Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Lifan memnuniyet anketi

Katılımcı sayısı
8. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hiç lifan motorsikletlerini kullandınız mı ?

4 50.00%
  • Lifandan önce başka bir motosiklet kullandınız mı ?

0 0%
  • Lifan Marka Motosiklet kullandığınız zaman herhangi bir problem ile karşılaştınızmı ?

2 25.00%
  • Problem Olduğunda Servislerimizden Memnun Kalıyormusunuz ?

0 0%
  • Lifan Motosikleti Arkadaşlarınıza Tavsiye Edermisiniz ?

2 25.00%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Lifan Emisol LF150-2

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan emisol
    Beyler istanbulda bi tuzlada satiliyordu. Onda da siyahi gecenlerde sattigi icin gitmedim. Istanbula yakin sakarya, kirklareli, tekirdag, duzce illerindeki butun bayileri aradim ve fiyatlara acayip zam yapmislar eski modellere dahi. Biz 2013 model eski olacak ucuzlayacak derken adamlar ellerindekilere dahi yuzzde 10 zam yapmislar. Duzcedeki bayi gecen hafta konustugumuz fiyattan verecegi icin ondan kismetse yarin almayi planliyorum. Bu arada genel olarak fiyatlar 3300 civari. Antalyadaki bi saticida 3000 tl ye kirmizi var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akurtur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler istanbulda bi tuzlada satiliyordu. Onda da siyahi gecenlerde sattigi icin gitmedim. Istanbula yakin sakarya, kirklareli, tekirdag, duzce illerindeki butun bayileri aradim ve fiyatlara acayip zam yapmislar eski modellere dahi. Biz 2013 model eski olacak ucuzlayacak derken adamlar ellerindekilere dahi yuzzde 10 zam yapmislar. Duzcedeki bayi gecen hafta konustugumuz fiyattan verecegi icin ondan kismetse yarin almayi planliyorum. Bu arada genel olarak fiyatlar 3300 civari. Antalyadaki bi saticida 3000 tl ye kirmizi var.
    Aldığınızda fotolar ve tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz. Malum kullanıcısı bulamıyoruz motorun.

Motosikleti
    lifan emisol
    Motoru ocak 4'te arabayla ta istanbul'dan düzce'ye 2.5 saat sanıp 3.5 saat giderek anlaştığımız fiyata aldım. bayi biraz hazırlıksız oldugundan ruhsat için belgeleri toparlamakta baya zorluk çekti ve hatta kullanıcı kılavuzu, garanti belgesi ve ötv kayıt belgesini o an veremediğinden sizi daha fazla bekletmeyelim biz kargoyla yollarız dediler ve yolladılar. arabayla rahat bir şekilde getirdik lakin ön çamurluğun belirgin bir takım bölgelerinde arabanın koltuk demiri ile temastan boya kalkması meydana geldi. plastik aksam üzerinde olduğu için siyah oje ile kapamaya çalışacağım şimdilik.

3gün sonra eksik belgelerden kullanıcı kılavuzu ile ötv kayıt belgesi elime geçti ancak garanti kitapçığını sanırım bulamamışlar ki kullanıcı kılavuzunun içine tarih kaşe basıp yollamışlar amatör bir şekilde. servise ne sıklıkla falan gideceğim bunların hiçbir bilgisi yazmadığı için tekrar arayıp istedim, şimdi bulmuşlar yolluyorlar. dün online randevu ile trafik tescilden şişli ve bayrampaşadaki ilçe emniyetlerden bugün musait olacağım için randevu aldım. aslen oturduğum kağıthanedeki emniyetin randevusu sürekli dolu oluyor bu arada ben bu sebeple oralardan aldık lakin gidip işlemleri yapmak istediğimde oturdugun ilçedeki emniyet harici bi yerden yapamazsın dediler. ben de randevusuz kağıthaneye gittim asker oldugumu sürekli gelemediğimi işlemleri yapmaları için rica ettim. polis memuru belgeleri aldı tek tek baktı sonra uygunluk belgesinin orijinali yok mu diye sordu. elinizde zaten diyince, ana dilinde olan orijinalini dosyaya koymam lazım bana o lazım asıl dedi. bayiyi aradım satın aldığım şimdiye kadar yüzlerce satış yaptıklarını böyle bir şeyle hiç karşılaşmadıklarını belirttiler. bana fabrikayı arayıp belgenin varlıgını sorgulamak üzere askıya aldılar. ardından beni fabrikanın satış temsilcisi aradı ve o belgenin orijinalin kendilerinde dahi olmadığı fotokopisinin mevcut olduğunu, gümrükten geçerken çevirisinin yapılıp müşteriye türkçe çevirisinin verildiğini belirtti. polise durum izah ettim ama arada ortada kalan ben oldum. telefonu polise uzattım, satış temsilcisiyle görüştürdüm ve polis şu ana kadar yanlış yaptıklarını söyledi. anlamadığım şu belki adamlar binlerce motor sattı bayilere ve böyle bir problemle karşılaşmadılar. bu durumda problemi tek kalemde fabrikaya atmak ne kadar basit ve saçmalık. neyse fotokopisi üzerine aslı gibidir kaşesi vurup yollarsanız Bİ BAKARIZ diye nazlı bir edayla çözüm yolu açtı en azından MEMUR BEYFENDİCİĞİM. faks kabul etmiyor efendi. kargo gelecek de ben nöbetten çıkıp istirahatlı olacağım da bu işlemleri tekrar yapacağım. ölme eşşeğim ölme. hakkaten başında soğumak dedikleri budur işte.

motoru daha trafiğe çıkartmadım, öyle yatıyor. bi kaç foto ve vidyo çektim, paylaşacağım yakında. motoru almadan evvel bursa osmangazi lifan bayisinden seko adlı kullanıcı sayesinde arka çanta demiri almıştım. onu taktım bugun. cantaya bir de bel desteği monte ettim. her şey hazır ruhsat ve plakam değil. motorumu tanıdıkça bilgileri sizinle güncel olarak paylaşmaya devam edeceğim.
    brds bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan emisol
    Motoru daha once bahsettigim gibi 4 ocakta aldim ruhsat islemlerimi 13unde bitirebildim yogunluktan dolayi. Neyse motorla ilgili sizlere bilgi vermem gerekirse diye basliyorum. Daha once hic vitesli motora binmedigimi scooter gecmisimin de 10 km den fazla olmadigini soylerek baslamak istiyorum. Adam akilli motor kullanmayi kendi bu motorumda ogrenmeye baslayacaktim. Motoru ilk kullandigimde haliyle duz yolda dahi istop ettirdigim oluyordu. 20 km falan sonra sehir ici trafikte elimi ayagimi iyice alistirdim. Simdi otoyol haric seyahat ediyorum.

Motoru 1-2 dakikalik isindirma bu havalarda yeterli gelmiyor. Yokus cikarkrn direkt bayiliyor. O yuzden once saglam bi isindirma sart. Jigle acikken 3 viteste gaz yemiyor bunu da surus surasinda anladim. Jigleyi kapatinca motor rahatladi uctu. 6000 devirin ustune cikmiyorum rodaj sebebiyle. 5000 devir diyenler icin sunu soyleyeyim 6000den once vites gecisindr motor rahat gitmiyor. Sanirim rodaj sonlarina dogru 7000 e yukseltmem gerekecek rodaj sonrasi da 7500 8000 falan. Motorun baslangic torku gayet iyi. Titresim hic yok. Motor gecmisi olan arkadasim da teyit etti. Vites gecisleri rahat. Surucu kursunde dandik bi yari vitesliye binmistim ne zor atiliyordu o oyle. Lastikler tabii ki berbat. Yol tutusu cok kptu en yakin zamanda kislik lastiklerle degistirecegim. 1-2 defa yol tutusu sebebiyle trhlike atlattim zira. Frenler normal. Amortisorler super. Kisa far kendini zor aydinlatiyor yolu hak getire. Uzunlari kullaniyorum aksamlari anca yetiyor. Ona da bi ayar cekmem gerekecek. Selesi rahat daha uzun yola cikmadim ama 180lik bana cok iyi geliyor. 14 lt benzinle fulleniyor depo. Yakit km karsilastirmasini ve ileriki tcerubelerimi tekrat yazarim zaten. Ozellikle sormak istediginiz motorla ilgili ozelden mesaj atabilirsiniz. Ben motorumu alana kadar bu forum dahil birden fazla forumda 100e yakin modelden butceme uygun olarak indirgeme yaparak lifana karar verdim. O yuzden kisisel deneyim bilgi paylasiminin degerini cok iyi anliyorum.

Yakin zamanda fotograflar yukleyecegim.

Bilgiler için teşekkürler. Fotoları bekliyoruz

Arkadaşlar, yok mu fotoğraf atan ?

hasanbasri55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan emisol
    var ağustos da honda cb 125 almak için gittim ama lifan emisol görünce vaz geçtim çok yakar diye korkuyordum ama 75 km 1 lt ile gidiyor. inanmıyan gelsin görsün samsun/vezirköprüdeyim. ve sıfır titreme
    kordinaryus bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan emisol

arkadaşlar kusura bakmayın resimde gecikme için. lastikleri 100. km'de değiştirdim ve şu an 225. km'deyim. daha önce de dediğim gibi titreşim konusunda çok güzel. vites geçişleri harika. ön farın olduğunu alırken farketmemişim. uzunlarla gidiyorum o yuzden. mesai saattleri içerisinde kullansam servise götürüp değiştirteceğim. bu arada lastikleri değiştirdiğim yerdeki çalışanlar km saatinin doğru göstermediğini söyledi. onu da garanti kapsamında yaptırtacağım. lastikleri değiştirdikten sonra yol tutuşunda ciddi anlamda iyi yönde değişim gözlemledim.

bu resimde koltuğuma davetsiz kedi ziyareti gerçekleşmiş.

bu resimde arka çanta demirini monte ettikten sonraki hali:

benzin konusunda hasanbasri55 ile pek aynı fikirde değilim. 11 lt depo benzini varken şu an 225 km'de kırmızı çizgiye indi. yani km başı sarfiyatı şu an 25 krş'ta. benzini ölçme amaçlı bekleyeceğim bitip yedek depoya geçene kadar. sanırım bi 50 km daha götürür o zaman 20 kuruş çıkar. 20 kuruşun altında kaldığı sürece benim için bi sıkıntı yok açıkçası.
    Blackeagletr bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ben bu ve benzeri motorları beğenmiyorum, ve alınmamalı dersem yanlış mı yapmış olurum? yani bunların varlığı elzem mi?

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu ve benzeri motorları beğenmiyorum, ve alınmamalı dersem yanlış mı yapmış olurum? yani bunların varlığı elzem mi?
    Beğenmeyebilirsiniz zevkler ve renkler tartışılmaz ancak alınmamalı derseniz yanlış yapmış olursunuz.Bunların varlığı aldığınız ybr 125'i size 6400 tl'ye değilde 4400 tl'ye alma imkanı sunar.Piyasada ne kadar çok motosiklet ve marka olursa daha çok sesimiz çıkar.
    MD.Murat bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan emisol
    En son benzin aldığım beri 1 ay oldu üzerine 420 km yol yaptım 65 tl benzinle. km'de 17.1'den 15.5 krs'a indi yakıt sarfiyatı. bunun sebeplerinden biri muhtemelen motor yağını değiştirmem ve bakımını yaptırmam olmuştur diye düşünüyorum. bu motoru yeni alacaklara tavsiyem 250 km olunca direkt yağını değiştirsinler, zira ben 400 km'de değiştirdiğimde yağ suya dönmüştü. fabrika çıkışı yağı bile kalitesiz koyuyorlar sanırım. su an 750 km civarındayım. yakında tekrar yağını değiştirip bi 400km sonra da rodajını bitirmeyi planlıyorum.

Motosikleti
    ybr 125
    parca sıkıntısı yasarmıyız bu motorda son sürat nedir.yağ değisimi kaç binde yapılıyoki

Motosikleti
    lifan emisol
    parça sıkıntısı ile ilgili sorun yaşar mısın ben henüz bu soruya cevap veremem çünkü henüz bi sıkıntı yaşamadım ama şunu söyleyebilirim ben kendi yaşadığım yere yakın yerlerde servisi var diye de bu motoru aldım. arka çanta demiri yoktu piyasada ilk çıktığında ama sonradan yaptılar ve şimdi bulunuyor. ön koruma demiri de taktırdım uygun bi tane. servisi varsa parça sıkıntısı pek çıkmaz gibi geliyor bana. rodajım henüz bitmediği için 6 bin deviri geçmedim henüz. 6 bin deviri geçmeden 5. viteste 90 yaptım bi kaç kere sadece. 12 bin devire kadar gosterge var ama hız gostergesi 120 maksimum. sanırım rahat bi şekilde gostergelerde kırmızı çizgilere gelmeden 105 falan yapar düz yolda diye tahmin ediyorum. hız motoru olmadığı için bence bu konuda takılmamalısın.

yağ değişimine gelince, kitapçığında 400 km - 1500 km- 3000 km - 4500 - 6000 - 8000 - 10000 - 12000 - 14000 km diye servis bakımları yazıyor. rodajta yağ değişimi çok önemli olduğu için 1000 km ye kadar 2 kez değiştirmen tavsiyemdir. ben 400de değiştirdim pişman oldum geç kaldım. piston yeni olduğu için yağın özelliğini değiştiriyor hemen çapak - ısı vb. sebeplerle. simdi bi de 800 de değiştireceğim. ardından 1500de sonrasında her 2000 km bir değiştirmeyi planlıyorum.

arkadaşlar yaklaşık 7 aydır emisol kullanıcısıyım sorularınız varsa yardımcı olabilirim. resim paylaşacagım ama resimi birtürlü atamadım. nasıl olduğunu söylerseniz bayağı resim paylaşabilirim.
    [/FONT]

Motosikleti
    ybr 125
    peki uzun yola gelirmi titresim nasıl bide motoru görmedim işcilik nasıl

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Üzerindeki motor CBF 150 motoru, titreşim yok. Bu kadar iyi bir motorun bu kadar az satması çok yazık doğrusu...

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Çünkü fiyatlar yükseldi.ybr ile arasında 1000 TL fark var.bu fark için ben riske girmem doğrusu.ama fiyat 3000de kalsaydı düşünmeden alırdım

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki motor CBF 150 motoru, titreşim yok. Bu kadar iyi bir motorun bu kadar az satması çok yazık doğrusu...
    Lifan reklam yapamıyor ki hiç hocam. Üstüne bir de eski yıllardaki imajı.

kadanow www.hizliresim.com a girip, resim seçip yükleye tıklayın, yüklendikten sonra Forumlar yazan yerdeki linki kopyalayıp buraya yapıştırın.
    Resimler artarsa seviniriz.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

motor 3300 km su an bu saatten sonra pek düzeleceğini sanmıyorum zaten sorun hangi parçada onun hakkında bile en ufak fikirleri olmayan veya aklı fikri para olan ama elınden bişey gelmeyen ustalarla düzelmez.ama son ayarlardan sonra en azından fazla yaksa bile kullanabılıyorum buda önemli.kızdıgım nokta "0" motor alıyosun servisten çıkmıyosun ya usta 4,4 lt normalmi diyosun lifan ustasına benzın cok pahalı dıyor ne alakaysa ?? neyse buna da şükür
    akurtur bunu beğendi.

Alıntı gencico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 3300 km su an bu saatten sonra pek düzeleceğini sanmıyorum zaten sorun hangi parçada onun hakkında bile en ufak fikirleri olmayan veya aklı fikri para olan ama elınden bişey gelmeyen ustalarla düzelmez.ama son ayarlardan sonra en azından fazla yaksa bile kullanabılıyorum buda önemli.kızdıgım nokta "0" motor alıyosun servisten çıkmıyosun ya usta 4,4 lt normalmi diyosun lifan ustasına benzın cok pahalı dıyor ne alakaysa ?? neyse buna da şükür
    Motor kısmı Cbf 150 ile aynı. İlla lifan servisine gitmek zorunda değilsiniz. Bu sorun adamı hayattan bezdirir Bir Honda servisine veya işinin ehli bir ustaya gösterin motorunuzu.
    kordinaryus bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler