Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o debriyaj gidici soykan67 ben sana söyleyim. al sana bir alıntı yapayım bakalım olay tanıdık gelecek mi
    hakikaten gidici gibi duruyor.Senin olayla aynı olmuş.Tel kopsa neyse de nasıl gevşedi anlamadım gitti.Daha 300 bakımına gitmedim ama bu sefer gidersem 2. defa gitmiş olacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    sen git boşver aksatma. benim debriyajla yine bir sıkıntım var ne zamandır gidecem gidemiyorum. bu seferde vites düşüreceğim zaman eski dolmuşlarda olduğu gibi krrrrrrr diye sesler geliyor. bide gıcırtı var aldığımdan beri üzerine oturunca yada kaldırıma falan çıkarken inerken arka amortisörden geldiğini tahmin ettğim bir ses sinir bozucu yağlayacak tabi ilk başta ama düzeleceğini sanmıyorum... koltuğun vidalarını söküp ayçiçek yağı döksem biraz düzellir mi acaba

not: 300 km bakımından sonra tadına doyamayacaksın

Motosikleti
    BMW R1100GS
    sen git boşver aksatma. benim debriyajla yine bir sıkıntım var ne zamandır gidecem gidemiyorum. bu seferde vites düşüreceğim zaman eski dolmuşlarda olduğu gibi krrrrrrr diye sesler geliyor. bide gıcırtı var aldığımdan beri üzerine oturunca yada kaldırıma falan çıkarken inerken arka amortisörden geldiğini tahmin ettğim bir ses sinir bozucu yağlayacak tabi ilk başta ama düzeleceğini sanmıyorum... koltuğun vidalarını söküp ayçiçek yağı döksem biraz düzellir mi acaba

not: 300 km bakımından sonra tadına doyamayacaksın
    ayçiçek yağı çözüm olabilir yada margarin o zaman yarın bir gideyim bugün biraz dolaştım sorunlar yüzünden hiç tat alamadım.Birde üstüne bugün az daha düşüyordum sokakta ters yönden gelen şahıs yüzüne arka fren iyi tutmadığı için ön freni kullanıyorum onu da kilitledim Allahtan düşmedim.Şu 300 km bakımı gelsede bizde biraz tadına baksak motorun

Motosikleti
    Gilera Nexus 500

Uploaded with ImageShack.us

Evet beyler daha önce bahsettiğim KTM'nin katlanabilir aynaları.. bizim asyaya uygulayabilir miyiz dersiniz?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı arthur4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us

Evet beyler daha önce bahsettiğim KTM'nin katlanabilir aynaları.. bizim asyaya uygulayabilir miyiz dersiniz?
    çok rahat uygulanabilir hatta tadından yenmez bile ama bu model aynayı nerden bulucaz mesele o?
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Aynalar gerçekten güzelmiş ama işte Gaccal'ın dediği gibi bulmak sorun Gaccal sana birşey sorabilirmiyim.Ben servisimi değiştirmek istiyorum Ali Özlü nasıldır iyimidir motorla ilgilenirmi fazla ustalığı nasıldır?

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    tüm arkadaslara tekrardan slm lar aramıza katılanlarada hayırlı suruşler kazasız belasız ... benım arap : kara kız ne dersenız işte mekan değişikliği yaramadı alanya dan antalya ya getirdim en son 1 1.5 yıldır :D ve servısı yoktu daha 6 aydır var zaten 6 ay once dayanamadı motor.
    dişli takımı beni değiştir diye bağırıyodu ama servisi olmadığından zincir değiştirerek idare etme ye calısıyodum
    iki sefer değiştirdiğim zincirin genede faydası olmadı hareket halindeyken ön dişliyi atlayan zincir koptu ve motor biloğuna sıkıştı bloğu çatlattı ve :D macera başladı .. yaptıracak servis bulamazken bi de ne görim asya yetkili servis yazan bi servis ) bi sevindirik oldum

motor servise ulaştı ve yapılanlar : baya masraf cıkardı tabi ....

motor kompile soküldü blok kaynak yapıldı sök tak işçilik ve kaynak toplam : 150 YTL

Söküldüğünde ustanın ucu ucuna farkettiği onemli bi parça
    VOLAN VE STATÖR volanın içindeki mıknatıs lı parça kırılmış ve baglı oldugu bloğu delmiş mıknasıslık ozelliği ile bütün duruyomuş yoksa bi dağılsaymış motor gitmişti diyor usta .. ha bu arada volan set 160

dişli set zincir dahil 50 ytl

debriyaj tel degişti 15 ytl buji ve piposu değişti kızaca toplam 460 ytl masraf cıktı . şükür diyorum gene bize bişi olmadı

şu an motor saat gibi çalışıyo ama güzel oldu ....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm arkadaslara tekrardan slm lar aramıza katılanlarada hayırlı suruşler kazasız belasız ... benım arap : kara kız ne dersenız işte mekan değişikliği yaramadı alanya dan antalya ya getirdim en son 1 1.5 yıldır :D ve servısı yoktu daha 6 aydır var zaten 6 ay once dayanamadı motor.
    dişli takımı beni değiştir diye bağırıyodu ama servisi olmadığından zincir değiştirerek idare etme ye calısıyodum
    iki sefer değiştirdiğim zincirin genede faydası olmadı hareket halindeyken ön dişliyi atlayan zincir koptu ve motor biloğuna sıkıştı bloğu çatlattı ve :D macera başladı .. yaptıracak servis bulamazken bi de ne görim asya yetkili servis yazan bi servis ) bi sevindirik oldum

motor servise ulaştı ve yapılanlar : baya masraf cıkardı tabi ....

motor kompile soküldü blok kaynak yapıldı sök tak işçilik ve kaynak toplam : 150 YTL

Söküldüğünde ustanın ucu ucuna farkettiği onemli bi parça
    VOLAN VE STATÖR volanın içindeki mıknatıs lı parça kırılmış ve baglı oldugu bloğu delmiş mıknasıslık ozelliği ile bütün duruyomuş yoksa bi dağılsaymış motor gitmişti diyor usta .. ha bu arada volan set 160

dişli set zincir dahil 50 ytl

debriyaj tel degişti 15 ytl buji ve piposu değişti kızaca toplam 460 ytl masraf cıktı . şükür diyorum gene bize bişi olmadı

şu an motor saat gibi çalışıyo ama güzel oldu ....
    geçmiş olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.Ben bugün servise gittim debriyaj için bir işlem yaptı motor konusunda bilgim olmadığı içim şöyle anlatayım.
    Debriyaj balatalarının üstüne monte edilen bir parça üstünde yaylar felan var.O parçanın arkasında çubuk çubuğun uçunda demir bilye gibi birşey var.Ölçtü tarttı kısaymış o çubuk fabrikasyondan dolayı kendisi bir bilyeyi makineyle düzeltti içeri attı ardından dediğim kapağı kapattı.Bunu yaparken mıknatıslı birşeyler kullandı.Diğer arkadaşlarda bi ara kontrol ettirsinler bence.Yararını gördünmü derseniz daha göremedim yolda benzin bitti halbuki içinde biraz kalmıştı

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    dün itibariyle bende stickerları sökmüş bulunmaktayım. geçen gaccalın dediği gibi sıcak su uygulaması başarısız oldu soğuk hava nedeniyle sıcak su hemen soğuduğu için işe yaramadı bende grenajları söküp eve çıkardım bir güzel söktüm stickerları birazdan da temizlik yapacam adamakıllı fotoğraflar koyacm dünkü dağa çıkma maceramın fotolarıyla birlikte:D dün biraz güreştik te kendisiyle...

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    k4d1r fotoları bekliyorum

Bu arada KAdıköy KTM'de işe giren bir arkadaşım var, aynanın fotoları attım öğrenip fiyat bilgileri ile bana bildirecek!

Bu arada KTM nin stock aynaları bunlar sanırım...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    dün itibariyle bende stickerları sökmüş bulunmaktayım. geçen gaccalın dediği gibi sıcak su uygulaması başarısız oldu soğuk hava nedeniyle sıcak su hemen soğuduğu için işe yaramadı bende grenajları söküp eve çıkardım bir güzel söktüm stickerları birazdan da temizlik yapacam adamakıllı fotoğraflar koyacm dünkü dağa çıkma maceramın fotolarıyla birlikte:D dün biraz güreştik te kendisiyle...
    fotoğrafları ben şahsen dört gözle bekliyorum

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    hayhay efenim

önce

sonra

şimdi gelelim dünkü ufak dağ macerasına. dağ dediysek tabi dağın eteğine kadar motorla çıktım söyleyim şimdiden. o daha bebek zorlanmaya gelemez abisi he bu arada o motoru durdurduğum yerden geri çevireyim derken eğimli ve taşlı zeminin etkisiyle motor yerçekimi yönünde yatmaya başladı bende son nefesime kadar onu bırakmayınca bir an üzerinden aştığımı gördüm sonra gökyüzünü gördüm. uyandığımda sırt üstü yatıyordum

ordaki küçük nokta benim karakız =)

öyle işte dostlar...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Resimler gerçekten güzel Allah kaza bela nasip etmesin.Benim siyah inci şöyle bir kendine gelsin çıkacağım böyle gezilere bugün siyah inciyi otoparka part etmeye başladım abisinin yanına koydum Suzuki Intruder M1800R'dir kendileri Şöyle bir havalı yaklaştı önceleri ama kaynaşcaklarına eminim

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Fotolar süper ellerine sağlık..

Arkadaşlar ön çamurluğu değiştirmek istiyorum..
    http://i153.photobucket.com/albums/s...DSC01008-1.jpg

yunus_efe arkadaşın kendi motorunda kullandığı çamurluğun hangi motora ait olduğunu bilen var mı? araştırdım fakat bulamadım.. birkaç yerde ramzey geçiyor bu o mudur?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    200 lük ramzey cross un çamurluğundan ama benim tavsiyem acerbisin çamurlukları aşırı esnek ve sağlam kırlma riski 0 ama tabi zevk meselesi onla bunun şekli farklı o yüzden yinede sen bilirsin
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı arthur4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar süper ellerine sağlık..

Arkadaşlar ön çamurluğu değiştirmek istiyorum..
    http://i153.photobucket.com/albums/s...DSC01008-1.jpg

yunus_efe arkadaşın kendi motorunda kullandığı çamurluğun hangi motora ait olduğunu bilen var mı? araştırdım fakat bulamadım.. birkaç yerde ramzey geçiyor bu o mudur?
    asyanın 2010 çıkışlı makinelerinin çamurluğu zaten öyle asya bayisinden isteyebilirsin 40 küsür tl idi yanılmıyorsam
    ANGARAJ

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    nasipse bu yaz kanuninin 150lik cros modelini düşünüyorum...11,56 HP 8000 d/d beygirlik gücü var sizce bu güç nasıl anlamadığım için bana yardımcı olursanız sevinirim boyum 1.80 kilo 117 anlıcanız iri kıyımımyoksa 200lükmü bakmalıyım maddi olarak anca bunlara gücüm yeter.. tşk...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Evet 2010 çıkışlı makinelerin çamurluğu gerçekten çok şık en azından eskisine göre daha şık
    Mezit kanuni 150'yi ben yakından gördüm güzel gözüküyor ama hacmi biraz bizimkine göre küçük altında biraz ufak kalabilir gücü konusunda sahibine sordum cross 250'den daha güçlü dedi nasıl oluyor bende anlamadım.Bence asya 200'e bakmalısın..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    selam arkadaşlar,
    ben 200cc cross motosiklet arıyorum. satan veya haberi olan arkadaşlar varsa bana özelden ulaşabilirler mi?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    bu soruyu ben sorduğumda da ortalığı sessizlik kaplamıştı üstadım =) bende gittim 0 (sıfır) aldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler