Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kuba Strike 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    motorum 1100 km geldi. yalnız hızı saatte 100km geçemedim servis motorun ancak 5000 km sonra motorun oturacağını hızının 110-115 olabileceğini söyledi motorun dişlileriyle oynamadım. Hızının artması için dişlileriyle oynamak ve lastikleri asfalt lastikleri takmak gerekiyor motorda hız sınırlaması varmış 120 km hıza geldiğinde ateşlemeyi kesiyormuş, youtube video çekip yükleyecem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı meugur74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 10 gündür kuba strike sahibiyim, 500 km geçtim, bakımı serviste yaptırdım.motorla ilgili ilk izlenimlerimi aktaracağım.500km'den sonra zorlamaya başladım biraz motorun 0-80 hızlanması çok iyi kesintisiz ; sonra hızlanma yavaşlıyor,ben son hız olarak şuana kadar saate 96.9 km hız yapabildim (gps ölçümü) kadran 100 ü biraz geçiyordu. Benim ağırlığımızı 100kg. Esasen bence motor daha çok arazi dağ bayır gezmek için ideal bir makine, vites aralıkları kısa, benim motor orjinal kişilikleriyle oynanmadı arka lastik dişli arazi lastiği(denedim arazide iyi) hız için arka dişli küçültülmesi gerekiyor galiba ilerde belki yaparım.lastiklerine tubeless yapmak istiyorum, ben genel olarak motordan memnunum, işini iyi yapıyorki motor daha açılmadı 2000 km sonra motor daha oturur, iyi sürüşler arkadaşlar...
    12hp 150cc için gps ile 97kmh çok iyi. Önceki motorum Pioneer xf200-2v gps ile 112de takılıyordu.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaça aldınız strike'ı ?

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaslar bir bilgiye ihtiyacim var cg 125 emme egzoz sente numaralari nedir lutfen acil. kesin bilgi olsun ama.

Alıntı forjust1day adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ilk yag degisimini gerceklestirdim 500 kmde .. Kuba motor sitesinde 1.2 litre yag koyunuz diyor fakat ilginctir motor yag blogunda 850 ml diyor . Servis 1 lt yetiiyor dedi fakat ben ozellikle 1.2 litre koydurdum sitede yazdigi gibi , birde soyle bisey var sitede 10w40 yag kullanin demis ve yag derecelerini yazmis , castrolde o derecelerde bulunan 10w40 yok , 15w40 war orasida ayri bi muamma.. Yag biraz fazla geldiyse herhangi bi sıkıntıya sebep olurmu .?
    bana göre yağ fazla kalın olmadığı sürece yeterli ölçüde konulması önemli 10-40 la 15-40 arasında fazla bi kalınlık farkı olcağını sanmıyorum çünkü bende 10-40 veya 15-40 yağ kullanıyorum her ikisindede bir sorun görmedim

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Yaa arakadailar sizce bu strike ta parça sıkıntısı çıkar mı.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Merhaba 2.5 ay önce aldiği beyaz strike 150 motorum, 1400 km ye geldi. Titreşimden eser yok. Sesi çok daha güzel ve tok geliyor. Tamami sehirici 100 Km de 3.5 litre yakiyor. 165 kurus. (On siperlik var.buyuk boy) Süspansiyon oldukça yumuşak ve basarili. 2300 TL 12 taksitle aldim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Merhaba 2.5 ay önce aldiğim beyaz strike 150 motorum, 1400 km ye geldi. 1400 km de 48 litre benzin harcadi. Titreşimden eser yok. Sesi çok daha güzel ve tok geliyor. Tamami sehirici 100 Km de 3.4 litre yakiyor. 165 kurus. (On siperlik var.buyuk boy)

Süspansiyon oldukça yumuşak ve basarili. 2300 TL 12 taksitle aldim.

Arka kişlik lastik fren konusunda çok basarili. Abs gibi tutuyor. Kampana fren ve kişlik lastik mükemmel uyumlu.

Denge konusu çok önemli, motorun tipinden yakisikliligindan daha önemli. 15 metre arka teker kayarak fren yaparak durdum. Ve motor altimdan hic cikmadi.

Ayni zamanda chopper motorunda var. Genclik caddesinde chopper dan dusunce hemen gidip bunu aldim . Kisin motora bine bilmek icin aldim. İyi ki de almisim. Kesinlikle memnunum. 2300 TL, bisiklet para si hele ki birde 2.8 litre yada 3 litre yaksa mükemmel olacak ti.

Motora hic binmemistim . 6 ay önce ilk motorunu aldim ve kullanma yi öğrendim. Simdi motorsuz yapamiyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Bugün 110 km hiza ulastim. Yedek depo kaç lire? Bilen var mi?

subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Yedek depo ortalama 1-1,5 lt civarı
    gokhan0679 bunu beğendi.

Motosikleti
    STRİKE 150
    Strike 150 lim 8000 km geldi beni hiç üzmedi arıza olmadı yolda kalmadım rutin bakımlarını yaptım devam tüketim minimum 100 km de 2,2lt ekonomik songaz uzun yol 3.5 lt arka dişlim 38 diş değişimden sonra motor rahatladı tüketim azaldı. Tavsiye ederim kısaca fiyatının üzerinde kalitesi hak ediyor parasını çinli motorlar arasında ilk 3 e aday olur.

Motosikleti
    STRİKE 150
    Strike 150 ile maX speed olarak tünel içi 0 rüzgar eğim aşağı 135km zorlasan 140 olur ama motor patlıcak gibi oluyor düz yolda 115-120 km ulaşmakta 90 km süratten sonra güven vermiyor anti parantez ama gidiyor. 80-90 sorunsuz ve ekonomik saatlerce git izmirden konya ve marmaris maceram bunun kanıtıdır.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    İlk bakimi 500 km de yaptirdim. Simdi 1900 km. Henuz 2. Bakimi yaptirmadim. Kendim yapmayi dusunuyorum.
    Yag , hava ve benzin filtrelerini degistirmelimiyim...?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Vereceginiz bilgi icin simdiden tesekkur ederim..

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunuzu servisinde bakım yaptırmassanız garantiden çıkacağının farkındasınızdır umarım. Yağ filtresini mutlaka her yağ değişiminde değiştirin benzin filtresine gerek yok hava filtresini şimdilik temizlesenizde idare edecektir motorada fabrikanın önerdiği castrol yağından koyun. Ben bizzat tanık oldum strike motoruna adi yağ koyan arkadaşım motoru aldı eline tekrar motor yaptırdı haberiniz olsun.

Motosikleti
    kuba 2013

strike150

Selamun aleykum arkadaslar uzun zamandir sayfayi takip ediyorum ama yeni uye olma firsatim oldu bende kuba strike kullanicisiyim suanda motorun km si 5600 arti ve eksilerini diger arkadaslara yardimci olmak icin yazmak istedim ilk once eksilerinden baslayalim ilk olarak gozume carpan servis olayi ank 6 tane servisi olmasina ragmen usta bulmak zor allahdan gecmisden gelen bir ustaligimiz var dededen toruna o yuzden ustaya pek fazla gitmem 2. Oturma pozisyonu cok iyi degil 3.lastikleri muhakkak degistirin ozellikle arka lastik arkadaslar 4.parcalar cok kaliteli degil ama diger japon motorlarina gore 4 bin 5 bin lira olanlar varya onlara kafa tutar saglamlik konusunda 6.yakit biraz fazla ama torku yeterince tatminkar oldugundan gozle gorulmuyor simdilik eksiler gozume carpan bunlar artilara gelince 148cc 12 kusur hp gucunde motor ve torku cok iyi esimle beraber gitmedigimiz dag tepe kalmadi ybr honda bunun katogorisinde olan bir cok motor kalkisda yetisemiyor bir cok kez bunu 2 kisi esim ve ben denedik ben 80 kg esim 55 182 de boyum var ona ragmen yetisemiyorlar hicbir disli degistirme olayina filanda girmedim motorun duz yoldaki max hizi gps olcumu 119 km\h yokus asagi 140 dedigini gordum yaga gelince 1.2 litre castrol 10.40 diyorlar ama motor kendini yirtiyor ben motul kullaniyorum tisir tisir motor en onemlisi piyasada cok fazla olmadigi icin ustalar subap ayarinin olcusunu bilmiyor emme 0.05 eksoz 0.08 arkadaslar baskada bisey gelmiyor aklima sizin akliniza takilan sorular olursa yardimci olurum usta degilim ama piyasadaki bircok ustadan ustayim motorsikletde tamir sikintisi olan arkadaslarada soyluyorum ben etimesgut ankarada oturuyorum kapali garajim var tamirci tayfasina para kaptiracaginiza gelin benim yanima beraber yapalim motorumuzu hic bir ucretde talep etmiyorum bilginize[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Merhaba melih0606.
    Motorun bende yakitindan sikayrtciyim. Yakit hakkinda bilgi verebilirmisin.
    Ana depo ile 330.340 km gidebiliyorum.
    Ya siz?

Motosikleti
    kuba 2013
    Mrb gokhan ana depo ile 450 km apiuorum ben sibop ayarlarini kontrol ettirnyada ankarada isen yarimxi olayim hava ayari fabrika cikisi yanlis bide motorunuz kac km de

Motosikleti
    STRİKE 150
    Strike 150 maalesef vites aralıkları kısa Apaçi kullanım için ideal seri kalkıyor iyi gidiyor ama yakıyor. Az yakması için arkadaşlar dişli değişimi şart vites aralıkları uzuyor motor daha alt devirde aynı süratler e çıkıyor. Sık vites değişimi istemiyor tork iyi olduğunda rahat kaldırıyor. Ben 4000-5000 arası vites degiştiriyorum.. 70- 90 arası süratle yedek dahil bitene kadar rekorum uzun yol 575km yedek pette benzin var tabiki tozlu ortamlarda çok kullananlar hava filitrelerini sık değiştirsin istasyon istasyon yakıt fark etmekte ben sizin yakıtları görünce şaşırıyorum zannedersem çok devirli kullanıyorsunuz. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    kuba 2013
    Subaru ank da arka disliyi bulmak zor buyuksehir aama zor eger 38 dis bulma sansin varsa yardimci olabilirmisin bana bide su war motorsikletler dusuk dewirde cok fazla kullanilirsa kurum baglamasi fazla olur zarari varmi derseniz yaginiz cobuk kirlenir oda haliyle hem butceye hepde motora zarar verir

Motosikleti
    STRİKE 150
    Melih06 ve diğer arkadaşlar dişli ve yedek parça konusunda yardımcı olurum yağ kirlenme ve kurum konusunda her hangibi bir sıkıntı yaşamadım genelde tek kişi kullanırım kilom 75 boy 1.70 beni tatmin etmekte yağ olarak castrol magnetek 10- 40 kullanıyorum 3000 km de değişim yaparım tabiki kendim yapmaktayım bakımları garanti bir hikayeden ibaret yağ değişimlerinde yağ temiz çıkıyor yağ eksiltme kesinlikle yok eski motorum yakıyordu.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N

hatali

Merhaba melih. Evet ankaradayim ve gercekten anlayan bir arkadasin yardimina ihtiyacim var.

Ben 7-8 aylik motorcuyum. Strike benim ikinci motorum.
    İlk motorum regal raptor daytona. Oda duruyor. 8000 kmde
    İkinci motorum Strike 3 ay once aldim. 2000 km de.
    Strike i az yaksin diye aldim ama hic memnun degilim yakitindan.

İs yerim kizilayda . hergun kullaniyorum.
    Subaru nun bir cok yerde disli hakkinda israrla onerdigini okudum.

Birlikte ayar ve disli degistirme konusunda bana yardimci olurmusun. Havalar da iyi gidiyor. Usumeyiz.
    Bana yardimci olursa cok mutlu olurum. İlgine simdiden tesekkur ederim.
    Saygilar...

Alıntı Proud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça aldınız strike'ı ?
    2300tl. 12 taksitle aldim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı melih0606 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb gokhan ana depo ile 450 km apiuorum
    Melih sen ciddimisin. Ana depo 12 litre aliyor. 12 litre ile 450 km.mukemmel bir tuketim..

100 km de 2.66 lt demektir.
    Ve hedefim, idealim olan bir yakittir. Ayni ayarlari benim motora uygulanmasi konusunda en kisa zamanda yardimci olabilirsen cok sevinirim..

İlk yag degisimi 500 km de yaptirdim.
    Baska bakim yaptirmadim.

Su anda 2000 km de.
    10w/40 yag aldim. Yagim var.. Serviste degistirmeyi dusunmuyorum..

Motosikleti
    kuba 2013
    Sirf bu usta milletine kil oldugum icin butun ayarlarimi kendim yaparim gelin kardesim sizede elimden geldigi kadar yardimci olurum takim taklavat var tek eksik yildiz 10manahtar onuda gecen hafta subap ayari yaptigim arkadas cebe atmis ;) cani sagolsun subap ayari yaptiracak arkadaslar yildiz 0n anahtarla gelsin ben burada bulamiyorum 0536 918 65 93 arayin yardimci ourum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)