Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT660Z Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar, geçen gün motorun sağ taraftaki yolcu ayak pegi kırıldı. Arka fren pedalının ucu da kırılmış ve kaynak yaptırılmıştı motoru aldığımda. Fren pedalının ucu daha sonra tekrar yamuldu. Yani hem kaynaklı hem de yamuk pek güven vermiyor. Bunları nasıl halledebilirim ? İki parça da internette yok. Orijinallerini mi sipariş ettirmeliyim yoksa pegi de mi kaynaklattırayım. Arka fren pedalı yakın zamana kadar Yamaha Baydar'ın sitesinde vardı 280 TL fiyatıyla. Daha ucuz yollu bir çözümü olan var mı ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence alternatif/muadil birşeyler uydrulur o 15 cm demir parçsı 300 tl etmez (arka fren pedalı)
    ben bi defasında gizli buzlanma da öyle bi düştüm ki motor komple yerden kesildi yağmurluklar paramparça o pedal gene de kaynak olacak şekilde kırılmadı

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Forumda kalmadı galiba tenereci kimse Kocaeliden kimler var tenereci...

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Tenere araştırırken topiğe denk geldim ve almaktan Vazgeçtim. Aslında 2 motorum var, hobi için 97 vmax1200 ve günlük kullanım için (yazın) 2017 africa twin dct. Malum africa çok fiyatlandı nakite dökmek istiyorum, vmax tanda hevesimi aldım. İkisini satıp daha ucuz bir enduro düşünüyorum. Vstrom 650 versys 650 ya da tenere uygun olabilir. F 650m olmuştu, transalp vs istemiyorum. Herneyse, malum sitede ilanlara baktım 42 tencere 660z var, uzun süredir piyasasda olan bir motor için az, burda da topik durmuş belki başka yerde devam ediyor ama nette aratınca burası en üstte. Forumu sayfa atlayarak inceledim, motorun fazla amacına hizmet eden, fazla fonksiyonel olan ama çokta albenili olmayan gönle taht kuramayan bir model olduğu izlenimine kapıldım. 35 yıllık motorculuğumda hep şunu gördüm, bir motor asfaltta da iyiyse sahibini bağlıyor arazi ağırlıklıysa çabuk bıktırıyor. Tenere tamda öyle bir motor. Eşek ya da katır gibi. İşçiman ok, ama o kadar. İnsana kendini beyaz ata sahip prens gibi hissettirmiyor. Havalı, yakışıklı, hızlı, sesli değil, ağız sulandırmıyor vs. Oysa niye biniyoruzki bu aletlere. Dağa çıkacaksam çamur istiyorsan kros alırım, tura gideceksem 200 ü geçebilen 3 lü çantayı takınca altında kaybolmayacak titreşimsiz daha büyük bir motor, hız yapacaksam 4 silindir, hava atacaksam cruiser alırım. Nacizane fikrim bu. Vstrom ve versys uzun yol, hız ve konfor anlamında çok daha mantıklı geliyor şuan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Hazır yazmışken africa görüşümü de iliştireyim. 10 numara makine , kimi dct yi sevmesede ben aşırı memnunum. Ama arazisi yok. Aslında var ama ağır, ve illaki arazi için lastik istiyor. Üzerindeki lastik çamurda anlamsız. Tek şikayet sele sertliği. Yakıt vs çok iyi. Ben test amaçlı denediğimde 3.9 ortalama yakaladım. Normalde 110 km hızla 4.2 4.3 yapabiliyor. Şehir içi 6-6.5 arası sakin kullanım.

Motosikleti
    Versys 650
    Tenereciler facebook sayfasındalar hocam orası güncel, hareketli oldukça

Selamlar, arkadaşlar geçen aküyü değiştirdim ancak kontağı açınca far yanmıyor. Normalde far yanıyor değil mi motoru çalıştırmadan sadece kontağı açınca ? Akünün şarjı mı tam olmadı nedir ?

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, arkadaşlar geçen aküyü değiştirdim ancak kontağı açınca far yanmıyor. Normalde far yanıyor değil mi motoru çalıştırmadan sadece kontağı açınca ? Akünün şarjı mı tam olmadı nedir ?
    Selamlar.

XT660Z'nin kontağını açtığınızda far kapalıdır, motor çalıştıktan hemen sonra devreye giriyor. Motorun ilk çalışma anında enerjinin tamamını ilk hareketi veren elektrik motoruna aktarmakta. Aynı sistem yakın mesafe için kullandığım YBR125ESD'de de bulunmakta. Akünün yıpranmasına mümkün olduğunca engel olan bir sistem.

Teşekkürler ancak motor çalışır durumdayken motoru durdurunca far sönmüyor. Motoru çalıştırmadan kontağı açarsam sadece farın yanlarındaki iki küçük ampül yanıyor.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    arkadaşlar bu motosiklet kaç Kw? yeni yasaya göre A2 ehliyetim var 35 Kw ye kadar motor kullanabiliyorum bu motoru kullanabilir miyim merak ediyorum

Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motosiklet kaç Kw? yeni yasaya göre A2 ehliyetim var 35 Kw ye kadar motor kullanabiliyorum bu motoru kullanabilir miyim merak ediyorum
    Tam 35 kw (47,6 PS) olarak geçiyor.

Sele için file kılıf kullanan var mı ? Bir tane sipariş ettim ancak boyutu tutmadı

Arkadaşlar 2017 model 25bin km de Crf250Rally motorum var ve 2 kişi bindiğim için bir adet Tenere edinmeyi düşünüyorum. Bu sebeple önceliğim takas ve sahibinden üzerinden bir adet 2009 model 151bin km de bir Tenere var acaba bu km çok mu motor için ? Bana masraf çıkartabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar Tenere'mi satmaya karar verdim ilgilenen olursa 3. sahibinden çok temiz 2009 model 55 bin kmde (ilk iki sahibi tanıdık ilk sahibi yamaha bayisi motosiklet ustası.) Aklınıza gelebilecek en küçük aksesuarına kadar var. Düşünen olursa forumdan birilerinin almasına mutlu olurum. Tekeriniz düz bassın.

Merhaba değerli tenere kullanıcıları maalesef motorum ile ciddi bir kaza yaptım motor pert oldu aksesuarlar elimde kaldı. Düşünen olursa Uygun fiyata vereceğim herşeyi.
    Orijinal 3 lu çanta seti ve bağlantı demirleri
    Orijinal orta sehpa
    30 Bin km kadar kullanılmış kn hava filtresi 1 milyon ömrü var diyorlar.
    Daytona elcik ısıtmalar
    Orijinal ekcikler ve gidon barları
    Koruma demirine takılan 2 adet deri çanta
    Msttech stop lambası ve modülü. Msttech sis farı modülü (farlar kazada gitmiş)
    Gidon yükseltme aparatı
    Orijinal rüzgar siperliği hiç kullanılmamış.
    İrtibat için 553 593 77 18 den ulaşabilirsiniz.

Alıntı JungleDoctor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli tenere kullanıcıları maalesef motorum ile ciddi bir kaza yaptım motor pert oldu aksesuarlar elimde kaldı. Düşünen olursa Uygun fiyata vereceğim herşeyi.
    Orijinal 3 lu çanta seti ve bağlantı demirleri
    Orijinal orta sehpa
    30 Bin km kadar kullanılmış kn hava filtresi 1 milyon ömrü var diyorlar.
    Daytona elcik ısıtmalar
    Orijinal ekcikler ve gidon barları
    Koruma demirine takılan 2 adet deri çanta
    Msttech stop lambası ve modülü. Msttech sis farı modülü (farlar kazada gitmiş)
    Gidon yükseltme aparatı
    Orijinal rüzgar siperliği hiç kullanılmamış.
    İrtibat için 553 593 77 18 den ulaşabilirsiniz.
    Çok geçmiş olsun sizde bir şey var mı ?
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Teşekkür ederim. Kalça da 6 parça kırık sol el bilek 8 parça sağ bacak tibia midial plato parçalı kırık gene. Bunlar dışında bir sürü dikiş kazayı 23 temmuzda yaptım ekipman olarak Schubert C3 kask LS2 Laguna mont sağlam bir eldiven kullanıyordum üniversite kampüsü içerisinde 60 ile giderken tali yoldan aniden önüme çıkan bir araca yandan çarptım. Bunları anlatmamin sebebi lütfen çok dikkatli olun 1 aydır sırt üstü yatmak dışında hiçbir şey yapamıyorum ve uzun bir süre daha böyle geçecek. Umarım başka hiçbir motor sevdalısı bunları yaşamaz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Teşekkür ederim. Kalça da 6 parça kırık sol el bilek 8 parça sağ bacak tibia midial plato parçalı kırık gene. Bunlar dışında bir sürü dikiş kazayı 23 temmuzda yaptım ekipman olarak Schubert C3 kask LS2 Laguna mont sağlam bir eldiven kullanıyordum üniversite kampüsü içerisinde 60 ile giderken tali yoldan aniden önüme çıkan bir araca yandan çarptım. Bunları anlatmamin sebebi lütfen çok dikkatli olun 1 aydır sırt üstü yatmak dışında hiçbir şey yapamıyorum ve uzun bir süre daha böyle geçecek. Umarım başka hiçbir motor sevdalısı bunları yaşamaz.
    Çok gelmiş olsun, acil şifalar.

Acil şifalar çok üzüldüm. Allah beterinden korusun.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşip yollara dönersiz
    bu arada size çarpan da umarım cezasını çeker (düşük ihtimal)
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tenere kullanıcıları merhaba bu sayfa çok hareketsizmiş motorunu satmayı düşünen veya çevresinde satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir mi? temiz bir tenere arıyorum tercihen az biraz aksesuarlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)