun temas yerlerinide wd-40 ile temizlemek lazım. Motorun satılmasına üzülme. Ben tam 8 yıl motorsuz gezdim. Hesap edebiliyor musun benim gibi motosiklet hastası bir insanın 8 sene motorsuz gezebileceğini? Ondan sonra gittim bir Çinli aldım. Çok şükür ki doğru tercihi yapmışım. Bana keyif verdiği gibi sizin gibi dostlarda verdi. Şimdide bir Japonumuz oldu. Sabırla koruk helva olurmuş. Sen okulunu bitir ve iş güç sahibi ol hele o zaman BMW alacağız sana en konforlusundan. Banada bi tur verirsin artık.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Israr eden olursa al kutuyu eline bunun Apı ve Jis standartları uymuyor de. Ne dediğini bilemeyecekleri için bu adam biliyor derler ve aptalca ısrarda bulunmazlar.
    Bu lafların hastasyım, arazinin ustasıyım

Süper ya =) Süper walla dicek bişi yok. Bide barbi fondatentetik vardı tırnak arlarında pembe iz bırakan

Motorun satılmasına üzülme. Ben tam 8 yıl motorsuz gezdim. Hesap edebiliyor musun benim gibi motosiklet hastası bir insanın 8 sene motorsuz gezebileceğini? Ondan sonra gittim bir Çinli aldım. Çok şükür ki doğru tercihi yapmışım. Bana keyif verdiği gibi sizin gibi dostlarda verdi. Şimdide bir Japonumuz oldu. Sabırla koruk helva olurmuş.
    Üzülmüyorum İbrahim Abi 'de daha hazırlamamıştım kendimi Neyse şurası karışık zaten biraz. Kuzenim askerde. İlanı 15 temmuz 2008 de vermiş görünüyo. Tutki alıcı cıktı nasıl motoru vercek ? Motor BENDEE!! KM 11.500 yazıo 16.800 de suanda

Sen okulunu bitir ve iş güç sahibi ol hele o zaman BMW alacağız sana en konforlusundan. Banada bi tur verirsin artık.
    Benimse senindir zaten ne bi turu Diyoduk ya anahtarı bırakıp gitcem die

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 3 gün önce akşam 22.00 de ölümden döndüm.Eymir gölünün gölbaşı çıkışından çıkmak üzere bilenler bilir son düzlük var.Orada önce önüme çıkan çok yavaş giden (alemci tayfası) bir otoyu solladım.Önünde çift romork bir traktör gidiyor ve beni yavaşlatıyordu.Benim ise çıkıştan hızlı geçmem lazım 3 tane köpek var.Isırmazlar korkmam da bunu bilmekteyim ama saldırıyor meretler.Hızlı geçersen teşebbüs etmezler saldırmaya diye düşündüm.Önce traktörün solundan girmeye teşebbüs ettim baktım kenar toprak göle uçarım diye düşündüm.Tamamen hatalı bir düşünceye girerek traktörü sağladım ki traktör sağa full yanaştı.Frene yapıştım ama bizim lastikleri biliyorsunuz.Arka teker kızakladı ve arkayı sola attı.Bundan sonrasını tahmini biliyorum.Sanırım orta romörk bana arkadan vurması sonucu motorla beraber traktörün arka büyük tekere attı.Büyük tekeri motoru yakalayıp bize dikey havada bir tur döndürüp yere vurdu.Sonra kaç takla attım bilmiyorum.Arkadan gelen arkadaşlar yardıma durdu.Bu arada ben de mont ve kask var olmasaydı ne olurdu bilmiyorum.Eldivenlerimi takmamıştım.Sağ el 4.5 parmak kırık ayakta uzun kesik+ezikler var.Ama buna şükürler olsun.Allah cc korudu yani.Adamlarda zaten şaşırdılar beni görünce.Tekerin altından nasıl çıktın diyorlar.Spor yapamayacağım uzun süre ona üzülüyorum.Motor ne durumda hiç bilgim yok.Traktörcü dayı garajına götürmüş.

Motosikleti
    fz6sa
    Çokk büyük geçmiş olsun. Ciddi kaza atlatmışsın tatarx. Allah korumuş...

Çok büyük geçmiş olsun. İnşallah yakın zamanda iyleşirsin

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    geçmiş olsun tatarx kardeşim, Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Allah korumuş kardeş büyük gecmiş olsun...

tek yapılması gereken ön çamurluğu sökmek harika görünür ama sonuçta çinli.aynısından 3 kere şasi kırdı arkadaşım uçarken :D

Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün Asya motor bayiine gittim motoru görmek için ama,ellerinde ki motoru diğer şubeye göndermişler tamamen altüst oldum,ama şu hız konusunda bir çelişkiye düştüm.Bayiideki satıcı bu motorun 140 ı gördüğünü söyledi ben anlamadım anlayanlar bir yorum yapsın aydınlanalım
    önünden iple 1000rr a bağlarsan boşa atarak 200 bile görebilirsin

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Alıntı coolizma39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek yapılması gereken ön çamurluğu sökmek harika görünür ama sonuçta çinli.aynısından 3 kere şasi kırdı arkadaşım uçarken :D

önünden iple 1000rr a bağlarsan boşa atarak 200 bile görebilirsin
    bu iş biraz beyaz eşyaya benziyo her motor aynı değil görüntü şekil hacim v.s. aynı olabilir ama birazda şans lazım o yüzden arkadaşın adına üzüldüm çuvaldaki çürük incir ona denk gelmiş. bu bütün motorların aynı olduğu anlamına gelmez....

