Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

@cenkito mail yolu ile gitmezmi, sadece rölanti ilk çalışma ve azıcık gaz vermeden teşekkül olucak, şürüş videosu çekemiyecem.
    En iyisimi gün ola hayr ola, öğlene doğru mahalle gençliğinden yardım isteyeyim, teknoloji özürlüyüm biraz.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dosya boyutuna baglı büyük olursa , kaliteli olursa yani cekim gitmeyebilir mail le

Mail yoluyla gönderilebileceğini sanmıyorum. Google Amca'ya youtube video ekleme yazdığında başarılı olabileceğine eminim Biz inandık sende başarabilirsin dostum Meraktan çatlamak üzereyim. Şöyle bi rölanti ve yüksek devirdeki sesi hiç fena olmazdı Teşekkür ederim.

Radyatör,ön disk plastik grenajlarını söktüm zira bizim buralar en sıcak hava koşullarına sahip, videoda ses oyuncak gibi gelmekte, bildiğiniz gibi gerçekte olan ile cep kamerası sesi tam simüle olmuyor, elden gelen budur umarım istediğiniz gibi bilgi almışsınız'dır.

cenkito, s.e.c ve Anti4Teker bunu beğendiler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Hocam benimde çok ilgimi çeken bir motor güle güle kullanın. sizden birşey isttiycem; eğer daha önce 250 lik race yada commuter tarzı bir motor kullandıysanız ivmelenme olarak kıyaslayabilir misiniz ? Kıyaslayacağınız motorun bilindik olması açısından mr250 destro, cbf250, cbr250, hyo250 yada bu tarz motorlarla yapabilirseniz çok makbule geçer.
    Süpermoto ile bunlar ne alaka diye düşünülmesin. Ben sadece ivmelenmesini tahmin edebilmek için istedim

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimde çok ilgimi çeken bir motor güle güle kullanın. sizden birşey isttiycem; eğer daha önce 250 lik race yada commuter tarzı bir motor kullandıysanız ivmelenme olarak kıyaslayabilir misiniz ? Kıyaslayacağınız motorun bilindik olması açısından mr250 destro, cbf250, cbr250, hyo250 yada bu tarz motorlarla yapabilirseniz çok makbule geçer.
    Süpermoto ile bunlar ne alaka diye düşünülmesin. Ben sadece ivmelenmesini tahmin edebilmek için istedim
    Teşekkür ederim, hepimiz gülerek kulanırız inşallah, ancak daha evvel "2 zamanlı" Mz250 kullandım ölü motoru ile değil en zırzırı zamanında, o aletin nasıl atik olduğunu biliyorum, ondan biraz daha atik, rodajda olmasına rağmen, ve tam sıkıştırmama rağmen durum bu, bikaç gün evvel sollama niyeti ile sıkıştırdım biraz, kurşun gibi fıladı meret, üzgünüm tabii saydığınız modellerin hiçbirini kullanmadım.

Video nereye uçtu yahu? zar zor eklemeye çalıştım oldu hatta şuan uçuk vaziyette neyse direkt link: http://www.youtube.com/watch?v=YeQHQ...ature=youtu.be
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Cevabınız için teşekkürler hocam o zaman süper bir ivme bence. Çünkü saydığım motorların hiçbiri mz251 kadar atak değil, zaten benim tahminimde xz250rm in hepsinden seri olacağı yönündeydi yanılmamışım.

@s.e.c :

Siz yinede çevrenizde bulunan kullanıcılarından bilgi edinin daha sağlıklı olur, zira saydığınız modelleri kullanmadım, ancak evet ivmelenme beygir gücü tamam, son sürat için birşey diyemeyeceğim zaten fazlada hoşuma gitmiyor süratli kullanmak, ve muhtemelen büyük arka dişili dolayısı ile son sürat düşüktür.

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

Birde neden sadece ben raporluyorum, bu modeli Türkiye'de ilk benmi kullanıyorum, hadi bunu geçtik diğer versiyonları kullananlar ses seda çıkartmıyorlar, çokmu memnunsunuz yoksa ketum'musunuz? Aynı seriler lütfen çıksın ortaya

Motosikleti
    Carbondioxid saolun cevabınız için çevremde bu motoru kullanmış hiç kimse yok ve satış bayiside yok fakat bende sizin gibi son hıza çok önem vermiyorum. İvmelenmenin iyi olması daha önemli benim için gördüğüm ilk yerde incelemek istiyorum bu motoru.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carbondioxid saolun cevabınız için çevremde bu motoru kullanmış hiç kimse yok ve satış bayiside yok fakat bende sizin gibi son hıza çok önem vermiyorum. İvmelenmenin iyi olması daha önemli benim için gördüğüm ilk yerde incelemek istiyorum bu motoru.
    İvme konusunda ecnebi bir kullanıcı yayınlamış, özellikle 20-25. saniyelere bakın fikir verir ben çekemiyorum, motorlar birebir aynı, aynı versiyon, ondaki çift egzos bendeki tek, ancak ivme birebir aynı bir hışımla sollayayım dedim neredeyse kontrolü kaybediyordum.
    Tabii bu arkadaşın yaptıklarını yapmayacağım, rodaj biter bitmez kısmetse cross lastik jantlar, benim maksadım bu.

Direkt link: http://www.youtube.com/watch?v=keXgp3xtPYk
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Maşallah makine budur işte ya Hele bu paraya çok iyi bence
    cenkito bunu beğendi.

Karbüratör le igili sıkıntı hiss edince gözümü karartıp sarıldım anahtarlara, ve yanılmamışım, olduça pasaklı bir manzara, tahminen uzun zamandır fabrikadan deneme amaçlı konan benzin buharaşıp yerini tortulara bırakmış galiba, temizlik tamam ancak motoru çalıştıramıyorum yavaş yavaş abiler deneyim kazana kazana olacak oda inşallah.

İlk manzara

Macun kıvamında bir tabaka

Memelerin/vidaların durumu

Sene başında aldığım ultrasonik temizleyici+kartuş temizleme solusyonu 3'er dakikalık periodlar 4-5 defa ve pırıl pırıl temizlik.

Ve temiz hali.

Dediğim gibi bir yerlerde hata yapıyorum, yada kombine hatalar, çalıştırmayı beceremedim, bujiyide kontrol edip cevp yazarım, ancak aklınıza gelen brşey olur ise lütfen sizde yazınız dikkate alırım.
    sgurdal ve cenkito bunu beğendiler.

Motor kısmından anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim Konunun takipçisiyim, merak ettiğim bir model. Performansı nasıl çok merak ediyorum ve bir sürüş videosu bekliyorum sizden Umarım sıkıntı neyse hallolur ve eski haline gelir

Alıntı saturn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kısmından anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim Konunun takipçisiyim, merak ettiğim bir model. Performansı nasıl çok merak ediyorum ve bir sürüş videosu bekliyorum sizden Umarım sıkıntı neyse hallolur ve eski haline gelir
    Teşekkür ederim, sıkıntı hava gaz ayarından dolayı çalışmama, motor kısmı canavar gibi maşallah, sadece karbüratörde hava gaz ayarları ile sık sık oynamamdan mütevellit(bazen fazla resmi yazarım:p)sıkıntı var, temizlikte gerekli idi durum bu, sürüş videosuna gelince üzgünüm çekemiyeceğim, ancak 1-2 mesaj yukarda ecnebi bir kullanıcı ivmelenme videosu koymuş, motor versiyonları aynı 27-30 beyir olandan.

"Xmoto xz250" diye youtube'da aratır iseniz bolca sürüş ve arazi videosu mevcut, sadece yöntem belirtiyorum yanlış anlamayın, anlıyorum direkt benden bekliyorsunuz ancak dediğim gibi yapamayacağım.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, sıkıntı hava gaz ayarından dolayı çalışmama, motor kısmı canavar gibi maşallah, sadece karbüratörde hava gaz ayarları ile sık sık oynamamdan mütevellit(bazen fazla resmi yazarım:p)sıkıntı var, temizlikte gerekli idi durum bu, sürüş videosuna gelince üzgünüm çekemiyeceğim, ancak 1-2 mesaj yukarda ecnebi bir kullanıcı ivmelenme videosu koymuş, motor versiyonları aynı 27-30 beyir olandan.

"Xmoto xz250" diye youtube'da aratır iseniz bolca sürüş ve arazi videosu mevcut, sadece yöntem belirtiyorum yanlış anlamayın, anlıyorum direkt benden bekliyorsunuz ancak dediğim gibi yapamayacağım.
    Ben yinede ilginiz için teşekkür ederim

@saturn:
    Rica ederim, uygun kamera aparat olmaması, motorun şuan tek kişilik olması, rodajda olması gibi nedenlerden ötürü sürüş çekimi yapamıyorum, yoksa ne olacak hiç problem değil, umarım ilerde gerekli ekipman bulurum,rodaj'ıda gerektiği gibi tamamlayıp seve seve sürüş performans videosu çekerim, sebebler bunlar.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    carbondioxid hayırlı olsun. allah kazasız belasız ve iyi günlerde kullanmaya nasip ettsin. ben de SM almaya düşünüyorum asya RX 250 ye yoğunlaşmıştım fakat apachi XZ 250 RM de dikkatimi çekti. fakat apachiye bu parayı veresiye kadar biraz daha gayret desek honda CRF 250 L düşünsek nasıl olrdu diye düşünmeden geçemiyorum. şimdilik daha araştırma aşamasındayım. saygılarar

@gezgin26

Teşekkür ederim, şahsen yeterli bütçem var idi Honda için, ancak benim kriterlerimi "güç/beygir/Hp" olarak karşılamadığından Apachi tercih ettim,kesinlikle pişman değilim, bulunduğum ilçede servis bulunmayışından elimde yatkın, teçhizatım tam olduğundan kendim bakımını yapıyorum, Rx250 hoş motor beygir gücü 27 civarı olsa idi kesinlikle onu alırdım, ilgili mesajımın kopyası ve linki:

" Forumdaşlar selam, onroad modelini+cross lastikli jantlarını+renk olarak siyah olması gibi+ bulunduğum ile kargosu, hedayesi şusu busu ile nakit peşin son fiyat ne olur/olabilir araştırdım ancak sağlıklı bilgi bulamadım önerilerinize açığım, ancak "yalnız bu model ile ilgileniyorum", crf250 vs gibi capon'lar ile ilgilenmiyoruım(bütçe olupta çinko'ya meyl ediyorum ağzından köpükler fışkırtarak tenkit etmeyiniz benim tercihim.), izahat gerekirse 2 kişi ile arazi av/balık aksiyonlarında malzemeler ile beraber crf bayılır muhakkak, 6-8 ek beygir bu motor için yeterli, ve plaka ruhsat vesair kask/koruma gibi extra şeyler için bütçe ucu ucuna yetecek, bu durumda akıl verir iseniz sevinirim, acil/hayati bir durum olmaz ise inşaallah 1 hafta içinde alımı tamamlayacağım. " tarih: 30.04.2013 17:43

http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/111076-apachi-xz250rm-cross-on-on-road.html
    gezgin26 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    ben genelde asfaltta kullanmak amacıyla almayı düşünüyorum biraz da doğada ufak tefek gezinti amaçlı. aksion peşinde değilim. o sebepten forumda takip ettiğim kadarıyla RX 250 fiyat ve yakıt tüketimi bakımından bana biraz daha yakın gibi

""" Karbüratör le igili sıkıntı hiss edince gözümü karartıp sarıldım anahtarlara, ve yanılmamışım, olduça pasaklı bir manzara, tahminen uzun zamandır fabrikadan deneme amaçlı konan benzin buharaşıp yerini tortulara bırakmış galiba, temizlik tamam ancak motoru çalıştıramıyorum yavaş yavaş abiler deneyim kazana kazana olacak oda inşallah."""

Akadaşlar benzin tercihlerinize dikkat edin, karbüratörü dağıttım topladım, hava gaz ayarları, buji derkene, tek problem'in "BENZİN" olduğunu anladık bugün,BENZİN boşaltılıp yeni BENZİN, konulunca 3. marşta motor çalıştı,böylece kendimede paye çıkartarak, artık karbüratör kirlendiğinde temizliğini yapabiliyorum diyorum.
    Önerim bulunduğunuz yerde temiz benzin satan yer olarak ünlenmiş yerlerden alımınızı yapın
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)