Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT660Z Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet titresim konularini tuhaf buluyordum , evvelden apachi xz250 cross sm sahibi idim (tek silindir) ve bir debriyaj maneti zirildar idi , tenere ise bazi devirlerde depoda bariz titresim hiss ettiriyor , belki mumessibi tourance lastik , hasili cok rahatsiz etmesede hiss ettirmekte , beli klerde km arttikca gecer.
    Titreşim sıfıra yakın şuan , tahmin ettiğim gibi rodaj motoru rezonans/lastik rodajı kaynaklı imiş durum anlaşıldı/geçti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün tır konvoyuna takılınca gaza yüklendim 5.vites 6000 devir 157 kmh'de kestim , bisürü börtü böcük katlettim ön siperlik ve vizör rezil oldu ,pişmanım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orijinal Metzeller Tourance'lar ile 26000 km yaptım ve hiç şikayet etmemiştim. Sonra Anlas Capra R'ye geçtim. Yolda iyiydi ama ilk toprak denemem facia oluyordu. Hazır Karayol Lastik Antalya her ikisini de getirmişken Capra X olanı alsaydım diyorum. Yolun toprağa ya da araziye düşecek ise ve asfaltta çok zorlamıyorum dersen Anlas Capra X öneririm. Bir sonraki lastik değişiminde bende mutlaka bu lastiğe geçeceğim.
    michelin sırac modeli nasıl kullanan var mı acaba fazla araziye suan girmiyorum ama girmeyi düşünüyorum ilerde sizce sıraclar nasıl acaba bu benim ilk büyük motorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende siraç var toz toprak asfalt güzel ama iş çamur gevşek zemin e gelince iyi değil
    güzel lastik viraj da yağmurda kayma atma yok
    ben şimdi anlas capra x alacağım birazda dişli lastik deneyeyim

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tır konvoyuna takılınca gaza yüklendim 5.vites 6000 devir 157 kmh'de kestim , bisürü börtü böcük katlettim ön siperlik ve vizör rezil oldu ,pişmanım.
    carbon emmi hani cg aldıydınız kapışacaktık benim cıbır ile?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carbon emmi hani cg aldıydınız kapışacaktık benim cıbır ile?
    Cg'nin ta kendisi bu zaten , tartartar sesi bile aynı tek silindir Cg

Tar tar demisken,gaz kapattigimda egzoz patlamasi nedir arkadaş,hele birde az bi motor frenine biniyorsa,yok mu bunun hal caresi?
    Birde deveyi tek egzoz yapmak istiyorum,amaç gürültüsüz hafiflik.koltuk altindaki kulçeden kurtulsam,egzozun tekini kesip atsam,birini direk baglasam,arada bir yerede ev üretimi susturucu sıkılasam, bu isin sonu nereye varir?Sormak istedigim şey,kurguda tamam da stabil hava akışını darlamadan,tek boruya düsmenin teknik yolları...
    Ya da piyasadan x bi tek egzoz aldik,tnrye taktik,borularida vur kır uydurduk kelepceler vs hallettik.Neden olmaz?

Alıntı janberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tar tar demisken,gaz kapattigimda egzoz patlamasi nedir arkadaş,hele birde az bi motor frenine biniyorsa,yok mu bunun hal caresi?
    Birde deveyi tek egzoz yapmak istiyorum,amaç gürültüsüz hafiflik.koltuk altindaki kulçeden kurtulsam,egzozun tekini kesip atsam,birini direk baglasam,arada bir yerede ev üretimi susturucu sıkılasam, bu isin sonu nereye varir?Sormak istedigim şey,kurguda tamam da stabil hava akışını darlamadan,tek boruya düsmenin teknik yolları...
    Ya da piyasadan x bi tek egzoz aldik,tnrye taktik,borularida vur kır uydurduk kelepceler vs hallettik.Neden olmaz?
    Motoru aldınızmı? aldı iseniz kasasız belasız kullanın.

Sorunuza gelir isek , şu egzoz için senelerdir araştırma yaptım , hatta tenereyi almadan seneler evvelinden , sonuç :garantisi sona ermiş modellerde kullanıcı riske girip kesip biçip modifiyeler yapıyor(nispeten alım gücü yüksek yerlerde) , dolayısı ile "gözden cıkartma" deyimi ile rahat hareket edebiliyorlar.

Tenere için sesi "daha'da kısmak" sıhhatli değil , teke düşürenler var ancak ses benzer eşikte hatta daha yüksek , malesef bu şekilde kullanmaya "şimdilik" devam edeceğiz , aksini pek düşünmeyin öyle bir piston varki çorba tası ebadında o aktif iken içerde ateşten kasırgalar/tufanlar oluyor , çıkan hengameyi ancak çift çıkış borusu ile atabiliyor bu hayvan , yani dokunmayın.

Lastiğiniz tourance ise , ve yeni yağmur yağmış tozlu/ova asfaltında dönüş yapmaya niyetli iseniz , ve deponuz tam dolu ise amann dikkat edin , azdaha yeri öpüyor idim , şükür düşmedim/devrilmedim , uyarmak için yazayım dedim.

