Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Fiyatınıda yazsaydın keşke?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar,
    172 sayfanın hepsini gezmedim açıkçası tek tek bakmak biraz deli işi geldi ki çok fazla vakti olan bir insan değilim, affınıza sığınarak 2 sorum olacak.
    1- Hava filtresinden çıkıp karbüratöre giren bir hortum var bunu nereden bulabilirim? yada benzer bulabilir miyim? (müşteri hizmetlerini aradım mail attım cevap alamadım telefonu bile açmıyorlar ki bir kaç parça daha soracağım)
    2- Arka teker üstüne takılan çamurluklar var http://www.prodease.com/admin/Upload/Product/Display/Large/634931545774752062_200ns.JPG
    Bunlardan bizim oğlanlara uyanı var mıdır? yada uydurabilir miyiz? yani kaynak vs ile.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı junioraral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    172 sayfanın hepsini gezmedim açıkçası tek tek bakmak biraz deli işi geldi ki çok fazla vakti olan bir insan değilim, affınıza sığınarak 2 sorum olacak.
    1- Hava filtresinden çıkıp karbüratöre giren bir hortum var bunu nereden bulabilirim? yada benzer bulabilir miyim? (müşteri hizmetlerini aradım mail attım cevap alamadım telefonu bile açmıyorlar ki bir kaç parça daha soracağım)
    2- Arka teker üstüne takılan çamurluklar var http://www.prodease.com/admin/Upload/Product/Display/Large/634931545774752062_200ns.JPG
    Bunlardan bizim oğlanlara uyanı var mıdır? yada uydurabilir miyiz? yani kaynak vs ile.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    El Cevap;

1-)Dediğin hortumu tek olarak bulamazsın komple hava filtresi alacaksın 25tl gibi bir fiyatı vardı zaten
    2-) uygulayanı görmedim ama ben yapıcam diyorsan kaynak ve demir ile tutturulabilir fakat yaptırabileceğin bir demirci bulman gerek.
    ANGARAJ

Arkadaşlar merhaba,
    Asya as200gy motorum var, aldığımda egzoz üzerinde bir boru var çıkıntılı (katalizör deniyor sanırım emisyonla ilgili bir şeymiş galiba), buna ait hortum yok, bunun tam olarak işlevi nedir? birde oradaki hortum nereye bağlanıyor, çıktığı yer belli ama nereye girecek bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Bu arada yukarıda bir arkadaş hava filtresi ile ilgili bir şey sormuş, ben direk hava filtresini değiştirdim 20 lira bir şey, bulabiliyorsun yani komple seti, hortumu için hiç uğraşma derim.

Alıntı fpx10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Asya as200gy motorum var, aldığımda egzoz üzerinde bir boru var çıkıntılı (katalizör deniyor sanırım emisyonla ilgili bir şeymiş galiba), buna ait hortum yok, bunun tam olarak işlevi nedir? birde oradaki hortum nereye bağlanıyor, çıktığı yer belli ama nereye girecek bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Bu arada yukarıda bir arkadaş hava filtresi ile ilgili bir şey sormuş, ben direk hava filtresini değiştirdim 20 lira bir şey, bulabiliyorsun yani komple seti, hortumu için hiç uğraşma derim.
    Arkadaşlar bu konuda acil yardıma ihtiyacım var, hatta resimli örneklerde olabilir, nereden çıkıyor nereye giriyor. silindir kapağımı değişecek, yoksa var da ben mi görmüyorum, anlatacak paylaşacak birileri vardır elbet aramızda. Motor kompresöre binmiyor, şuan orası açık kapatmadım da, tamamen kapatmak yada iptal etmek mantıksız olur ama onu da yerine bağlamak lazım cevaplarınızı bekliyorum. Hem formu güncel tutmak en güzeli değil mi?

Motosikleti
    Motorun kompresyonuyla bir alakası yok o geri dönüşüm mekanizmasının,
    Direk egzoz macunu ile kapatabilirsin onu.
    biraz bastan baslayıp okusaydın onun hem ne işe yaradığını hemde iptal eden kişilerin aldığı neticeleri görebilirdin bu arada.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kompresyonuyla bir alakası yok o geri dönüşüm mekanizmasının,
    Direk egzoz macunu ile kapatabilirsin onu.
    biraz bastan baslayıp okusaydın onun hem ne işe yaradığını hemde iptal eden kişilerin aldığı neticeleri görebilirdin bu arada.

GaCCaLL cevap için teşekkür ederim, bilmediğimden soruyorum cahillik işte :D
    Peki motor neden kompresöre binmez, gaz veriyorum 10 sn sonra falan rölantiye düşüyor, bir şeyler eksik ve ben öğrenmek istiyorum, açıkçası ustaya falanda götürmek istemiyorum şuan masraf çıkartsın istemiyorum. bilmediklerimi öğreneyim, ustayla da, daha rahat konuşabilirim, yada İstanbul'da bu motoru ustaya götürüp, abi bu adam işinin piri diyebilinen bir usta var mı?

Motosikleti
    Peki motor neden kompresöre binmez, gaz veriyorum 10 sn sonra falan rölantiye düşüyor, bir şeyler eksik ve ben öğrenmek istiyorum, açıkçası ustaya falanda götürmek istemiyorum şuan masraf çıkartsın istemiyorum. bilmediklerimi öğreneyim, ustayla da, daha rahat konuşabilirim, yada İstanbul'da bu motoru ustaya götürüp, abi bu adam işinin piri diyebilinen bir usta var mı?
    Bu konuda görmeden yorum yapmak imkansız görerek bile olamayabiliyor bazen misal haftasonu erro arkadaşın motoru ile uğraştık değiştirmediğimiz bir karburatör kaldı senin anlatımına da bakaraktan ya gaz kolun takılı kalıyor yada karburatörle ilgili bir sıkıntın var.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    ANGARAJ

Benim aklıma daha kötüsü geliyor, acaba turbo besleme mantığı ile, arkadaş gaza asılıp bişeylerin dolmasını filan bekliyor olmasın?

Kompresyon olayı sürüşte iken, vites düşümlerinde meydana gelir daha çok o şekilde hiss edilir, zevk veren yahut arzulanan bir durum değildir, sık yapılmamalı, bir nevi motor freni gibi düşünün , ancak olması bilinir ise , sahibinin hoşuna gider sebeben kaçak göçek olmayıp nispeten sağlıklı bir motor işaretidir, bildiklerim bundan ibaret.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda görmeden yorum yapmak imkansız görerek bile olamayabiliyor bazen misal haftasonu erro arkadaşın motoru ile uğraştık değiştirmediğimiz bir karburatör kaldı senin anlatımına da bakaraktan ya gaz kolun takılı kalıyor yada karburatörle ilgili bir sıkıntın var.
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma daha kötüsü geliyor, acaba turbo besleme mantığı ile, arkadaş gaza asılıp bişeylerin dolmasını filan bekliyor olmasın?

Kompresyon olayı sürüşte iken, vites düşümlerinde meydana gelir daha çok o şekilde hiss edilir, zevk veren yahut arzulanan bir durum değildir, sık yapılmamalı, bir nevi motor freni gibi düşünün , ancak olması bilinir ise , sahibinin hoşuna gider sebeben kaçak göçek olmayıp nispeten sağlıklı bir motor işaretidir, bildiklerim bundan ibaret.
    Ya aslında ben de anlatamamış olabilirim. Şöyle ki boşta olsun viteste olsun gaz verip gazdan elimi çektiğim zaman 5-6 saniye kadar gazda kalıyor ve sonra rolantiye düşüyor, gaz kolunda bir şey yok gibi ama takılı da kalıyor olabilir, olmayacağını düşünürsek eğer, bu karbüratör sorunu mudur, yoksa başka bir şey mi, umarım gaz koludur :D büyük bir şey çıkmasa başımı çok memnun olacam.
    Carbondioxid'in dediği gibi turbolama bekleme falan yapmıyorum, kısa süreli gaz verip beklediğim zaman yüksek devirde takılı kalıyor ve 5-6 saniye sonra rolantiye düşüyor dediğim gibi :D cahillikte şuracıkta ölecem :D Cevaplarınız için de çok teşekkür ederim arkadaşlar

Motosikleti
    anlattığın karburator sorunu gibi
    ve işin garip yanı motorun en pahalı parçası japon olan mikuni karburatörü
    allah kolaylık versin ordaki ustalar farklı bir karburatör uydurabilirse şanslısın derim..

selam beyler,
    bir şey daha farkettim manifold üzerinde bir delik var, oradan hava alıyor ve doğal olarak patatese bağlıyor motor çalışırken, parmağımla tıkadığım zaman gayet güzel çalışıyor. monifoldun örnek resmini paylaşıyorum http://www.motosikletsepeti.com/Images/Urun/08112014135136.jpeg
    orada bulunan metal çubuk sanırım kırılmış, peki bu metal çubuğa bağlı bir hortum olacaksa nereye bağlanması gerekiyor? ben yeni monifoldu aldığım zaman böyle çubuklu olandan mı alayım yoksa tamamen düz kapalı olan bir manifold mu almalıyım? Çubuklu olanında alırsam nereye bağlamalıyım?

selam beyler,
    bir şey daha farkettim manifold üzerinde bir delik var, oradan hava alıyor ve doğal olarak patatese bağlıyor motor çalışırken, parmağımla tıkadığım zaman gayet güzel çalışıyor. monifoldun örnek resmini paylaşıyorum http://www.motosikletsepeti.com/Images/Urun/08112014135136.jpeg
    orada bulunan metal çubuk sanırım kırılmış, peki bu metal çubuğa bağlı bir hortum olacaksa nereye bağlanması gerekiyor? ben yeni monifoldu aldığım zaman böyle çubuklu olandan mı alayım yoksa tamamen düz kapalı olan bir manifold mu almalıyım? Çubuklu olanında alırsam nereye bağlamalıyım?
    Siz bahs olunan yerlerin FOTOĞRAF'ını burada paylaşmadan bu terimler ile, bir gıdım yol alamaz/yız yardımcı olabilmek adına, GaCCaLL forumdaşımızda çaba sarf ediyor, haydi beni geçin başka olsada cross tip olduğundan belki(bi mok bildiğimde yokta neyse) diyerek yardımcı olmaya çalışıyorum.

Hasılı Fotoğrafı detaylı şekjilde bir kaç adet nerelerde sorununuz var ise çekin, sonrasında hızlıresim.com'a yükleyin , yüklediğiniz her resim sonunda size "forumlar için" diye bir kaç link verecek bunlardan "forumlar için" olanını kopyalayıp,,burada yazacağınız mesaja yapıştırın açıklama girin, diğer resimleide aynı şekilde yükleyip açıklamaları girip burada paylaşın.

Aksi halde bu tarif/terimler ile olacak iş değil sizi tenkid etmiyoruz, ancak bu iş bu şekilde olur.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tahminimce o delik geri dönüşümün manifolt baglantı yeridir. eger geri dönüşüm iptal edilmişse o delik tıkamalı,
    zarardan baska işe yaramaz.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    evet kapatman gerek orayı.
    benzin hortumu kes kısa bir parça ucuna da vida at geç git.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    merhaba arkadaşlar.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    OOOoooo üstad merhaba şükür kavuşturana nerelerdesin sen?
    ANGARAJ

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Sorma nöbetler üstüste . Arada birde üniversite öğrenciliği. Kafamı kaldıramıyorum. Sen nasılsın. Keyif sağlık. Motor yol durumları nasıl.

Motosikleti
    asya as200gy2
    arkadaşlar merhaba asya as200kullanıcısıyım silindir hacmini genişletmek istiyorum bilgisi olan varmı

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Hocam bu motora alınabilecek en iyi lastik nedir bide boyutlar nedir?Süpermoto olarak kullanılacağından arazi lastiği olmayacak yanlız.
    Only Ride..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler