Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

34mm dellorto , 27 beygirliklerin karbüratörüdür şaşılacak şekilde İtalyan kullanmışlar , geçen sene şöyle bir araştırdıydım 790 tl'ye maal olmaktadır.

17 hp'lerin bilemiyorum, koso 32mm denemişliğim oldu randıman alamadım. Dellorto 34 akar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 günlüğüne rezerve edildi, duygulandım a..., kız babası gibi hiss ediyorum
    Rezerv durumu ortadan kalkmıştır , ilk gelen alır.

Yeni sahibine az evvel uğurlandı , hayırla kullansın güle güle binsin.
    cenkito bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Triumph yolunda çekilen çile kutsaldır :D

Hayirli olsun alana da satanada
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph yolunda çekilen çile kutsaldır :D

Hayirli olsun alana da satanada
    Eyvallah , Triumph'mu ? ^^ 100cc kuba rainbow akar^^ ,mukadderat baalım tencere,dedo nece arası araf, hele az zaman geçsin hayırlısı ise olsun.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Eyvallah , Triumph'mu ? ^^ 100cc kuba rainbow akar^^ ,mukadderat baalım tencere,dedo nece arası araf, hele az zaman geçsin hayırlısı ise olsun.
    Oyleyse senin kullanimina gore tencereden yana kullaniyorum oyumu. Neeceyi salla
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alana da satana da hayırlı olsun .
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Hocam sahibindenede baktım onroad bulamadım hepsi plakasız sitesinde de bilgi bulamadım çok hoşuma gidiyor makine 27 beygirlik alıp SM yapma meraklısıyım. Plaka vallah tillah çıkmaz diyorsan 100 cc kros alıp onun şase motor nosunu buna lazerle kazıtmayı planlıyorum.

Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sahibindenede baktım onroad bulamadım hepsi plakasız sitesinde de bilgi bulamadım çok hoşuma gidiyor makine 27 beygirlik alıp SM yapma meraklısıyım. Plaka vallah tillah çıkmaz diyorsan 100 cc kros alıp onun şase motor nosunu buna lazerle kazıtmayı planlıyorum.
    RM versiyon trafiğe uygun donanımla,(far,sinyal,stop) toplamda 5 yada 7 adet getirilmiş, sanıyorum ilk bendeniz almış idim, keyifli bir aletti , hem cross takımım hem sm takımım var idi, hatırlatmayaydın eyidi

Düğer versiyon R trafiğe çıkamaz, uygunlaştırma astarı yüzünden pahalı olur, cross takımlı plakalı bulsan dahi jantları bulunmuyor kolay kolay sadece jant çemberleri 2000 üstü tutuyordu bi aralık , özetle başka modellere yönel.

RM versiyon trafiğe uygun donanımla,(far,sinyal,stop) toplamda 5 yada 7 adet getirilmiş, sanıyorum ilk bendeniz almış idim, keyifli bir aletti , hem cross takımım hem sm takımım var idi, hatırlatmayaydın eyidi

Düğer versiyon R trafiğe çıkamaz, uygunlaştırma astarı yüzünden pahalı olur, cross takımlı plakalı bulsan dahi jantları bulunmuyor kolay kolay sadece jant çemberleri 2000 üstü tutuyordu bi aralık , özetle başka modellere yönel.
    Direk cross kullanırım o zaman ama plaka ayarlarım illegalde olsa. Bu fiyata bu kalitede makine yok

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Selamın aleykum arkadaşlar 17 beygirlik olan cinsinsinden almış bulunuyorum 2 problemim var
    birisi karburator de gazı birakinca çok fazla çata pata ses yapıyor ve sol yana hafif yatırınca tahliyeden benzin atıyor normalmi?
    Diğeride on amortisör birinden yağ atiyo muadil amortisör keçesi biliyormusunuz

Bir sorumda gidon ve manetler çok yumuşak en ufak yatırmaya bükülüyo değiştirmek istiyorum sizin tavsiyeniz nedir