Alıntı CyberTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş biraz beyaz eşyaya benziyo her motor aynı değil görüntü şekil hacim v.s. aynı olabilir ama birazda şans lazım o yüzden arkadaşın adına üzüldüm çuvaldaki çürük incir ona denk gelmiş. bu bütün motorların aynı olduğu anlamına gelmez....
    yok dostum walla ne şaşi war ne motor...4 arkadaşımda war 4 üde perişann..kaynak yapılmadık yer kalmadı şaside..olur da bukadar adi işçilik malzeme olmazzz...

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    o zaman sen alma biz aldık hata ettik hatamızdanda memnunuz birazda bu iş kullanımla alakalı sanırım hani kendi adıma konuşuyom 200 luk cross alıyodum direkten döndüm öenmli olan kullanım amacın oldugu için motorunuda ona göre seçeceksin ha ben bir haftalık motor üzrindeyim ama o bir hafta benim için bu boyutun başlangıcı. Sevgili motobey yazısında sölediği gibi bu motorlara ne kadar iyi bakarsan oda sana o kadar iyi bakar...

şaseyi kırmak için sağlam bi darbe gerekir kanımca ...

o 4 arkadaşın tutup yarı cross alacaklarına tam cross alsalardı bişey olmazdı ...
    buda onların motorların kullanım amacını bilmediğinden kaynaklanıyor olsa gerek...

Motosikleti
    fz6sa
    Koyun can derdinde kasap et derdinde..

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coolizma39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dostum walla ne şaşi war ne motor...4 arkadaşımda war 4 üde perişann..kaynak yapılmadık yer kalmadı şaside..olur da bukadar adi işçilik malzeme olmazzz...
    Arkadaş normal değil sanırım.Yukarda bahsettiğim kazaya rağmen şase kırılmadı.Kaya gibi motor...

Bu arada İbrahim abiyle Onur kardeşime çok çok teşekkür ederim. Arayıp bana moral verdiler. Eksik olmasınlar...

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Öncelikle çok geçmiş Olsun Sevgili Tatarx,

Arkadaşların bilgisine az önce konuştuk ve kendisi gayet iyi çok şükür. Allah daha beterinden korusun.

Bu arada bı Coolizma39 mudur yoksa kazma39 mudur nedir bir arkadaş musallat oldu buraya ve ikidir kılçıklık yapyor ayrıca ben bu arkadaşı yazacak kadar kendinde fikir gördüğü her topiğe kendince maydanoz olurken görüyorum. Şşşşşşşşşşşşşşşt arkadaşım eğer sen Asya'nın bu motorunu kullanıyorsan fikirlerini beyan et. Yok arkadaşlarının yediği haltlardan feyiz alıp yazıyorsan nafile yazma. O arkadaşlarında ve öyle arkadaşların olduğu için sende bizim kapsam alanımıza girmiyorsun. Git sen kendi yarıçapında motor patlat, şase kır. Eğer paçan yiyorsa git hoplayıp zıplamak için KTM SX250 ya da Suzuki Drz400 al ve şasesini kırmadan hopla zıpla. Bizimkiler fiyatına göre çukura girer. Senin gibi hoplamaya zıplamaya müsait adamlara hitap etmez bu motor. Fikrin ve tecrüben varsa paylaş. Ben senden daha iyi biliyorum bir motoru nasıl pert ederim ya da şasesini nasıl kırarım diye. Bu KTM olsada farketmez. Ama ben Çin malı bir motoru ayakta tutmayı be*****ek kadar ustayım demekki. Senin gibi motoruyla motorcu olan adamlardan değilim. Çinlide olsa Japonda olsa ben haz almasını bilirim. Öyle abanıp şase kırmak felan sizin motorculuğunuzun değil vandallığınızın bir simgesi. Siz ve sizin gibiler böyle ortamlara girmek için önce motorcu olmalı. Kaza yapmış arkadaşımıza bir geçmiş olsun bile demeden bodoslama köpekbalığı gibi dalıp içindeki nefreti kusmuşsun. Sen kimin adına ve kim için çamur atıyorsun. Hangi firmanın çamur makinasın sen? Yok bunları kendi egon için yapıyorsan tedavi gör derim ancak. Eğer bir dahaki çamur banyonda bu dedğin şeyleri resimli ve ispatlı olarak anlatamazsan bu sitede sana rahat vermem. Aklı başında bir adamsan sor söyleyelim bilmiyorsak beraber öğrenelim. Ama kalitesiz çemkirmelere yer yok burada. Git kahvehane ağzınla başka topiklerde milleti bay. Burada bu tarzla yer alırsan eğer sana cevaben yazacağım şeylerden dolayı şimdiden arkadaşlardan özür dilerim.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

Motosikleti
    fz6sa
    Karakızı hiç kafaya takma Hamid Abi canavar gibidir o hiç bişi olmas onun motoruna şasisine. Ki yedek parça kralı Aydın Abi var orda
    Kısa sürede iyileşirsin inşallah, en kısa sürede aramıza dönersin 2 teker tepesinde

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Öncelikle çok geçmiş Olsun Sevgili Tatarx,

Arkadaşların bilgisine az önce konuştuk ve kendisi gayet iyi çok şükür. Allah daha beterinden korusun.

Bu arada bı Coolizma39 mudur yoksa kazma39 mudur nedir bir arkadaş musallat oldu buraya ve ikidir kılçıklık yapyor ayrıca ben bu arkadaşı yazacak kadar kendinde fikir gördüğü her topiğe kendince maydanoz olurken görüyorum. Şşşşşşşşşşşşşşşt arkadaşım eğer sen Asya'nın bu motorunu kullanıyorsan fikirlerini beyan et. Yok arkadaşlarının yediği haltlardan feyiz alıp yazıyorsan nafile yazma. O arkadaşlarında ve öyle arkadaşların olduğu için sende bizim kapsam alanımıza girmiyorsun. Git sen kendi yarıçapında motor patlat, şase kır. Eğer paçan yiyorsa git hoplayıp zıplamak için KTM SX250 ya da Suzuki Drz400 al ve şasesini kırmadan hopla zıpla. Bizimkiler fiyatına göre çukura girer. Senin gibi hoplamaya zıplamaya müsait adamlara hitap etmez bu motor. Fikrin ve tecrüben varsa paylaş. Ben senden daha iyi biliyorum bir motoru nasıl pert ederim ya da şasesini nasıl kırarım diye. Bu KTM olsada farketmez. Ama ben Çin malı bir motoru ayakta tutmayı be*****ek kadar ustayım demekki. Senin gibi motoruyla motorcu olan adamlardan değilim. Çinlide olsa Japonda olsa ben haz almasını bilirim. Öyle abanıp şase kırmak felan sizin motorculuğunuzun değil vandallığınızın bir simgesi. Siz ve sizin gibiler böyle ortamlara girmek için önce motorcu olmalı. Kaza yapmış arkadaşımıza bir geçmiş olsun bile demeden bodoslama köpekbalığı gibi dalıp içindeki nefreti kusmuşsun. Sen kimin adına ve kim için çamur atıyorsun. Hangi firmanın çamur makinasın sen? Yok bunları kendi egon için yapıyorsan tedavi gör derim ancak. Eğer bir dahaki çamur banyonda bu dedğin şeyleri resimli ve ispatlı olarak anlatamazsan bu sitede sana rahat vermem. Aklı başında bir adamsan sor söyleyelim bilmiyorsak beraber öğrenelim. Ama kalitesiz çemkirmelere yer yok burada. Git kahvehane ağzınla başka topiklerde milleti bay. Burada bu tarzla yer alırsan eğer sana cevaben yazacağım şeylerden dolayı şimdiden arkadaşlardan özür dilerim.

abi ben korktum yaww cevap yazmasamıydım adama..
    o kadar lafı boşunamı söledim ...
    kesip atmışsın abi olayı VALLAHİ BRAVO yanii lafı cuk die yerine koymuşsun..umarım arkadaş bişeyler çıkarır bu yazından .. ANLAYANA

Motosikleti
    fz6sa
    http://www.sahibinden.com/isi_bilend...XQQdisplayitem

Bu motorun 2. elini arayanlara..
    motorla ilgili detaylı bilgi -son 5000km si- sayfa 36 dan bu yana mevcuttur.

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    Öncelikle tatarx dostumuza çok geçmiş olsun diliyorum allaha şükürler olsun önemli bişey yok. abimde kaza yapmıştı çok eskiden jawa 250 vardı vites kolu bacağına girmişti o aklıma geldi tekrar çok geçmiş olsun. İbrahim abi sana sonuna kadar katılıyorum arkandayız. Bu arkadaşa bi atasözü söylemek istiyorum " Biliyosan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar" anlayana...

Motosikleti
    fz6sa
    Çarşamba günü yaz okulum bitiyor. O gün Bursa'ya döneceğim. Perşembe günü hemen boş vites müşürümü değiştirip yeni yağ doldurup gökçeadaya gitmeyi planlıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler