Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT660Z Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Selam arkadaşlar Yamaha Tenere XT660Z 'yi inceleyen,araştıran , bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlara giriş seviyesinde bir blog hazırladım . İlginizi çekebilir.

Devamı gelecek ..

http://tenerext660z.blogspot.com/
    zenon, mmtuncerr, l3v3nt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Bu makinadan kimse de yok sanırım MT'de

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ABS'li 2013 modelini biri uzun biri kısa tur olmak üzere iki kere test etme imkanım oldu. BMW F650 GS ile kıyaslıyorum öncelikle. Duruş tip güzel, Rüzgarı daha güzel yarıyor (benim bindiğimde 10 cm daha yüksek ön cam vardı bir etken olabilir). BMW'de yalpalama çok yağıyor 130 km hızdan sonra. Sele Ve Gidon BMW'de daha rahat bariz. Sürüş Keyfi BMW'de konfor var rahatlık var, TENERE daha kemikli. Frenler süper, ABS görevini kesinlikle yerine getirmekte. Amortisörler biraz daha sert ama çok stabil ve dengeli. Vites oranları ve özellikle 1. vitesi uzun tutmuşlar özellikle arazide hayat kurtarır. yakıt olarak test etmedim. İvmesi BMW'den iyi ama son sürate çıkmakta biraz nazlı gibi ben 170 denedim. BMW bu hız daha çabuk çıkmıştı Ama iki motorunda son hızı hemen hemen aynı zorlasan ikisi de 180 falan basar. Tel zantlı bir enduro için hız önemli bir kıstas değil ama bilin istedim. Motordan ve üzerindeki malzemeden kalite akıyor. CC farkı ve vergi diliminden dolayı Türkiye de birçok kullanıcıya itici gelecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Benim boyum çıplak ayak 1.72 ayakkabı tabanı falan 2 cm desen fazladan 1.74 cm boyum var. (boy kısa olunca ince hesaplar giriyor işin içine malesef )1.74 cm boy ile ayaklarımın ucu ile motoru ayakta tutabildim. Topuğum falan değmedi yere yani motor o derece yüksek. Ama genel itibari ile dengeli bir şasesi olduğu için ayak uçlarınız ile de rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.

Not: japonları kısa biliriz ama neden böyle büyük motorlar yapıyorlar anlamak güç

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İvmesi BMW'den iyi ama son sürate çıkmakta biraz nazlı gibi ben 170 denedim. BMW bu hız daha çabuk çıkmıştı Ama iki motorunda son hızı hemen hemen aynı zorlasan ikisi de 180 falan basar.
    Güle güle kullanın. Ama bu F650GS dediğiniz motorda 800lük motor var. 2 motoru da kullandım ve BMW perf. olarak hertürlü 1~1,5 gömlek önde. Bence bu konuda biraz yanlış yönlendirme olmuş gibi. Net fark var arada.

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: japonları kısa biliriz ama neden böyle büyük motorlar yapıyorlar anlamak güç
    Tüm dünyaya pazarladıklarının bilincinde olduklarından ve arazinin gereksinimleri(motorun amacı) gereği motoru biraz yüksek tasarlıyorlardır belki
    #sürenadam

Motosikleti
    Suzuki inazuma GW250
    Motosiklet almaya niyetlendiğimde açtığım bir konuydu. Şimdi Suzuki İnazuma GW250 kullanıyorum ama aklımda hala tenere var. 100 km ortalama yakıtı 4lt civarı olduğunu söylüyorlar. Kullanıp yakıtını söyleyebilecek birisi var mı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1.82 boy ile hani boyu boyuma huyu huyuma olan ilk motor tenere 660 tır
    2.si ise bmw f800 dür gerisi boşş.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    merhaba,

teneremi satıyorum ilgilenen olursa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2014-tenere-aksesuarli-191536046/detay/

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Şu plaka ruhsat ve aksesuar fiyatı/maliyeti hesabını satıcılar yapmasa ve makul olduğu gerçeğini ortaya koymasa işimiz zor olurdu hakaten.

Hayırlı satışlar

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    evet bak takanlar varmış kafaya
    sağol

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    bu motoru test etmiştim, alet gerçekten çok güzel, tam bir gezi motoru, torku da çok güzel. anlamadığım etrafımda bolca bundan görmeme rağmen bu başlık neden bu kadar bitik.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kullanicilari başka yerlerde yazıyor facete falan.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Xt ye cok ilgi saldim, insallah son kararim bu olur

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Arkadaşlar merhabalar. bi abim 2011 tenere sahibi oldu. ancak boydan doalyı sıkıntı yaşıyor. alçaltma kiti nereden bulabiliriz? ve ya başka bi alçaltma öneriniz varmı?

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Geç de olsa cevaplayayım. Nette satılan alçaltma kitleri var. ama onlara ciddi para baymak yerine aşağıdaki demirleri söküp 20 tl ye tornacı da istediğiniz ölçüde yaptırtabilirsiniz.
    Demir ne kadar uzun olursa motosiklet o kadar kısalıyor, ne kadar kısa olursa motosiklet o kadar uzuyor.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ybr 125 esd den iyimidir bu motor?çekişi falan

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç de olsa cevaplayayım. Nette satılan alçaltma kitleri var. ama onlara ciddi para baymak yerine aşağıdaki demirleri söküp 20 tl ye tornacı da istediğiniz ölçüde yaptırtabilirsiniz.
    Demir ne kadar uzun olursa motosiklet o kadar kısalıyor, ne kadar kısa olursa motosiklet o kadar uzuyor.
    Vites devir hız konusunda bilgi edinmek için şe ettimdi, bilgili abiler yanıtlarsa sevinirim.

Bilhassa, 5. vites 3.bin devirde düz yolda rüzgarsız dadlı seyri kaç kmh aceb?

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites devir hız konusunda bilgi edinmek için şe ettimdi, bilgili abiler yanıtlarsa sevinirim.

Nerede tenere660'çılar yahu.

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nerede tenere660'çılar yahu.
    Tenereciler başka platformlarda.
    Devir kısmına çok dikkat etmedim.
    110-120 bu motorun tatlı seyir hızı.

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenereciler başka platformlarda.
    Devir kısmına çok dikkat etmedim.
    110-120 bu motorun tatlı seyir hızı.
    Yüksek vitesi arazide ne yapacak gezgin kısa oran ile,eyy Yamaha yapın şunun son fütesi nc750 gibi, son vitesi 3bin devir=130km babalar gibi..

Eyvallah.

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    1 haftadır kullanıyorum. sırayşla ybr cbf 600 kullandım. ama tenere farklı bır duygu şiddetle denemeniizi tavsiye ederim. insanın içindeki çocuk çıkıyor. arazi bozuk yol istiyorsunuz. artçılı da kullanıyorum 5 vites 130 pır pır gidiyor. çok memnunum valla. yaklaşık 4 senedir inceliyordum yeni kısmet oldu ve eşimle keyifle kullanıyoruz. yüksek ve torklu olması ilk defa enduro kullanan bana harika geldi. 1.78 boy sorun olurmu diye düsünürken ön amortisörleri 3 cm indiirdik şimdi rahat kullanıyorum. Mekanik bir motor dijital olmadığı için arıza masrafıda olmaz. çanta ve aksesuarlarını bekliyorum. yerli TREXES marka çanta orta ayak radyatör koruma siparişi verdim sağlam ve makul fiyatlı onlarıda takınca uzun yollar planım var Tekirdağ dan selamlar
    Genelde insanlar bir yere giderken araç kullanır.. Biz ise "Motor Kullanmak" için bir yerlere gideriz..

Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 vites 130 pır pır gidiyor.
    Allah aşkına şu 5.viteste pır pır giderkene 130 iken sürat, devir kaç binde?

Kazasız belasız güle güle kullanın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)