Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kuba KR139 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşar motorun yakıtı nasıl ve max hızı ne kadar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki Versys 650 (2015) haojue 150-9 (2014)
    Alıntı MUSA K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşar motorun yakıtı nasıl ve max hızı ne kadar?
    arkadaslar motoru 3 gün önce aldım şu an 120km kadar kullandım ilk izlenimlerimi paylasmak istedim daha önce 2 sene kadar ybr kullanmıs birisi olarak bu motora kesinlikle ybr gibi demek yanlıs olur fakat ybr ye çok yakın kullanımı söz konusu ilk yasadıgım sorunlar ön fren disk sürtüyordu sag sinyal aldıgımdan beri çalısmıyor ve birde bugün itibariyle korna bozuldu kornaya hafif vurunca çalısıyorbunlar ufak defek sorunlar kafaya takmamak gerek ben 2800 liraya nakit aldım ve bence parasını hakkeden bi motor titresim sıfır denilecek kadar az hatta ybr ile aynı diyebilirim sürüş konforu ve yol tutusu güzel. hızlanma ve tork kesinlikle ybr den daha iyi değil ama kötü de değil çünkü karbüratör farkı var sonuçta ybr de japon bs 525 karbüratör var ybr nin üstünde ki karbüratör 450 tl civarında bu yüzden tepkisi ybr ye göre biraz düşük ama hızlanması güzel 110 çok rahat yapıyor 120 de yapabilir fakat ben zorlamak istemedim rodaj'dan dolayı kısacası bu fiyatı sonuna kadar hakkeden bir motor bence sonuçta ybr 4390tl bu 2800tl yani aradaki fiyat farkını hesaba katarsak parasını hakkeden bi motor ve ben genel olarak memnunum yalnız yakıtı biraz bana fazla geldi 2,5lt yakıyor bu rodaj döneminde oldugu için olabilir kendi sitesinde 2lt olarak belirtilmiş buda yine karbüratör farkından olabilir rodaj bitene kadar bekleyecez bakalımsormak istediğiniz soru varsa seve seve cevaplarım..herkese hayırlı bayramlar
    msanver64 bunu beğendi.

Motosikleti

kuba kr 139 detaylı resimler

arkadaslar buda motorumun resimleri alacak arkadaslara insallah yardımcı olabilirim...

MotoGT bunu beğendi.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    emsalsizdost bunu beğendi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

güzel ve hoş bir model olmuş kullanan bi kaç arkadaşım var tavsiye ediyorlar gayet kullanışlı oldugunu söylediler bakalım gidip bayide incelemek lazım..
    emsalsizdost bunu beğendi.

Motosikleti
    valla motor güzel herkese tavsiye ederim ben ybr alma için çıktım yola cebimde param da vardı fakat bu motoru görünce neden olmasın dedim ve kafam da şöyle bir hesap yaptım ybr 4390tl ayrıca 300 tl plaka 4690 tl dedim ehliyete yazılmıstım kurs parası verecektim kask,koruma demiri,çanta,eldiven,xenon far derken baya bana agır gelecekti bunları düşünerek bugün gittim kursa 620 verdim+plaka300+çanta+150+xenon far 50+koruma demiri+50+eldiven 35+kask ls2 110 tl toplam:1315tl+2800 motor... toplamda hersey dahil 4115 tl tuttu hem motorum full oldu hem kaskım eldivenim oldu hemde ehliyetim olacak ne gerek var fazla para ödemeye

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hayırlısı olsun.
    Nassı zenon muş o ööle 50 lira? İyi valla..
    Ara sıra XR 125 bölümüne bak, bende de amcaoğlu var. Karburatörleri yamahanın 2004-2006 arası kullandığı karburatör.
    Sizin göstergeler daha şıkmış.

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.
    Nassı zenon muş o ööle 50 lira? İyi valla..
    Ara sıra XR 125 bölümüne bak, bende de amcaoğlu var. Karburatörleri yamahanın 2004-2006 arası kullandığı karburatör.
    Sizin göstergeler daha şıkmış.
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product/2644/MOTO-HID-XENON-UZUN-KISA
    valla burdan aldım çok memnunum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Far siperliğine rahatça olur zenon takımı, biz eski ybr rüzgarlığı araycaz, deponun altından dolaştırırsak kabloyu sakatlık çıkar.
    Siz mi monte ettiniz.?

test ettim aldım 1 aydır kullanıyorum motorda tık yok gayet güzel ve şık performans olarakta tatmin ediyor ilgilenenlere tavsiye ederim..

Motosikleti
    bugün itibariytle 1000 km yagını değiştim 15-50 motul yag kullandım sıcaklarda en iyi seçim olacaktır diye düşündüm kışın 10-40 ideal olacaktır motor henüz tık demedi çok şükür

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı ilkerdurali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldım yaklaşık 15 gündür biniyorum. iki güne bir sevisteyim. şu an tesisat yandı yine serviste. işçilik kesinlikle sıfır. amele montajı yapmışlar. henüz standartları yakalayamamış. depo grenajları şaseye hatalı montajlanmış. kablolar sakatat gibi meydanda. direksiyondan çıkan debriyaj teli gaz teli falan direksiyon alt demirine sıkışıyor. eziliyor. benzin deposu şamandradan kaçırıyor ikinci tamirini gördü. benzin deposunun grenajlara bağlanan kulakları yamultularak bağlanmış. satış sonrası müşteri memnuniyeti hizmeti yok. 50 - km de bir sigorta yakıyordu. yolda kalınca sigrtaya tel bağlayıp yine servise kadar gidelim dedik. ondada tesisat yandı. koltuk arkasındaki demir yamuk montajlanmış. hava filtresi kutusunun örten grenaj kapağını açıp da tekrar kırmadan yerine takabilmek çok zor zaten eğreti duruyor. yan sehpağada stop düğmesi var o da çok alçakta olduğundan kasislerde sürtüyor. ha bir de debriyaj motor soğukken hemen ayırmıyor. bir kaç kez sıkıp bırakmak gerekiyor. 2 den bire geçerken de takılabiliyor. en son tesisat olayından sonra antebi aradım bakalım sevisle bağlantıya geçip ilgilenecekler sözde. sonucu görecez. sıfır motor alan kişi periyodik bakımlar için servis görür. bundan önce 2004 ybr vardı 5 yıl bindim. yağ lastik ve filtreler değişti. başka bir anahtar değmedi. ama sağolsun kubada servisten çıkamadık. ha bu sıkıntılar olmasa çekişi gidişi çok güzel. 120km leri görüyor. sürüşü keyifli. dubless lastik, sellektör, stop gibi ekstraları var.
    xr'nin üzerine bunu aldım ikisindede sıfır sıkıntı yaşadım.. motoru gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. yalnız ilk aldığınızda motorun marşına basmadan servisine götürün ve ayaklık açılınca istop etme özelliğini kaldırtın derim ziraa sigorta patlaması oranın şase yapmasından kaynaklanıyor.. bide motorun sibop ayarını yaptırdınmı tamamdır.. ben halen daha sıkıntısız biniyorum..
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Motosikleti
    2010 GT250R
    Abi ybr ye kimse laf söyletmezken bunun adı kr olunca bu kadar isyan niye? Kubanın en iyi modellerinden biri bence, dahası ne performans ne yakıt nede çekiş konusunda emsallerinden aşağıya kaldığını görmedim..

Motosikleti
    kuba kr 139
    arkadaşlar ben 2014 ağustosunda aldım xcg 150 almak için gitmitim ama xcg 150 88 kg oldugum için altımda komik durdu.yaklaşık 3000 km yol yaptım.
    alacak arkadaşlar için izlenimlerimi paylaşmak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

yakıt tüketimi:yakıt deposu 13 litre alıyor sonuna kadar ilk aldığımda sünnetledim tabi yedek deponun açık olduğunu bilmeden yedeğe düşmesini beklerken yakıt bitti. 530 km şehir içi dışı karışık artçı lı ve tek.

13*4.70----61.1 lira
    61.1/530----11,5 kuruş 100 km 11,5 lira yakıyor
    13/530*100-----2,45
    100 km de 2,45 litre gibi bir yakıt sarfiyatı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

performans
    düz yolda 100 km
    en son 115 km gördüm
    dişlileriyle oynamak gerekiyor son hızı arttırmak için
    rampada 70 düzde 100 sizi tatmin ederse orijinalini bozmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

titreşim artçıyı uzun ve hızlı kullanımlarda rahatsız edecek kadar var. sürücü için yok gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

8000 devirden sonra tekleme yapıyor çaresi var mı acaba

Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatacam Kuba'nın ruha 125 diye bir yeni modeli çıkmış kr 139'a benziyor bilgi verebilir misiniz ?

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatacam Kuba'nın ruha 125 diye bir yeni modeli çıkmış kr 139'a benziyor bilgi verebilir misiniz ?
    KR 139 çok harika bir modeldi kardeşimde vardı çok memnundu aynı kalitede geliştirilmiş bir şekilde satışa sunulursa çok güzel olur mavi olan rengi motora çok harika yakışıyor diğerlerine nazaran fiyatı henüz belli değil takip edeceğim bakalım nasıl bir şey gelecek.

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KR 139 çok harika bir modeldi kardeşimde vardı çok memnundu aynı kalitede geliştirilmiş bir şekilde satışa sunulursa çok güzel olur mavi olan rengi motora çok harika yakışıyor diğerlerine nazaran fiyatı henüz belli değil takip edeceğim bakalım nasıl bir şey gelecek.
    Görüntü olarak aynı görünüyor yakışıklı da bir motor geldiği fiyatı cr1'in altında olacaktır diye tahmin ediyorum.

Vitesli motosiklet üretimi ve satışında Türkiye'de Kuba açık ara farklı önde tüik verilerine göre bu liderliği bırakmamak için elinden gelen herşeyi yapıp vitesli modellerini çoğaltıyor. cc yükseltmede yaparsa güzel olur sonuç itibari ile bir çok kişinin parası italyan japon 250cc motor almaya yetmiyor alternatif olursa çok harika olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)