Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    şimdi sıfır en ucuz japon enduro honda crf 250 L 11.000 küsür sıfırı.

mondial max150 4000 civarı sıfır. varsın 100 km de 0,5 litre fazla yaksın, o kadar kacmasın.

hondanın bir yerini kırdıgında yapacagın masrafa neredeyse ikinci el max alırsın

(kabul fazla abartı oldu, tabi yerine göre)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sıfır en ucuz japon enduro honda crf 250 L 11.000 küsür sıfırı.

mondial max150 4000 civarı sıfır. varsın 100 km de 0,5 litre fazla yaksın, o kadar kacmasın.

hondanın bir yerini kırdıgında yapacagın masrafa neredeyse ikinci el max alırsın

(kabul fazla abartı oldu, tabi yerine göre)
    Cevabınız için teşekkür ederim sanırım ilk baş için en uygun olanı Yamaha wr 125 x veya r.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    http://vimeo.com/90250653

Aladağlar kampımızın fragmanı burada izlemek isteyenler buyursun
    cenkito, atilas ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://vimeo.com/90250653

Aladağlar kampımızın fragmanı burada izlemek isteyenler buyursun
    bu da güzel olmus

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    ben niye ekleyemedimki acep :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

şu diğer açtığım konuyada bu şekilde fragmanı atabilirmisin cem hocam? acil dışarı çıkacağım şimdi uğraştım yapamadım
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

ve devamı

Anti4Teker ve atilas bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Alıntı Anti4Teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim sanırım ilk baş için en uygun olanı Yamaha wr 125 x veya r.
    wr125r ile crf250l arasında fazla fiyat farkı yok.Türkiye de Honda daha yaygın.wr nin grenajları dünya para.ikisiylede arazide beraber çok dolaşıyorum.

Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr125r ile crf250l arasında fazla fiyat farkı yok.Türkiye de Honda daha yaygın.wr nin grenajları dünya para.ikisiylede arazide beraber çok dolaşıyorum.
    Peki yakıt konusunda ne diye bilirsiniz ? wr 125 r az yakıyo diyolar. 1 2 litfe felan fark olsa sorun olmazda ondan fazlası sıkıntı
    Aklımda Suzuki drz 400 var ama sırf ön farı yüzünden tereddütlüyüm.

Sm takımda rüzgar esse devrilecek derece düz durma sorununa kesin çözüm

Bu gün bu problemi aşmam gerek dedim sanayii yolu ve Mehmet ustanın yanına aklımdaki ilk fikir kısa bir yan takoz alıp rahat etmekti ancak, bulduğu Mz Ybr vs yan takozlar/sehpa motora oldukça kısa idi.

Derken aklıma bir fikir geldi , uzatmadan bir ybr takozu alındı içi boş olduğundan kestirilip içerisine uygun çapta boru ve boru üzerine delikler açtırıp, yükselti kadameli ayarlı bir yan sehpa sahibi oldum, çok işlevsel olmasada motorun durduk yerde hatta sert rüzgarda dahi devrilmesine engel olmuş olduk resimler aşağıda belki birinin daha işine yarar.

Takoz borusunun içerisine cuk oturan 16mm etli boru

6mm'ye kadar pimler/vidalar için uygun deliklerin açılması

Test aşaması, yanda yerde duran gri zımbırtı uzun olan orjinl takoz

İlkin pratik olması babında düşündüğüm 6mm yaylı pim, fakat takoz borusu üstünde tam kilitlenme yapamıyor, sağlıksız vaz geçildi

Vidalama işini uygun uzunluk ve çapta 2 adet cıvata ile hall ettik ve bitmiş hali, tek takoz ile yükselti kademe ayarlıi, hem cross hem Sm takım için tek takoz, azıcık nazlanma yapıyor emme alışacak yerine, ve mutlu son.

Maliyet Ybr takoz 15 Tl, torna boru, ve tornalama işleri 15 TL, 30 liraya bu iş oldu vesselam, bir sonraki zihnisinir made by Co2 problem çözümünde görüşmek üzere
    cenkito, yunusus, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Guzel bir calisma eline saglik ama hazir yapmisken yere gelen papucu keske sivri degilde genis dairesel yapsaydin yumusak zeminde daha kolay durmayi saglardi neyse boylede iyi

Pabuç kısmı fabrikasyon olarak öyle, doğru biraz genişçe olsa idi daha iyi olacak, bir bebek botu ayarlarım ona
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    etkinlik baslıgını- resimlerin linkini buradan da paylasırsanız sevinirim.
    kendim istedim, kendim ekledim

guven61 abiye tesekkürler

http://www.motosiklet.net/forum/etki...pi-2014-a.html

kahretsin gene cok hızlıyım
    dockerengin, Carbondioxid ve atilas bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bebde link eklemeye girmistim hepiniz gormussunuz zaten nisan icindeki dortyol piknikapm a bekleriz hepinizi tarihi paylasacagim
    cenkito bunu beğendi.

Bebde link eklemeye girmistim hepiniz gormussunuz zaten nisan icindeki dortyol piknikapm a bekleriz hepinizi tarihi paylasacagim
    Çadır'ı dolapta eskitecem bu gidişat le, umarım bi sonrakine katılabilirim :/

Bu arada Sm takım + 40 diş + uzuun tır konvoyu sollaması + bayaa sert rüzgarlı hava + dümdüz yol = 5.vites redline hayal oluyor yani 5. vites orta devire ancak ulaşıyor,, durgun havada düz yolda ürkütecek hıza çıkıyor, müşür bozuk, hatta saçmalıyor, 199'dan sonra, daha gitmiyor ağbü (sanırım 160+ yaptı alet, kesik yol çizgilerinden tahmin ediyorum ürküp bıraktım yeter)

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Benim 41 dis ile ibrede 158 de kesiciye girmekte ve dedigin gibi ters ruzgar ve rampada 5. Vites redline cok zor.. oyle durumlarda 4.vites 135de redline yapip 5 e cekiyor 140 145 arasi seyir ediyorum.
    158 de kesiciye girene kadar gittigim zamanlarda zaten kafamda kask hayvan gibi boynumu zorlamaya basliyor heleki viraja girersem..

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Dun aksam saatlerinde yagmur sonrasi iskenderundan dortyola dogru yol aldim haala yagmur cisilerken.. sm takimlari takmistim motora biraz hiz yapmak icin. Yagmurun islattigi yolda motoru redline 5. Vites haric tum viteslerde redline a cikarinca mubarek sanki teker yakiyorum altimda durmadi gavurun icadi baktim olmuyor deviri dusurup kendimi guvenceye aldim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Dortyol kampi haftaya cumartesi ayin 12 ve 13 unde. Carbon hocam hayattaysan bekliyoruz tabi konuyu okuyan tum arkadaslarida bekleriz gelebilen varsa buyursun
    Carbondioxid bunu beğendi.

Dortyol kampi haftaya cumartesi ayin 12 ve 13 unde. Carbon hocam hayattaysan bekliyoruz tabi konuyu okuyan tum arkadaslarida bekleriz gelebilen varsa buyursun
    Takdiri ilahi Son dakika bir muzurluk olmaz ise, şu çadırı test edeyim artık

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Cumartesi saat 9.00da anyakyada 10.00 da iskenderunda 11.00 da dortyolda bulusulacak. Yani saat 9 10 arasi top bogazindan gececekler ekibi orada yakalayabilirsin olmadi 11e kadar dortyol terminale gelmeye calisirsin o da mi olmadi dortyol merkeze cikip beşikgöle nasil cikabilirim diye sorarsan herkes gosterir direk oraya gelirsin bekliyoruz

Cumartesi saat 9.00da anyakyada 10.00 da iskenderunda 11.00 da dortyolda bulusulacak. Yani saat 9 10 arasi top bogazindan gececekler ekibi orada yakalayabilirsin olmadi 11e kadar dortyol terminale gelmeye calisirsin o da mi olmadi dortyol merkeze cikip beşikgöle nasil cikabilirim diye sorarsan herkes gosterir direk oraya gelirsin bekliyoruz
    Anlaşıldı , ne zaman niyet etsem bir akislik/bir problem, yine katılamıyorum her işte hayır vardır.

Motor radyatörü için 2 haftadır fan araştırıyom, 2 adet yassı fan buldum ancak arızalı çıktılar, kaynak makinalarının soğutma fanı imiş, 12v olup eski bilgisayar fanı denedim, ancak kendisine hayrı yok
    Sıcaklar hissedilmeye başlandı, radyatöre çözüm bulmak gerek seyahat halinde sıkıntı yok , dur/trafik lambalarında elden anahtarlı fan olması iyi olacak , motor radyatör fanları ise ebatlarından dolayı bizim radyatöre uyumsuz gördüm, öne konulsa çamurluk engelliyor, motor bloğu tarafı zaten dar.

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)