Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yenileri olmaz olur mu, 2010 dan sonrakiler tavsiyemdir, Digital göstergeliler yani. 0km si hala var bunların ama çok pahalı. 2.el takılcan bunlarda.

@Cennetkizi sen milyar milyor bilmiyor.... O değil de yakıt tüketimin eğer doğru ise nasıl toplu taşıma daha ucuza geliyor ben anlayamadım. Kaç km gidiyorsun, orada otobisler kaç pere?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lofçalııııııı, Frosen benim eşim oluyor zaten Tamayaytam, biz 2.el ( 400 km'de ) aldık ama ilk sahibi Bursa/Yenişehir'den aldığını söyledi. Garanti Belgesi şu an yanımda yok, evde doğal olarak. Ben bi bakayım size tekrar bilgi veririm. Ama 2.el alacaksanız da sahibinden sitesinde var yani Balıkesir'de filan yeniye yakın motor ilanları vardı. Erro, bunun aynı özellikte büyüğü olsaydı ben yine bunu alırdım. Ben bu motoru çok uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Haaaa, bir de aklıma gelmişken, arkadaşlar: Yağ çubuğu deponun içine kaçtı diye telaş yapmayın benim gibi. Çünkü Pony' lerin yağ kapağında yağ kontrol çubuğu yokmuş, bunu da yeni öğrendim ) Yağ durumu, deponun yanındaki cam göstergeden takip ediliyormuş. Bilginize ) See Youuuuu
    demek istedğim eşinin boyu kullanımda sıkıntı yaratıyor mu kendisine, benimde boyum 177, honda ile pony arasında bir türlü karar veremedim. ikiside çok güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenileri olmaz olur mu, 2010 dan sonrakiler tavsiyemdir, Digital göstergeliler yani. 0km si hala var bunların ama çok pahalı. 2.el takılcan bunlarda.

@Cennetkizi sen milyar milyor bilmiyor.... O değil de yakıt tüketimin eğer doğru ise nasıl toplu taşıma daha ucuza geliyor ben anlayamadım. Kaç km gidiyorsun, orada otobisler kaç pere?
    arkadaş demek istiyor ki; motora binmek çok zevkli olduğu için yolu uzatarak eve gidiyorum, geziyorum, o yüzden normalden daha fazla benzin alıyorum daha pahalıya geliyor.
    cennetkizi bunu beğendi.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Ha şunu bileydin, ağzına sğlık Lofçalı kardeş, hislerime tercüman olmuşsun son cümlen ile
    lofçalı bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Taam ne kızıyonuz. Hiç pony'ye binmedik diye hor görmeyin bizi
    lofçalı bunu beğendi.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    En sevdim yönleri
    + lastik ebatları bulanabilir cinsten normal scooter lastığı tırnaklı alırsanı kross slıc alırsanız supermoto gıbı duruyor.
    + disk frenleri ön çift kaliper arka tek kaliper hidrolik disk
    + motoru uzun stroklu ve üstten ekzantrikli balansörlü granklı titreşim az ve torku yüksek
    + top speed 85 diyor ama rüzgara göre 110 km kadar çıkıyor.
    + 4 vitese göre oldukça seri 100 cc motorlardan daha iyi hızlanıyor.
    + spesyal bir motor çok şık.

- nazara çok geliyor.
    - deposu çok ufak 5.5 lt yedekli
    - yakıt göstergesi ve tripmetre yok
    - arka amortisör fazla enememesi için sınırlandırılmış (yol için iyi kros için kötü)

Ben oldukca sevdim motoru bir kalemde 250 km gittiğimiz oldu herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.
    cennetkizi bunu beğendi.
    ThE LaSt SaMuRaİ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu da bir lifan..
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ~2.5 litre/100km yakıt tüketimi yapsanız kafadan 200 km mesafeyi geçiyorsunuz. Zaten uzun yol motorları dışında birçok (SM-Enduro-Naket,vs,vs,) motor orjinal hali ile 200 km mesafe en az gidebilecek şekilde fabrikadan çıkıyor(istisnalar hariç). Ki eşiniz bir hesaplama yapmıştı, 100km de 1.05 lt gibi bir rakam(sanırım yanlış hesaplanmış olabilir ) bu da ~550 km menzil eder

Yanarım yanarım da şu motoru Ankarada anlatmaya başladığım günlerde kimsenin beni tınmamasına yanarım

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar pit bike diye geçer. Senin ufaklığa bitane alman lazım
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanarım yanarım da şu motoru Ankarada anlatmaya başladığım günlerde kimsenin beni tınmamasına yanarım

Bunlar pit bike diye geçer. Senin ufaklığa bitane alman lazım

ne zaman anlattın la hiç hatırlamıyom...
    ilerde düşünüyom bakalım severse yaparız bi güzellik

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Turgay başkandan onay bile aldıydım, o da beğendiydi... Umurcanı da ikna etmiştik meğerse ozamanlar.

Ama CENNETKİZİndan daha çok görsel bekliyoruz. Video hatta. Motoru dinlemekle olmuyor, biraz da görelim

Motosikleti
    En sevdim yönleri
    + lastik ebatları bulanabilir cinsten normal scooter lastığı tırnaklı alırsanı kross slıc alırsanız supermoto gıbı duruyor.
    + motoru uzun stroklu ve üstten ekzantrikli balansörlü granklı titreşim az ve torku yüksek

- nazara çok geliyor.
    - arka amortisör fazla enememesi için sınırlandırılmış (yol için iyi kros için kötü)

Ben oldukca sevdim motoru bir kalemde 250 km gittiğimiz oldu herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.
    Teşekkürler aşkım. Güzel yazmışsın, motorcuğumu methetmişsin... Artık sendeki viraj dönerkenki videoları filan da atalım da millet meraktan kurtulsun
    lofçalı bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

En sevdim yönleri

- nazara çok geliyor.

çok teşekkür ederim cevap için, anladığım kadarıyla kullanımında -boyundan dolayı- bir sıkıntı yaşamamışsın ki postunda bununla ilgili bişey yazmamışsın, şehir içi kullanım için motor alacaksak msx 125 ten daha mantıklı diyebiliriz o zaman.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı lofçalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim cevap için, anladığım kadarıyla kullanımında -boyundan dolayı- bir sıkıntı yaşamamışsın ki postunda bununla ilgili bişey yazmamışsın, şehir içi kullanım için motor alacaksak msx 125 ten daha mantıklı diyebiliriz o zaman.
    şöyle diyeyim benim boy 1.76 kilo 120 o yüzden boyut bana biraz ters.
    boyunuz 1.70 falansa
    benim gibi tonaj çok değilse sıkıntı olmaz . Benım hanıma tam oluyor mesela..
    ThE LaSt SaMuRaİ

şöyle diyeyim benim boy 1.76 kilo 120 o yüzden boyut bana biraz ters.
    boyunuz 1.70 falansa
    benim gibi tonaj çok değilse sıkıntı olmaz . Benım hanıma tam oluyor mesela..
    anladım dostum sağol, bende boy 177 kilo 75 bir sürüp denemem, öyle karar vermem gerekecek anlaşılan. çok sağolasın.

Motosikleti
    Cennetkizi geldi, konu canlandı. Keyifler şenlendi Lofçalı boyuna posuna göre sen çok rahat kullanırsın. Biraz ördek gibi kalır bacaklar dışa doğru açık gidersin ama dene işte ) Sevgili Frosen, kocacım videoyu buraya da ekleyemiyor musun? Face de tamam herkes çok beğenmiş de ))

geçerken sordum test sürüşü için verebileceklerini söylediler bayram tatilinde gidip deneyeceğim beğenirsem hemen almayı düşünüyorum. valla videoyu bende merak ettim izlesek süper olur.
    cennetkizi bunu beğendi.

Test surusu yapamadim ama motoru yakindan gordum.boy 1.80 uzerine binince gidonu tam sol veya tam sag yapinca dizlerim gidona deyiyor.bu suruste sorun yaratirmi bilmiyorum? Eger sorun olursada gidon yukseltilebilecegini dusunuyorum.bir de bayide gordugum modele 2014 dedi uzerinde lcd ekran vardi fakat mars dugmesi uzerinde yoktu.bu yeni modellerde mars dugmesi klasik yerinde mi duruyor.elinde mars dugmesini gosteren resimi olan var mi?

merhaba ben test ettim, kalkışını, gidişini çok beğendim, titreşim yok gibi, büyük ihtimalle bu değil önümüzdeki hafta alıyorum (altın elbiseli adamın msx 125 testini izledikten sonra son kararımı vereceğim)benim boyum 177 sürerken pek bir sıkıntı yaşamadım -30 km- yol yaptım. marş düğmesi her motor gibi gidonun sağında, yolum düşerse fotoğrafını çekip yollarım. marş düğmesi yoksa muhtemelen 2014 değildir.
    cennetkizi bunu beğendi.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Arkadaşlar keşke fotoğraf cekinseydiniz yahu :(

" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    cennetkizi bunu beğendi.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Eyvallah kardeşim çok sağol

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)