Şimdiden teşekkür ederim

Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleykum arkadaşlar 17 beygirlik olan cinsinsinden almış bulunuyorum 2 problemim var
    birisi karburator de gazı birakinca çok fazla çata pata ses yapıyor ve sol yana hafif yatırınca tahliyeden benzin atıyor normalmi?
    Diğeride on amortisör birinden yağ atiyo muadil amortisör keçesi biliyormusunuz

Bir sorumda gidon ve manetler çok yumuşak en ufak yatırmaya bükülüyo değiştirmek istiyorum sizin tavsiyeniz nedir

Şimdiden teşekkür ederim
    Ve aleyküm selam ,kazasız belasız güle güle kullanın, benzin tahliye etmesi tam yatmaya yakın normal , ancak bahs ettiğiniz az eğimde bile akıtma var ise şamandra ayarlanması gerekebilir (bu yazdıklarım genel, kendisi hakkında tecrübem yok doğruu artık siz raporlarsınız)

Manet ve direksiyon yumuşaklığı bana sorar iseniz güzel bir özellik , zira 2 defa manet kırdım , birinde lastik patlamış ve debriyaj manetinide kırınca işkence çekmiş , 30 km yolu 3 saat'te dönebilmiştim patlak lastik üzerinde tabii, hasılı ymuşak olması daha efdal bana sorarsanız, arazide düşüp kırım olursa beter olur.

Keçe değişmiştim bende ancak inanın değerleri unuttum , sanırım aynı olsa gerek maşaları , ben sahibinden İtalyan kaliteli keçe ile, ipone çatal yağ değişmiş idim .

Hasılı kelam manetler ve gidonu bana sorarsanız yine yumuşak, darbeyi absorbe edebilen orjinalleri ile değişin , bu iyi bir özellik.
    cenkito bunu beğendi.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Cok tesekkur ederim.
    Ozaman maneti orjinalinden satın aliyim cünlü kırdım :( gidonuda presle düzeltip üstten bi destek bi atkı falan bişeyler ayarlayıp kullanayım yada onunda orijinalini mi alayım napayim bilemedim

Parçaları direk ışıldar dan mı istiyebiliriz servis biraz tırtta

Yakın zamanda başınızı ağritçak gibiyim hayırlısı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    kardeşim hayırlı olsun yeni cross jantların ve lastiklerin SM ve orjin üstünde gelen cantlar a cross lastik takıl mıyormu ? takılsa diyelim cross yapmaya el verişli olmazmı janlar bu konuda bilgilendirirsen sevinirim ben de uzun zamandır araştırıyom ve kısmet olursa bende alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Ne yalan söyleyeyim, şöyle 3-3.5 max yaksa eyi olurdu , hasılı kelam motora heves eden arkadaşlar oluyor özel mesaj ile soru soranlar, merak edenler, evet motor güçlü atik torklu, ancak dezavantajlarını parça parça hep yazdım yine yazayım gerçi bir çoğu kullanım hatasıda olablir, ve verdiği keyfe torka güce kurban olsun.

1. Dişli ebatları e güçten dolayı hüüüüpp diye biten vitesler

2. Benzin sarfı, torku ve güce orantılı olarak fazla 5-5.5 litre 100km değerlerinde, belki daha fazla yakmasıda olabilir.

3. Elektrik aksamı bana güven vermiyor, şimdiye değin 4 defa ön far patlaması/yanması oldu her seferinde gücü dahada artırarak yeniledik, en son kaç değerde taktık hatırlamıyorum, sanıyorum traktörler için olanlardan takıldı , sağ sol sinyal ampülleri sağ kısım patladı, malesef bulunmuyor,yerine led sistemin içini uydurup kullandık yanma hızı sıklaştı şimdilik problem yok.

4. Koltuk/konfor= sıfır (bunun böyle olduğunu az buçuk biliyordum, ancak bilmeyenler için şoke edici derecede sert )

5. Lastikler(teker) stok olarak gelen sm lastikler'de, cross tiplerde(toprak arazide sorun yok hatta, bence olması gerektiği gibi sertliği güzel) bayağı(adimsi), uzun ömürlü olduklarına şüphe yok, ancak frenaj/yol tutuş facia.

6. Yakıt tahminen 90 oktan'dan düşük oldumu kesinlikle yakıt seçiyor, gerçi bu durumu manuelinde belirtmişler 90 oktan ve üstü diye, tabii malum yurdumuzun istasyonlar'ında kaliteyi araki bulaki, 2 defa uyduruk benzin yüzünden çalışmama yaptı, az kalite ile depo temizlenip konduğunda kendisine gelmekte.

7. Ayna civataları bi kaç kez gevşedi ell ile tekrar ayarlasanda sollama yaparken oluşan titreşimden ötürü gevşiyor seyahat halinde el ile müdahale can sıkıyor, bunun dışında ilk zamanlarda kontrol ettiğimde ayak fren civatası az gevşemiş idi, bunun dışında öyle sıksık civata somun sıkma derdi oluşmadı.

8. Kontak anahtarı, kapağımı desem yayı tertibatımı desem, sağlam değil zaten şuan onsuz devam ediyorum

9. Tekerlek rulmanları, meselesi, ancak şimdi düşününce sanırım benim kullanım tipimden dolayı artçılı kullanımdan dolayı, rulmanlar dağılıyordu, neyseki orta kaliteli ile değişince sıkıntı olmadı.

10. Arka dişlisi 51 tencere ebatında, uygun arka dişli bulmak zor, önü büyültmek seçeneği yok 13 standart. gerçi bu bir karekter durumu sanıyorum verdiği torku bu denklemede bağlı gibi test edemedim kısmet olmadı bir türlü arka dişi küçültmek.

11. Motorsiklet tek kişilik dizayn edilmiş, olurda ben gibi yolcu pegi uydurup artçılı kullanırsanız, egzost katalizör yerinden milimetrik açılıyor güçten düşüyor ve klingrit contayı yenilemek gerekiyor, tek kişi ile sorun yok.

Şimdilik bunlar, dediğim gibi saydıklarımın bir çoğu motorun tek kişilik dizaynına aykırı hareketten kaynaklı durumlar, ancak artısının biri bile tüm eksilerini siliyor, hanzo power
    HERSEY İYİ DE 8 de tam ne demek isstedin anlayamadım abi onu biraz acarmısın

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Carbon kardeş, 27nin sol radyatördeki fan müşür yuvası kaç mm dişe sahip yardımcı olurmusun uyumlu modeller nelerdir.

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carbon kardeş, 27nin sol radyatördeki fan müşür yuvası kaç mm dişe sahip yardımcı olurmusun uyumlu modeller nelerdir.
    İnanın unuttum , ancak araştırdığımda birkaç model olmuş idi , daihatsu mu yoksa şahinmi yoksa toyotamı bir ikisi uymakta idi geçen yıl sattım aleti yanımda olsa idi 2dkk ölçüp yazardım.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Tşkler. paylaşımın çoğunu okudum, keyifli oldu, devam edebilmesi dileğiyle, motor yanımda aslında ama ezbere bilir belki diye sormak istedim. Tapayı sökmek için pek zamanım olmadı,bi ara söker bakarım.motor üzerinde bişeyler yaparsam burdan paylaşırım.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Arkadaşlar 27 liğin ön dişliyi 14 takabilirmiyiz, bi yere temas edermi deneyen oldu mu.

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 27 liğin ön dişliyi 14 takabilirmiyiz, bi yere temas edermi deneyen oldu mu.
    Evet 14 oluyor , rx3 evo'nun oldu , ancak tersmiydi unuttum doğrusu , şuan senin öndişliyi foto atarmisin muhafazayi söküp.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Akşam olunca bakamadım, yarın bakarım sanırım ters takılı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)