Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    Alıntı muhammetyasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:42 ----------

örnek motorun orada ise eski garaj tarafında bendim birader motorun hayırlı olsun güle güle eskit şehir merkezinde ki tek asya 200 lük bendeydi bir de sen geldin hadi hayırlısı bakalım. senden önce konya da 3 taneydik çoğalıyoruz git gide ama asya motordan konya da ki reklam hizmetlerim için ücret isteyeceğim
    evet örnek motorun orda muammer ustaya ilk ayarlarını çektiriyoduk. olayın şokunu atlatamadığım için ruh gibi geziniyordum ortalıkta... ee çok görmeyin kaç gece uyutmadı beni bu motor... Çok teşekkür ederim hocam seninki de yeniymiş 1 ay oldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam bende şimdi çok memnunum kara bahtımdan hemen kara kış geldi fazla km yapamadım ama bende çok memnunum soğukta ilk çalıştırırkenki huyunu da öğrendim sayılır zıpkın gibi sıçrıyor MAŞALLAH! zorlamak ta istemiyorum ama hayvancağız hız istiyorum diyor sanki

müsait olduğun bir gün tanışalım hocam olurmu bu benim ilk motorum bana ip uçlarını gösterirsin artık. yamyamahana ve gaccal da gelir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    yine durgunlaşmış bu başlık. benim birkaç sorum var üstadlar motor çalışırken sürtünme sesini duyuyorum bu normal mi yoksa motor yağı ile ilgili bir durum mu? daha 300 km yi doldurmadım servis te uzakta baya... bunun yanında bazı parçalarım eksik/hatalı (sol dikiz aynası, sol arka sinyal) bu konuda servis biraz sıkıntı çıkaracak gibi... acaba duyduğum sesin aciliyeti var mıdır yoksa 300 km bakımına kadar beklesem olur mu?

şimdiden teşekkürler

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ilk yağı yanlış seçmişlerse ( 20-50 ) debriyaj balatalarından ses gelebilir motor iyice ısınıp yağ inceldiğinde ( soğuk havalarda uzun sürer ) sesi keser. ama olayı iyi incelemek lazım başka bir yerden ses geliyorsa ileride daha büyük sorun çıkarabilir.

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    İyi Akşamlar arkadaşlar,

Geçen sabah işe giderken KTM gördüm, biraz yakından inceledim aynaları çok hoşuma gitti. Aynalar gidona paralel şekilde kapanıyor ve yola çıkmadan önce açabiliyorsunuz.

Bizim motorlara bu uygulanabilir mi? ayrıca bizim motorların orjinal aynası sizce yeterli midir? (yuvarlak olan)

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı arthur4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi Akşamlar arkadaşlar,

Geçen sabah işe giderken KTM gördüm, biraz yakından inceledim aynaları çok hoşuma gitti. Aynalar gidona paralel şekilde kapanıyor ve yola çıkmadan önce açabiliyorsunuz.

Bizim motorlara bu uygulanabilir mi? ayrıca bizim motorların orjinal aynası sizce yeterli midir? (yuvarlak olan)
    ktm modeli neydi necidir bşiler söyleyinde bende internette bulup yapiyim hemen
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Artık benimde bir Asya As 200 Gy'm var valla ilk görüşte bayıldım ki motorun sahibi 6 aydır elini sürmemiş leş gibiydi. Öncelikle debriyaj telini değiştirmem gerekiyor arka fren çok yumuşak tutmuyor denecek kadar birde benzin hortumu kazık gibi kaçırıyordu ucundan azıcık aldım ama komple hortumlarla ilgilenmek lazım buji değişecek yağ değişecek zincir yağlanacak yapılcak çok iş var ama bitince bebek olacak.Tecrübelerinizden nelere bakmam gerektiğini söylerseniz memnun olurum.

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    bende dün ustama götürdüm motoru ufak tefek işlerini halletti arka frenin fren lambasıyla olan bağlantısı var o çıkmış onu düzeltti fren pedalı üstte duruyordu onu indirdik aşağı. çok basitmiş sende kendin sıkabilirsin bence arka freni. bu arada sürtünme sesi ile ilgili birşey demedi ustam ama eksoz contasını değiştirsin dedi yarın ilk iş bunları hallettirecem teşekkürler bu arada yamyamaha

Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet örnek motorun orda muammer ustaya ilk ayarlarını çektiriyoduk. olayın şokunu atlatamadığım için ruh gibi geziniyordum ortalıkta... ee çok görmeyin kaç gece uyutmadı beni bu motor... Çok teşekkür ederim hocam seninki de yeniymiş 1 ay oldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam bende şimdi çok memnunum kara bahtımdan hemen kara kış geldi fazla km yapamadım ama bende çok memnunum soğukta ilk çalıştırırkenki huyunu da öğrendim sayılır zıpkın gibi sıçrıyor MAŞALLAH! zorlamak ta istemiyorum ama hayvancağız hız istiyorum diyor sanki

müsait olduğun bir gün tanışalım hocam olurmu bu benim ilk motorum bana ip uçlarını gösterirsin artık. yamyamahana ve gaccal da gelir.
    hocam görüşelim inşallah motor bin km doldurana kadar hiç bir sese ayarsızlığa aldırma sıfır motor olunca insana arıza gibi geliyor ama alışınca hepsi sona erecek bin kmye kadar dişini sık biraz bir de serviste koydukları yağ hiç bir halta yaramıyor gir yirmi liraya castrolden bir buçuk litre yağ al motor çok rahatlayacak o zaman. içine koydukları yağ su gibi bir şey ben ilk aldığımda hemen değiştirmiştim bir azıcık bir şey koymuşlar haznenin tamamen dolu olması lazım motor sıkı çünkü sürtünme çok fazla şu anda motorda o yüzden arada bir yüklen her zaman değil. bu haliyle canavar gibi sen onu bir açılınca gör benim ki iki bini devirdi bir ayda yağı değiştireceğim allah izin verirse yarın bir gün kap kara yapmış canavar en kalite yağı serviste itina göstermiyorlar motora kendine sağlam bir usta bul tekke de sefa motor var tahir usta ona gidebilirsin benim motorun ayarlarını o yapıyor hiç sıkıntı çekmedim allaha şükür. eline anahtar takımını alyanı aldıkça sağını solunu fazla germeden sıkmaya çalış gevşiyor çünkü. yağını hemen değiştirmeyi ihmal etme hayırlı uğurlu olsun güle güle bin ben karda yağmurda çamurda bindim banamısın demedi. çok güzel motor yapmışlar gerçekten. görüşmek üzere. motorun doktoru ustasıdır.

Motosikleti
    bugün itibariyle bi hayli masraf yapan ailem motor yeniliyor mecburen, bıraktım servise motoru açtık birlikte. eksantrik gergimi ters takmış eski bi usta. bu eksantrik zinciri üst kapağı traşlamış sonra bol olan zincir krankı bollaştırmış bol krankta pistonun yarısını kırmış(pistonun yarısı yok resimlerini koycam). ve bu halde kullanıyomuşum. şimdi kooooooomple motor sıfırlanıyo yetkili bayiisi tarafından bi ay iki ay sonrada satmayı planlıyorum piyasadaki en temiz motorlu araç kendisi olucak sanırım. Para sormayın çok para girdi aman konuyu açmayın bitsin resimler vb.. yüklicem
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    çok geçmiş olsun ya ama sen nasıl farketmedin bunu ne bilim sesinde çekişinde falan bi problem yokmuydu ki aletin?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun ya ama sen nasıl farketmedin bunu ne bilim sesinde çekişinde falan bi problem yokmuydu ki aletin?
    çekişte sorun yaptığı anda yağ yakmaya başladı zaten. bi hafta yağ ekledim falan sonra gittim götürdüm servise bi açıldı heryer nanay DRZ400SM beni bekler artık ufaktan sezon açıldı

Motosikleti
    imkan dahilindeyse hiç bekletme 400sm i çok farklı modifikasyonlar yapılabiliyo o alete bildiğim kadarıyla bende bu ara honda slr650 ye sardım ama piyasada motor yok
    ANGARAJ

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibariyle bi hayli masraf yapan ailem motor yeniliyor mecburen, bıraktım servise motoru açtık birlikte. eksantrik gergimi ters takmış eski bi usta. bu eksantrik zinciri üst kapağı traşlamış sonra bol olan zincir krankı bollaştırmış bol krankta pistonun yarısını kırmış(pistonun yarısı yok resimlerini koycam). ve bu halde kullanıyomuşum. şimdi kooooooomple motor sıfırlanıyo yetkili bayiisi tarafından bi ay iki ay sonrada satmayı planlıyorum piyasadaki en temiz motorlu araç kendisi olucak sanırım. Para sormayın çok para girdi aman konuyu açmayın bitsin resimler vb.. yüklicem
    çok geçmiş olsun kardeş şimdiden hayırlı olsun diyorum yeni motorun

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    2 gün önce debriyaj kolu boşa çıktı bu olay olmadan önce vitesler zor geçiyor ve geçişlerde istop edecek gibi oluyordu. motoru bir kenara çektim istop ettikten sonra boşa alıyım derken debriyajı bi sıktım tık diye bir ses geldi ve debriyaj boşa çıktı geri gelmiyordu çalıştırdığımda debriyajın iptal olduğunu gördüm elimde servise götürmek zorunda kaldım "abi motora atla da gel" şeklinde ısrarlarıma rağmen "abi sen getir" şeklinde ısrar etti. götürdüm bi baktı yanına eğildi bişeyler yaptı (çıplak elle) 2 saniye içinde düzeldi... "nasıl olmuş usta" diye sordum şakacı ustam "yeeeeaaav sen napacan boşver" diyiverdi .... Şimdi aynı sorunu yaşayan var mı bilmiyorum ama tekrarlarsa kendim nasıl düzeltirim acaba bilen varsa paylaşırsa çok memnun olurum asyacı kardeşler abiler hayırlı günler

Motosikleti
    anlattığına bakılırsa debriyaj telin yerinden çıkmış gibi duruyor ama :S
    ANGARAJ

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlattığına bakılırsa debriyaj telin yerinden çıkmış gibi duruyor ama :S
    evet sanırım öyle olmuş gaccal. ama dediğim gibi tık tık bişeyler yaptı düzeldi...

adana veya mersin'de bu motoru kullanan arkadaşlar servis ve parça konusunda bilgi verebilirler mi?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Gaccal sen Ankara'dasın sanırsam.Ankara'da motorunu hangi servise götürüyorsun.Bugün motora bakmak için gittim satan birtek yer Yiba çarşısının ilerisindeki yeri buldum.Eğer olursan bu motor hakkında yardımcı olabilirmisin

Herkese Selamlar... Size Kısa Ve Öz Bi soru... ben denge konusunda kabiliyetli ve hızlı öğrenen biriyim..7 senedir araba kullanıyorum sorunsuz büyük küçük farketmez(otobüste Dahil) sizce Bu motor benim cross için başlangıç motorum olabilir mi?

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaccal sen Ankara'dasın sanırsam.Ankara'da motorunu hangi servise götürüyorsun.Bugün motora bakmak için gittim satan birtek yer Yiba çarşısının ilerisindeki yeri buldum.Eğer olursan bu motor hakkında yardımcı olabilirmisin
    olurum tabi neden olmasın ama o yiba çarşısının ilerisindeki motorcu dediğin muhtemelen kazıkçı tayfun motor daha töbe billah gitmem o adama ordan da bişey almam 20 liralık konjektörü 45 liraya sattı ayak üstü üstelik fiyatının 20 lira olduğunu bildiğim halde almak zorunda kaldım mecburiyetten.ben servise götürmüyorum kendim yapıyorum eksiğini gediğini ama usta ismi verebilirim istersen.

Herkese Selamlar... Size Kısa Ve Öz Bi soru... ben denge konusunda kabiliyetli ve hızlı öğrenen biriyim..7 senedir araba kullanıyorum sorunsuz büyük küçük farketmez(otobüste Dahil) sizce Bu motor benim cross için başlangıç motorum olabilir mi?
    hocam cross için bakıyorsan diğer markalara bakmanı öneririm zira bizim motorun tekerleri daha çok asfalt ağırlıklı birde bir zaman sonra sıkılacaksın bu tekerlerle tırmanamamaktan sonra jant çemberi değiştir jant teli bul vs uğraşacaksın.ha yol yapıcam şehir içinde kullanıcam diyorsan al derim.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler