Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haekezlere slm. Ben yusuf Adanadan. Crossa merak sardım ve bugün gittim asya cross aldım. Artık bende sizin tayfadan oldum
    Hayırlı uğurlu olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    haekezlere slm. Ben yusuf Adanadan. Crossa merak sardım ve bugün gittim asya cross aldım. Artık bende sizin tayfadan oldum
    Öncelikle hayırlı olsun
    Cross a merakıın varsa keşke ramzeye falan baksaydın :S bizim motorlar bence çokda uygun değil cross için zira lastikler değişecek ve selesi alçak daha çok supermoto tarzı.Umarım pişman olmazsın.

Stoplara birşey diyemem ama yeni modellerin ön çamurlukları gayet şık eski modeller gibi değil.Stoplara bir çözüm bende arıyorum.
    benim stopu değiştirmiş önceki sahibi çamurluğa gelince ben hala değiştiricem sözde
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun
    Cross a merakıın varsa keşke ramzeye falan baksaydın :S bizim motorlar bence çokda uygun değil cross için zira lastikler değişecek ve selesi alçak daha çok supermoto tarzı.Umarım pişman olmazsın.

benim stopu değiştirmiş önceki sahibi çamurluğa gelince ben hala değiştiricem sözde
    uygun stopu bulabilirmiyim bende sevmiyorum fazla büyük sanırsam eski modellerin ön çamurluk giderken yelken görevi yapıyormuş dengeyi bozuyormuş doğrumudur.

Motosikleti
    ewt ama yüksek hızlarda hoş ben pek etkilenmedim açıkcası neden bilmiyorum hızlı mı gitmiyorum yoksa nedir.
    ANGARAJ

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    zaten motorsikletin depo grenajı hızlı gitmeyi engelliyor , silinidire düşük hızlarda yüksek hava akışı sağlamak üzere dizayn edilmiş , bu da yüksek hızlarda motorsikletin özellikle önden yukarı doğru bir kuvvet uyguluyor buda bahsi geçen olaylara sebep olmasını kolaylaştırıyor,

Motosikleti
    BMW R1100GS
    evet zaten yüksek hızla gidilmek için tasarlanmadığı belli.Bizim km saatleri doğru gösteriyormu acaba GacCall incek taraflarınde bir ara gezintiye gidelim orda toprak yola dahil heryere dalıyorum

@jönysf
    motosikleti nereden aldın adana'da? ve ne kadara aldın?

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet zaten yüksek hızla gidilmek için tasarlanmadığı belli.Bizim km saatleri doğru gösteriyormu acaba GacCall incek taraflarınde bir ara gezintiye gidelim orda toprak yola dahil heryere dalıyorum
    olur bi gün yapalım dediğin gibi haftasou falan ayrıca bizim km saatleri doğru göstermiyor bütün çin motorlarında olduğu gibi bunuda bilesin
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    arkadaşlar benim bir problemim var artık :(

geçen gün şehir için trafikte kazı çalışmaların yoğun olduğu bir caddede ilerleme çalıştım yüksek devirlerde düşük sürat motor ısındı baya , ışıkta durdum bir koku yağ yanıyor , dedim minibüscüler 10 numara yağ kullanıyorya ondandır, neyse eve döndüm durdurdum motoru silindirden hafifce duman çıkıyor silindirin dış kısmına yağ sızması olmuş ve bu yağ yanıyor duman çıkarıyor motorun çekişinde bir problem yok , yağ seviyeside normal silindir kapağı contası gitmiş galiba kendi imkanlarım ile tamir edebilirmiyim ?

resimde görününen kırmızı daire olan kısımda Yağ var şu anda bu resimi forumdan aldım bunda yok tabi

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bir problemim var artık :(

geçen gün şehir için trafikte kazı çalışmaların yoğun olduğu bir caddede ilerleme çalıştım yüksek devirlerde düşük sürat motor ısındı baya , ışıkta durdum bir koku yağ yanıyor , dedim minibüscüler 10 numara yağ kullanıyorya ondandır, neyse eve döndüm durdurdum motoru silindirden hafifce duman çıkıyor silindirin dış kısmına yağ sızması olmuş ve bu yağ yanıyor duman çıkarıyor motorun çekişinde bir problem yok , yağ seviyeside normal silindir kapağı contası gitmiş galiba kendi imkanlarım ile tamir edebilirmiyim ?

resimde görününen kırmızı daire olan kısımda Yağ var şu anda bu resimi forumdan aldım bunda yok tabi
    Öncelikle geçmiş olsun hocam ama o yağı senin supap kapaklarından gelmiş olma ihtimali nedir? eğerki ordaki conta eskidiyse dediğin yer yağ olabiliyor kendimden biliyorum.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    olur bi gün yapalım dediğin gibi haftasou falan ayrıca bizim km saatleri doğru göstermiyor bütün çin motorlarında olduğu gibi bunuda bilesin
    iyidir iyi km'nin yanlış göstermesi.İbreye bakıp hem tatmin oluruz hem yavaş gideriz

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barths adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @jönysf
    motosikleti nereden aldın adana'da? ve ne kadara aldın?
    asya bayisinden aldım çemalpaşada. pilaka dahil 3.500 tl para verdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

arkadaşlar aranızda motoruna performans ve ses egzozu takan varmı ? sesi nasıl çıkıyor.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Öncelikle geçmiş olsun hocam ama o yağı senin supap kapaklarından gelmiş olma ihtimali nedir? eğerki ordaki conta eskidiyse dediğin yer yağ olabiliyor kendimden biliyorum.
    subab kapaklarından değil aşağıdan eksoz bağlantı yeri hizasından buji çevresinde de var gördüğüm kadarıyla

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    merhaba hepinize yeni motor alanlar, zaten motoru olup da buralarda takılanlar... selam olsun hepinize.

bende bugün motorumu aldım "yetkili" olmayan ustamdan. segmanlar değişti. motor kendine gelmiş sesi dahi değişti. çekişi eskisinden daha iyi. tatmin ediyor. eksozdan çıkan simsiyah duman artık yok. usta 1 buçuk litre civarı motordan yağ çıktığını söyledi. bu yeterli miktarın epey fazlası. yanılma payını da çıkarırsak (200-300 ml) epey fazla yağ ediyor. biraz tuzlu oldu orasını sormayın, ama ben içim rahat şekilde uyudum, motora napıyolar acaba diye düşünmedim bile bu önceki tecrübemle kıyaslandığında paha biçilemez... 400 km sonra tekrar götüreceğim supap ayarlarını yapacak motoru ilk aldığımdaki rölanti artıp azalması tekrar başladı ama eskisi kadar rahatsız edici düşüp artmalar değil.

ustayım diye ortalıkta gezinen herifi de şikayet edeceğm şu aralar çok yoğun olduğum için el atamadım olaya onla yüzyüze de görüşeceğim şu sınavlar bi geçsin Allah'ın izniyle...
    Kalın sağlıcakla

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hepinize yeni motor alanlar, zaten motoru olup da buralarda takılanlar... selam olsun hepinize.

bende bugün motorumu aldım "yetkili" olmayan ustamdan. segmanlar değişti. motor kendine gelmiş sesi dahi değişti. çekişi eskisinden daha iyi. tatmin ediyor. eksozdan çıkan simsiyah duman artık yok. usta 1 buçuk litre civarı motordan yağ çıktığını söyledi. bu yeterli miktarın epey fazlası. yanılma payını da çıkarırsak (200-300 ml) epey fazla yağ ediyor. biraz tuzlu oldu orasını sormayın, ama ben içim rahat şekilde uyudum, motora napıyolar acaba diye düşünmedim bile bu önceki tecrübemle kıyaslandığında paha biçilemez... 400 km sonra tekrar götüreceğim supap ayarlarını yapacak motoru ilk aldığımdaki rölanti artıp azalması tekrar başladı ama eskisi kadar rahatsız edici düşüp artmalar değil.

ustayım diye ortalıkta gezinen herifi de şikayet edeceğm şu aralar çok yoğun olduğum için el atamadım olaya onla yüzyüze de görüşeceğim şu sınavlar bi geçsin Allah'ın izniyle...
    Kalın sağlıcakla
    Hayırlı olsun senin adına sevindim.ben sana ve diğer arkadaşlara birşey danışmak istiyorum.Rölanti devri yükselip alçalması sende de mi oluyor.Ben devri birtürlü ayarlayamadım.Alçaltıyorum bu sefer stop ediyor yükseltiyorum bu sefer trafikte rölanti yükseliyor.Bu normalmi ısındıkça rölanti artarmı?

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subab kapaklarından değil aşağıdan eksoz bağlantı yeri hizasından buji çevresinde de var gördüğüm kadarıyla
    ben seni gecen gördün heralde ha sen bizim gruba gelsene denizlimt cok olduk bak sende gel takılırız

bu arada karbüratör olayını bu cuma hallediyorum vukumlu lastik olayını degiştiriyorum bakalım
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun senin adına sevindim.ben sana ve diğer arkadaşlara birşey danışmak istiyorum.Rölanti devri yükselip alçalması sende de mi oluyor.Ben devri birtürlü ayarlayamadım.Alçaltıyorum bu sefer stop ediyor yükseltiyorum bu sefer trafikte rölanti yükseliyor.Bu normalmi ısındıkça rölanti artarmı?
    teşekkür ederim soykan hoca.

senin 300 km dolmadı mı daha? ben 300 km de götürdüğümde supap ayarlarını yaptırdım ondan sonra düzeldi. Sadece istop esiyordu 300 km den sonra seninki gibi. Rölantiyi artırınca çok saldırgan çalışıyo, azaltınca da istop ediyordu. şimdi bugün aldıktan sonra güzel bi ayara aldım hem saat gibi çalışıyor hemde istop etmiyor.

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gun bende aldım bu modelden ilk olarak asyayı 2005 yılında almıştım 150 t scooter 3 yıl kullandım bi kere olsun yolda kalmadım ancak bakımlarını abimle beraber yaptık servisine sadece ilk bakımında götrüdük sadece ustayı izledik ne yapacak diye o oldu bi daha önünden gecmedik oranın çünkü motorun m sinden anladıkları yok heralde şirket araba tamıircilerinden toplayıp bunları serviste calıstırıyor neyse

size sormak istediklerim bu motora uygun ön çamurluk ve arka led stop nerden bulabilirim onları değiştirmek istiyorum salı günü teslim alıcam motoru ilk iş bunlardan başlamak istiyorum cidden çok kötü duruyorlar yer Bursa
    motoru almadan nasıl kötü durduklarına karar verdin sasıyorum al motoru kullan biraz ozman kararını vereceksin
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

asya bayisinden aldım çemalpaşada. pilaka dahil 3.500 tl para verdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

arkadaşlar aranızda motoruna performans ve ses egzozu takan varmı ? sesi nasıl çıkıyor.
    1 ay içerisinde bende almayı düşünüyorum. bayi adı verebilir misin? ödemeyi ne şekilde yaptın? nakit mi?

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı cardoso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben seni gecen gördün heralde ha sen bizim gruba gelsene denizlimt cok olduk bak sende gel takılırız
    katılalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler