Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    buji bence performansı değiştirmez yaw... bence önce sen buji fln değiştirmedn kaldır tekerleri ayrı ayrı havaya önce önü sonra arkayı havadayken elle çevir bakalım kasma varmı... zincirini kontrol et, jigleyi cekik unutmadıgına iyice bak :D , ha birde belki hava alıyodur motor emme manifoldundan o da olabilir. bence bujiden değil bu performans düşüklüğü..

Ne yaln söyleyeyim benim motorun da İbrahim Abi' ninkinin de bi günü diğerine tutmuyo. Fazla takma kafaya zamanla dzelir belki
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    :d:d:d BENDE KIRICAM KAFAYI ZATEN :d Bİ GUN GÜZEL GİDİYO Bİ GUN ŞAMŞIRIYO .. GECE BIRIMI KURCUKLUYO ANLAMADIM GITTI :=) AMA ZİNCİRDEN SES GELIYO O DEDIGIN DOGRU DAHA YENİ AYARLADI AMA GENE GELIYO SES KESİLMEDİ HALA ŞANGIR ŞUNGUR SES YAPIYO ALTTA BI DEMİR VAR ONA DEYİYO ANLADIGIM .. PLASTIK Bİ PARCADA VAR AMA ODA OLABİLİR .. AMANNNN BEN KEYFİME BAKICAM BOZULDUGU YERDE KAKMAYA BASLARIM ARTIK ŞAKA ÇÖZMEDEN UYUYAMAM YAVV :p

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞANGIR ŞUNGUR SES YAPIYO ALTTA BI DEMİR VAR ONA DEYİYO ANLADIGIM .. PLASTIK Bİ PARCADA VAR AMA ODA OLABİLİR .. AMANNNN BEN KEYFİME BAKICAM BOZULDUGU YERDE KAKMAYA BASLARIM ARTIK ŞAKA ÇÖZMEDEN UYUYAMAM YAVV :p
    Benim zincir de aynı şekilde en gergin kullandığım anda dahi o metal parçaya deymekte ve ses yapmakta ama artık alıştım. Bu arada zincirim tekrar uzamış 50 ytl ye çekoslavak malı bi o ring zincir gordum onu alabilirim toptancıdan.

Bu arada 'motobey' İbrahim Abi'nin ön çamurluğu yola çıkmıştır vatana millete hayırlı olsun :D Artık o da öndeki yelkeni söker heralde

Tatarx senn motor ne alemde yaw ?_?_?

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tatarx senn motor ne alemde yaw ?_?_?
    İnspire bende bu gün karbüratörü çıkardım.Alt karteli açayım derken civatanın yalama olmasından dolayı uğraşırken alt karteli kırdım.Ama sanıyorum ki bütün bunları yaparken karbüratörü temizlemiş oldum.Sonra kırılan karbüraötrün altını japon+yerdeki incelmiş beton artığı ile yapıştırdım (dikkat demiri yapıştırdım).Taktım marşa bastım çalıştı.Benzinde numune alıp gözle inceleme yaptım ama normal gözüküyordu.Biraz önce yine çalıştırdım yine zor çalıştı ve patlama yine var.

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnspire bende bu gün karbüratörü çıkardım.Alt karteli açayım derken civatanın yalama olmasından dolayı uğraşırken alt karteli kırdım.Ama sanıyorum ki bütün bunları yaparken karbüratörü temizlemiş oldum.Sonra kırılan karbüraötrün altını japon+yerdeki incelmiş beton artığı ile yapıştırdım (dikkat demiri yapıştırdım).Taktım marşa bastım çalıştı.Benzinde numune alıp gözle inceleme yaptım ama normal gözüküyordu.Biraz önce yine çalıştırdım yine zor çalıştı ve patlama yine var.

Servise götürdün mü peki ??

Bu arada Lazer Vertigo Kask aldım

Servise götürdün mü peki ??

Bu arada Lazer Vertigo Kask aldım

Götürmedim inspire.Yarın yada salı götürmeyi düşünüyorum.Bu arada kaskın hayırlı olsun.Hiç birimizi Yüce Allahım cc kaska muhtaç etmesin.Amin...

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Götürmedim inspire.Yarın yada salı götürmeyi düşünüyorum.Bu arada kaskın hayırlı olsun.Hiç birimizi Yüce Allahım cc kaska muhtaç etmesin.Amin...
    Tamam sabırsızlıkla bekliyorum senin motordaki problemin ne olduğunu. İnşallah küçük bişeydir masraf çıkarmaz sana

İnşallah Tatarx, inşllah ihtiyacımız kalmaz kaska...

ferdagulbenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 asya gy 200
    arkadaşlar herkese selamlar
    430 km olarak çıktığım yolculuk yanlış hesaplamalar ve bir iki yol karıştırma sonucu 540 km olarak çok zevkli ve keyifli olarak tamamlandı
    ama dönüşü otobüsle yapmak zorunda kaldım
    çünkü karakızıma biraderim el koydu
    evet arkadaşlar 63000 ytl lik benzinle 540 km yolu artçımla beraber tam 8 saatte bitirdim ve sadece 20 şer dakikalık iki mola ile inanılması güç ama aynen böyle oldu ve kaş'a ulaştığımda yorgunluğu derin mavilerde anca azaltabildim ama gerçekten çok zevkli idi
    bizim karakızlar bayağı dayanıklı buna artık hiç şüphe yok
    resim olayına fazla giremedim ama çekebildiğim kadrını sizlerle paylaşacağım
    ama bir kaç gün dinlendikten sonra
    zira antalya dan kalkan'a kadar yaklaşık 200 km lik deniz kenarındaki girilebilecek tüm yerlerden denize girebilmek adına bayağı bir çaba sarfettim ve bayağı bir yorgunluk
    ama ne yalan söyleyeyim şimdiden karakızımı özledim bile
    ferdagülbenli

Motosikleti
    fz6sa
    Senin adına sevindim Ferda Abi.

Bugün vites kolu milimin yayını değiştirdik. Yayı kırmıştım. Sağ kartel açıldı tekrar tabe aynı debriyajdakinde oldugu gibi ve gene contayı yırttım ve gene kestirdim aynı conta dan Vites kolu milinin başındaki keçeyi değiştirdim artık yağ damlatmıyo, ayrıca bitane zongshen 200 racing vardı hurda onun motruna baktım dağılmıştı kitlemiş kalmış silindir galiba, hemen yağ tıpasını kaptım benim eski tıpayı attım yerine taktım- yagımı değiştirdim karkızımın artık daha mutlu oldugunu hissediyorum =)

Motosikleti
    fz6sa
    Pienerking yarın sabah zincirin sürrttügü yere hortumsal bi uygulama yapcam Resimleri yayınlarım uygularsın sende 'baycode' un yaptıgı imiş galiba ben forumda bulamadım ama Ferda Abi saolsun anlattı olayı

Tatarx noldu götürdünmü motoru servise ?

Pienerking yarın sabah zincirin sürrttügü yere hortumsal bi uygulama yapcam Resimleri yayınlarım uygularsın sende 'baycode' un yaptıgı imiş galiba ben forumda bulamadım ama Ferda Abi saolsun anlattı olayı

Tatarx noldu götürdünmü motoru servise ?

Götüremedim inpire çok yoğunum bu aralar.İlk fırsatta götüreceğim inşaallah.Ama sorunun karbüratörde olduğuna eminim karışımı ayarsız yapıyor bence...

Motosikleti
    fz6sa
    Eveeett hortum işini hallettim zincirim ses yapmıyo artık (pionerking sende uygula basit bişey zatn)- en azından iyice kesildi
    motoru da bi güzel yıkadım =) Buyrun resimler (pek ugrasamadım resmlerle hemen cektim aceleye geldi kusura bakmayın-

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Aferim çekirge, ustan seninle gurur duyuyor. Bu hevesinle yakında bizimde rehberimiz olursun eminim ki.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

Motosikleti
    fz6sa
    Baycode ve Ferda Abi ' ye hortum konusunda, Syn. Motobey ' e de kask önerisi için teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    O kask iki kere beni ölüm yolunda çevirdi ve hala sapasağlam ayakta. Sessizlik konusunda gayet başarılıdır. Tek sıkıntısı kışın çabuk buğu yapmasıdır.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

ferdagulbenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 asya gy 200
    ellerine sağlık kardeşim kıskandım bak şimdi karakızdan ayrıyım ya ondan olsa gerek gözlerim yaşardı
    ferdagülbenli

Motosikleti
    fz6sa
    olsun ferda abi gelir yakında karakızın =)

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    inspire

kardesim resimler için saol ses kafama takılıyo cözüm hortum olacak anlasıldı baska turlu olmayacak ... çekişle ilgilide sorunu baska bi usta saolsun halletti gibi kendine geldi debriyaj ayarıyla biraz oynadı kendıne geldi gibi ...
    bide benzin tabi bunu solemeden geçemicem benzini ayni yerden alıyodum hep saolsun bu kadarmı kotu olabilirmiş bi benzin yaa .. değiştirdim şimdi opet ten alıyorum çekişi felan düzeldi şu an jigle felan olmadan sabah tek marş ta çalısıyo gayette iyi gidiyo ...
    notor yağı bide bujiyi değiştirdim mi kafam rahatlıcak ... bide yamaha yazısı bulcam xt galıba kara kızı xt sanıyolar hep abi satılıkmı abi nası motor sıfır mı aldın felan baya soran oluyo asya deyince surat ifadeleri cok komik oluyo :D ... ama bilmiyolar ki kara kızımız asya adı altında bi canavar allaha sukur simdilik bi sorun yok sizden de öğrendiğim kadarıyla doğru kulanımda dahada uzun süre sorun olmayacak su an 2000 km ye yaklastı servis bakımları dısında baska bi bakımı olmadı .... iyi sürüşler arkadaslar buralar dehşet ısındı alanyada arabaya binilmiyo fırın gibi.... motorum motorum güzel motorum iyi ki karakızı tercih etmişim

bide ben bizim kara kızın sarısını buldum

siyah olandaki lastikler türkiyede varmıdır ?

Motosikleti
    fz6sa
    Sarıda olan lastikler bizimkiliere göre biraz daha dişli ve bu lastiklere benzer aynı ebatta bi yedek parçacıda oldugunu soylemişti benim karakızın sahibi -kuzenim-

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    gunaydın arkadaslar acayıp sınırım bozukk yaaa bu ne bole koca alanyada turizm merkezinde buu sıcaktaa 3 gundur su yok yaa :( off off kasınmaya basladın bu sıcakta hıc cekılmıyo turkıyenın rezaleti bu sıcakta mıllet denıze gıder eee nerde yıkancak SU YOK dön denize nese yaa bende bı ilandan aldıgım fotolar var benım hayalımdekı lastık onun ki tam bi enduro dogrumu yazdım bilmiyom ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler