Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    merhaba arkadaşlar ben bursadan katılıyorum aranıza. Tam motoru satın almak üzereydim 1500 e ve taksitle (öğrenci olduğumdan dolayı ) aldım derken sattım dedi ya bu üzücü haberle içinizi kararttığım için özürdilerim. Artık başka taksit yapan bulmaya çalışacağım. Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Onur kardeşimle bursada görüşmek çok isterim kendinize iyi bakın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydın arkadaslar acayıp sınırım bozukk yaaa bu ne bole koca alanyada turizm merkezinde buu sıcaktaa 3 gundur su yok yaa :(
    suya ne gerek hava sogutmalı yaw bizim kızlar

Alıntı oktayturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur kardeşimle bursada görüşmek çok isterim kendinize iyi bakın
    Bursa'dan birilerinin bu motorla ilgilendiğini bilmek güzel hele bi de forumda olunca insan mutlu oluyo =) Ben de çok isterim senle görüşmeyi ancak bu aralar biraz yoğunum zaten Sakarya'da okuyorum yaz okulundayım şuanda. Ağustosta tamamen boş gibiyim Sana motor bulmn konusunda bol şans bende araştırcam senin için. Bu arada asya200 alırsan 'çelebi' isimli yeni yalova yolunda hemen sagdaki servise goturme cok para alıyolar ve sahibi pek canayakın bir insan deil.Sana ona kazandırabilecegin para miktarına bakarak değer veren bi insan. Hatta geçenlerde 10ytl ye çelebinin 100mt ilersindeki yedek parçacıdan aldıgım balata spreyini 25ytl ye satmaya çalıştı... yorumsuz..

Görüşmek üzere.
    Sevgiler, saygılar
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    Bende memleketim sinop'a döndüm zaten ama eylül sonunda temelli bursadayım artık dönmemek üzere . çok sağol onur düşünmen yeter hep beraber bakalım işte fiyatlara benim motor bilgim gerçekten 0 bana her kelimenin bile çok yardımı olacağına inanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Yaz okulunda allah yardımcın olsun

He bide bu motoru üzerime almak için ne kadar masraf gerekir. noter falan. bide plakayı değiştirsem ne kadara mal olur bilen varmı arkadaşlar.

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı oktayturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He bide bu motoru üzerime almak için ne kadar masraf gerekir. noter falan. bide plakayı değiştirsem ne kadara mal olur bilen varmı arkadaşlar.

Bu konunun ehli İbrahim Abi dir Aslında herşeyin ehli de bu konunuda da ayrıca ehli statüsüne ulaşmış bir insan Neredeyse bir büro açacak kadar bilgi sahibi.

Bu arada arkadaşlar bugün bir 150cc lik asya scooter a subap ayarı yapmayı öğrendim. O ring zincir buldum bi tane satın alcaktım ancak düşündüm de ön dişliyle birlikte değiştirmem daha iyi olacak. Çok yakında gerekli veya gereksiz bi subap ayarı işine gireceğim ( emme subap kapagı deponun altında bundan dolayı depo yu sökmek gerekiyo...:/ biraz uzun iş. onun içiçn vize haftasından sonrası diye hedefliyorum ) bol resimli güzel bi anlatım olacak aynı anda ön(ön dişlimi büyütecegim) ve arka dişlimi zincirimle (o ring) birlikte değiştirecegim. Asya kulalnıcılarına cok yararı olacagı kanısındayım.

Ayrıca yapmayı düşündüğüm basit bi projemde var. Malum biz çapı belli kesimin içindeyiz asya200 kulalnıcıları olarak. Hitaben biraz motordan anlayan, her işini ustaya yaptırmaya gerek duymayan, eli anahtar tutmuş, yağlı elleriyle çekinmeden anlının terini silebilecek,vs.. (sadece düşünce lutfen kimse yanlış anlamasın )şeklinde insanlarız. Motorlarımızın çaplarıda belli 200cc yokus assagı max 140km/h sürat. Artçı ile seyahat konusunda artçı arkadaşın sıkılma olayı biraz büyük bi problem ve bilmektesiniz ki bu tarz bi problemin çözümü olarak 'intercom' adı altında geçen mikrofon kulaklık sistemleri mevcut. Kablolu kablosuz rüzgar filtresi (yüksek hızlar için) vs. ancak bu ürünlerin en düşük fiyatları bile neredeyse bizim motorların şu anki fiyatının %5 i kadar... Ben basit bi çözüm önerisi sunup ilerki dönemde üzerinde çalışacağım.

Bir miktar elektronik bilgiye sahibim. Aranızda elektronikten anlayan varsa yardımlaşıp beraber ilerleyebiliriz veya benim gibi düşünen olursa yol gösterici olma umudundayım. Aşşağıda size sunduğum 2 farklı elektronik devre şeması var. 2 devre de 3 kanallı mixer devresi. Siz mikrofon girişlerinden kaskın güzel biyerine barınan mikrofonları ve çıkışına da artçınızdaki ve sizdeki kulaklıkların jak larını takarsınız. Elektrigi aküden 12V olarak veya minik bi parça ile [lm7809 adlı parça (12V-->9V regüle devresi içiçn)] 9v u akunuzden elde edip direkt olarak dc olarak baglarsınız. Devre üzerindeki potansiyometrelerden de mikrofonların ses ayarlarını devreyi veya potansiyometreleri monte ettiginiz sürücünün kolaylıkla ulasabilecegi bi yerden ayarlayabilirsiniz. Etraftaki kablolar kaskları tak cıkarda sorun olabilir ancak buda araya konacak kolay çıkıp taılabilen birkaç bağlantı fiş ile halledilebilir. Rüzgarın çıkartabilecehi muhtemel hışırtıyıda mikrofonun etrafına geçireceğiniz bizim motorlarda hava filtresi diye tabir edilen bir sünger parçası yardımıyla halledebilrisiniz. Bu bir miktar azaltacaktır
    Devreleri biraz araştırdımda opamplı devre 1.3mA çekiyormuş 12V gerilim altında. Bu da P=V x I 'dan 0.0156 watt eder. Bizim far ampullerimizin ‰0.52 si kadar eder . Yani akü konusunda hiç bi sıkıntımız yok galiba.
    İlgilenenler için buyrun devre şemaları

Saglıcakla kalın.
    Sevgilerrrr & Saygılarrr...

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    Abi bu ne ya ne yaptın sen böyle motor çetesi falan kurmayı planlıyorsun sen sanırım Şaka bir yana ama gerçekten emeğine sağlık çok iyi bir fikir. Umarım projende başarılı olursun. Elimizden bişey gelirse yardımcı olmaya çalışalım. Kal sağlıcakla

Motosikleti
    fz6sa
    Haftasonu sakarya'dan motorla gidip geldim bursa ya. Toplam 3 depo benzin harcadım yaklaşık 600km yol yaptım böyle devam ederse perşembe koyduğum yağı önümüzdeki hafta değiştirmem gerekcek petrol ofisinin 15-50W yagı var cok onerdiler etrafdan bu sefer onu koycam =)
    Cuma günüde Ankara düşünüyorum 290km Sakarya'dan. Git gel 580km 100km de Ankara içi gitse 680-700km. İple çekiyorum cumayı
    =) Şu motoru alalı 3500-4000 km oldu daha halen lastik patlatmadım. En çok korktuğum 2 şeyden biri bu ... 1. si silindirin kitlemesi 2. si de işte bu lanet lastik patlagı =)

Bu arada oktayturk bi yedek parça için Bursa'da stadyum caddesindeki asya ya ugradım o ara bizi motorları da sordum 2. el fln dedim arayan cokmus zor bulunur dedi ordaki adam ...

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    sağol onur baktığın için. Bide temmuz 5 gibi bursadayım görüşebilirsek müsait olursan sevinirim. Hem bursada 2. el satan birini buldum onu da bi bilenle görmek çok isterim (bu sen oluyorsun ) Hadi kendinize iyi bakın

Motosikleti
    fz6sa
    o aralar benim vize hftam olabilir tam tarihler belli değil doğrusu. Beni bilen statüsüne soktuğun içiçn öncelikle çok teşekkür ederim. Bende çok isterim bi asya200 hakkında yorum yapmak ama bilmiyorum ya :/ Güvenmiyorum kendime. Pek anlamamki ben zaten bu motor iyidir diyecek kadar motordan :/ Yani varsa seçeneğin başka birini sok devreye ama son çare olarak elimden geleni yaparım =)

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motoru bu gün ustadan aldım.Ustanın dediğine göre karbüratörün diyafram yırtılmış.Usta çok aramasına rağmen bu parçayı bulamamış ve kendisi eskisini tamir ederek takmış.Motorda çok hissedilir derecede çekiş farkı oluştu.Kaskımın camı kırıldığı için bu gün son hız denemesi yapmadım.Bu arada usta bizim motorların parçasının diğer çin motorlarıyla uymadığını parçanın Suzukiden istendiğini söyledi.Yani arkadaşlar biraz parça sıkıntımız var sanıyorum.Bu arada yağını değiştirdi.Fren ayarları vs.30 ytl ücret ödedim...

Motosikleti
    fz6sa
    Geçmiş olsun tatarx. Evet ciddi seviyede yedek parça problemimiz var. Hiç bi çin motoruyla aynı değil sistemler...hep bi yerlerden uyduruyoruz parçaları...

Beyler aranızda katalitik konvertörü iptal edeniniz varmı? Sonuçlarını merka ediyorum da? Emin değilim ama sanki İbrahim Abi bana kendi motorunda iptal ettiğinden bahsetmişti ..

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    Başka anlayan tanıdığım yok sana kaldım onur Tatarx arkadaşım sanada çok geçmiş olsun. Ya durun şimdi yedek parça sıkıntısı yada başka sıkıntılardan bahsetmeyin hevesim kaçıyor aldıktan sonra konusuruz bunları. Asya harici bi cross öneren varmı ?

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    merhaba arkadaşlar

ben de artık bir as 200 sahibiyim. motorumu ikinci el aldım. henüz kullanmayı bilmiyorum. umarım en kısa zamanda öğrenirim. bu başlıktaki yazıların tamamını okuyamadım henüz. ancak baya bi bilgi paylaşımı olmuş mesajlardan anladığım kadarıyla. başlıkta emeği geçen herkesin eline sağlık...

İzmir'de yaşayan arkadaşlarla görüşüp tecrübelerini paylaşmayı da çok isterim.

oktaytürk arkadaşım noter fiyatları plakaya göre değişiyor.
    eğer plaka senin bulunduğun adres ile aynı bölgede ise 150-170 ytl civarı masrafı var benim gibi başka bir bölgeden alırsan motoru plakanın değişmesi gerekiyor ve notere 200 ytl civarı bir para ödüyorsun (ben 205 ytl ödedim)

Motosikleti
    fz6sa
    Elimden geleni yaparım oktayturk.

Bu arada arkadaşlar yaz sıcakları bastırdı geçirdiğimiz hafta... Bugün yeryer 40C ve üstü sıcaklıklar ölçülmüş. Buna karşılık motora çıplak binenler gözüme ilişti. Ben geçtiğimiz gün öğle güneşi altında Ankara 'ya geldim Sakarya' dan. Çok sıcakladığım anlarda balaklavamı ıslatıp giydim, kaskın hava girişlerini kapadım yavaş yavaş buharlaşan su serin tuttu beni. Ama gerçekten duran trafik olmadıkça (ki biz onda dahi hızlı gidebiliteye sahibiz ) motor montu eldiveni dizlikler rahatsız etmiyor(kaskı saymıyorum coktan bütünleştik bile = ) )

Yaz kış demeden üşenmeden koruma kullanalım 2 damla ter hayatımıza mal olmasın... Motorcu dediğin ter kokar diyolar zaten

