Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Kırmızısı da çok güzelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Sevgili Atmaca kardeşim, Lofçalının verdiği cevaba katılıyorum. Model yılı 2013' tür onun. Benim motorda da marş düğmesi yok ve trafiğe çıkış tarihi 2014 olsa da model yılı ruhsatta 2013 yazıyor. Elektrik marşlıları için model yılı 2014 olmalı diye biliyorum. Ayrıca Lofçalı kardeşim, buyur buradan izleyebilirsin Barkın' ın düşüşünü MSX 125 ile http://www.youtube.com/watch?v=21rYIegKhfE )
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

izledim cennet kızı fena düşüyor, bakalım yorumları ne olacak, ben michelin in sitesinden bu motorlara uyacak lastiklerede baktım, pony ninkiler nasıl, değiştirmeye gerek var mı sence.

Cevabiniz icin Tesekkurler .mondial 150 extreme almayi planliyordum agirligi gozumu korkuttu. Cok kullanmayacagim sadece stabil yolda kullanacagim icin alcak ve hafif olmasini istiyorum.pony de Beni tek dusunduren gidonun tam kirinca dizime degmesi.pratikte gidonun dize degecek aciya gelmesi cok sik olmaz gibi geliyor.ama olursada bu durum surus guvenligini tehlikeye atarmi sorusu kafami kurcaliyor.?pratigim olmadigi icin bu soruya cevap bulamiyorum. Aydinlatirsaniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Orginal lastikleri bu arada tubeless mi?

Motosikleti
    Selam Millet,
    Size hayırlı bir haber vereyim bari ortalık şenlensin.
    Biga festivalinden sonra Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği olarak katılım sağlayacağımız 5. Balıkesir Motosiklet Festivali bu Cuma başlıyor. Yani 15-16-17 Ağustos olmak üzere 3 günlük bir festival ve Susurluk' ta gerçekleştirilecek. Giriş 5 TL. olarak duyuruldu ve festival çekilişine katılmak isteyenler 5 TL' nin üzerine e3xtra 2,5 TL daha verecekler. Büyük ödül: Küba 200 cc Kros Motosiklet. Tabi girişte promosyon hediyeler ve gün boyu çay servisi de bu ücrete dahil. Ayrıca, Vadi Misya tesisinden ve havuzundan faydalanmak da ücretsiz. Dediğim gibi ilk gün 15 Ağustos CUMA. Ben ve eşim Tolga (buradaki ismiyle Frosen), dernek başkanımız SN. Ömer Lütfü GÜNAY ve diğer arkadaşlarla orada olacağız. İşiniz yoksa, yol yapmak, gaz açmak ve motosiklet muhabbeti yapmak istiyorsanız sizleri de bekleriz. Belirtmek isterim ki, festivalin yapılacağı yerdeki civar oteller full dolu. O yüzden çadır ve kamp malzemelerinizi yanınıza almanız hayrınıza olur. Biz 100'ün üzerinde üye sayısı ile resmi bir derneğiz fakat Motosiklet.net sayfasından değil de facebooktan Çanakkale 18 Mart Motosiklet derneği grup sayfasından etkinlik ve gezi paylaşımları yapıyoruz. MT çok giren yok sanırım. Hepinizin tekeri düz bassın. Demedi demeyin, görüşmek üzere hoşça kalın. ( BEN PONY İLE KATILACAĞIM. YAKINDAN GÖRMEK İSTEYENLERE DUYURULUR )
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Alıntı eşkina adlı üyeden alıntı
    iyi günler;cennet kızı. bu motor konusunda tavsiyelerine ihtiyacım var, öncelikle sıfır almayı düşünüyorum,motor sağlam mı, sorun çıkarıyor mu,ilk motorum olacak sürüşü keyiflimidir, sinopta ikamet ediyorum işten sonra ve hafta sonu arazide kullanmayı düşünüyorum; boy 1.77 kilo 73 benim için uygunmudur.Şimdiden cevap için teşekkür ederim.
    Selam. En başta tavsiye ediyorum diyeyim. Sıfır alırsan iyi yapmış olursun. Zaten motor da yeni sayıldığından, temiz 2.el bulman biraz zor olabilir. Motor hem güçlü, hem sağlam. Ben 1,5 ayda 2500 km yaptım. Çanakkale' den sorunsuz Altınoluk' a gittim, geldim ve 15-16-17 Ağustos'taki Balıkesir Motosiklet Festivaline SUSURLUK'a gittim, geldim. Yaklaşık 550 km. yaptım. Benzin istemesi dışında hiç bir sıkıntı yaşatmadı bana. Yakıtı da çok iyi 45 TL'ye gittim, geldim. Hala da depoda var benzin. Benim boy 1.65. Kilo 64,5 Çok rahatım üzerinde. Benim eşim binebiliyorsa siz rahat binersiniz. Direksiyonu yukarı kaldırtırsan bacakların biraz daha rahatlar sürüşte. Yine de önce üzerine binmeni ve mümkünse test sürüşü yaparak DENEmen şiddetle tavsiye edilir. Size ne kadar uygun olup olmadığını bunca km. öteden ben değil, en iyi siz bilebilirsiniz... Onun dışında hani benim motorum diye demiyorum ama gerçekten şimdiye kadar hiiiiç sorun çıkarmadı. eğer ki çıkarsaydı da açık açık yazardım, kimden çekinicem. Neyse. Ekonomik, ilgi çekici bi velet ) Ayrıca istihab haddi 150 kg. rahat olun. Balıkesir festivalinde bizim Ponny' in 2014 modelini gördüm, elektrik marşlı. Alacaksan dikkat et. 2013 modelde elektrik marş yok, tepiklemeli ( benimki gibi. ) 2014 modellerde elektrik marş butonu var. ve fiyatını sordum adam 3000 TL dedi. "Nasıl olur? 2013 modeli kendi sitesinde 3080 TL." dedim. "Bizde kampanyalı böyle fiyatlar" dedi. Firma ismi de DENİZ MOTOR' du. Sahibinden sitesinde de var ilanları ve telf.ları. Siparişler Çelik Kasa içinde geliyo bilginiz olsun. Başka soru Tekerin şimdiden düz bassın. Bak sitesindeki bilgiler. Max.hız yanlış ben 110 km. gördüm. Gerçi benim hız ile işim olmaz da bi merak, denedim işte... Haydi, hoşça kalın )

PONY 100
    Fiyatı:
    3 080.00 TL

Bu ürün hakkında satıcıya soru sor
    Boyutları 1690x770x980
    Ağırlık 94 kg.
    Motor Tipi Tek Silindir, Hava Soğutmalı
    Dört Zamanlı
    Silindir Hacmi 99.3 ml
    Yakıt Tankı Kapasitesi 5.5 lt
    Ort. Yakıt Tüketimi 1.2 lt/100 km
    Marş Sistemi Elektrik ve Ayak Marşlı
    Max. Güç 5.8 kw/7500r/min
    Max. Tork 7.5 N.m/6000r/min
    Şanzıman 4 Vites
    Fren Sistemi (Ön/Arka) Disk/Disk
    Ön Lastik Ebadı 120/80-12
    Arka Lastik Ebadı 120/80-12
    Tavsiye Edilen
    Maksimum Hız (km/h) 85 km/h
    Renkler
    Beyaz - Kırmızı - Siyah - Sarı

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Eline sağlık cennet Bilgi vermeye devam ama bol bol görsel koy, okurken daha güzel oluyor fotolar. Hatta video

Bir de şu vitesler ters olmasaydı tam olacaktı ama uyuz oluyorum şu devirde hala ters vites üretilmesine

Merhaba arkadaslar daha ohce onerilerijizi almistim.ksrariji vererek.2014 model sifir pony aldim.

Genel olarak performansindan ve kalitesinden cok memnun kaldim.sormak istediginiz soru varsa cevaplamaya calisirim.
    Sorunlarina gelirsem,
    Bence en buyuk sorun ters vites olmasi virajda buyuk tehlike atlattim sirf vitesin ters olmasi yuzunden.alisirsam duzelicegini umuyorum.

Her motorda olabilecek bazi problemlerim var.servis uzak oldugu icin kendim ayar yapmak ve tamir etmeliyim.tavsiyelerinize ihtiyacim var.

1.En cok yasadigim sorun isiklarda vitesin bostan bire gecmemesi.veya birden bosa atamamak.genel olarak haraket ettikten sonra vitese geciste sorun yok.yanliz durunca vitese gecirmem icin motoru bosta biraz ileri itmem gerekiyor.isiklarda cok bu sorun oluyor.

2.motor yagi gostergesi nerede olmali.yag iki cizgi arasindami yoksa gosterge penceresini komple kaplamali mi?

3.km teli calismiyor.hiz ve km gostermiyor. nasil tamir edebilirim.

4.Motor bazen tek marsta alirken bazen uzun sure marsa basmak gereiyor.nedeni hakkinda fikrinizi alabilirmiyim.

5.asfalt lastigi olarak ne tavsiye edersiniz?

6.debriyaja basmadan vites arttirip azaltilabiliyor bu normal mi?

Tesekkurler

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    1 - Durduğun yerde gaz ver sonra boşa geçirmeye çalış, bazı motorlarda kolaylık sağlıyor. 1 e takmak için de debriyajı yarım yap vitese bas.

2- 2çizgi arasında olması gerek.

3- Teli kopmuş olabilir.

4- Akü zayıf büyük ihtimal. Yada dandik, doğuştan güçsüz.

5- Sava nın scooter lastiklerine bak,

6- Debrijsız deneme derim, kesinlikle.

Syanur dostun cevabi icin cok tesekkur ederim

Vites karmasasi ilk kazami yaptirdi bu arada.

Virajda vitesi dusureyim derken arttirdim sonra telastan dusurunce arka teker kaydi.yerin tozunu aldim.

Siyriklar harici bir sey ol.adi cok sukur.

Ama su vites olayi beni baya yoracak

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    O vites olayı sıkıntılı cidden. Çok geçmiş olsun.

Vites peginin orayı fotolayabilir misin? Pegi ve bağlantısını, yuvasını vs, birkaç foto yollayabilir misin ?

mrklimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayirli olsun Allah kazasiz kullanmayi nassip etsin.

slm ponyci arkadaşlar bugün bende bi tane pony almaya karar verdim bakalım bbayadır bu motoru takip edip kullanıcı yorumlarını inceledim bayide de gördüm çok hoşuma gitti tam benlik bakalım hadi hayırlısı..

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Teknik anlamda motorun sorun çıkardığı oldu mu arkadaşlar? Bende pony almayı düşünüyorum başlangıç için.Sonra ufak tefek modifiyeler düşünüyorum Mesela şöyle

kısıtlı pony tecrübemle sunu soyleyebilirim yakıt dısında bir masrafim olmadi. su an cok yeniyim km saatim arızalı fakat yaklasık 400 km stabilize ağırlıklı yol yapmısımdır bu nedenle teknik anlamda yorum yapmak icin cok tecrubem yok. parça kalitesi yeterli duzeyde. su ama kadar sorunsuz bir makina ama ilerde ne olur bilemiyorum.bakımını iyi yaparsam sorun olmayacagini tahmin ediyorum.

ben hobi amaçlı aldığım için beklentimi yeteri kadar karşıladı.asfaltta cok surmedim.bu nedenle hızla işim yok daha dip gaz açmadım.lastiklerin ufak olması taşlı stabil yolda ekstra dikkat gerektiriyor. km saatim arızalı son hız konusunda yorum yapamayacağım.yakıt konusunda cok memnun oldugumu soyleyebilirim.

arkadasta lifanin 5 vitesli 100 luk baska bir modeli var.inan onun benden daha cok sorunu var.bazen marş almıyor,devir kendi kendine yukselip artiyor,ışıklarda durunca stop ediyor.arka fren en ufak basista kitliyor.bunlar sadece aklıma gelenler.

benim ise suan 3 tane sorunum var.

biri aldığım gunden beri km saati arizali.km ve tripmetre calismiyor.bu heralde garantiden değişir.servise gitmeye useniyoum.diğeri boşta marşı uzun alması o da herzaman değil bazen oluyor.en son olarak 50km den fazla asfaltta gidince titresimden bacak aram uyusuyor.

ileride bende gidonu yukseltmeyi dusunuyorum.ayakta suremiyorum.

durro67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnş. Olucak .
    Arkadaşlar Bu Konuda Birşey Sormak istiyorum . Bazıları su sogutmalı diyor barılarıda hava sogutmalı diyor sizce hangisi yardımcı olursanız sevinirim . ?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Tabiiki hava.
    Bu tip motor kullanicilari ve satıcılarında palavralar bitmez.
    yok motoru suzukiymiş yok honda uretiomusta yok efendim yamaha nin yan firmasının falan filan...
    pony fiyatına göre iyidir arkadaşım,kaliteli bir yağ kullan.
    geçenlerde donercinin birisi de bana enjeksiyonlu olduğunu söyledi,Karbüratörü gösterince peki bu ne diye şişti tabi

arkadaşım yüzlük motor su soğutmalı olmaz...bilip bilmeden atan sıkan tayfa pony ye özel diil onların genel karakteri...

merhaba arkadaşlar yazılanları uzun zamandır okuyorum artık dayanamadım üye olup yardımcı olayım dedim. piyasada çok atıp tutan motordan anlıyormuşcasına yanlış yönlendiren var işi gerçekten bilende zaten benim gibi işten kafasını kaldıramıyor motor hakkında aklına takılan sorular sorunlar vs tavsiyeler varsa yardımcı olurum.motor hakkında görsel paylaşıcam bakalım resim nasıl yüklenıyor siteye önce onu bir oğreneyim sağlıcakla kalın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

resim ekleyecektim fakat resim eklemek için başka siteye üye olacakmışım resmi o siteye yükleyecekmişim sonra linkini bu siteye atacakmışım uzun hikaye sadece yazılı olarak yardımcı olacağım arkadaşlar.

moderatör arkadaşlar kızmasında sunucunuzda resim yüklemek için yermi yoktu derler adama.

merhaba lifan pony kullanıcıları motosiklet hakkında bilgi sorun ve paylaşımlarınızı hem burada paylaşıp hemde face buuk da açmış olduğumuz : Lifan pony 100 türkiye : grubumuzda daha hızlı bilgi alışverişi olacağına inanarakdan değerli pony kullanıcılarını davet ediyorum.herkeze kazasız belasız hayırlı günler dilerim.

not:sayın editorum amacım reklam değil.bir pony kullanıcısı olarak servislerden illallah demiş ve benim gibi bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlarla daha pratik ve hızlı bir şekilde ortak çözüme ulaşmak amacıyla actığım gruba,yazımı kaldırmayacağınıza düşünerek yardımcı olmanızdan dolayı teşekkür ederim.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Facebook sayfanızın linkini atamaz mısınız? Aratınca çıkmıyor...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)