Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka süspansiyonum çukura hızlı girdiğim zaman küt diye vuruyor sende varmıdır böyle bir sorun yoksa benim motora özel bir sorunmudur? diğer kullanıcılarda bu sorunuma cevap verebilirse çok sevinirim
    Arka süspansiyonun üst bağlantı takozlarını kontrol et o gitmiş bence
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    bir kaç fotoğraf

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DAYTONA 350 2012 ve Asya TAY 200 2011
    mehmetmümtaz, lastik ebatları bizimkilerden mi? aynı lastiklerle değiştirmek isterim
    ben de. Nasıl bulabilirim?

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı agarta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetmümtaz, lastik ebatları bizimkilerden mi? aynı lastiklerle değiştirmek isterim
    ben de. Nasıl bulabilirim?
    ön 100 -18 swallow marka , arkada 130/90-15 KBF marka piyasada olması lazım ben denizlide buldum

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    mehmetmumtaz, kafa grenajını çok beğendim başka bir açıdan fotoğrafını koyar mısın birde kaça mal oldu sana?

motor genel olarak çok hoş duruyor. yanlış hatırlamıyorsam motoru alacağın günün arefesinde stop lambası çok kaba değiştireceğim diyen arkadaşsın. değiştirmişsin çok da iyi olmuş çamur oluyor mu arka sinyaller vs
    En Güzel Çamur Tekerlerimdeki Çamurdur.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetmumtaz, kafa grenajını çok beğendim başka bir açıdan fotoğrafını koyar mısın birde kaça mal oldu sana?
    motor genel olarak çok hoş duruyor. yanlış hatırlamıyorsam motoru alacağın günün arefesinde stop lambası çok kaba değiştireceğim diyen arkadaşsın. değiştirmişsin çok da iyi olmuş çamur oluyor mu arka sinyaller vs
    Bi adet Mondial marka Cup motorsiklet Farı (20TL) biraz emek o kadar , arka sinyal çamur olmuyor alta plaka çamurluk vazifesi görüyor

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa grenajını çok beğendim başka bir açıdan fotoğrafını koyar mısın ?
    görmemişim en güzel açısı şu resimde, bu aldığım site

Motosikleti
    asya 200 gy
    Selamün aleyküm . Arkadaşlar geçen motoru yıkadım . İlk önce gayet normal çalıştı . Biraz gezdim . Daha sonra teklemeye başladı ve stop etti . Onca uğraşmama rağmen çalıştıramadım . Yalnız bir sefer çalıştı oda 10 saniye sonra tekrar stop etti. Bujiyi kontrol ettim kuruydu . motoru 10 kere yıkadıysam 7 sinde bu sorunla karşılaşıyorum ki motora su tutmamaya özen gözteriyorum . Neyden olabilir bu çok sinir bozucu :/ gerçi motoru bıraktım motorcuya bu sorundan dolayı oda net bişey demedi bakmam lazım dedi . ama ben merak ettim :/

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DAYTONA 350 2012 ve Asya TAY 200 2011
    Marş çalıştırma düğmesi kutusuna su değil suyun buharı kaçsa oradan stop gerçekleşiyor

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı uninvited adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm . Arkadaşlar geçen motoru yıkadım . İlk önce gayet normal çalıştı . Biraz gezdim . Daha sonra teklemeye başladı ve stop etti . Onca uğraşmama rağmen çalıştıramadım . Yalnız bir sefer çalıştı oda 10 saniye sonra tekrar stop etti. Bujiyi kontrol ettim kuruydu . motoru 10 kere yıkadıysam 7 sinde bu sorunla karşılaşıyorum ki motora su tutmamaya özen gözteriyorum . Neyden olabilir bu çok sinir bozucu :/ gerçi motoru bıraktım motorcuya bu sorundan dolayı oda net bişey demedi bakmam lazım dedi . ama ben merak ettim :/
    Kesin olmamakla beraber Buji Piposu (buji kablosunun bujiye takılan uç kısmı) bu kısmın kablosunu kontrol et kesinlikle oksitlenme , çatlama olmamalı

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görmemişim en güzel açısı şu resimde, bu aldığım
    farın siparişini verdim bu arada gündüz led leri demi internetten aldın aldıysan hangi siteden aldın birde montajını nasıl yaptın
    amortisörün takozuna bugün baktım plastiği aşınmış oynama yapıyor civatanın etrafında ama o küt diye sesi o takozdan yapacağını sanmıyorum çünkü 2 kişi ile birlikte giderkende küt diye vuruyor o sesi verebilmesi için takozun boşluğa düşmesi lazım 2 kişinin ağırlığı ilede değil boşluğa boşluğun 5 cm yanına bile yaklaşamaz kanatimce..?

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farın siparişini verdim bu arada gündüz led leri demi internetten aldın aldıysan hangi siteden aldın birde montajını nasıl yaptın
    amortisörün takozuna bugün baktım plastiği aşınmış oynama yapıyor civatanın etrafında ama o küt diye sesi o takozdan yapacağını sanmıyorum çünkü 2 kişi ile birlikte giderkende küt diye vuruyor o sesi verebilmesi için takozun boşluğa düşmesi lazım 2 kişinin ağırlığı ilede değil boşluğa boşluğun 5 cm yanına bile yaklaşamaz kanatimce..?
    Ledleri oto aksesuarcısından almıştım 12V ile çalışıyor dikkat küçük voltajlı ledlerden alma yanar paran boşa gider , Arka amortisörün de patlak olabilir mi ? motoru orta kısmından bir sehpaya kaldırıp Arka tekeri aşağı yukarı hareket ettir çok basitçe yukarı aşağı oynuyorsa orada bir problem var

Motosikleti
    asya 200 gy
    Bugün aldım motoru.. Ben motoru bıraktığım ertesi günü normal şekilde çalışmış. Mutlaka biryere su giriyor . Buji piposunu değiştireli 1 ay oldu aşağı yukarı . Piponun içini bile kontrol etmiştim kuruydu ama yinede çalışmadı. Çalıştırma düğmesinden olabilir arkadaşın dediği gibi bidahaki yıkamamda poşet sarıcam o düğmeye bakalım ne olcak : )

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    selamlar arkadaşlar. 3 gün evvel 3 adet parça siparişi vermiştim bugün eksiksiz ve bir asya-motor kolisi içinde elime ulaştı. nazilli de bir yedek parçacı gayet samimi ve serin kanlı bir abimiz istediğiniz isteyebileceğiniz her parça mevcut anladığım kadarıyla ve kendi orjinal fiyatlarıyla satıyor. Yedek parça ihtiyacınız olursa direk bu abimizi arayın derim eğer bulamadıysanız başka parçacılara sipariş vermesi için ağız eğmeye gerek yok...

forumda başkasının telefon numarası vermek doğru olmayacağını düşünüyorum numarasını bulduğum adres linki burada

http://firmalog.com/firma/asya-sila-...#axzz1uQVqepFb
    En Güzel Çamur Tekerlerimdeki Çamurdur.

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    en kolay bulabileceğin yer sirkeci dostum ya da bahçelievlerde yaşam hastanesi yanında hakan kılıçlı var orda bulabilirsin orda bulamazsan zeytinburnunda perdeciler caddesinde karizma motor var onda da var ama en uygun fiyat sirkecide doğu bankın orda var motorcular orda bulursun bahsettiğim yerlerde bizim makineye yapacağın modifiye ve yedek parçaları mevcut lastik te var anlıcan ne ararsan var

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:26 ----------

dişli orjinal sadece 75 tl ye oringli aldım ses namına bişe kalmadı zincirde ve germe olayından da kurtuldum zırt pırt yağlamadan da 400 km kafam rahat ben makinemle giderken sadece motor ve egzoz sesinden başka bişi duymak istemiyorum açıkçası ve de duymuyorum bizim makinenin plastik granajları sert plastik olduğundan titreşimi makine kaportaya verdiğinden kırılmalar oluyo bağlantı yerlerinde ve hepsini sabitledim artıkın ses gelecek hiçbiyeri kalmadı amortisör olayına gelirsek ilk başlarda gıcırt gıcırt bi ses geliodu yağladım bi iki kere ve sesi tamamen kesti ben 118 kg yum ve öle bi vurma olmuyo ancak arkamda biri daha olunca sert girdiğimde dibe vuruyor o zaman ses gelio dediğin patlamış olabilir amortüsörün ben bu makineye tarla arazi çakıllı yol denemeleri yaptım ve taş gibi bi makine olduğunu gösterdi genelde asvaltta kullanıyorum ama test ettim ve maşallahı var en sağlam çinli diyebiliriz

Motosikleti
    4 teker
    korbygs motorun gerçekten hoş olmuş,mct250 almayı düşünürken aklımı çeliyo inceden ben 2 kişi uzun soluklu geziler için (500-600 km max.) çin çonda olsa biraz dayanıklı motor istiyorum(bütçe meselesi).formu takip ettiğim kadarıyla pek öle sorun çıkaran bi model değil sanırım. tek sorun 2 kişi için 200cc'lik bu haylaz yeterli olur mu ve sele durumu nasıl?alırsam şayet lastikleri ebat olarak büyütmek isterim ki yol tutuşu ve görselliği daha iyi olur...
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    MCX 162 CC
    makinenizi belden aşağı yıkatmanızı öneririm hiç bir sıkıntı yaşamazsınız

Motosikleti
    4 teker
    birde boy sorunu-boyum 175 ayaklar yere nasıl basar ) eski mct250 kullanıcısı olarak ayakların yere tam basması ayrı bi güven veriyodu bana...
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    MCX 162 CC
    valla dostum 250 mct ye bulaşma derim hiç tamirciden çıkmak istemiyosan rampa dinlemeyen bi makine bu 90 la b.çekmece rampasını çıkıo rahat rahat makine eşek anırtan rampası derler bizim burda temizini bulabilirsen al derim sanırım 2. el alıcaksın lastiklerin boyutlarınla oynama derim sadece aynı boyutta daha kaliteli lastik alabilirsin sele arkadakini biraz rahatsız ediyo ve fazla yağmur yediği zaman dikiş yerlerinden su alıo o yüzden yeni bir kılıfla beraber yeni bir dolgun sünger öneririm uzun yolda rahat ettirir max 135 km sürat arabayla ölçtüm ama zorlamaya gelmeyen bi makine fazla terleme sıkıntısı oluo makinede o yüzden 120 ideal hız şehirler arası bu makine için gerçi bnm 3. makinem olduğu için 150 160 yapan bi japon a terfi etme zamanım çoktan geldi de dediğin gibi bütçe meselesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:47 ----------

bnm boy 1.72 tam basıor yere sıkıntı yok

Motosikleti
    4 teker
    hız merakım yok,uzun yolda eşimle birlikte yıllık izin için siirt-gaziantep arası yaklaşık 550-600km geze geze bol molalı manzaralı rüzgarıda hissederekten max 100 110 km ile giderim.2 kişi olacağımız için motor bayılır mı sollamalar vs.ortalama 80-90 la giderim ama sollamalar olsun art niyetli sürücüler olsun aradan gazlamam gerekeçek...şu ön çamurluğu f650'deki gbi olsa çok daha hoş olurdu.senin fotolara baktım sanki lastik ebatlarını büyütmüşsün gibi geldi gözümede hoş gözüktü.arka amartisörün yükseklik ayarı filan var mı bunlarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler