Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Çoluk çocuk aramasın diye Tanıdıklara farklı tarife
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlanınızın yayınlanma süresi bitmiş

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    Merhaba, bu motorda krank mili sorunu yaşayan varmı, hala motoru kullanıpta memnunmusunuz, yoksa satana kadar memnun olanlardanmısınız ?
    Örnek : https://www.youtube.com/watch?v=mf9TflbCum8,

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    5 kez krank mili kırdım diyen bir adam ciddi olabilir mi ?

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    birçok kişi vitesi boşa geçirirken sıkıntı yaşıyormuş, debriyaj telinin boşluğunu alın
    vites geçişleriniz çok kolaylaşacaktır göreceksiniz.
    daha 1000km doldurmadan sorun çıkartan km teli sorunu var bu motorda(en azından 2013 modellerde)
    serviste değiştirin, sorun tekrarlarsa;
    önce km teli(tel derken bunlarda diğer motorlar gibi çelik halat yok, 3 uçlu bakır kabloyla sensöre bağlıdır)
    göstergenin altındakı soketten çıkartın,
    sonra ön tekeri göbeğinden sökerek okuyucu sensörü elinize alıp elektronikçiye yada tv tamircisine götürün...

önce kablonun km algılayıcıya giren kısmını nazikçe yontarak açsın ve kabloyu sokete kadar yenilesin
    2013 yılında o kabloyu değiştirdim, monitör vga kablosunun içindeki kalın 3 renkli kabloyu kullanarak yeniledim 2 yıldır sorun çıkarmadı.
    lifanın kullandığı kablolar muhtemelen bakır değil ve 1000km dolmadan kırılıyor. gidin tv tamircisine 20lira verip hallettirin

motoru biraz daha yükseltmek isteyen arkadaşlar da aynı çapta 5-7cm daha uzun amortisör temin ederek motosikletin arka kısmını yükseltebilirler.
    5cm den ne çıkar demeyin, sistem salıncak sistemi olduğu için 10cm civarı yükseliyor, gidonun altına da uzatma aparatı eklersniz 1.80 boyu olanı da kurtarır...

Motosikleti
    Kuba RX9
    Merhabalar iyi akşamlar ben pony almayı düşünüyorum daha önce hiç vitesli motor kullanmadım vitessiz ara sıra kullanıyoorum. Viteste zorlanırmıyım veya becerebilirmiyim diye ikilemde kaldım yardımcı olurmusunuz?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı taylan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar iyi akşamlar ben pony almayı düşünüyorum daha önce hiç vitesli motor kullanmadım vitessiz ara sıra kullanıyoorum. Viteste zorlanırmıyım veya becerebilirmiyim diye ikilemde kaldım yardımcı olurmusunuz?
    Viteslere 2 günde alışırsın. Çok güçlü bi motor değil zaten, sorun olmaz.

Motosikleti
    Kuba RX9
    teşekkür ederim

Merhabalar arkadaşlar motoru yeni farkettim normalde supersport naked tarzı bakıyordum ama bir anda buna kaydı zevkim nasıldır 2 kişi rahat oturabilirmi fiyatları biraz sanki pahalı geldi normal çin malı ve 100clik bir motora göre bu arada bazıları 100kmde 2.2-2.5 lt bazıları 1-1.2 lt yakıyor diyor arada bariz fark var ne kadar yakıyor kesin olarak ? vede maks speedi nedir düz bir yolda yokuş aşağı hız zaten hız sayılmaz iyi akşamlar tekrardan arkadaşlar

Motosikleti
    Lifan PONY 2013 - Puch Maxi SL 1987
    merhaba yorumlara göre siz bayadır bu motoru kullanıyorsunuz. şu ana kadar çıkan sıkıntıları yazarsanız çok sevinirim ben de bu motordan aldım 2013 model sıfır. beni bekleyen sıkıntılar neler öğrenmek istedim şimdiden teşekkürler.

2015 modelini satın aldım, sanırım 30 gün olmadı, sanırım düzce de idi fabrikası, aradım ve 2016 modeli 2015 leri bitiremediğimizden daha Türkiye ye girmedi dediler. lifan bayisi 4500 tl dedi, fabrikayı aradım 4500 tl 2016 modelinin fiyatı dedi, 4100 e indi bayi, 4050 ye aldım haberiniz olsun. internette n11 de 3950 tl, 50 tl geldiğinde montajı, 100 tl den fazla da kargosu tutuyordu. satın almadan önce sahibinden.com da satanlardan bir kaçını arayarak görüştüm, en çok arıza ne çıktı neye çok para harcadınız, yolda kaldınız mı hiç, kaliteli mi gibi sorular sordum ve hep olumlu yanıtlar aldım. benzin ve yağa para vermişler sadece, yolda kalan olmamış, 85 kg 1.80 boyda olan vardı ve gayet rahat, kullanışlı, atik, şirin ve zevkli motor diye belirtti. (aradığımda 0 km alacağımı ve sadece danışmak istediğimi ilettim, zaten biri satmış ve ilanı kaldırmayı unutmuştu)

-alacaklara söyliyim boyun 1.60 en fazla 1.63 ama yine de 2 kişi binmek zor bu motora
    -bagaj demiri sıkıntılı, fabrikasında bile yok, özel yaptırmak gerek ve iyi bir ustaya yaptırın çünkü motorda ses titreme yok, olmasını da istemezsiniz
    -üzerinde gelen km sensörü motorda gıcık bi ses yapıyor, sakın km sensörünün içindeki plastiği bıcakla filan incelttirmeyin, benim olduğum ildeki usta öyle yaptı km olduğu gibi gitti, garanti kapsamında değiştirdiler, yeni sensörü taktıktan sonra teker gövdesi ile buluşan kısma azacık gres yağı sürdüklerinde ses sorunu olmadı
    -motor düz yolda 80 i aşmazsanız çok ekonomik ama dağ bayır gezerseniz 1 lt de 40 km zor gidiyor, ben biraz acemiyim, belki kullanım hatalarımda olabilir
    -tekerleri mükemmel, virajlarda yatılabiliyor istenirse ya da savrulmalarda tekerlerin yan kısımlarında da dişler olduğundan çok iyi yol tutuşu sağlıyor,
    - ön arka disk frenleri çok güçlü ve güven veriyor
    -plakayı taktıktan 2 gün sonra plaka da titreşimden ses oldu, plakayı söküp plaka ile motorun plaka takılan aksamı arasına biraz şamriyel keserek koydum ve sorunsuz şuan
    -1000 km motoru fazla bağırtmadan her vitesi kullanarak rodaj yapılması gerekiyor (araştırdığım kadarıyla bu şekilde, dedim ya acemiyim ilk motorum)
    -114 km hız yaptım en fazla çok eğimli bir yolda da değil, eğimde 120 ye kesin çıkar ama bu yarış motoru değil, zorlamak arızalara neden olabilir ve çok benzin yakar
    -bagajı yok ve motorla poşet filan taşımak biraz sıkıntılı
    - altınızdan kaçıp gidecek kadar olmasada güçlü bir motor, asfalta dağa çıkarken 3 ten 4 de vites istediği oluyor, 1. vitesete taşlık bir alanda virajı aldım ve hızlanmadan yaklaşık 2 katlı bina yüksekliğinde bir rampayı 1. viteste çıktım, sonuna doğru biraz zorlandı, bu durumda da yarım debriyaj yapılabiliyormuş anlayanlara sorduğumda öyle dediler (ağırlığım 63 kg + 20 kg kadar çantam kaskım filan vardı)
    -yakıt göstergesi, vites göstergesi ve devir saati göstergesi olmaması başta biraz zorladı, yakıt şehir içi sorun değil, benzin bittiğinde yedek depoya geçip rahatlıkla benzinliğe gidebiliyorum, 50-60 km götürü dedi servisi, uzun yol yapacaksam depo fulleyip öyle yola çıkıyorum
    - motosikletin altı bir iki kere yere değdi dağda giderken, çok dağlık alanda dolaşacaksanız bilginiz olsun, altı yerden diğer motosikletlere göre yüksek ama tam cross değil, çok engebeli yerlerde zik zak çizerek gidiyorum ve sorun olmuyor
    -tekerleri iyi demişken ufak bi su birikintisinden geçerken bile ön teker suyu motordan ileri fırlatıyor ve yerdeki suyun üstüme geldiği olabiliyor, arkada plaka takılmadan önce sırtıma su atıyordu
    -km göstergem 1200 lerde

fotoğraf albümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, yeni fotolar çektikçe albüme ekleyeceğimden devamlı olarak albüm güncel kalacaktır...
    https://yadi.sk/a/FL5OXXPsumxhe

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    lifan pony 100 yedek parçaya ayrılmıştır ihtiyacı olan arayabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...9162909/detay/

hocam bende ilk defa motor almayı düşünenlerdenim 1.78 boy 78 kiloyum adanada yaşıyorum adanada pek yağmur çamur olmuyor zaten işe gidip gelmek için kullanıcam çok hoşuma gitti . Üni öğrencisiyim ve çalışıyorumda https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-lifan-pony-100-super-hesapli-devir-hesap-devri-376803567/detay şöyle birşey buldum fiyatı çok uygun geldi görüntüsüde gayet şık siz büyüklerimden fikirlerinizi almak istedim

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    sizden biraz daha uzun ve yaklaşık 15 kg daha ağırım. gücü bana göre gayet yeterli. tipi çok hoşuma gittiği için 2. motor olarak almıştım ama bir aksesuardan öteye geçemedi benim için, ayda 10 km anca biniyorum.
    çok ilgi çekici, tasarruflu ve bir alet. 2013 ve öncesi yıllardaki üretimlerde bazı kronik problemler olduğunu duymuştum.bunun dışında tavsiye edebilirim

Motosikleti
    ktm duke 390

Pony

Bende yeni kavuştum ponyime 19 yaşında öğrenciyim arkadaş vasıtasıyla aldım 1 haftadır falan kullanıyorum vitesleri hızlanması çok rahat çok seri 2 kişi yokuş yukarı banamısın demedi dayımla binmiştik şuan rodajda frenleri harika benzin 30-35 e fulleniyor bakalım ne kadar gidicek eğer ben tek kişi binerim şehir içi kullanırım vergi ödemem masraf çıkarmasın diyorsanız kesinlikle öneririm ki parçalarıda çok uygun. Tecrübe edindikçe yazıcam tekrar tekrar

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Merhaba, konuyu baştan sona okudum fakat aklıma birkaç şey takıldı ve konu açmak yerine buraya yazmak daha mantıklı geldi. Motosiklet aşırı zorlanmadan sabit 90-100 hızlarda gidebiliyor mu? Sizce ayak marşlı mı almak daha mantıklı yoksa 1000tl daha verip elektrik marşlı olanını almak mı? Sizce değer mi?

Motosikleti
    bence 1.000 tl fazla vermenin bir mantığı yok. sabit olarak 90-100 km ile gitmiyor ayrıca bu hızlar ponyle hiç güvenli de değil. güvenli hızı 65 km civarı, düz yolda son sürat çok zorlamazsanız 85 km. şunu da belirteyim; şimdiye kadar gördüğüm en sorunsuz çinlidir

Motosikleti
    yok
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 1.000 tl fazla vermenin bir mantığı yok. sabit olarak 90-100 km ile gitmiyor ayrıca bu hızlar ponyle hiç güvenli de değil. güvenli hızı 65 km civarı, düz yolda son sürat çok zorlamazsanız 85 km. şunu da belirteyim; şimdiye kadar gördüğüm en sorunsuz çinlidir
    Cevabınız için teşekkürler. Zaten kalitesi açısından açıkcası pek bir sıkıntım yok. 8sayfalık forumda ciddi bir problem hatta problem yaşayan bir kullanıcı dahi zar zor bulunur. 65km hız da biraz az yani şehir içi aşırı kötü değil ama 250km yol yapanlar var 65km yapmamışlardır herhalde. Şehirdışı 85km hızla yol yapabilsem kafi. Motoran crayzi mi yoksa pony mi sizce?

Motosikleti
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler. Zaten kalitesi açısından açıkcası pek bir sıkıntım yok. 8sayfalık forumda ciddi bir problem hatta problem yaşayan bir kullanıcı dahi zar zor bulunur. 65km hız da biraz az yani şehir içi aşırı kötü değil ama 250km yol yapanlar var 65km yapmamışlardır herhalde. Şehirdışı 85km hızla yol yapabilsem kafi. Motoran crayzi mi yoksa pony mi sizce?
    crazy kullanmadım yorum yapamam ama 2 sinin arasında kalıp daha çekici geldiği için pony'i tercih etmiştim. orj. ön far ve plastiğini çıkartıp retro far ve cafe racer aynaları monte edince inanılmaz çekici olmuştu.

Motosikleti
    yok
    Benim planım da yaza doğru alıp cafe racer tarza yakın bir modifiye yapmak. Honda ape modeline yapılan modefiyiler aşırı güzel duruyor.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)