Gecmisler olsun,devenin o boynu altina dogru yigilmasi en dertli noktasi.Alışıyorsun,sonra bi benzin aliyorsun,ana bi bakmisin motor baska telden caliyor.Bir iki derken yine alisiyorsunTabi zemin lastik ayri bi film.Yagmur demisken,yolda denk geldi yarim saat kadar yagmura girdim ciktim,durdugumda sadece pacalarim islakti.Yolda kurudum haberim mi olmadi,yoksa bu tenere surerken sabisini islat miyor mu tam karar veremedim.Bendeki cam da uzun,rüzgarla beraber damlalarida yariyor galiba,onunda etkisiyle bu motorun sevecegim bi tarafini daha kesfettim[COLOR="Silver"]
    Carbondioxid bunu beğendi.

https://www.youtube.com/channel/UC_e...SF3XkheO3J1W4Q linkteki abiyi takip edin xt660z konusunda sorunlara çözümler buluyor bakımları nasıl yapılacağını gösteriyor. Yeriniz de müsaitse ustaya bile gerek kalmaz Vaclav Abi sayesinde.

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/channel/UC_e...SF3XkheO3J1W4Q linkteki abiyi takip edin xt660z konusunda sorunlara çözümler buluyor bakımları nasıl yapılacağını gösteriyor. Yeriniz de müsaitse ustaya bile gerek kalmaz Vaclav Abi sayesinde.
    Aynen , bakım kullanıma yönelik güzel video serisi var , tarzanca ingiliçcem anlamak için yeterli oluyor benim için , tabii tüm bunlar için garantinin sonlanmasını beklemek iyi olur.

1 senedir falan Vaclav abiyle yazismaktayiz zaten,kendisi bir suredir uluslararasi bir motorsiklet dayanisma grubu isiyle ugrastigindan eskisi kadar zaman ayiramiyor bu islere.Bi tenere külliyati da ben cikaracam az kaldi

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Hayırlı günler herkese.

2015 XT660Z kullanmaktayım, 17.500 km oldu, yaklaşık 20.000 de yağımı ve filtremi değiştireceğim. Serviste en son 11.200 de 15-50 Yamalube (Sentetik) konuldu, fena değil, memnun kaldım aslında ancak Motul 7100 (15-50) düşünüyorum, tecrübesi olan var mı, uygun mudur?

Bir diğer sorum, büyük boy ön Cam (Givi D443ST) tavsiye eder misiniz?

https://www.feyizoglu.com/XT-660-Z-T...igi_45696.html

Selamlar, sevgiler...

Uzun cam "budur" dedirten birsey,stabil ekonomik hizlarda acayip rahat edeceksin.Yağmurda islanmadigimi fark ettim geçen günYağ zaten motulun dibi,15w50 'ye gerek var mi sen silirsin.Bence 10w40 motorsikletten keyif alacagin butün hava kosullarini kapsar.Tercihtir, 4 mevsim gececegin bi seyehate cikmayacksan fazla para ödemeye gerek yok

altı.altmış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z TENERE
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba. Benim bir sorum olacak. XT660Z tenere sahibiyim ve arka dişliyi küçültüp düşük devirde daha hızlı gitmek istiyorum. Daha önceden deneyen veya bir önerisi olan var mı?

Alıntı altı.altmış adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba. Benim bir sorum olacak. XT660Z tenere sahibiyim ve arka dişliyi küçültüp düşük devirde daha hızlı gitmek istiyorum. Daha önceden deneyen veya bir önerisi olan var mı?
    Benimde merak ettiğim durumdur

Yarmagül 4000'de beşbin bakım için neler yapılacak, ve iridium buji kullananlar varmı? var'ise hangi model/marka/kod , ve hava filitresi kağıt/türevi geçen gün açıp baktım tertemiz henüz , fakat ova kenarı ve yazın başımı ağrıtacak(yoğun tozlu hava) , bundan dolayı sünger ve yıkanabilir hava filtresi bulmam "şart" tecrübeleriniz marka/model ve nereden temin ettiğiniz bilgileriniz gerek , yazarsanız sevinirim.

altı.altmış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z TENERE
    5000km de bakıma ihtiyaç yoktur. İridyum buji işide 0,7mm-0,8mm tırnak aralıklı her iridyum buji olur ben ngk kullanıyorum. Hava filtresini orjinal kullanmanı tavsiye ederim bilmediğin filtreler hava-yakıt karışımındaki hava oranını etkileyebir. orjinal hava filtresine iç kısmından dış kısmına doğru kompresörlü hava vurursan kısmi temizlik yaparsın en azından iri toz tanelerini uzaklaştırır.

Buji demisken,kutusundan yeni cikmis bujiyi hic kontrol eden oldu mu,eleman acip takiyor,fabrikadan ayarli mi geliyor,yoksa sentil cakisiyla elden gecmek gerekir mi acaba?elimde caki yok ama sanki elimdeki ngk nin arasi istenen olculerden fazla gibi...

Alıntı altı.altmış adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000km de bakıma ihtiyaç yoktur. İridyum buji işide 0,7mm-0,8mm tırnak aralıklı her iridyum buji olur ben ngk kullanıyorum. Hava filtresini orjinal kullanmanı tavsiye ederim bilmediğin filtreler hava-yakıt karışımındaki hava oranını etkileyebir. orjinal hava filtresine iç kısmından dış kısmına doğru kompresörlü hava vurursan kısmi temizlik yaparsın en azından iri toz tanelerini uzaklaştırır.
    İyi'de hava yakıt işini otomatik yapmıyormu injeksion? , sizin motor kaç km'de? aldığımda ve servislere sorduğumda ilk 1000 sonra 5000 var denildi , garantiyi bozmamak adına yinede 5000'e götüreceğim.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)