Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı ykayayol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içindeki normal yağın üstüne ilave etse olurmu bor yagını yoksa tamamen bor yagımı olması gerekiyor.
    bor Takviyesi uygun değil, silindir ve piston için iyi fakat Debriyajda aynı yağın içinde olacağı için bu sefer debriyaj balatası kaçıracak yani kullanma
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bor Takviyesi uygun değil, silindir ve piston için iyi fakat Debriyajda aynı yağın içinde olacağı için bu sefer debriyaj balatası kaçıracak yani kullanma
    250 ml bor yağı hiç bi yerden kaçırmaz rahat ol ben kendim kullanıyorum ve kaçak yok olamazda zaten yağı boşalt temiz yağ koy 1 lt üstüne de bor yağını koy için rahat olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

kullanmaması için motor yenilemesi gerek istersen 55 tl bor yağı yerine işçilikle beraber 350 400 e motor yenileyebilirsin kimseye zorla bişe önermiyoz burda yaşadığımız tecrübelerimizi paylaşıoz ve bilgilerimizi ok bor yağını koyunca 5 yağ değişimi sonra bi daha koyacak bor yağını piston alışıo bor yağına ama seçenek belli ya bor yağı ya da motor yenileme seç beğen al

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ korbygs sen bor katkısımı demek istedin yoksa borlu yağ mı demek istedin.
    motora koydıgımız bu bor yağı motorun kalterinde ıslak çalışan depriyaz balatasını nasıl etkiliyor. ondada boşluk vesaire doldurup çalışmasına yardımcı mı oluyor, yoksa kattıktan sonra değiştirmek gerekecekmi depriyaj balatasını.
    bor madeni yağ kristal parçaları olan içinde süt gibi benzinliklerde bile satılıyo her bir sıkıntıya ilaç yağ yakan motorun bile yağ yakmasını keser arkadaşın yaşadığı problem tahliyeden hava filtresine yağ doluor yani yağ atıyor makinesi yağ yakmıyor doldurur bütün boşlukları ve bi yere zarar vermez dediğim bor madeni yağ 55 tl dir bnm dediğim benzinlikte satılan yağ

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

bnm makine rahat 9000 de debriyaj balatası orjinal üstündeki ellemedim sıkıntı yok balatada 3. makinem olduğundan olabilir

oguzyilmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba tekrardan.
    Geçen gün motorumu çalıştırdıktan 100 metre sonra durdu ve tekrar çalıştıramadım.Motorcuma götürdüğümde sargısının bozulduğunu söyledi.
    Gittim ve yetkili servisten bir tane sargı aldım motorcuma götürdüm.Motorcum sargının doğru olduğunu ama vida yerlerinin uymadığını söyledi sizce böyle bişey mümkünmüdür ?
    Ve sargıyı kullanmayıp direk ateşleme diye birşey yapacaklarmış başka bi yöntemle çalışacak yani bu nasıl bir olaydır bilgisi olan varmı acaba ?
    Ride to Live,Live to Ride.

Motosikleti
    MCX 162 CC
    görmeden bişe söylemek yanlış olur ama uymama gibi bi durumu olamaz ya yanlış yedek parça aldın ya da motorcun yanlış sargı dediğin sıtatör değilmi elektrik kestiğine göre makinen

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı uninvited adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aletim hırdavatım var . Eksik kaldığı yerdede alırım hoş . Ama takıldığım yerde bana yardım edin sallamayın beni :D :D Yoksa gider motor :D
    her zaman yardımcı olurum ama ben bir meşkule duştum mu 4 gun kaybolurum ortadan. kapsama alanı dışında kaldım mı kızmak yok. onun dışında başım gözüm üstüne.

uninvited - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 200 gy
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman yardımcı olurum ama ben bir meşkule duştum mu 4 gun kaybolurum ortadan. kapsama alanı dışında kaldım mı kızmak yok. onun dışında başım gözüm üstüne.
    Sağolasın üstad .. Bi işe başlıyım inşaAllah bugun yarın haberdar ederim

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    beyler bu gün karbüratörü tamamen söküp temizledim benzin ile, tekrar taktım, hava filtersinide temizledim.Makine canlandı ülen daha önce neden yapmadıysam

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    beyler bu gün karbüratörü tamamen söküp temizledim benzin ile, tekrar taktım, hava filtersinide temizledim.Makine canlandı ülen daha önce neden yapmadıysam
    Sen daha bunula mı uğraşıyorsun...

#sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen daha bunula mı uğraşıyorsun...
    kardeşime hediye ettim makineyi , sağlam teslim etmek lazım sonra arkamızdan kulaklar çınlamasın da

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DAYTONA 350 2012 ve Asya TAY 200 2011
    Mehmet Mümtaz, yeni motorunu güle güle kullan.Çok güzel bir tercih.Tay'ı da yaban ellere vermediğin iyi olmş.Çünkü aileden bir eleman Tay 200'ümüz.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı agarta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Mümtaz, yeni motorunu güle güle kullan.Çok güzel bir tercih.Tay'ı da yaban ellere vermediğin iyi olmş.Çünkü aileden bir eleman Tay 200'ümüz.
    eyvallah sağol yine buralardayız problem yok

Motosikleti
    MCX 162 CC
    dostlar üzgünüm ama ne yazık ki bnm canavarı satılığa çıkardım linkten bakabilirsiniz http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91494782/detay

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı korbygs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar üzgünüm ama ne yazık ki bnm canavarı satılığa çıkardım linkten bakabilirsiniz http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91494782/detay
    bol müşteriler
    korbygs bunu beğendi.

Motosikleti
    asya 200 gy
    Arkadaşlar motoru yardık . . . ( krank değişimi için )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Krankı sipariş ettik ve geldi . Şimdide toplama aşamasındayız . Ama acayip meşakkatli ve sabır isteyen bir işmiş ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Ve şu parça .. Karteli takarken yerde bulduk ama nerden kırıldı bir türlü bulamadık :/ nedir ne değildir

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    kolay gelsin şenol , gerçekten gördüğüm kadarıyla motosiklet hor kullanılmış senden öncede olabilir , parça döküm bir kısmın ama kestiremedim ?

Motosikleti
    asya 200 gy
    kolay gelsin şenol , gerçekten gördüğüm kadarıyla motosiklet hor kullanılmış senden öncede olabilir , parça döküm bir kısmın ama kestiremedim ?
    Evet nerden kırıldığını bulduk . Bi vida yuvasından kırılmış .

Motosikleti
    asya 200 gy
    Arkadaşlar motorun ağzına s.çtık söylemesi ayıp olmasın . . Bir sürü yanlışımız var . Karter yağ kaçırıyor , ayaklık marşı geri sarmıyor , egzantrik zinciri tam ayarlanmamış ... vs . Amelilik yaptık anlıyacağız 3-4 gün boyunca :@ Verdim motoru motorcuya 150 lira falan baştan toplıcak .. Bakalım inşaAllah olur bu sefer . .

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı uninvited adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun ağzına s.çtık söylemesi ayıp olmasın . . Bir sürü yanlışımız var . Karter yağ kaçırıyor , ayaklık marşı geri sarmıyor , egzantrik zinciri tam ayarlanmamış ... vs . Amelilik yaptık anlıyacağız 3-4 gün boyunca :@ Verdim motoru motorcuya 150 lira falan baştan toplıcak .. Bakalım inşaAllah olur bu sefer . .
    geçmiş olsun.Repair manuel falan yokmuydu aslında zevkle toplanabilirdi sanki o alet?
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    nette service manuali vardı , yabancı dilde ama ilk kez topluyan birisi yapamaz , yapsada tam oturmaz

Motosikleti
    asya 200 gy
    o dediğiniz şeyi şimdi buldum geçmiş sayfalarda var . . Ama baştan deseydeniz keşke . Ben böyle birşey olduğunu bile bilmiyordum :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler