Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarık hocam seninlede buluşup bi bakamadık en kısa zamanda bi görüşelim bugün müsaittim ama hava bozdu
    Hava filtresini temizledim yola çıkayim dedim yolda kaldım benzin bitmiş. Yalnız depoda hala benzin vardı su diye şüphelendim. Yunusu aradım bu şekilde az da olsa kalırmış depoda benzin. En yakın istasyondan benzini mi aldıktan sonra motor canavar gibi oldu.

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yolculuk olmuş bende haftaya 270 km lik Zonguldak gezisi yapmayı planlıyorum Alet çantası fazla büyük geldi bana sonuçta kolay kolay seni üzecek bir motor değil.Buji, ampul, debrijaz ve gaz teli ve bunları takacak alet yeterli.En azından benim açımdan çünkü daha büyük bir sorunu ben halledemem şu an ki bilgimle
    Tedariksiz gitmemek lazım Soykan hocam. Bakalım bende temmuz başı gibi yıllık iznimi alır almaz uzun yol yapacağım
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çiçek çok güzel. kırmızı beyazlı mont u almışsın çok güzel. motorun zaten güzel. adidas marka yan çantalarda çok pratik bir çözüm olmuş. alet çantan gene arkada yani her zamanki gibi hazırlıklı ve sanırım keyifli bir yolculuk olmuş.
    Teşekkür ederim Yamyamaha kardeşim Arka yan çantalara internetten baktım çok pahalılardı. Ben de gittim salı pazarından iki tane aynı tip çanta aldım. Terzide bu ikisini sağlam bir şekilde diktirdim. Bir çok eşyamı aldı dediğin gibi çok pratik oldu.

Müsadenle bişey sormak istiyorum. Başta yağ filtresi kapağı olmak üzere bizim motorun yedek parçasını nerden bulabilirim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

güzel yolculuk olmuş bende haftaya 270 km lik Zonguldak gezisi yapmayı planlıyorum Alet çantası fazla büyük geldi bana sonuçta kolay kolay seni üzecek bir motor değil.Buji, ampul, debrijaz ve gaz teli ve bunları takacak alet yeterli.En azından benim açımdan çünkü daha büyük bir sorunu ben halledemem şu an ki bilgimle
    Teşekkür ederim.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    ohoooo siz daha yol yapacaksınız ben gittim geldim bile hee heeeyyy

Toprağım sende parçaların fiyatlarına asyanın kendi sitesineden bak istediğin bi asya servisine git ben bu parçadan istiyorum bana bundan getirtin de getiriyorlar zaten onlarda o konuda sıkıntı yaşamazsın ben fabrika ile de görüştüm gayet anlayşlı saygılı insanlar.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    ohoooo siz daha yol yapacaksınız ben gittim geldim bile hee heeeyyy

Toprağım sende parçaların fiyatlarına asyanın kendi sitesineden bak istediğin bi asya servisine git ben bu parçadan istiyorum bana bundan getirtin de getiriyorlar zaten onlarda o konuda sıkıntı yaşamazsın ben fabrika ile de görüştüm gayet anlayşlı saygılı insanlar.
    Çok teşekkür ederim

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sonunda benim motorda yağ kaçırmaya başladı ama çok az motorun sol tarafında kapağın üst tarafından sızdırıyor.Bu durum garanti kapsamına giriyormu?

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    ya bu kadınlara ehliyet işini zorlaştırsalar olmaz mı bir kadın & bir gün ezecek beni .... sabah sabah tüm enerjimi aldı aynalar sadece süs için varmış gibi kadın virajda ustume sürdü servisle arasında kaldım son anda motoru doğrulltumda firene bastım yoksa ..... sonra yanına yanasıyorum hoo ayanan yokmu senın dikkat etsene diye yoookkk bakmaya tenezül bile etmiyo tam odunluk tam.... siz siz olun trafikte kadın gördünüz mü iki kere düşünün çünkü onlar düşünmüyo....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Sonunda benim motorda yağ kaçırmaya başladı ama çok az motorun sol tarafında kapağın üst tarafından sızdırıyor.Bu durum garanti kapsamına giriyormu?
    Soykan dostum sanma ki mesajını görmüyoruz ama gerçekten ben de bilmiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:51 ----------

Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kadınlara ehliyet işini zorlaştırsalar olmaz mı bir kadın & bir gün ezecek beni .... sabah sabah tüm enerjimi aldı aynalar sadece süs için varmış gibi kadın virajda ustume sürdü servisle arasında kaldım son anda motoru doğrulltumda firene bastım yoksa ..... sonra yanına yanasıyorum hoo ayanan yokmu senın dikkat etsene diye yoookkk bakmaya tenezül bile etmiyo tam odunluk tam.... siz siz olun trafikte kadın gördünüz mü iki kere düşünün çünkü onlar düşünmüyo....
    Evet haklısın bayan arkadaşlar biraz daha dikkatsiz davranabiliyorlar. Ama sadece bayanlar değil tüm 4 tekerlilere dikkat etmek lazım

Motosikleti
    soykan gazan mübarek olsun arkadaşım yağ olayını kafaya takmicaksın pek ha illaki garantisi var yapsınlar dersen motorun sol tarafı açılacak debriyaj balatalarının olduğu yerde ordaki keçe değişecek vs. vs ama gene o yağı kaçıracak benden söylemesi.artı birde servisten kaç günde çıkar motorun kaç gün motorsuz kalacaksın orasını var sen düşün artık.
    ANGARAJ

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    soykan gazan mübarek olsun arkadaşım yağ olayını kafaya takmicaksın pek ha illaki garantisi var yapsınlar dersen motorun sol tarafı açılacak debriyaj balatalarının olduğu yerde ordaki keçe değişecek vs. vs ama gene o yağı kaçıracak benden söylemesi.artı birde servisten kaç günde çıkar motorun kaç gün motorsuz kalacaksın orasını var sen düşün artık.
    Salldım çayıra mevlam kayıra Cengiz usta terleme dedi bir göründüm ona bu durum için

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Salldım çayıra mevlam kayıra Cengiz usta terleme dedi bir göründüm ona bu durum için
    olur öyle şeyler
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Merhaba as200 kullanıcıları şu linkteki motorla ybr mi takas etmelimiyim iyi günler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8639650/detay/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Arkadaşlar birde bu as200 de kaç km yi devirdiniz ne sorunlar yaşadınız (titreşim nasıl) özellikle gaccal arkadaşım senden yorum bekliyorum

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin dünde bir ihtiyar ki oda motorlu önümde seyir halinde mıymıntı mıymıntı gidiyordu. aniden direksiyonu sola kırıp sol kaldırıma park etmek istedi bir fren motor tam ayagının dibinde durdu. az kalsın kaval demiğini kırılacaktım hıyarın. pardon hödüye hıyar dedim aslında hem hödük hem hıyardı. çünkü ne sinyal ne ayna hiç bir şeyden habersız eşşek niyetine kullanıyordu mootoru.
    bu arada bayan sürücü konusunda da
    annemin 1973 yılından buyana ehliyeti vardır. kadın olması iyi sürücü olmasını engellemiyor. bilakis yaşım 38 ve 20 yıldır ehliyetli bir erkek sürücü olarak direksiyonu ve trafikte araç kullanmayı öğreten bayan sürücü ustama yani anneme şapka çıkartır saygıyla eğilirim. annemin şoförlüğüne ustalık bakımından trafik bilgisi ve manevra kabiliyeti bakımından yaklaşabilen birini daha görmedim.
    hödüklüğün cinsiyeti ve milliyeti olmaz, lütfen hödükleri ayrı değerlendirelim.

Motosikleti
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba as200 kullanıcıları şu linkteki motorla ybr mi takas etmelimiyim iyi günler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8639650/detay/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Arkadaşlar birde bu as200 de kaç km yi devirdiniz ne sorunlar yaşadınız (titreşim nasıl) özellikle gaccal arkadaşım senden yorum bekliyorum
    Hocam öncelikle merhaba bu motor gene bizim sitede bi abimizin sattığı ve sonradan kmsi ile oynanmış olduğunu tespit ettiğimiz bir cihaz kendileri ben sattığımda 30bin civarı idi diyordu kendisi orjinalden kastı nedir arkadaşın bilmiyorum ama fiyatı gayet yüksek bu bir gerçek ayrıca motoru yeniden yapılmış bir motor bunu alırken 2 kere düşünmeni isterim şevkini kırmak istemem ama 1500tlden fazla vermem ben bu alete oda maximum! titreşim olayına gelince şuan bi f650 kullanıyorum emin olun f650de titreşim daha fazla hele hele düşük devirlerde! titreşimi kullanınca anlarsınız birazda öyle söyleyim size yeri geldi günübirlik 200-300kmlik yol yaptım ama titreşimden ellerimin uyuştuğunu hatırlamıyorum çünki bu motorda BALANSÖR var bunu dikkate alın

geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin dünde bir ihtiyar ki oda motorlu önümde seyir halinde mıymıntı mıymıntı gidiyordu. aniden direksiyonu sola kırıp sol kaldırıma park etmek istedi bir fren motor tam ayagının dibinde durdu. az kalsın kaval demiğini kırılacaktım hıyarın. pardon hödüye hıyar dedim aslında hem hödük hem hıyardı. çünkü ne sinyal ne ayna hiç bir şeyden habersız eşşek niyetine kullanıyordu mootoru.
    bu arada bayan sürücü konusunda da
    annemin 1973 yılından buyana ehliyeti vardır. kadın olması iyi sürücü olmasını engellemiyor. bilakis yaşım 38 ve 20 yıldır ehliyetli bir erkek sürücü olarak direksiyonu ve trafikte araç kullanmayı öğreten bayan sürücü ustama yani anneme şapka çıkartır saygıyla eğilirim. annemin şoförlüğüne ustalık bakımından trafik bilgisi ve manevra kabiliyeti bakımından yaklaşabilen birini daha görmedim.
    hödüklüğün cinsiyeti ve milliyeti olmaz, lütfen hödükleri ayrı değerlendirelim.
    Serdal Hocam sanada geçmiş olsun bu arada yalnız "az kalsın kaval demiğini kırılacaktım hıyarın. pardon hödüye hıyar dedim aslında hem hödük hem hıyardı" bu açıklama koparttı resmen
    ANGARAJ

Motosikleti
    yaa o esnada cok sinirliydim kusura bakmayın.

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Hocam öncelikle merhaba bu motor gene bizim sitede bi abimizin sattığı ve sonradan kmsi ile oynanmış olduğunu tespit ettiğimiz bir cihaz kendileri ben sattığımda 30bin civarı idi diyordu kendisi orjinalden kastı nedir arkadaşın bilmiyorum ama fiyatı gayet yüksek bu bir gerçek ayrıca motoru yeniden yapılmış bir motor bunu alırken 2 kere düşünmeni isterim şevkini kırmak istemem ama 1500tlden fazla vermem ben bu alete oda maximum! titreşim olayına gelince şuan bi f650 kullanıyorum emin olun f650de titreşim daha fazla hele hele düşük devirlerde! titreşimi kullanınca anlarsınız birazda öyle söyleyim size yeri geldi günübirlik 200-300kmlik yol yaptım ama titreşimden ellerimin uyuştuğunu hatırlamıyorum çünki bu motorda BALANSÖR var bunu dikkate alın

Serdal Hocam sanada geçmiş olsun bu arada yalnız "az kalsın kaval demiğini kırılacaktım hıyarın. pardon hödüye hıyar dedim aslında hem hödük hem hıyardı" bu açıklama koparttı resmen

Çok teşekkür ederim gaccal arkadaşım

RID3R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya GY200
    Selam Arkadaşlar...Uzun süredir işten güçten yazmaya fırsat bulamadım.Ama sürekli muhabbetlerinizi takip ettim.Benden beklediğiniz karbüratör çözümü hakkında pek bir aşama kaydedemedik...Yalnızca uygun bir diyafram bulup taktılar..İğne boyunuda ona göre ayarladılar...Bir aydan fazladır karbüratörü çalışmasında bir sorun olmadan kullanıyorum ama bazen benzin akıtıyor.Bununda şamandıradan olduğunu düşünüyorum..Bugün motoru servise bıraktım.Silindir hacmini ve pistonu büyütüp kapağı taşlayacaklar..Hacim yaklaşık 280cc ye çıkacak gibi hesaplandı ama son sözü ustalar söyleyecek...Bu yeni hacime göre buji seçilecek..Oringli zincir kullanılacak..arka lastik IRC nin aynı ölçülerdeki lastiği ile değiştirilecek..Eksoz tekrar elden geçirilecek...(Headers mantığı).Motorumu çok sevdim .Şu performansı bile yeterli aslında ama eskiden klr600 kullanmış biri olarak biraz daha fazlasını arıyorum.Bunuda gidip 350 lik veya 400 lük bir japon yada italyan alarak değil elimdeki (ve hakikaten sevmeye başladığım) motorumla yapmak istiyorum..Bu kez motor çıktığında ayrıntılı bilgi vereceğim.....

Motosikleti
    RID3R hayırlı haberlerini bekliyoruz o zaman sezon açılıp havalar iyice ısınmadan inşallah alırsın motorunu bakımdan.
    ANGARAJ

ya arkadaşlar ya bi yardım 11 gün sonra bu motordan aldık bize geliyorr ama bnim boyum biraz kısa ya bu motora binmek için boyumun kaç olması lazım mesaj atın lütven

Motosikleti
    motorun genel özellikleri sele yüksekliği ilk postta vardı sanırsam ordan kendi bacak boyunu da metreyle ölçersen üzerine oturduğunda da birazcık daha aşşağı ineceğini varsayarak ortalama bi tahminde bulunabilirsin.
    ANGARAJ

Motosikleti
    asyanın arka salıncak yapısını tam bilmiyorum ama ufak bir modifikasyonla biraz alçatman mumkun ayrıca ayarlı amatisor varsa zaten oradan biraz pay kazanırsın. hele motor gelsın yardımcı oluruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler