Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Yamaha XT660Z Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı gelecek:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenere kullanıcıları merhaba bu sayfa çok hareketsizmiş motorunu satmayı düşünen veya çevresinde satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir mi? temiz bir tenere arıyorum tercihen az biraz aksesuarlı
    Hocam tenereciler şuan ulubey kanyonda kampta �� ordada tel çekmiyordur. Facebook tenere sayfalari daha aktif bide oraya bak.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tenereciler şuan ulubey kanyonda kampta �� ordada tel çekmiyordur. Facebook tenere sayfalari daha aktif bide oraya bak.
    Orayada yazdım dediğiniz gibi yeni Tenere 700 için herkes kampa gitmiş galiba sahibindende de içime sinen bir motor bulamadım. 70-80 bin km de ki motorlara 33-34 isteyen var düşük kmdekilerde ya aksesuarsız yada aşırı pahalı 40 bin TL gibi.
    Uygun kilometrede aksesuarlı birkaç motor var istediğim renge de uyuyor ama ben İstanbul'dayım motorlar Antalya gibi aşırı uzak yerlerdeler

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Orayada yazdım dediğiniz gibi yeni Tenere 700 için herkes kampa gitmiş galiba sahibindende de içime sinen bir motor bulamadım. 70-80 bin km de ki motorlara 33-34 isteyen var düşük kmdekilerde ya aksesuarsız yada aşırı pahalı 40 bin TL gibi.
    Uygun kilometrede aksesuarlı birkaç motor var istediğim renge de uyuyor ama ben İstanbul'dayım motorlar Antalya gibi aşırı uzak yerlerdeler
    O KADAR uzağa motor almaya gidilmez kendine yakın memleketten bak
    bu sayfa azcık sessiz sakin
    uşakta bi tenere vardı gri akropoviç vs var km az aksesuar bol 37 yazmışlar iyi bi pazarlıkla 35 e alınır
    egsoz çanta seti vs vardı duruyorsa bi bak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O KADAR uzağa motor almaya gidilmez kendine yakın memleketten bak
    bu sayfa azcık sessiz sakin
    uşakta bi tenere vardı gri akropoviç vs var km az aksesuar bol 37 yazmışlar iyi bi pazarlıkla 35 e alınır
    egsoz çanta seti vs vardı duruyorsa bi bak
    Abi maalesef satılmıştır öyle bir ilan yok sahibindeni altına üstüne getirdim.
    Antalya'da full aksesuarlı vardı bir tane aldığın zaman aksesuar alsan takacak yeri yoktu o kadar dolu bir motordu fiyatı da 33 bin TL idi ama ilanda 2 gün durdu
    Full aksesuarlı akrapovicli bir ilan var onunda fiyatı 41 bin. Galiba Tenere 660 konusunda kesenin ağzını açmak gerekiyor

Tenere kullanıcıları merhaba bu sayfa çok hareketsizmiş motorunu satmayı düşünen veya çevresinde satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir mi? temiz bir tenere arıyorum tercihen az biraz aksesuarlı
    Bir arkadaşımın teneresi satılık boyu yetmediği için satıyor motoru harika durumda fiyatta da ben aracı olurum alacak olursanız Motor 2015 abssiz ilan daha açmadı aksesuar full sayılır detaylar için 05078580090 ramazan arkadaşın ismi. Muhammed yönlendirdi dersiniz. Motor Van da bu arada gözünüzü korkutmasin istediğiniz yere gondeririz o konuda ustamiz oldukça tecrübeli.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Abi maalesef satılmıştır öyle bir ilan yok sahibindeni altına üstüne getirdim.
    Antalya'da full aksesuarlı vardı bir tane aldığın zaman aksesuar alsan takacak yeri yoktu o kadar dolu bir motordu fiyatı da 33 bin TL idi ama ilanda 2 gün durdu
    Full aksesuarlı akrapovicli bir ilan var onunda fiyatı 41 bin. Galiba Tenere 660 konusunda kesenin ağzını açmak gerekiyor
    AYNEN satılmış güzel motordu
    yani temiz tenere için 33 ten yukaru çıkmak gerekiyor senin bütçe ne benim motor satılık değil fakat bi arkadaş var full full u çok temiz motoru belki satmayı düşünür
    fiyatlar gerçekten çok yüksek bu piyasada motor alıp satmak pek akıllıca değil yani hele sıfır piyasası çıldırdı ha sadece fiyatlar değil müşterilerde çıldırdı adam nmax 155 e 20000 tl para verdi
    2013 te sıfır nc 19000 tl idi tenere de o seviyedeydi yani 2 seneye 30 a dayanır 125 150 sınıfı motosikletler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı JungleDoctor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımın teneresi satılık boyu yetmediği için satıyor motoru harika durumda fiyatta da ben aracı olurum alacak olursanız Motor 2015 abssiz ilan daha açmadı aksesuar full sayılır detaylar için 05078580090 ramazan arkadaşın ismi. Muhammed yönlendirdi dersiniz. Motor Van da bu arada gözünüzü korkutmasin istediğiniz yere gondeririz o konuda ustamiz oldukça tecrübeli.
    Üstat teklifin için çok teşekkürler ama hangi renk acaba birde görmediğim motoru nasıl alırım? Van diyorsun ülkenin öbür ucu nasıl olur o işler nasıl gelir noter işlemleri nasıl olur gözüm şimdiden korktu bile
    AYNEN satılmış güzel motordu
    yani temiz tenere için 33 ten yukaru çıkmak gerekiyor senin bütçe ne benim motor satılık değil fakat bi arkadaş var full full u çok temiz motoru belki satmayı düşünür
    fiyatlar gerçekten çok yüksek bu piyasada motor alıp satmak pek akıllıca değil yani hele sıfır piyasası çıldırdı ha sadece fiyatlar değil müşterilerde çıldırdı adam nmax 155 e 20000 tl para verdi
    2013 te sıfır nc 19000 tl idi tenere de o seviyedeydi yani 2 seneye 30 a dayanır 125 150 sınıfı motosikletler
    abi alıp satma konusunda çok haklısın ama hayallerimi uzun süredir erteliyorum. gerçekleştirme zamanı geldi de geçiyor. İlla ki bütçeme uygun birşey bulurum mecbur birkaç hafta daha ilan kovalayacağım olmadı gözümü karartıp 36-37 civarlarında birşey alıp devam edeceğim. Facebook sayfasına filanda yazdım ama genel olarak motorunu satan sahibindene ve letgoya koyuyor.
    33 e de motor var ama üzerinde hiçbir aksesuar yok orta ayak bile.. çanta desen ilerde lazım olsa (mutlaka olacak) çanta fiyatları çok uçuk. Çantayla bitmiyor zaten çanta demiri bile ayrı satılıyor o yüzden yüksek fiyatlı ilanlara da hak veriyorum aksesuarlara servet veriyor adamlar

Bence siz arkadaşi arayın bir motor gri renk üzerinde özel yapım omc sticker seti de var. Karşılıklı güven illa sağlanır bir görüşün aklınıza yatmazsa almazsanız zaten.

Alıntı JungleDoctor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli tenere kullanıcıları maalesef motorum ile ciddi bir kaza yaptım motor pert oldu aksesuarlar elimde kaldı. Düşünen olursa Uygun fiyata vereceğim herşeyi.
    Orijinal 3 lu çanta seti ve bağlantı demirleri
    Orijinal orta sehpa
    30 Bin km kadar kullanılmış kn hava filtresi 1 milyon ömrü var diyorlar.
    Daytona elcik ısıtmalar
    Orijinal ekcikler ve gidon barları
    Koruma demirine takılan 2 adet deri çanta
    Msttech stop lambası ve modülü. Msttech sis farı modülü (farlar kazada gitmiş)
    Gidon yükseltme aparatı
    Orijinal rüzgar siperliği hiç kullanılmamış.
    İrtibat için 553 593 77 18 den ulaşabilirsiniz.
    Acil şifalar dilerim , geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

0 > 45.000 kilometrelik Tenere 660Z (Abs'siz 2016) deneyimlerim...

Konfor şahane.

Sürüş hissi muhteşem.

Yakıt tasarrufu müthiş (yalnız benim motor 20.000 km'ye gelince yakıtı rayına bindi , rodajı 20.000 km diyebiliriz)

Dayanıklılık , tank gibi.

Kronikler

1. Kaplinler , kesinlikle kronik problem , 10 bin km olmadan hiss ettiriyor , değişim gada iç lastik kesip desteklenebilinir , oldukça pahalı.

2. Arka fren pedalına istemsiz basma , fren pabucu bitirme.(pedal ayarı yapılmalı)

3. Anahtar/Kontak'ın zamanla , yukarı dogru itip açma yapılabilmesi (aslında güzel bişey , anahtarı uçuran yeğenim bi türlü açamamış kontağı )

4. Uygun lastik seçimi , üzerinde Tourance'lar ile almıstım rezalet yol tutuş , mukabilinde uzun ömür.
    Sonrasında Continental Tkc 70 takım , yol tutuş nispeten daha iyi , ancak motorun arka teker ağırlık öndebirikmesinden sanırım arka tekerde tutuş çok zayıf , enduro 3 saharalar yolda henüz elime geçmedi deneyimledikten sonra yine yazarım.

5. Servis ücretleri ... Şayet ileride satmayacaksanız (bunu düşünüp hep servise götürdüm pişmanım ) el beceriniz varsa kendiniz yalın tüm bakım onarımını.

Özet

Dayanıklı bi efsane , depo hacmi menzil muhteşem , 90-100 km ile 23 litre ile bahsedilen 500-600 kmler yapilabilinir.

Ancak bana göre ! bir enduro değil , bir uzun yol motoru , stabilize yol hayvanı uzun yol ve uzun ömür motoru hepsi bu.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil şifalar dilerim , geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

0 > 45.000 kilometrelik Tenere 660Z (Abs'siz 2016) deneyimlerim...

Konfor şahane.

Sürüş hissi muhteşem.

Yakıt tasarrufu müthiş (yalnız benim motor 20.000 km'ye gelince yakıtı rayına bindi , rodajı 20.000 km diyebiliriz)

Dayanıklılık , tank gibi.

Kronikler

1. Kaplinler , kesinlikle kronik problem , 10 bin km olmadan hiss ettiriyor , değişim gada iç lastik kesip desteklenebilinir , oldukça pahalı.

2. Arka fren pedalına istemsiz basma , fren pabucu bitirme.(pedal ayarı yapılmalı)

3. Anahtar/Kontak'ın zamanla , yukarı dogru itip açma yapılabilmesi (aslında güzel bişey , anahtarı uçuran yeğenim bi türlü açamamış kontağı )

4. Uygun lastik seçimi , üzerinde Tourance'lar ile almıstım rezalet yol tutuş , mukabilinde uzun ömür.
    Sonrasında Continental Tkc 70 takım , yol tutuş nispeten daha iyi , ancak motorun arka teker ağırlık öndebirikmesinden sanırım arka tekerde tutuş çok zayıf , enduro 3 saharalar yolda henüz elime geçmedi deneyimledikten sonra yine yazarım.

5. Servis ücretleri ... Şayet ileride satmayacaksanız (bunu düşünüp hep servise götürdüm pişmanım ) el beceriniz varsa kendiniz yalın tüm bakım onarımını.

Özet

Dayanıklı bi efsane , depo hacmi menzil muhteşem , 90-100 km ile 23 litre ile bahsedilen 500-600 kmler yapilabilinir.

Ancak bana göre ! bir enduro değil , bir uzun yol motoru , stabilize yol hayvanı uzun yol ve uzun ömür motoru hepsi bu.
    lastik anlas capra x taktım çok güzel oldu
    menzil depo büyüklüğü yakıt ekonomisi bakım kolaylığı parça ucuzluğu hafifliği piyasada basit kronik hataları olan güzel bi motosiklet
    şimdi satıp 60 70 e bi AFRİKA TRİUMPH F800 alsam emin ol tenere gibi atlatıp zıplayamam
    karadeniz yaptım pokuttan inişte yan yattım aldında çıkamadım üstümde kaldı hayvan sadece siyah plastik çizildi 300 tl değiştirsen
    bu bahsettiğim 1000 cc 800cc motorlardan biri olsa yandı gülüm keten helva
    zaten afrikanın farı kırılsa perte ayırıyorlar

lastik anlas capra x taktım çok güzel oldu
    menzil depo büyüklüğü yakıt ekonomisi bakım kolaylığı parça ucuzluğu hafifliği piyasada basit kronik hataları olan güzel bi motosiklet
    şimdi satıp 60 70 e bi AFRİKA TRİUMPH F800 alsam emin ol tenere gibi atlatıp zıplayamam
    karadeniz yaptım pokuttan inişte yan yattım aldında çıkamadım üstümde kaldı hayvan sadece siyah plastik çizildi 300 tl değiştirsen
    bu bahsettiğim 1000 cc 800cc motorlardan biri olsa yandı gülüm keten helva
    zaten afrikanın farı kırılsa perte ayırıyorlar
    Uzun süre benle kalmaya devam edecek ,öyle görünüyor.

Bütçem olsa idi , super'ini şehir dışı , bunuda şehir içi için kullanırdım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper tenere güzel ama ağır
    hem 2 si bence bütçe yi baya zorlar düşünsene her 2 sine lastik aldığını sigorta muayene vergi ohh shit
    bende 1000 cc azcık daha güclü kuvvetli motor düşünüyorum ama bakım maliyetleri sarf malzemeleri %25 pahalı aynı işi yapacak masraflar artacak sonra vazgeçiyorum
    aynı lastik tenere 470 afrika 620 tl dış lastik

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    arkadaşlar merhaba. 660 yada 750 tenerelerin 2000 model öncesi olanları nasıldır. bir tane bulmuştum fakat korkup almamıştım başıma çok masraf açar diye lakin şuan pişmanım keşke alsaydım. şimdi denk düşürürsem bir tane yine almayı düşünürüm.98 model olanlar (africa twine benzeyen kasa) ile ilgili çok bir bilgi bulamadım sanırım ülkemizde pek kullanan yok yada kullanıcılar bilgilerini paylaşmıyorlar. eminimki eski motosiklette illaki birşeylerin değişmesi gerekir. lakin canımı sıkacak bir kronik sorunu var mıdır. sanırım xt 660 R ve X ile aynı motor bloğuna sahip. buna müteakip bu kasa tenereyle veya bu motor bloğuyla ilgili bilgisi olan var ise biraz açıklama yaparsa çok müteşekkir olurum.. kanımca eski africalar bu kadar rağbet görüp hala kullanılabiliyorken bu model tenereler neden kullanılmasın.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. 660 yada 750 tenerelerin 2000 model öncesi olanları nasıldır. bir tane bulmuştum fakat korkup almamıştım başıma çok masraf açar diye lakin şuan pişmanım keşke alsaydım. şimdi denk düşürürsem bir tane yine almayı düşünürüm.98 model olanlar (africa twine benzeyen kasa) ile ilgili çok bir bilgi bulamadım sanırım ülkemizde pek kullanan yok yada kullanıcılar bilgilerini paylaşmıyorlar. eminimki eski motosiklette illaki birşeylerin değişmesi gerekir. lakin canımı sıkacak bir kronik sorunu var mıdır. sanırım xt 660 R ve X ile aynı motor bloğuna sahip. buna müteakip bu kasa tenereyle veya bu motor bloğuyla ilgili bilgisi olan var ise biraz açıklama yaparsa çok müteşekkir olurum.. kanımca eski africalar bu kadar rağbet görüp hala kullanılabiliyorken bu model tenereler neden kullanılmasın.
    eski kasa sp tenere yi pek satan olmaz kullananlar menun yakıt olarak 7 lt diyorlar bi ara sakarya akyazı da vardı zır orj ya satıldı ya ilandan kalktı gerçekten temiz de kahverengi aklında varsa bence al yakıtı dert etmessen eski model japon lar yenilerden daha sağlam parça sorunu olmaz ama ya elin anahtar tutacak ya iyi ustan olacak

Motosikleti
    PİAGGİO FLY 100 , YAMAHA XT 660
    SELAM ARKADAŞLAR....

joshua, gurcanozturk ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)