Motosikleti
    Asya 200 gy-2
    ya beyler bugün sinopta asya gördüm çok süper ya km de bir arızada yapsa alacam bu motoru duruşu yeter :D bu arada oktay deseniz anlarım ben onur çok haklısın tedbir bizden taktir allahtan. Önce güvenlik. motor aksesuarları çok masraf tutarmı acep ?

stonefree arkadaşım kaça aldın as 200 ünü bende arıyorumda. Hayırlı olsun allah kaza beladan sakınsın inşallah

Motosikleti
    fz6sa
    Ankara da İbrahim Abi nin yanındaydım haftasonu benim karakızla . Motorlarımızla uğraştık resimleri yayınlarım gece upload edip.
    İbrahim Abi' nin karakızının ön çamurlugunu zımparalayıp boyayıp taktık , zincirini gaz yagı ve WD40 la temizledik, motor yağını değiştirdik. Motoru çalıştırdığımızda marş dinamosundan gelen tıkırtı sesi dikkatimizi çekti. Tahminen marş dinamosunun dişlisi takılı kalıyordu. Risk almayıp motoru orda bıraktık benim motorlar döndük. Yolda bi güzel yağmur yedik. Yaz yağmuru olduğu gibi üzerimize boşaldı :D Motoru ben kullanıyordum (benim vitesleri düşürmek biraz zor onun içiçn ben almıştım gidonu :D ) tüm suyu yedim =)...

Benim motorun yağını değiştirdik. Bu sefer Shell Advance 15/50W yarı sentetik kullandık ( tam sentetik yağ kullanımında debriyaj kaçırma problemleri olabiliyormuş [debriyjı kaçıranların dikkatine] ) Geri dönerken Sakarya' ya rampada 140 gördüm. Nasıldır bilinmez bi ara kudurdu bi ara motor . 350 km 11.30 gibi çıktım 15.30 da sakarya daydım otobandan geldim.

bunlar benim karakızın yağını değştirrken

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    Alıntı oktayturk adlı üyeden alıntı
    stonefree arkadaşım kaça aldın as 200 ünü bende arıyorumda. Hayırlı olsun allah kaza beladan sakınsın inşallah
    saolasın hocam darısı başına. ben motoru 1800 ytl ye aldım. biraz masrafı var ama genel anlamda iyi bir motor (en azından motordan anlayan bir abim öyle diyor) iş yoğunluğum yüzünden ilgilenemedim pek fazla motorla. gelecek haftadan itibaren hem bir arkadaşımdan biraz ders alacağım hem de motorun aksamına anladığımız, çözebildiğimiz kadarıyla bakmaya çalışacağız. başlangıç için iyi bir motor olduğunu düşünüyorum. şekli şemali yerinde aletin (benim haddime değil ama anladığım kadarıyla) performansı da yerinde. umarım kısa zamanda öğrenip motorumla dolaşmaya başlarım.

hepinize kazasız sürüşler...

ferdagulbenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 asya gy 200
    Sevgili Oktay Istersen Sana Benim Motoru Vereyim
    Hani 10 Numara Derler Ya Benimkisi 10 Numara üstü
    ferdagülbenli

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Teşekkürler Onur'cuğum. Bende ki resimleri de eklerim. Seninle dolu dolu bir 4 gün geçirdik. İnşallah bu ziyaretini en kısa zamanda tekrarlarsın.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motobey demek ki yelken çamurluktan kurtuldun.Esaslı bir hayırlı olsun demek istiyorum.İNspire çamurluğu İstanbuldan yollamıştın değil mi? yanlış hatırlamıyorsam...
    Bu arada bizim motorların jantına uygun enduro lastik bulduğunu söyledi benim usta.Karlasta varmış sipariş ederiz dedi.Bakalım yakında gidcem aslı varsa takacam bir enduro lastik...

Motosikleti
    fz6sa
    Evet tatarx İstanbul' dan yolladım çamurluğu. Lastik işini haber et burdan bize de bende çok istiyorum ... Bizim lastikler rezalet :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler