Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Biz satıcı diiiliz abicim biz yiyiciyiz,,, yesenize olum "

ben anlamadım fransız kaldım azıcık
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Beygir gücü kağıt üstünde olmamakla beraber, o gücü ve hırçınlığını redline seviyesinde vermekte

2. Honda beygir olarak beni tatmin etmediğinden buna yöneldim, kesinikle pişman değilim

3. Yedek parça teminleri sıkıntılı diye düşünüyorum zira sağ sol ampulleri stoklarında yok, ana merkez ile görüştüm orada yok, garip ampülü gündüz bayaa iyi yanmakta,"SINLETE H21W-E4"(şuan bulamıyorum, sinyalleri Led'e çevirmeyi düşünüyorum)

4. Parça kalitesi, bana göre bayaa iyi, ancak temini sıkıntı, görenler çinliden gömlek derece üstün olduğunu bilhassa şasisinin dayanıklı olduğunu söylediler.(motor bloğu ve karbüratörede ben'den tam not)

5. Karayolunda ağız tadı ile 90 kilometre hızda seyretmek zor, 5 vitesli olan bu araç gaz acınca "Hanzo" oluyor birden redline 5. vites sonlanıyor, kısınca 60 lara düşük devirle seyr ediyor.

6. Dişli ile oynanıp "ARKA" karayolunda tatlı sürüş elde edilir "yüzde yüz emin olmakla beraber", mevcut 51 arka ön 13 ile sm lastikte olsa uzun seyahate çıkmak demek benzin sarfından başka getirisi olmamak demek derim, tabii sollama yaparken Hanzo gücünü hissetmek paha biçilemez) işte herşeye değen özelliği.

7. Diğer motor çeşitleri için bir şey diyemiyeceğim tecrübem olmadı o markalar ve modelleri ile, ancak rahatlıkla Honda benim kullanma tercihlerimin dışında kaldı gücsüz oluşundan ötürü.

Hülasa bu alet bir Hanzo'dur, ehill eller'de eminim'ki kross madalya/kupasını havaya kaldırır klasmanında, dengeli, yüksek devirde tehlikeli şekilde atak, 2 kişi için uygun olmayan, "SAFKAN BİR ARAZİ ARACI" stok hali ile uzun yol gezi aleti değil. (servisleri için birşey diyemiyeceğim bulunduğum yerde yok, olsada şahsen götürmezdim)) )

Umarım yardımım dokunmuştur.
    Değerlendirme için teşekkürler, yardımcı oldu bayağı, bu motorun arka dişlisini 41 bile yapsan zorlanacağını zannetmem, böylece yakıt düşeceği gibi uzun yola da daha yatkın olacaktır.
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerlendirme için teşekkürler, yardımcı oldu bayağı, bu motorun arka dişlisini 41 bile yapsan zorlanacağını zannetmem, böylece yakıt düşeceği gibi uzun yola da daha yatkın olacaktır.
    Seni fabrikalar mühendis yapmayanlar utansın, kahrolsun... Bu adam sadece dişli değiştirerek dünyayı 1 tur fazla döndürebilr ama kıymetini bilmiyorlar!!
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Seni fabrikalar mühendis yapmayanlar utansın, kahrolsun... Bu adam sadece dişli değiştirerek dünyayı 1 tur fazla döndürebilr ama kıymetini bilmiyorlar!!
    Bana bir kaldıraç verin syanürün fren manetini yerinden oynatayım
    GaCCaLL bunu beğendi.

Yakın zamanda, inşallah 43' arka dişli yaptıracağım, benimde tahiminim rahatça kaldırabilir, bakalım buradan sonuçları paylaşırım.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Uzun zamandır hiç hareket yok, senden bilgi bekleyen bi dünya insan var unutma bizi

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Adam daha neyin bilgisini versin hacı

Sen önce hangi motoru istediğine karar ver, gençsin delikanlısın, kanın kaynıyor, aklın başka göbeğin başka oynuyor. Motor seçiminde zorlanıyorsun anlıyorum. Para da yok zaten. Bence sen şöyle kenarda oyna. Bisiklet vardı benim garajda, onu vereyim ben sana ??

cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Adam daha neyin bilgisini versin hacı

Sen önce hangi motoru istediğine karar ver, gençsin delikanlısın, kanın kaynıyor, aklın başka göbeğin başka oynuyor. Motor seçiminde zorlanıyorsun anlıyorum. Para da yok zaten. Bence sen şöyle kenarda oyna. Bisiklet vardı benim garajda, onu vereyim ben sana ??

cok sertsin bu aralar be kardesim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Uzun zamandır hiç hareket yok, senden bilgi bekleyen bi dünya insan var unutma bizi
    Pekala, motor tek kişilik dizayn edildiğinden, yolcu pegi uydurup kullanıyorum (dez avantajı, egzost birleşim yerinden ayrılmakta, tekrar sıkılmak istemekte tabii düşük vites dğil ancak 3 ten yukarı viteslerde ve rüzgar ile, hiss edilir kayıp var, ancak yüksek devir çevrilince onuda tımnlamıyor, Hanzo'm ) 75+70kg+10kg malzeme ile zorlanmadan 2 kişi ile balık macerası yaptık, dik sert koşullar olmasada, diğer sınıfların zortlayacağı yerlerden güle oynuya gectik.

Arka dişin büyüklüğü, ve 1. vitesin kısalığını, torkun yüksekliğini tam kavradık, ancak dişli düşürme fikrim devam ediyor, henüz yaptırabilmiş değilim, kısmet ise 46'ya düşüreceğim, tamalandığında kısmet ise buradan rapaorlarım.

Radyatör Hatay kavurucu sıcaklarında cokta iyi performans saglamıyor, neyseki müşürü yok direkt motordan alıyor devridaimi, Fan'da yok unutmadan, tabii ne yapsın ben diyen soğutma sistemi olsa bu sıcaklarda fasa fiso.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Pekala, motor tek kişilik dizayn edildiğinden, yolcu pegi uydurup kullanıyorum
    sunu da ilave edeyim ki motorla trafik cevirmesine girdiğinizde eger ruhsatta da soför +yolcu sayısı 1 geciyorsa fazla yolcudan direk ceza yazıyorlar
    ben senin hatayda oldugunu bilmiyordum , bizde adana sıcaklarında kavrulmaktayız,
    hava sogutmalıların en zor test bölgelerinden birindeyim
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

@cenkito

Eyvallah, hatırlatma için, elbette ruhsata işli, bu alet cross'tan süpermoto'ya, süpermoto'dan cross'a surat değiştirme yeteneğine sahip bir alet binbir suratlı, ancak fabrika etiketleri ve manuelde taşıma kapasitesi belirlemiş, ve bunu onaylıyorum 2 kişi için egzost'katalizör bağlantısı problemi mevcut, aklıma, ısıya mukavemetli esnek hortum geldi, tabi o kadar ısıya hangi hortum dayanır bilemiyeceğim, bunun dışında şuan sıkıntım yok.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    @cenkito

Eyvallah, hatırlatma için, elbette ruhsata işli, bu alet cross'tan süpermoto'ya, süpermoto'dan cross'a surat değiştirme yeteneğine sahip bir alet binbir suratlı, ancak fabrika etiketleri ve manuelde taşıma kapasitesi belirlemiş, ve bunu onaylıyorum 2 kişi için egzost'katalizör bağlantısı problemi mevcut, aklıma, ısıya mukavemetli esnek hortum geldi, tabi o kadar ısıya hangi hortum dayanır bilemiyeceğim, bunun dışında şuan sıkıntım yok.
    Dostum cross jant ve lastikleri nereden kaç liraya temin ettiğini merak ettim... Bir de bolca fotoğraf bekliyorum senden=)) rx250 den ağzın dilim burnum yandı,, zar zor sattım,, bi çinliye güvenemiyorum artık... şu motoru husquvarna yapsa gider yapışırım

Alıntı Onurkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum cross jant ve lastikleri nereden kaç liraya temin ettiğini merak ettim... Bir de bolca fotoğraf bekliyorum senden=)) rx250 den ağzın dilim burnum yandı,, zar zor sattım,, bi çinliye güvenemiyorum artık... şu motoru husquvarna yapsa gider yapışırım
    Lastikler , jantlar , diskler , zincir , dişli ,set olarak, bulunduğum yerde servisi olmayışından ötürü , usta arkadaşımız vasıtası ile direkt olarak fabrikasından sipariş edildi, 1300+ mal oldu, sm jantlar,lastikler,diskler, yedekte ancak göbek rulmanlarının değişmesi gerekmekte, uygun rulmanlar beklenmekte (kaliteli rulman arayışı)

Motor'u arayışınız güç/tork ise 250 cc ler içinde yamaha wr250/ ve güç olarak bundan yüksek spesyaller haricinde, eminim diğerlerini mezara yollar bukadar net.

Ancak ufak tefek sıkıntıları mevcut, elektrik düzeninde ön far ampulu yüksek watt değerle değişmeli, şahane aydınatan gündüz bile far dilen sağ/sol sinyall ampüleri bulamıyorum, fabrikada dahi yokmuş, aynalar arada gevşiyor, sıkmak gerek, 2100 km devirdi motor, 3 defa gevşek vida bulup sıktım 1. ayak freni alyeni, 2.motor sabitleme somunu idi, 3. tehlikeli şek,lde oynanmış uydurulmuş arka göbek dişli somunarı Allah yüzüme bakmış, dişli yuvalarını genişletip göbeğe uydurmuşlar.

Şasi şahane,(evelden suzuki cross kullanmış bir abimizin görüşü), hülasa benim ihtiyaçlaımı karşıladı, kronik sorunu Allaha şükür şuana kadar yok, benizin sarfiyatı performans ihtiyacımdan ötürü yüksek, bunda asırı sıcak hava, buharlaşma etkende olabilir.

Foto istemişsiniz özel bir yerinin fotosu ise olur, genel foto ise Sıla'dan yoruldum şarkısı bana gelsin

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok sertsin bu aralar be kardesim
    Ama o kardeşimiz biraz sert seviyor, ben ruhunu biliyorum onun

Motorunu çaldırdıktan sonra sık sık yanına uğruyorum, teselli ediyorum. Ama ne yapacağını şaşırdı o da tabi, hoşgörü lazım kendisine

Buarada bu aletlerde müşür ve fan olayının olmayışı cidden şarşırttı beni...
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Ama o kardeşimiz biraz sert seviyor, ben ruhunu biliyorum onun

Motorunu çaldırdıktan sonra sık sık yanına uğruyorum, teselli ediyorum. Ama ne yapacağını şaşırdı o da tabi, hoşgörü lazım kendisine

Buarada bu aletlerde müşür ve fan olayının olmayışı cidden şarşırttı beni...
    Muhtelif sayfalarda hep de aynı kullanıcının dilinden dökülmüş karılar hamamına yakışır yorumlar buluyorum neden acaba

Bu arada başlığın ve motorun sitedeki yegane sahibi arkadaş her türlü bilgi paylaşımından dolayı teşekkürler en sonunda gaza gelip alacam ben de apaçi olacam ya hadi hayırlısı bakalım
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aman aslan parçası, sen gaza felan gelme. Ben seni çözdüm... Sen de diğerleri gibi hiçbirşeye karar veremeyen ve aynı zamanda hiçbirşeyi de içine sindiremeyen yani bir nevi kocası tarafından birtürlü tatmin edilemeyen mahalle karısı gibisin... -_-

Sana biz sikuter alalım bak, hadi gel...

Bu modeli alan/almaya niyetli olan kimselere bendenizden inciler

1. Karbüratör'ü mutlaka elden geçirp güzelce temizlenmeli (marş dahi basmadan)

2. Süpermoto jant göbekleri/dişli sökülüp göbekte yiv varmı tam olarak karşılıklımı kontrol edilmeli marş dahi basmadan!(Geç fark ettim verilmiş sadakam varmış!)

3. Benzin konmadan evvel!!!, depo tamamen sökülüp yıkanmalı, varsa(ki var!) plastik çapakları yakılmalı(ben öyle yaptım memnunum)

4. İster cross ister süpermoto olsun teker göbek rulmanları kaliteli olanlar ile değişmeli( geç fark ettim doğrusu ses ile fark ettim, Allah yüzüme bakmış verilmiş sadakam varmış! ön rulman kitlemiş ve ben mübağalasız 100 kilometreden fazladır o şekilde kullanmışım, hamd olsun işte olağan üstülük diye buna derim.)

5. Çalışmada rölanti/hava ısınmada sorun yaşayanlar olur ise! hava filitresinde değişiklik yapılmalı(yapıldı) depo havalandırma sübabı iptal edilmeli(ben ettim)

6. Bulunduğunuz yerde en temiz benzini satan yerden benzin alınl yoksa ilk günden altın sarısı egzost'unuz olur, sebebi, kontamine/yağ oranı yüksek yakıt sonucu, yanmayan artıklar egzost katalizöründe yanmakta ve aşırı ısı, egzost renk kararmasına sebeb olmakta (benzinliği 3. değişimde "nispeten temizi bulunca fark ettik")

7. Motosiklet tek kişi olarak dizayn edilmiştir, buna rağmen, 2 kişi ilede tatminkar performansı vardır, ancak! 2 kişi ile sürüş sonrası performans düşer sebebi direkt olarak, egzost/katalizör birleşim yerindeki bağlantının yükten dolayı, ayrılması sonucu olur, hiss edilir derecededir, çözümü tekrar sıkmaktır.

8. İmkanınız var ise! lastik! değişin kaliteli bilindik markalar ile, hem süpermoto hem cross lastikler, malesef bayağı malzemeden, crosslar hadi diyelim çamurda/toprakta fark etmez, ancak süpermotom var, şöyle yatarım böyle viraj alırım derseniz Allah muhafaza hastahanede yatarsınız!!!.

9. Sağsol sinyal ampüllerine gözünüz gibi bakın ilginçtir, motoelektirk'çisi olan arkadaşlar sağlam olanları örünce bukadar net aydınlatan görmedik diyorlar, malesef bulunmuyorda, bi taraf orjinalken malesef dğer tarafı kısa devre sık yanıp sönen zayıf ampüller ile kullanıyorum, hulasa gelen orjinal ampüllerin değerini bilin(sinlete 12v21w -e4-H21w- bulursanız banada haber edin)

10. Ön far ampülü mutlaka yüksek watt ile değişin, 3. defa patlayınca değerleri aklımda değil ancak yüksek watt ile değiştirdik sorun yok.

11. Plakalık, arka plastik çirkef uzvu traş edin)) plakalık için bendenizin yaptığı gibi, 2 adet lama ile uydurun daha sağlam daha estetik.

12. Sıksık yağ değişin(rodaj safhasında) zira etikette ilk 56 kilometrede değişin sonraki 100 de, ve 300 de ve sonrasında her 300 km'de kendi kuruntumla yağı değiştim, bunlara harfiyyen uydum, ilk değişimlerde, mikron incelikte(parça tane değil) çapaklar var idi filitrelerde(2 adet filitre var) şuan 2667 kilometredeyim, iki gün önce tekrar yağ değiştim, filitrelerde sıfır çapak var idi sevindim, demekki gereği gibi rodajı yapmış, ve sağlıklı bir motor bloğu sahibiym dedim))

13. Torku-ivmelenmesi, olağan üstü keyif veriyor bana, arazide(haifif koşullarda) canavarlığını gördüm 2 kişi ile, her şartta bakarsanız oda sizi üzmez bir alettir, memnumum bu Hanzo'ya sahib olduğum için, darısı isteyenlere.
    cenkito, spil444 ve sgurdal bunu beğendiler.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    çok faydalı olmuş emeğine sağlık..

@spil444 Rica ederim, umarım alan/almaya niyeti olanlara akıllarından geçen soruların cevaplarıdır, hulasa memnumum arkadaşlar, son kuruşuna kadar torkuna feda olsun nokta net.
    cenkito bunu beğendi.

Teşekkürler Carbon.Kırkından sonra motosiklet merakım başladı.Haftasonları toprak bir pistte Apachi 20kw kullanıyorum.motokros yarışçışı genç bir kardeşimle çalışıyorum.beş altı haftasonudur Apachi nin üzerindeyim.pistte bulunan derin traktör izleri,taşlı mıcırlı yerler,patikalar,bozuk alanların hepsinin üzerinden defalarca geçiyorum.
    son zamanlardada hızlı gelip hafif motoru yatırırken arka fren yapıp motorun arkasını savurarak dönüş çalışıyorum.
    Apachi şu ana kadar bu şartlarda sorun çıkarmadı.Apachi çalıştığım pisttin motoru kendime wr125r almıştım ilerde ikisini karşılaştırma imkanım olur.wr ye dün cros lastik taktım henüz fazla arazi görmedi.
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)