Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    teşekkürler en iyi çözüm tornacı gibi görünüyor gerçekten bende öyle yapmaya karar vberdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler en iyi çözüm tornacı gibi görünüyor gerçekten bende öyle yapmaya karar vberdim.
    Cnc olmalı (ve torna ustası evvel'den benzer ince işleri yapmış olmalı), ve arka jantınızı göbeği ile birlikte götürmelisiniz, ( zira fabrikasından gelen dişli ile göbek delikleri birbirini karşılamadı, muhtemelen problem çıkabilir ölçü ile yaptırmak en iyisi diye, usta böyle tavsiyede bulundu) tabii evvela arka maşa, zincir gerildiğinde problem olacak'mı? olmayacak'mı? diye bir ustaya gösterin, ben henüz yaptırabilmiş değilim, işlergüçler mani:/

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motorun orjınal dişlisini götürmeniz sabitleme,montaj yerlerinin yapılması için yeterlidir

dişliyi siz imal ettirecekseniz eger tavsiyem su jeti, lazer le kestirmeniz,
    daha sonrada işin olmazsa olmazı ısıl ilşeme tabi tutulup metalin sertlik,tokluk ..vs gibi özelliklerinin
    değiştirilip dişli olarak kullanıma uygun hale getirilmesidir.
    ham metalden yapılan ısıl işlem görmemiş dişliniz maximum 9-10 günde iş görmez hale gelecektir
    Carbondioxid bunu beğendi.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    bizim sanayide yıllardır bu işi yapan ustalar var bundan 15 yıl önce iki zamanlı 250lik bi suzikiye yaptırmıştık
    Carbondioxid bunu beğendi.

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni fotolar bekliom senden neler yapıosun anlat

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @carbon hayırdır motoru satışa mı çıkardın sen ???

@suatt22

Malesef foto çekemiyeceğim, balık avı düşünüyorduk buraların tadı tuzu yok gibi, arkadaşlarda evcimen oldular, dolayısı ile foto video yok

@Syanur

Hayır, ancak arada dürtülüyorum, satlık'mı diyenler 7000 kişiyi geçmiştir ancak fiyatıda 7000 deyince, katır tepmiş gibi kaçmaya başlıyorlar, kaça aldın'ki? dediklerinde, rakam söyleyince suratları seksen karış limoni, sarımtrak olup ışık hızında kaçıyorlar. (satlığa çıkartmayı düşünmüyorum taa'ki inşaallah Triumph gelinceye değin)
    Hülasa bu motor tahminen 10 sene bende durur ancak Triumph bütçem olur ise anında alırım, uslu uslu yatsınlar koyun koyuna.
    cenkito bunu beğendi.

bırak balığı sen teker yapıonmu teker ben sana yollarım balık

Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırak balığı sen teker yapıonmu teker ben sana yollarım balık
    10 sene evvel olsa idi "belki" düşünür'düm

Balık için sağol kendi balığımı, kendim.......
    cenkito bunu beğendi.

o kadar yaşlımısn ya balık istemiosan tavuk yollarız

Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar yaşlımısn ya balık istemiosan tavuk yollarız
    Fizken değil diyelim 33'ü bulduk, ne demiş yazar "yaş otuz beş yolun yarısı" hülasa biyerimi kırıp kaynaması için 8-9 ay beklemek, sonrası kış aylarında ıhh pıhh sızlıyor, fena demek istemiyorum
    cenkito bunu beğendi.

üstad allah korusun bir yerini kırmanı istemiyorum sadece neler yapıon onu anlat motor nası sorun çıkarttımı şu ana kadar ayıpsın

@suatt22

Amin cümlemizi korusun yüce Allah, motora gelince çok şükür şuan birşeyi yok, ancak jant rulman/bilyeleri değişmeyi düşünüyorum, zira pek çok çinlide mevcut adi rulman konmuş hissi var bende.
    Performans dersen, yüksek devirde hanzo, 5 viteste ise kendisini yırtmadan 60 kilmetre ideal, 118 km ye cıkmak için redline istiyor, onuda saniyeler içinde yapabiliyor hanzo'm.
    cenkito bunu beğendi.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    apache 27.20 hp 8.700 TL

honda crf L 22,8 hp 10.500 TL

mondial 250 extreme 16 hp 7.800 TL

@Carbondioxid kardeşim vaziyet bu iken nasıl bir tercih yapılmalı, apache kullanıcısı bir sen varsın o yüzden sana soruyorum. Ama yedek parça, parça kalitesi ve servis olaylarını da göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yaparsan çok makbule geçer. Mondial piyasada sıfırı tek tük var ve şu an getirilmiyor, apache yaygınlık kazanır mı bilmiyorum ve kalite olarak bir fikrim de yok, hondaya ise o parayı vermek mantıklı mı meçhul. Yorumlarını bekliyorum, saygılar.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache 27.20 hp 8.700 TL

@Carbondioxid kardeşim vaziyet bu iken nasıl bir tercih yapılmalı, apache kullanıcısı bir sen varsın o yüzden sana soruyorum. Ama yedek parça, parça kalitesi ve servis olaylarını da göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yaparsan çok makbule geçer. Mondial piyasada sıfırı tek tük var ve şu an getirilmiyor, apache yaygınlık kazanır mı bilmiyorum ve kalite olarak bir fikrim de yok, hondaya ise o parayı vermek mantıklı mı meçhul. Yorumlarını bekliyorum,
    saygılar.
    İmza: Saygılı Apachi !

#sürenadam

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmza: Saygılı Apachi !

İlginç motor olayına yorum yapmamışsın ilk defa
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İlginç motor olayına yorum yapmamışsın ilk defa
    Ben anlamam ki motordan

Motor dediğiniz motosiklet mi oluyor
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamam ki motordan

Motor dediğiniz motosiklet mi oluyor
    ben anlamam sadece biner gezerim mi diyorsun yani
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anlamam sadece biner gezerim mi diyorsun yani
    " Biz satıcı diiiliz abicim biz yiyiciyiz,,, yesenize olum "

#sürenadam

apache 27.20 hp 8.700 TL

@Carbondioxid kardeşim vaziyet bu iken nasıl bir tercih yapılmalı, apache kullanıcısı bir sen varsın o yüzden sana soruyorum. Ama yedek parça, parça kalitesi ve servis olaylarını da göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yaparsan çok makbule geçer. Mondial piyasada sıfırı tek tük var ve şu an getirilmiyor, apache yaygınlık kazanır mı bilmiyorum ve kalite olarak bir fikrim de yok, hondaya ise o parayı vermek mantıklı mı meçhul. Yorumlarını bekliyorum, saygılar.
    1. Beygir gücü kağıt üstünde olmamakla beraber, o gücü ve hırçınlığını redline seviyesinde vermekte

2. Honda beygir olarak beni tatmin etmediğinden buna yöneldim, kesinikle pişman değilim

3. Yedek parça teminleri sıkıntılı diye düşünüyorum zira sağ sol ampulleri stoklarında yok, ana merkez ile görüştüm orada yok, garip ampülü gündüz bayaa iyi yanmakta,"SINLETE H21W-E4"(şuan bulamıyorum, sinyalleri Led'e çevirmeyi düşünüyorum)

4. Parça kalitesi, bana göre bayaa iyi, ancak temini sıkıntı, görenler çinliden gömlek derece üstün olduğunu bilhassa şasisinin dayanıklı olduğunu söylediler.(motor bloğu ve karbüratörede ben'den tam not)

5. Karayolunda ağız tadı ile 90 kilometre hızda seyretmek zor, 5 vitesli olan bu araç gaz acınca "Hanzo" oluyor birden redline 5. vites sonlanıyor, kısınca 60 lara düşük devirle seyr ediyor.

6. Dişli ile oynanıp "ARKA" karayolunda tatlı sürüş elde edilir "yüzde yüz emin olmakla beraber", mevcut 51 arka ön 13 ile sm lastikte olsa uzun seyahate çıkmak demek benzin sarfından başka getirisi olmamak demek derim, tabii sollama yaparken Hanzo gücünü hissetmek paha biçilemez) işte herşeye değen özelliği.

7. Diğer motor çeşitleri için bir şey diyemiyeceğim tecrübem olmadı o markalar ve modelleri ile, ancak rahatlıkla Honda benim kullanma tercihlerimin dışında kaldı gücsüz oluşundan ötürü.

Hülasa bu alet bir Hanzo'dur, ehill eller'de eminim'ki kross madalya/kupasını havaya kaldırır klasmanında, dengeli, yüksek devirde tehlikeli şekilde atak, 2 kişi için uygun olmayan, "SAFKAN BİR ARAZİ ARACI" stok hali ile uzun yol gezi aleti değil. (servisleri için birşey diyemiyeceğim bulunduğum yerde yok, olsada şahsen götürmezdim)) )

Umarım yardımım dokunmuştur.
    cenkito ve ozgur325 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)