Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Yuki 250 Spitzer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Gayet güzel gözüküyor.

Motorun yeni bir özelliğini keşfettim kilometreyi ve hızı mil olarak gönterebiliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün 300 km lik bir gezi yaptım. Dikkatimi çeken bir nokta var, otobanda yokus cikiyorum 120 ile 9500 devirde ayni Yokuşu iniyorum 120 ile 9500 devirde :O

Geçenlerde bir arkadaşım bahsetmiş ti bu makine yi üreten fabrika aymi zamanda yamaha yada fasonculuk yapıyor ve motorlara devir kesici koyuyor diye. ...Bugün durumu görünce gerçeklik payı var gibime geldi., hatta ybr125 lere yazılım yukleyen ustalar bunada aynı şekilde bir yükleme yapabilirlermis. Bu makine den fazla hız beklentim yok ancak olay garibime gitti

Arkadaşlar motor uzun yol yaparmı kalkış atikliği nedir sürüşü kolay mıdır paylaşımlara devam etseniz çok iyi olucakkkk bilgilenmek maksadıylaaa

Motosikleti
    5 sayfayı incelerseniz cevaplarını bulursunuz.

tek tek bütün yorumları inceledim ama gerçekten tatmin edici cevaplar alamadım

Motosikleti
    kalkış atikliğini eklediğim videodan bakabilirsiniz.

Yukispitzerr bunu beğendi.

eksoz sesi acayi cızırtılı geliyor ama hızlanması iyi

Motosikleti
    ses kameradan kaynaklı depo kapağına monta etmiştim ondan çızırtı yapıyordu.

Bencede yeterince bilgi var ancak yinede yardımcı olmaya çalışalım .... EN baştan alıyorum şu an motorum 1500 km ye yaklaştı...

Öncelikle Vİtes geçişleri ilk başta sert olmasına rağmen şu an için gayet başarılı ve sorunsuz , ancak eksi tarafı boşa geçerken hala zor bir ayarı var..
    Kullanış pozisyonu Gayet rahat ki ben 190 boyundayım , ayaklıklar ve gidon uzunluğu rahat kullanıma izin veriyor ama sonuçta bu bir SS stil motor çokta rahatlık bulamazsınız.
    Malzeme kalitesi vasat seviyede diyebilirim ama zaten bu fiyata da ne bekliyorsunuz o önemli !!
    Makinenin 0-60 km 4 saniye civarında - 0-100 km 12-13 sn. civarında.. son hız ben 122 gördüm ancak 5.vites te devir kesici var bu sebeple geçemedim ama zaten 220 cc makineden fazlasını beklemeyin.
    izmir - Karşıyakada satılan 7-8 adet var henüz servise uğrayanı olmadı ancak anladığım kadarı ile Orta amortisör den gelen gıcırtı hepsinde mevcut, geçen gün servise götürdüm yağlanmadık civata kalmadı ancak halen ara sıra gıcırtı yapıyor.
    Makinenin içinden çıkan tamir seti gayet yeterli başka bir alete ihtiyaç kalmıyor.
    DURO marka lastikler le ben bir sıkıntı yaşamadım, kuru ve güzel asfaltta viraj da ayaklığı yere sürtecek kadar yatırabiliyorum sorunsuz .
    Motor sesi bu sınıftaki en iyi ses , Yukarıda bir arkadaş cırıltı motordanmı geliyor falan demiş , motoru bir kere duysanız bu soru aklına dahi gelmez , tek silindir için müthiş bir ses...( Ancak kendi sınıfı için konuşuyorum )
    SInıfındaki rakipleri fiyat olarak BUMOTO Calibre , MEGELLİ 250 r , DAELİM ... : Tamamen zevk meselesi ancak Bumoto ve Megelli sayfalarını okuduysanız ne kadar sorunlu olduklarını görürsünüz ,Tamam onların motor güçleri ve beygirleri yuki den fazla ancak her an sorun yaşayabileceğiniz bir makine ile ne kadar basmaya cesaret edebilirsiniz ? Kasa olarak ta tamamen zevk meselesi ancak Spitzer bence en güzeli ve agresifi , ebat olarak ta Oldukça kaslı duruyor.

Birkaç eksiği yok değil , mesela benim sol ayna gevşedi yapıştırmak zorunda kaldım , garanti kapsamında değiştirecekler ancak yuki nin verdiği cevap yedek parçaların henüz nakliye aşamasında olduğu ( Çin den geliyor ) o kadar kusur kadı kızında da olur dedik bekliyoruz.

Benzin sarfiyatı 17-18 kr / km civarında.Rodaj dan sonra daha düşer diye umut etmiştim ancak halen aynı seviyede.
    90 km / h den sonra titreme başlıyor 100 ü geçtiğimde iyiden iyiye hissediliyor 120 ile sürekli gittim 15-20 dk sonra elim uyuşmaya başladı

Değerli Üyeler yeterince açıklamaya yapmaya çalışıyoruz Artık bilmek istediğiniz spesifik noktaları sorunuz , "ya bu motor alınır mı ??" sorularını sormayınız.

Motosikleti
    devirkesici olduguna eminmisiniz 11.000 devire çıkıyor benim motor.

1-2-3-4 te redline a girebiliyorsun ama 5. vites te 10.000 i geçemiyorsun dikkat edersen senin videoda da aynı şekilde redline a girmedin 5. vites te
    Daha önce yazmıştım Otobanda yokuş çıkıyorum 9500 devir 120 km ile aynı yokuşu iniyorum 9500 devir 120 km ile

Motosikleti
    nasıl girmiyor redline 11.000 devir diyorum

http://www.youtube.com/watch?v=nU1ybADuQzY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

http://www.youtube.com/watch?v=nU1ybADuQzY

Demek Benim motorda extra bir durum var )

Motosikleti
    bence senin yanlışın var birine koyup birine koymamazlık etmezler , sen rampa aşağı biraz gaza asıl kesici mesici olmadıgını görürsün

bu motorda son olarak kaçı gördünüz 120den üste çıkıyormu yoksa hızı 120mi ?

Motosikleti
    bilader 2 ileti üstündeki videoya baksan cevabı bulacaksın , bu kadar da yapmayın biraz araştırın okuyun yav.

Motosikleti
    arkadaşlar motorda park lambalarında sorun yaşayan varmı kronik bir sorun olabilir. Üç kişide aynı sorun var.
    Park lambalarının biri yanmıyor , ampül patlıyor sanırım.

Ben led lerle değiştirdim ama kullandığım sürede bir sorun yasamamistim.... su ortadan gelen gicirti ile ilgili çözümü olan varmı? ? Yaglanmadik yeri kalmadı hala ses geliyor anlamadım gitti

Vay arkadaş , benden sonra daha 4 kişi aldı makineyi hala yorum yazan yok !!

ARKADAŞLAR BU MOTORU ALANLAR BİRAZ DAHA BİLGİ VERMEYECEK Mİ?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler