Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnspire dostum bu kadar reklama servisin sana bir güzellik yapması lazımmış aslında.Epey uğraşmışsın motorla hayırlı uğurlu olsun.Acaba gidiişinde çekişinde bir değişiklik oldumu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Evet. Gidişi değişti. Yakıt konusuna değinmiyorum. Servisin ben contacıya gittikten sonra depodan benzin cekmiş olabilitesi var bugun 150.km de stop etti motor -ki ben 200 ü geciyodum rezervsiz-
    Gidiş olayı debriyajdan degil elbet. Debriyaj konusu sadece kalkışta ciddi sonuclar verdi ve sabahları kacırmıyor artık Zinciri değiştirmiş olmam kendi gostergemde +15-20 km max. hızı etkiledi. 145 gordum kendi gostergemde bugun. Zincir bakımı önemli. Ölü ziciri fazla kulanırsak zincir değiştirdigimizde dişli takımına da ihtiyacımız olabilir. Arkada orjinalde 46 lık dişli var bulmak biraz güç galiba bulunsa da fiyat konusunda ucuk seyler cıkabilir karşımıza diye düşündüm hemen zincirimi değiştirdim. 14 YTL verdim cin malı 128 lik bir zincirdi 2 bakla kesilince tam oldu. 2000-3000 km de bir gene değiştirim ben. O ring e vercem 15 bin gitcek yaglama konusunda derdim olmycak belki ama boyle de sıksık bakım yapıyorum zate 2 yag atsam zincire elime yapısmaz. 14 ytl de cok koymaz bence. Bence o ring e gerek yok bu motor için. O kadar paraya değmez aynı zamanda.

Bugün kü gezim Buyrun gene gittik yurrtan honda cı arkadaşla Gölün birinin biraz yukarsındaki tepenin ustunde cekildiresimler. Yeri bende bilmiyorum arkadaş goturdu

doga,motosiklet ve lahmacun üçlüsü :D

buda kaplumbağa kardeş

__
    bu gidişle yakında banlanırım heralde bu kadar resim siteye koyuyorum diye
    __
    Saglıcakla kalın
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    daha yok ama olacak işallah
    slm arkadaşlar.sizlere kavuşmak bu güne nasip oldu çok şükürr...hazir bulmusum beleş msj yazayim dedimm bol bol yazayim... . ben as 200 gy- 2motor hastasi biriyim ama alamk daha kismet olmadii ..para biriktiriyorum .(tabi buna para biriktirmek denirse besş beş ..hehhehe..En kisa zamanda motoruma kavuşmanin hayaliyle yaşiyorum desem yeridir yani..Şimdilik bu hayalin sadece KASK kismina ulasa bildim ama motor alamadim daha onuda yawaş yawaş toprallarim diye düşünüyorum olmasa parça parca alirim taksitleee.tekerler .şanziman. balata .diskler.toparlarim umudu hep hiçimdee .hehehhe.sakaa bir yana sizlerle buluşmak çok güzel arkadaslarr yazilarinizi bayadir takip ediyorumm..hoş bir muhabet ortami varr.tekrar ben hoş geldim diyeyim barii.saygilar hepinizee allaha emanet olun .

Motosikleti
    fz6sa
    hoşgeldin speeddevil kardeş umarım yakında sende bir asya 200 sahibi olursun.

Motosikleti
    inspire kardeşim cok tesekürler bu sicak ilgi alakaniz içinn.eyvallah...

..bu arada bana ucuzundan bir asya allalim hocamm kulanizda olsunn sagdan soladan duyarsanizz bana haber verirsiniz işallah canim kardeşim ..yoksa mobilet alicam caresizliktenn hehehheheh
    satlik ucuz bir asya AS 200 GY-2 düşersee .......benim kafama düşün abii.

Motosikleti
    ybr 125 gitti cb 125e geldi
    aramıza hoş geldin speeddevil.dilerim en kısa zamanda kısmetine kavuşursun...

Alıntı speeddevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inspire kardeşim cok tesekürler bu sicak ilgi alakaniz içinn.eyvallah...

..bu arada bana ucuzundan bir asya allalim hocamm kulanizda olsunn sagdan soladan duyarsanizz bana haber verirsiniz işallah canim kardeşim ..yoksa mobilet alicam caresizliktenn hehehheheh
    satlik ucuz bir asya AS 200 GY-2 düşersee .......benim kafama düşün abii.
    speeddevil aramıza hoşgeldin kendini tanıtsaydın iyi olurdu motosiklet net camiasına neredesin falan gibi...

Motosikleti
    cok özür dilerim arkadaşlarr haklisiniz önce kendimi tanitmam gerektiii..
    afiniza siginiyorumm..
    ben tufan
    kahramanmaraşliyim
    28 yaşindayim..
    dedim gibi motor hastasiyim hocam..
    kismetse bir AS 200 GY-2 almayi düüşünüyorumm.. alirsam işalahh buraya resimler birakacam diger arkadaslarim gibii hani şöyle havad ucarken felenn yada ön tekeri kaldirip 5 .6 km giderkenn en kötü ihtimallee düşerken çektirdim resimleri sizlerle paylaşmak için alacam hocam ..kismet artikk...

ayrica
    tatar kardesimee
    ybr22 kardeşime cok tesekür ediyorum.
    tekrar hoş bulduk arkadaşlar saolun...

sonunda buldum hayellerimi süsleyen AS 200 GY-2 galibaa

arkadaşlar ben bişey rica ediyorum ...
    ikitane motor buldum satlik (istanbulda ve bursada )istanbulda yada bursada olan bir arkadaşimdan benim için bir motoru gözden gecirmesini rica ediçem varsa istanbulu yada bursa da motordan anlayan bir arkadaşimiz bana yardimci olabilirmi acaba ...güvenemiyorum yer uzak bana rica etsem benim yerimee bakabilirmi motoraaa ..bana yardimci olursaniz cok sevinirim canim kardeslerim..tşk

Motosikleti
    fz6sa
    speeddevil umarım senin de resimlerini gorucez burda yakında
    bu arada belirtmek istedim profil bilgilerimde yazdıgı gibi arada bi istanbula ugruyorum ama bi motor a iyidir degildir diyecek kadar bilgim yok. yani en azından böyle bir riske giremem. ama gonul isterdi de biraz anlasaydım sana da yardımcı oluverseydim ama :/ malum forumda şöyle birkac sayfa oncesine bakarsan benimde cok yeni oldugumu gorursun motosiklet konusunda.

tatarx dostum ya senin motor kac km de ? derdi tasası yokmu hiç ? merak ediyorum da =? genel performansı nasıldır ? max kac km gordun ?

DİKKAT:birkaç gün önceki bakımda dıs kısmı kırılan yag tıpama dogal gazcıların izolasyon için kullandıgı sarı teflon bant sarıp kullanmaya devam ettigimden bahsetiştim. Başta süper iş goruyor ancak ısı yı yedikten sonra yaklaşık 1-2 gün içinde işlevini yitiriyor. bilgilerinize. -yapabiliyorsanız ibrahim abimin keten yontemi hala en iyi çözüm bu konuda -

Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatarx dostum ya senin motor kac km de ? derdi tasası yokmu hiç ? merak ediyorum da =? genel performansı nasıldır ? max kac km gordun ?
    Dert tasa konusunda maşaallah demeliyim yağını değiştiriyorum.Benzinini koyup biniyorum.Genel performans sanırım normal emsallerine göre sadece maximum hız konusunda siz diyorsunuz ya 145 gördüm ben 125 km fazlasını göremedim hala.Bunun sırrını bir öğrenemedim.İnspire dostum sen hızlı girdin as 200 işine 145 km maximum hız yaptırdın yani...

Motosikleti
    fz6sa
    tatarx kardeşim bilirsin bizim 200 lük karakızların km göstergeleri genelde biraz fazla tartıyo ama su sekilde yaklasabilriz olaya. benim kendi gstergemde 4. viteste 110-115 gordugum motor sesinde 5. viteste 140 yapıyorum.
    yada şöyle düşünelim 4. viteste gordugun max devire cıkabiliyomusun 5. viteste ? en azından yaklaşabiliyo olman lazım. eger cıkıyosan yani vites olsa da atsam da hızlansa diyosan tamam sende bizim kadar gidiyosun hatta ne mutlu sana ki dogru calısan bi gostergen var

diyelimki o devire cıkamıyosun gercekte motorun bakımlarını yaptıgına gore zincirine bakmanda fayda var. 3 gun once kendi bakımımdan sonra 130 u zor gordum zincir aldım 14 ytl ye 145 i gordum aynı gün. Üzerindeyken farketmemiştim ama geçen arkadaşımın motoruna bindim izlememi istedi zincirimi görünce resmen diş atladıgını gordum. Bence bunu da bi düşün tabi eger oyleyse
    tatarx kardeşim msn adresim gadruno.onlymsn@gmail.com istersen ekleyebilisn ordan da konusabiliriz seninle

O dediğin hissi almıyorum motorumda yani 6. vites olsada bassam hissimi.Zincir olayına motora hardcross takmaya gittiğimde bir baktırayım.145 gördüğünde tahmini 135 falan gidiyor mu senin motor ?Birde rampalarda nasıl motorun çekişi?

Motosikleti
    fz6sa
    sanmıoyurm 135 gitmez benim motor o ibrahim abinin karakızına has bir özellik ben 120 deyken 100 ü göstermekteydi arkadaşın motoru o daha fazla hızlanamadı cbf150 ile gt250 var arkadaşta cıkıp deniycez bende merak ediyorum ama tahmini 120-125
    rampa konusunda bizim kampuse cıkarken uzun bi rampa var. orda masai fym 250 grand eagle la aynı gidiyorum 4. vitesimle 100 e (yani 85 'e falan ) cıkıyorum o rampada.

Anladım inspire dostum benim vites düştüğüm uzun bir rampa olmuyor pek.Aynen bizim okulun kampüse çıkarkende uzun bir rampa 5. vites 95-100 km ile çıkıyorum...

Motosikleti
    fz6sa
    bana aynı gidiyoruz gibi geliyor. senin gostergen işini dogru yapıyor olsa gerek ben gercek hızımı gt250 ile ölçüp siteye yazarım.
    ama ibrahim abinin karakızı corolla gostergesi ile 135 sahin gostergesiyle 155 yapıyo
    Sağlıcakla kal

Motosikleti
    fz6sa

her yerinden yağ atıyo

ilginçtir bugun farkettim motorum sıcakken sadece tıpadan değil vites kolundan ve hava filtresinden de yag atıyor artık dışarı cıkan damla damla yaglar ilgimi çekmiyor eskisi gibi . gidip 1 lt daha yag aldım düzenli olarak eklemeyei düşünüyorum. -ki damlaya damlaya gölde olsa ben gider bi litre daha alırım

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginçtir bugun farkettim motorum sıcakken sadece tıpadan değil vites kolundan ve hava filtresinden de yag atıyor artık dışarı cıkan damla damla yaglar ilgimi çekmiyor eskisi gibi . gidip 1 lt daha yag aldım düzenli olarak eklemeyei düşünüyorum. -ki damlaya damlaya gölde olsa ben gider bi litre daha alırım
    İşte şimdi motorcu oldun Onur'cuğum. Öyle aşırı titizlikle, kıl kapmakla ancak yolları değil ömrünü tüketirsin. Biraz rahat olacaksın. Benim motorda da yağ kaçağı sorunları var hala ama damla damla. Park ettiğim her yeri köpek, kedi misali işaretliyor Karakızım. Vites kolundan yağ kaçırmasının sebebi kronik vites boş müşüri sorunu. Orjinal vites boş müşiri yağ kaçırıyor. Özellikle boşa atıp park ettiğin zaman vites levyesinin oradan yağ atar. Hareket halindeyken yapmıyor. Ben aldığımın 2. ayında garantiden değiştirtmiştim. Piyasadaki Yamaha YBR'mi neydi onun müşiri buna uyuyordu. O zamandan beri yağ atmadı hiç.

Bu arada geçenlerde büyük sorunlarımdan birini hallettim. Sana bahsettiğim yağ filtresi vida sorunu vardı ya onu çözdüm. Senin yağ filtresini sktüğüm gün içime bir ateş düşmüştü çünkü yaklaşık 8 aydır filtreyi sökmemiştim vidasını yalama ettiğim için. Cesaret deyip filtreyi söktüm. Çünkü bayağı yağ atıyordu. Yaaa kısmet deyip söktüm yağ filtresini. Birde ne göreyim? Filtre tertemiz. Sen ikinci kez filtreyi sökmüştün ya hani. Ondan daha temizdi. Birden yağ kaçırma sorununun ana kaynağınıda çözdüm. Filtre kapağı ile gövde arasındaki lastik conta takılmamıştı. Düşünsene metal ile metali sıkıp izole edici contayı takmamışım. Ne kadar sıkarsan sık, yine yağ kaçıracağı aşıkar. Hemen bir hırdavatçıdan 1 YTL'ye uygun bir oring lastik conta aldım ve hızımı alamadığım için gittim birde glindirik conta kestirdim. Lastik contayı yerine yerleştirdim, glindirik contayı locatite sıvı conta ile besledikten yerine taktım. Sonuç mükemmel.

Yaklaşık bir yıldır hava filtresi kullanmıyordum. Malum toz toprak mevsimi kapıda. Hemen bilgisayar mainboard kutularında gelen koruyucu süngerlerden bir tane temin ettim. Tam filtreye göre çift kat yapıp kestim. Çift kat kalın geldi. Tek kata çevirdim ve gayet güzel oldu. Yalniz dün buralar çok rüzgarlıydı. Motor gitmek için aşırı çaba, bende motoru çizgide tutabilmek için insanüstü bir emek sarfettim. Bu motorları aerodinamiği çok berbat. Rüzgarda canı çıkıyor.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    kardeşlerim abilerim hepinize selamlar biraz geç oldu ama bende aranızda olmaktan mutluyum ferdagulbenli@hotmail.com adres listenize eklerseniz msn dede kardeşiniz olmak isterim
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Motosikleti
    fz6sa
    ibrahim abi yağ olayına sevindim dogrusu senin aynı benim motor da gittigi her yerde bi kaç damla iz bırakıyo
    Hava filtresi konusunda ben daha yaz geçirmedim motorla ama filtrem hep takılı toz toprak giriyorum bol bol (filtremdende yag geldigini söylemişmiydim ? terleme yapıyo ordan da melet ) Arazide daha bi zevkli oluyo bence

Aerodinamik konusunda gerçekten iyi değil.Senin yanına gelirken çizgide neredeyse hiç tutmadım motoru o gun zaten ruzgarlıydı bayagı. Motorun grenajları hem yüksekte hemde hafif bi motor. 140kg nedir ki ... Hafif motor grenajlarda yerden yuksek te olunca yan rüzgarlar bayagı bi etkiliyo.. Ha birde senin ön çamurluk var oda bayagı bi etkiliyodur tabi Neyse yakında ayalıcam sana bi çamurluk . Söz Ankaraya çamurlugunla gelcem en kısa surede.

_
    ferdagulbenli hoşbulduk kardeşim. geç olsun güç olmasın ama dimi
    _

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    eyvallah inspire teşekkür ederim ibrahim abiyle bugün epey bi muhabbet ettik aranızda olmak onur verici
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler