Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba kalıpları nasıldır?

El cevap : Kalıbı arazi için tasarlanmış, yani kalıpsız/ince/narin yapıda.

Performans olarak beni yolda diğer araçlara karşı üzer mi, ezikler mi?

El cevap : 250cc sınıfında gerekli değişiklik+bakım ile spesiyal makinalar değil ise eziklenmez, aksine ezikler, ancak tutup daha yüksek cc'ler ile aşık atmayada kalkılmaz, kalkılırsa oturtulur .

Arkama bir arkadaşımı atsam sıkıntı çıkartır mı bana?

El cevap : Kesinlikle sıkıntı çıkartır, zaten yolcu pegi yok, uydurulursa sıksık elden geçirmek gerekir bizzatihi bu problemi yaşıyorum ve 2 kişi ile önermiyorum, sadece "tek" kişi için tasrlanmış, konfor sıfıra yakın olduğundan uzun soluklu seyahat/sürüşe/gezi'ye uygun değildir.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim sanırım bana pek uygun değil, bana önerebileceğiniz bu tarzda motosiklet var mıdır acaba?
    cenkito bunu beğendi.
    Akıl yaşta değil baştadır

O yüzden motosikleti aklımızla kullanalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Orkun709 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için çok teşekkür ederim sanırım bana pek uygun değil, bana önerebileceğiniz bu tarzda motosiklet var mıdır acaba?
    Rica ederim, aklıma/tecrübeme göre şudur diyemiyeceğim, yalnız büyük cc'lerden kaçının derim şimdilik, veyahut belli bir tecrübe edinene değin.

Kaç zamandır, ön çamurluk egzost trafından erimiş idi, geçen günler ameliyat ettim, şu sıralar hava yağışlı değil, aksi tesir edermi bilemiyorum, zaten acıcık ucundan sünnetledim .

Ekmek piçağu ilem daldım

Daha ferah püfür püfür, egzos daha rahat soğur artık

Dün ise İskenderun dönüşü, motor soğuduktan sonra bizim Mehmet ustaya bakım için götüreyim dedim, hatta biraz rölantide sıkıntı vardı ve gaz tepkisi düşük gibime geliyordu, daha evvelki gün tam benzin istasyonunda, karbüratör sanki kusuyor gibi benzin boşaltmıştı durduk yerde, pek düşünmeden uzun yolada çıkmıştım yine verilmiş sadajkamız varmış.

Meğer karbüratör şamandrası toplarından biri nasıl olmuş ise benzini içerisine almış garip vakaa

Neyseki kardeşi elektronikçi 2 dkk uğrayıp lehimi ödünç kullandım ve kapattığımı sanıyorum, umarım yine tekrarlamaz.

Olmaya oldu klingrit contayı yenileyeyim dedik, o yenilendiki, ne görelim yine kaynak noktasından hafif açılma vardı, bu iş böyle olmaz diyerek adam akıllı kaynattıralım dedik, sanıyorum bu defa güzelce kaynadı, ha unutmadan yazlık subab ayarınıda yaptırmış oldum motor ilk günlerdeki kompresyona geri kavuştu sanki.

cenkito bunu beğendi.

Herkese tekrardan merhaba başlığı en başından beri takip etmekteyim. Daha önceleri sticker hakkında bir sorum olmuştu.Bugün 17hplik bir apachi bakmaya gidicez.Size sormak istediğim motoru alırken nelere dikat etmeliyim.Sakarya'da bulunduğumdan yedek parca konusunda sıkıntı yaşar miyim?Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Herkese tesekkürler.Bu arada motorun fiyatı diğerlerine göre daha cazip açıklamada acil olduğu için ucuz olduğundan bahsedilmis.

Alıntı Semih Sayın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan merhaba başlığı en başından beri takip etmekteyim. Daha önceleri sticker hakkında bir sorum olmuştu.Bugün 17hplik bir apachi bakmaya gidicez.Size sormak istediğim motoru alırken nelere dikat etmeliyim.Sakarya'da bulunduğumdan yedek parca konusunda sıkıntı yaşar miyim?Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Herkese tesekkürler.Bu arada motorun fiyatı diğerlerine göre daha cazip açıklamada acil olduğu için ucuz olduğundan bahsedilmis.
    Merhaba, motor bloğu hakkında bilgim yok malesef, ancak tekerlek rulmanlarının sağlıklı olup olmadığına, zincir+dişli sıhhatine, saşide herhangi kusur/burkulma/yamulma/kırık/kaynak/pas olup olmadığına.

Motor çalışma sesinde tuhaflık zırıltı olup olmadığına, elektrik tesisatı+far+sinyal grubunun çalışıp çalışmadığına, motor startı kolaymı tek marşta, yada kolay çalışıp çalışmadığına, amortisör/süspansiyon grubuna (üstüne binip yüklendğinizde, nerdeyse çamurluğa kadar kolayca kapanıyor ve aşırı yumuşak yada aniden çöküyorsa)

Rölantide/gaz tepkimesinde kesiklik gaz yememe, durumuna bakabilirsiniz, bunlardan birinin olması demek, motor kötü anlamına gelmesede bakıma ihtiyacı olduğunun/parça değişmesinin gerekliliğinin işareti olabilir

Motorun ucuza satışı olması motorun kötü olduğuna yorulmamalı belkide hakikaten ihtiyaç aciliyet sebebi ile satılıktır bilemiyorum, 17'lik versiyon hakkında malesef bilgim yok aklıma glenleri yazdım.

Yanınızda güvendiğiniz motordan/lardan iyi anlayan birini mutlaka götürün.

OLURDA NASİB OLUP ALIR İSENİZ LÜTFEN BURAYA RESİMLER+ DEĞERLENDİRMELER ŞEKLİNDE YAZINIZ BENDE ÇOK MERAKTAYIM.
    cenkito bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    You should look page 36
    cenkito bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim.İnşallah hayırlısı olur

Alıntı Semih Sayın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.İnşallah hayırlısı olur
    Rica ederim, yedek parça hususunda ellerinde olanı aynı gün yolluyorlar('dı ,enson teker takımında durum bu idi) şuan nedir ne değildir bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    You should look page 36
    Moruk pazar günü ne düşünüyonuz varmı Yücel abi ile program gezi vs? burada elektrik kesilecekmiş bakımdan dolayı

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla gorusmedim yucel abi ile. Motora ust kapak siparisi gectim bugun yarin elime gececek olursa takarim nereye derseniz oraya sureriz

Kırılan cıvata yeri içindi galiba, en temizini yapmışsın, bileydim sipariş geçeceğini, banada km müşürü ve 2x 13 ön diş rica ederdim senden benim yıldızım barışık değil herifler ile.

İnternet listesini ne zaman yayına koyarlarsa belki o zaman barışırım

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Internete fiyat listesini koymamislar ancak yedek parca talep formunu koymuslar. Tabi talep formu gecip beni ararlar nede olsa diye bekleyemiyorsun.
    Once arayip fiyat öğreniyor sonra internetten talep formu geciyor daha sonra kredi karti ile odeme yapacaksan mail order formu doldurup gonderiyor sonrada tekrar arayip teyit ediyorsun ki ben teyit icin aradogimda mail order formunun kendilerine ulasmadigini bu yuzden kredi kartindan cekim yapmadiklarindan bahsetmisti telefonda kart numarami vererek islem yaptirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Evet kirilan civatadan sonra en son ust kapagin ustundeki motor sabitleme kismi kenarlarindan catlayarak yag atmaya basladi. Celik macun surdum yag atmasini durdurdum ama ust sabitlemeyide baglayamadim. Malum yuke binerse catlak buyuyerek devam edecektir. Sonrasinda vibrasyonda artis gozlemledim ve siparis gecmenin en mantiklisi olduguna karar verdim

[QUOTE=yunusus;3336432]Internete fiyat listesini koymamislar ancak yedek parca talep formunu koymuslar. Tabi talep formu gecip beni ararlar nede olsa diye bekleyemiyorsun.
    Once arayip fiyat öğreniyor sonra internetten talep formu geciyor daha sonra kredi karti ile odeme yapacaksan mail order formu doldurup gonderiyor sonrada tekrar arayip teyit ediyorsun ki ben teyit icin aradogimda mail order formunun kendilerine ulasmadigini bu yuzden kredi kartindan cekim yapmadiklarindan bahsetmisti telefonda kart numarami vererek islem yaptirdim.[COLOR="Silver"]

Zinciri maşadan ayrı tutan plastik hikayesi+ ve makara için adamlara telefonda tarif edene değin bkum çıktı, her soruşumda siz talep formu doldurun dediler o yetmedi, doldurdum hatta ek olaarak paint ile parçaların yeri işaretleyip resimledim, o'da yetmedi herhal e-postama yanıt dahi gelmemiş.

Halbuki kontak kurar iken mulayim davranan bir kimseyim, sinirli olsam'da "beşeri münasebet, adab-ı muaşerete" sadık kalmaya çalışırım, buna rağmen iletişim kazası oluyor bazı durumlarda.

Hasılı kelam tekrar yedek parça numara/resim listesi tekrar yayına alınır, o zaman arar hall etmeye çalışırım değilse bende burnumun dikine giderim, her ne kadar burnum yere sürtecek olsada
    İmza nevi şahsına münhasır adem'in biri.

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Selamın aleyküm
    XZ250RM modelini almayı düşünüyorum bu modele plaka çıkartıla biliyor mu ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    A.s bu bahsettiginiz rm serisi onroad ve ofroad olarak 2 modeli var. ve adindan da anlasilacagi uzere trafige acik alanda sürüş icin olani yani plaka cikabileni onroad modelidir. Sifir olarak satisi yok offroadlara da plaka cikmiyor
    enesbingl ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.s bu bahsettiginiz rm serisi onroad ve ofroad olarak 2 modeli var. ve adindan da anlasilacagi uzere trafige acik alanda sürüş icin olani yani plaka cikabileni onroad modelidir. Sifir olarak satisi yok offroadlara da plaka cikmiyor
    bilgi için teşekkürler
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

XZ250RM diye kodlanan zaten trafiğe çıkışı olan, plaka alabileceğiniz bizim kullandığımız model oluyorlar ta kendsiler.
    enesbingl bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    XZ250RM diye kodlanan zaten trafiğe çıkışı olan, plaka alabileceğiniz bizim kullandığımız model oluyorlar ta kendsiler.
    fiyatı nedir sitede göremedim 2.elde de pek seçenek yok heralde

Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı nedir sitede göremedim 2.elde de pek seçenek yok heralde
    Malesef hiç bilgim yok, bir kaç hafta evvel bi forumdaş özel mesaj ile, almak istediğini ancak distrübitör ile görüşmesi sonucu artık RM versiyonun getirilmeyeceğini öğrendiğini yazmış idi.
    enesbingl bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Malesef hiç bilgim yok, bir kaç hafta evvel bi forumdaş özel mesaj ile, almak istediğini ancak distrübitör ile görüşmesi sonucu artık RM versiyonun getirilmeyeceğini öğrendiğini yazmış idi.
    peki sağ olun teşekkürler

Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sağ olun teşekkürler
    Rica ederim, ancak o bilginin tam kesin olup olmadığını bilmiorum, sizde arayıp teyit alabilrsiniz tabii sıfır olarak alma niyetinde iseniz

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)