Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Asya Motor bu modelin ayın 20sinde geleceğini söylemişti. Bugün bayilere gelmiş olmalı. Yakınında bir Asya Motor bayisi olan birisi gidip inceler, yorumlarını yazarsa memnun kalırız. Değil mi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gerçekten cok iyi olur hatta biri alıp bi' kaç bin km. yapıp sonuçları anlatırsa çok memnun kalırım çünkü hala kararsızım... bu mu yoksa keeway superlight150 mi?

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Ben asya'yı daha fazla bekleyemedim, Zealsun aldım. Bakalım nasıl çıkacak?
    I'M BACK !!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek silindir genelde arazi tipi motorlarda tercih edilen silindirdir..avantajı düşük devirde yüksek tork sağlamasıdır dezavantajı ise çok silindirlilere oranla daha az hp ve daha çok titreşim olmasıdır ...çok silindirlilerde bir silindir inerken diğeri tam aksi yönde hareket ettiği için titreşim dengelenir...tek silindirde bu balansı sağlayacak bişey yoktur..ama titreşim çok rahatsız edici düzeyde değildir..
    bmw f 650 gs, ktm 640 adventure,yamaha xt 660 r....gibi arazide kullanılan motorların hep tek silindirli olduğunu görüyoruz tek silindir bir dezavantaj değildir...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ben de bunu bekliyorum epeydir.Zhongsen modeline siyah renk çok orjinal bir satış taktiği bence.Bayiyle konuştum adam''Abi Batman de bunu kullanıyo'' dedi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Arkadaşlar bende yakın zamana kadar Yamaha YBR 125 düşünüyordum,bu motoru gördüm fikrimi değiştirdim.Bu motoru kullanan arkadaş yok mu forumda?
    Motor şekil olarak harika gözüküyor bence,teknik olarak nasıl acaba?
    Bu motoru kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bu hafta iki tane zongshen AS 200 GY-A gordum. bu motor asya ile aynı model mi? bilen var mı?

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    tata Uzmanı değilim ama, tek silindirde devir düşük-tork yüksektir. Niye? Çünkü silindir çapı büyüktür ve silindirin altındaki kola uygulayabileceği basınç yüksektir. İki silindirde ise devir yüksek, nisbeten tork düşüktür.

BBRR tek silindir genelde arazi tipi motorlarda tercih edilen silindirdir..avantajı düşük devirde yüksek tork sağlamasıdır dezavantajı ise çok silindirlilere oranla daha az hp ve daha çok titreşim olmasıdır ...çok silindirlilerde bir silindir inerken diğeri tam aksi yönde hareket ettiği için titreşim dengelenir...tek silindirde bu balansı sağlayacak bişey yoktur..ama titreşim çok rahatsız edici düzeyde değildir..
    bmw f 650 gs, ktm 640 adventure,yamaha xt 660 r....gibi arazide kullanılan motorların hep tek silindirli olduğunu görüyoruz tek silindir bir dezavantaj değildir...

90 km bu motorun ideal max hızıdır, zorlarsan daha hızlnırsın ama bu pek tavsiye edilmez. Ancak asıl amaç arazide yüksek torkla bayır tepe aşmak. Ayrıca bailrin yaptıklarını söyledikleri hızlara da inanmıyorum. Fuarda zealsun'ın spor (?) modeli için eleman ''160 bastım önüme araba geldi yavaşlamak zorunda kaldım'' dediğini hala unutamıyorum.

Bunları nerede biliyorum forum okuyorum...

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Bugün bayide motoru inceledim.

Artıları:
    • Renk güzel
    • Lastikler şehiriçi kullanım için güzel (süpermoto tipi, asfalt lastiği)
    • Fiyatı uygun (ÖTV zammı yansıtılmamış)
    • Sinyal butona basılarak kapatılıyor (diğer Çin endurolarında başparmağın sağ-sol hareketiyle kapatılabiliyor, şehiriçinde dikkat dağıtır)
    • Malzeme ve işçilik iyi, sağdan soldan sarkan kablo yok

Eksileri
    • Ön çamurluk çok çirkin, o kadar ileri uzamasına gerek yoktu
    • Devir saati olsa iyi olurdu
    • Vites kolunun ucunda lastik koruma yok, metal olarak bırakmışlar (sol ayakkabının üst derisini yüzer)
    • Broşürde ayak dayamalar ve fren pedalı lastik korumalı gözükmesine rağmen, bayideki motorda bunlar bir kros model gibi tırtıklı metalden (kaç kişi çamura girmek için süpermoto alır, bilemem)
    • Arka fren de disk olsa iyi olurdu

Kararsız kaldım , ama kararsızlığım bu motorla ilgili değil. Kullandığım scooterın rahatlığını, taşıma kapasitesini bir enduroda bulamayacağım için.

Neyse, karar verip alırsam burada sizlerle paylaşırım...

Sağlıcakla.

Alıntı berkhizliates adlı üyeden alıntı
    bu hafta iki tane zongshen AS 200 GY-A gordum. bu motor asya ile aynı model mi? bilen var mı?
    Evet, aynı. Yalnızca lastikler ve arka frende fark var (Zongshen'in arka freni disk). Bir de Asya 1,5 HP daha güçsüz.

GYktm-2 :)

GY-2'nin farklı renk üretimlerinin fotoğraflarını gördüm. Çok beğendim. Sizce nasıl (Umarım ekleyebilirim fotoları. Biraz acemiyim de )

Tamam, çözdüm ben bu işi
    Bu da Türkiye'deki modelin aynı rengi. Yalnız Amerika'da bazı daha farklı detaylarla satışa sunulmuş (egzosta dikkat)

Herkese merhaba. Ben yeni üye oldum arkadaşlar. Ben de motosiklet almayı düşünüyorum. Aklımdaki marka da Zongshen. Fakat bu motor da aklıma düştü. Zongshen'in modelinin de aynısı anladığım kadarıyla. Peki sizce Zongshen mi yoksa Asya mı? Zongshen derseniz bayilerde satılıyor mu bu model?Saygılar...

Şehir içinde kullanacaksan Asya daha uygun bence. Lastikler asfalt yol için. Toprak zeminde de rahatlıkla kullanabilirsin dedi bana bir Asya Motor yetkilisi. Ayrıca fiyat da biraz daha ucuz. Aradaki fiyat farkıyla kaskını, montunu alabilirsin rahatlıkla..

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Ben de bu motoru Çanakkale de Bayi de inceledim,görünüşü fena değil....
    Merak ettim oturuş pozisyonunu ve üzerine şöyle bir kuruldum...Ama sanki sandelye oturdum gibi geldi!!!!Nedense bir mm bile esnemedi motor!!!!
    Şöyle bir ileri geri yapayım belki o zaman esner dedim,yine yok bir şey!!!!
    Yorumu size bırakıyorum.....

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motou aynı özelliklerle sadece asya motor mu getiriyor? Zongshen markalı oalnala aralarında ne farklar var? fiyatları aynı mı? bu sorulara nereden cevap bulabilirim..? motor güzel görünüyor, "al benisi" var fakat aldıktan sonra "kullan benisi" olmazsa o kötü...

cevap verecek..?
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Arkadaşlar alan var mı bu motosikletten? Varsa deneyimlerini paylaşmasını bekliyoruz...

Beyler, GY-2'lerden aldığınızı biliyorum. Yollarda görmeye başladım sizi! Anlatın bakalım, nasıl gidiyor müstakbel motorumuz? Çıplak demirden olan vites pedalı ayağınızı çiziyor mu? Öyle motosikleti alınca bizi terketmek olmaz.. Paylaşalım, paylaşalım..

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Motor sonunda İzmir'e geldi. Görür görmez iyi ki beklemeyip Zealsun almışım dedim. Arka lastik çok korkunç, adamlar resmen cruiser lastiği takmışlar, balon gibi birşey. Ayrıca arka frenler kampana, ön çamurluk şaka gibi.
    I'M BACK !!!

selam. az önce (13.10) asya motor kadıköy bayisini aradım. fiyatlar 3.019 ytl olmuş ve peşin fiyatına taksit de yok. sitede yazan 2.650 ytl ise güya %22 lik artış öncesi fiyatıymış. yahu ötv artışından sonra yazmamışlarmıydı 2.650 ytl yi , ben mi yanlış hatırlıyorum?
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Yanlış anlamamışsın dostum bende sorduğumda fiyatı 2,650 ytl idi ama motor ayın 20-30 arası gelecek demişlerdi.Asyanın bakırköy bayiisine sormuştum.Eğer dediğin doğruysa burda bi aldatmaca var bu firmanın nekadar güvenilir olup olmadığınında bir göstergesidir.Kimse elma gösterip armut satmaya kalkmasın
    Bir gün mutlaka ...

asya motor almaktan vazgeçtim aynı motor zhongshende de var. az önce güngören servis ve bayi sancar motordan orhan beyle görüştüm mayıs sonu gelecek dedi. hayırlısı diyor ve bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler