Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yunus bu traktör egzoz boyası lafını ben bir kac defa daha duydum.

ama nedir, ne değildir? markası filan yokmudur bu boyanın?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunus bu traktör egzoz boyası lafını ben bir kac defa daha duydum.

ama nedir, ne değildir? markası filan yokmudur bu boyanın?
    Walla markasi varmi yokmu bende bilmiyorum bildigim şey traktor imal eden firmalarin kendilerinin sattigi birsey. Guzel kaliteli bir mat siyah renginin olmasinin yani sira isiya dayanikliligida var yani motor blogunada uygulanabilir ki dusunmuyor degilim.

Carbon hocam senin mafsal uzerindeki zincir takozu ne durumda erimedimi? Nasil bir cozumleme yaptin?
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla markasi varmi yokmu bende bilmiyorum bildigim şey traktor imal eden firmalarin kendilerinin sattigi birsey. Guzel kaliteli bir mat siyah renginin olmasinin yani sira isiya dayanikliligida var yani motor blogunada uygulanabilir ki dusunmuyor degilim.

Carbon hocam senin mafsal uzerindeki zincir takozu ne durumda erimedimi? Nasil bir cozumleme yaptin?
    aklında bulunsun, piyasadaki sprey soba boyalarısa iyi iş yapıyor.

ben silindir ve silindir kapagını boyadım, halen sorunsuz devam ediyor.

egzosda dayanmadı ama belkide onu ben beceremedim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Zincir plastiği 2 ye ayrıldı, ancak halen vazifesini görüyor, tabii sağlıklı değil değişmesi gerek, ay sonunda bir takım malzeme almam gerekecek buna zincir plastiği, 2x 13 dişli, sürat müşürü gibi vs bakalım kısmet ise hem boya egzost, ve elektrik tesisatını bu ay sonu hall etmeye gayret edeceğim tabii fan olayıda şart artık.

Fan için Yücel abi bizde iken, İskenderunda'ki sanırım Ömer usta ile görüştü, tavsiye ettiği şey Kanuni Power scooter'ın hem küçük hem güçlü fan'ı idi, fiyat sorunca aşağı yukarı 80 tl, diye yanıt aldı, birde regal raptor fan'ı olabilir, canlı canlı bir yerde görebilsek, elimize alıp tartabilsek daha iyi oacakta malum benim Reyhnlı, neyse.

Cenkito ısıya dayanıklı egzost boyası olmalı, bende görmüştüm mat siyah oluyorlar, tam istediğim renkte bakalım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir plastiği 2 ye ayrıldı, ancak halen vazifesini görüyor, tabii sağlıklı değil değişmesi gerek, ay sonunda bir takım malzeme almam gerekecek buna zincir plastiği, 2x 13 dişli, sürat müşürü gibi vs bakalım kısmet ise hem boya egzost, ve elektrik tesisatını bu ay sonu hall etmeye gayret edeceğim tabii fan olayıda şart artık.

Fan için Yücel abi bizde iken, İskenderunda'ki sanırım Ömer usta ile görüştü, tavsiye ettiği şey Kanuni Power scooter'ın hem küçük hem güçlü fan'ı idi, fiyat sorunca aşağı yukarı 80 tl, diye yanıt aldı, birde regal raptor fan'ı olabilir, canlı canlı bir yerde görebilsek, elimize alıp tartabilsek daha iyi oacakta malum benim Reyhnlı, neyse.

Cenkito ısıya dayanıklı egzost boyası olmalı, bende görmüştüm mat siyah oluyorlar, tam istediğim renkte bakalım.
    belki o daha iyi olur

ben bunla boyadım sorun olmadı , yinede aklınızda bulunsun

Carbondioxid ve polo34 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Motorla ugraşırken arpa suyu sigara keyfi paha bicilemez
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Motorla ugraşırken arpa suyu sigara keyfi paha bicilemez
    bizim kafa da benzin olmadan calısmıyor ne yapalım
    Carbondioxid ve sgurdal bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Walla benim zincir plastigi 2 gun dayanamadı. Cözüm olarak fabrikalarda ürün bandlarında kullanılan içi bol bol ipli vs bir plastik parca var onu kullaniyorum ve ortalama 500 kmde bir onu bile bitiriyor..
    Bahsettigin fanı ilk fırsatta burdan sormaya calisacagim bulursam biraz yoklayip resimlerim
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Walla benim zincir plastigi 2 gun dayanamadı. Cözüm olarak fabrikalarda ürün bandlarında kullanılan içi bol bol ipli vs bir plastik parca var onu kullaniyorum ve ortalama 500 kmde bir onu bile bitiriyor..
    Bahsettigin fanı ilk fırsatta burdan sormaya calisacagim bulursam biraz yoklayip resimlerim
    İlk zamanlarda, ustaların aklına uyup atık motor yağı ile zinciri dişliyi yağlıyordum, 1000 km sonra, gress spreylerden alıp her 300-500 hatta kontrol edip, kuruma pislenme olur olmaz uyguladım sanırım bu işlem biraz daha uzun ömürülü olmasını sağladı, aldıklarımda kutusu 5-7 lira arası olan adı sanı duyulmayan ancakk slikon esaslı oldukları belli deiğim basit spreyler demekki işe yaradılar

Zincir plastiği dediğimiz, "maşanın üstündeki uzunca yumuşak plastik malzememi, yoksa altta bulunan, makara gibi yuvarlak parçamı, alttaki makaram, gerçi ikiside değişmesi şart , bayaa aşındı ancak idare ediyor halen, fakat üstte maşada boluca uzanan şey yarıldı, ama görevini halen yapmakta, maşada çizilme vs olmadı.

Maşa'yı zincirin şerrinden koruyan yarık haldeki daze daz çekilmiş sureti

Zinciri alttan alan/idare etmeye yarayan, geniş yürekli, cefakar makara

Bu aralar karbüratör şamandra sağlığı için, gideceğim yere son 500-600 metre kala musluğu kapatıyorum, durmadan önce rölantide benzinin bitmesini bekliyorum, çünkü aldığımız benzinin benzin olduğuna inanmıyorum, sanki bildiğin solventi basmışlar, yere döküldü geçen gün ayağımda spor ayakkabı, tabanı neredeyse karo'ya bırakacaktık plastiği eritiyor nasıl benzinse artık.

Kirlilik için kuura bakmayın , gerçi baksanızda olur ben "pasaklıyım" .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

cenkito ve polo34 bunu beğendiler.

bende alıp deneyeyim sprey gresi.sağol Carbon.herkese kolay gelsin

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hacım fanı sordum ancak bizim burdada yok iskenderunda yetkili servisi varmış olursa orda olur diyorlar. Istiyorsan getirtiriz dediler ancak getirtince olmazsa elimizde patlar bilgisayar sarf malzeme satan yrleri yoklamayi dusunuyorum

Hacım fanı sordum ancak bizim burdada yok iskenderunda yetkili servisi varmış olursa orda olur diyorlar. Istiyorsan getirtiriz dediler ancak getirtince olmazsa elimizde patlar bilgisayar sarf malzeme satan yrleri yoklamayi dusunuyorum
    2 gün evvel Arsuz tarafına avlanmaya giderkene ikindi vakti biraz rüzgarsız zamanda asıldım, motor pırpır edip stopladı, ya bu şamanmdra benzin dengesini kuramaı, yada bildiğimiz motor sıcaktan şişti.

Ama bu şişmeye ihtimal vermiyorum zira geçen sene bu sıralar ve haziran temmuz sıcaklarında, o yollarda rodajı yapıyordum, neysem hasılı kelam bu alete Fan "Farz"

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende alıp deneyeyim sprey gresi.sağol Carbon.herkese kolay gelsin
    Abi kesinlikle işe yarıyorlar, yeterki sıksık/kuruma olmadan kullanılsın

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bu havalarda sicaktan şişmesine ihtimal vermiyorum çünkü biliyorsundur motoru all time redline da kullaniyorum. Sikinti samandiradandir bence.

Bu havalarda sicaktan şişmesine ihtimal vermiyorum çünkü biliyorsundur motoru all time redline da kullaniyorum. Sikinti samandiradandir bence.
    Aynen yine şamandra benzin'i içine almış, sağlamca korkmadan birkere daha deneyeceğim, ya şamandra'dan olacağım, yada problemi sona erdireceğim inşaallah.

Unutmadan, sen üst kapağı ddeğiştiğinde sübap'ların sağlığını kontrol ettinmi? geçenlerde egzostu söküp içeriye baktığımda egzost sübaplarının rengi bildiğimiz "kırmızı" idi.

Bu durumu arkadaşlara sorduğumda normal olduklarını söylediler, bu konuda fikir lütfen, olmadı yedek parça söylemişken sübapları'da ekleyeyim.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Cikardigim subaplar da yeni gelen subaplar da siyah standart metal rengi idi. Ancak cikardigim ust kapaktaki subaplar her ne kadar renk ve gorunum olarak saglam gibi dursa da emme subaplari ayardan bi sure sinra kendiliginden basmaya basliyordu ve ust devirlerde bu farkedilebilir bir güç-hız düşüklüğüne sebep oluyordu. Yeni taktigim üst kapaktan sonra subaplar ayarsız boşluklu olmasina ragmen motor güç yonunden oldukca saglikli rahat rahat 5. Viteste kesiciye giriyor makina.

Ben de su mafsal ustu takozdan muzdaribim.. motorun boyunu biraz yukselttigim icin kendi yaptigim takozda daha fazla zincir baskisinda kaldigi icin cok cabuk erimeye başladı bi formül arıyorum ama istediğimi yapacak usta bulamiyorum ne yazikki
    Carbondioxid bunu beğendi.

Hmm bu renk işi kafamı kurcalıyor, sanırım İskenderun bayram dönüşü yarı depo 97 oktan, yarı depo euro dizel'in hatırası yüksek sıcaklığa maruz kaldılar, sanırım bende değişeceğim, sübablar kaça mal oldu hatırındamı?

Bide bu sübab alıştırması denen şeyi yaptırdınmı, macun yada toz gibi birşey ile alıştırılyormuş vs?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Abi ben komple üst kapak aldigimdan tam emin degilim ancak tanesi 30 yada 35 olmasi gerekiyor. Set halinde aldigimdan olsa gerek degil alistirma subap ayari dahi yapmadan yerlestirdim. Senin ust kapakta sikinti olmadigi icin sadece subap alacaksindir o alistirma olayida zor bir is degil. Matkap agzina bir benzin hortumu takip karsiliginida yaylari takilmamis bostaki subap basina takiyorsun macun onun hikayesi dis macunu bile olur macunu surup markabi calistiriyor o sekilde alistiriyorsun ama sendekide istemeyecektir muhtemelen.
    Birde yakin zamanda siparis gececeksen banada zincir alti takozlardan soyleyebilirmisin? Mafsalin ustundeki ve altindaki duzlerden. Tekerin yedegi haala duruyor sikinti yok

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Benim mondi'nin sağ radyatör cortlamış iyice. Çok hafif bir kaçak vardı, ısınmadığı sürece sızdırma yapmıyordu. Bugün arkadaş ile radyatörcüye gönderdim, adam bu radyatör çürümüş dedi. Birkaç yerinden hava kaçırıyormuş denediklerinde. Tamir etsem de 20 TL ni alırım ama 1 haftaya tekrar sızdırır büyük ihtimalle dedi.

Ben de şimdi sağ radyatör arıyorum. Benimkinin resmini koyacam ama yanımda değil. Alt tarafında müşürün girdiği bir yuva var, o şekilde bulamadım hiç. Bir de fan var üzerinde.

Mondialin fiyatı 315 TL. Ellerinde var mı bilmiyorum. Çinden de fiyat aldım şimdi bir satıcıdan 50radyatör+30kargo = 80 $ diyor.

Nasıl yapsam bilemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Bir de bişey sormam gerek, benim radyatörde fan olduğu için sağ radyatörde fan müşürünün yuvası ve soketi var. Müşür yuvası olmayan yani soket için delik olmayan bir radyayörde müşür olayını nasıl halledebilirim ? Delik mi açıcaz radyatör de, napcaz?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    delik olayını hallederler, delerler yanına da kaynak atıp hallederler

ama müşirin boyutu özelliği de önemli.

müşir kalın ise ve-veya aldıgın radyotore uymazsa sorun cıkar

Abi ben komple üst kapak aldigimdan tam emin degilim ancak tanesi 30 yada 35 olmasi gerekiyor. Set halinde aldigimdan olsa gerek degil alistirma subap ayari dahi yapmadan yerlestirdim. Senin ust kapakta sikinti olmadigi icin sadece subap alacaksindir o alistirma olayida zor bir is degil. Matkap agzina bir benzin hortumu takip karsiliginida yaylari takilmamis bostaki subap basina takiyorsun macun onun hikayesi dis macunu bile olur macunu surup markabi calistiriyor o sekilde alistiriyorsun ama sendekide istemeyecektir muhtemelen.
    Birde yakin zamanda siparis gececeksen banada zincir alti takozlardan soyleyebilirmisin? Mafsalin ustundeki ve altindaki duzlerden. Tekerin yedegi haala duruyor sikinti yok
    Matkap işi iyi fikir, dediğin gibi macun işi ısıyı absorbe vs birazda kolay aşınma için bunu uygulayabilirim sağol

Siparişi 1 hafta sonra kısmet ise, gelmesi'de 3 gün dersek 10 günü bulacaktır, beklerim der isen tabii'k sipariş geçebilirim.

Eğer benden önce sen sipariş geçmeyi düşünür isen,

2 x 13 ön dişli
    1 x Zincir maşa plastiği(hani yırtık olan)
    1 x Zincir makarası (altta bulunan silindirik makara)
    1 x Gaz+Debriyaj+Hava cikle telleri
    1 x Orta amortisör Yay'ı(sadece yay amortisör takımı değil)
    1 x Sürat müşürü
    Sübab takımı egsozt ve emmeler
    Ay ssonunda hesaplaşmak üzere ellerinden öperler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mondi'nin sağ radyatör cortlamış iyice. Çok hafif bir kaçak vardı, ısınmadığı sürece sızdırma yapmıyordu. Bugün arkadaş ile radyatörcüye gönderdim, adam bu radyatör çürümüş dedi. Birkaç yerinden hava kaçırıyormuş denediklerinde. Tamir etsem de 20 TL ni alırım ama 1 haftaya tekrar sızdırır büyük ihtimalle dedi.

Ben de şimdi sağ radyatör arıyorum. Benimkinin resmini koyacam ama yanımda değil. Alt tarafında müşürün girdiği bir yuva var, o şekilde bulamadım hiç. Bir de fan var üzerinde.

Mondialin fiyatı 315 TL. Ellerinde var mı bilmiyorum. Çinden de fiyat aldım şimdi bir satıcıdan 50radyatör+30kargo = 80 $ diyor.

Nasıl yapsam bilemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Bir de bişey sormam gerek, benim radyatörde fan olduğu için sağ radyatörde fan müşürünün yuvası ve soketi var. Müşür yuvası olmayan yani soket için delik olmayan bir radyayörde müşür olayını nasıl halledebilirim ? Delik mi açıcaz radyatör de, napcaz?

Bizim sağ radyatör sola göre küçükçe, ve egzost'un üstünde kalıyor,radyatör kapağıda sağın üstünde, her ikisindede fan yok ve müşür yeri sol radyatörde, ayrıca sizin fan fiyatı nedir acaba_?

Hasılı kelam apachi'den alıp senin motora takma planın suya düştü anlaşılan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Sağ radyatör Boy/yükseklik 31 cm- En 14 cm

Sol radyatör ise Boy/yükseklik 35 cm - En 14 cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)