Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran CBS 150 Balancer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sa arkadaşlar motorun max hızı ne kadar acaba?

karabulut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa Mustafa Kemal Paşa Memleket Trabzon Akçabat
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Max hız nekadar... motordan motora degişir (135) 2 kişi gördüm bursa oto bnda bnm motor farklı digerlerine göre ama

Arkadaşlar bu motordan almayı düşünüyorum, yakıt tüketimine çok önem veriyorum, son zamanlarda yakıtını net olarak ölçen var mı? Cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler...

Motosikleti
    En son 5.00TL'den 20TL'lik yani tam olarak 4 litre yakıt aldım. 160km yol yaptım. Bu da 12,5kr'a denk geliyor. Litre olarak da 100km/2,5lt yapıyor. Bu veriler şehir içi kullanımı ile elde edildi. 8 gün sonra tam 7 ay olmuş olacak motoru alalı. 4500km'deyim. Honda CB125e kullanıcıları ile neredeyse aynı düşüncelere sahibim. Yakıt tüketimi dışında motorun ekstra hiçbir özelliği yok. Çok şey beklemeyin. 2.el düşünürseniz eğer motorumu satmak istiyorum irtibata geçebiliriz.

kardeş alırdım ama denizli bana çok uzak ben çankırıdayım, ayrıca beyaz düşünüyorum o hoşuma gitti niyeyse

Motosikleti
    Vitello Life 80
    motor hakkinda bilgilendirebilirmisiniz acaba yakiti saglamligi rahatligi nasildir hiz meraklisi degilim 80 85gecmem zaten onemli olan cok sorun cikarmamsi duzenli bakimini yaptiririm asla eksik etmem ogrenciyim ozellikle yakit nasildir acaba tesekkurler simdiden.

kardeş scala yakıtından bahsetmiş zaten 100 km de 2,5 litre, yani yakıt konusunda benzerlerinden üstün, titreşim yok anladığım kadarıyla, diğer özellikleri cb125e ile aynı, tabi 80-85 i rahat geçer diye düşünüyorum, 100 yapar stabil

KASIRGA35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150
    SELAM ARKADAŞLAR UZUN YILLARDIR MOTOR KULLANICISIYIM.HEMEN HEMEN HER TÜRLÜ ARAÇ KULLANDIM.ANCAK BELKİ BENİ TANIYANLAR BİLİRKİ EN ÇOK ZEVK ALDIĞIM KANUNİ TİGER SIFIR ALMIŞTIM 2005 SONU SATIŞIM 2009 136000 KM DE TİTREŞİM DIŞINDA SIKINTISIZ TORKLUYDU.İKİNCİSİ YİNE SIFIR YBR UZAY KAFA SİYAH 2009 SONUNDA 145000 DE 2012 DE SATTIM.ŞİMDİ İSE HEM FİYAT HEMDE MERAK ETTİĞİM İÇİN ARAŞTIRARAK ALDIĞIM VEDE MEMNUN OLDUĞUM MOTORAN BALANCER 150CBS .
    ARKADAŞLAR ALALI DAHA 2 HAFTA OLDU.ÇOK MEMNUNUM ALMADAN BİR KAÇ DEFADA KULLANMIŞTIM.MAKİNA YAPISAL OLARAK ZATEN SESTE DAHİL YBR TARZINDA.YAKIT EKONOMİSİ OLARAK TAM BİRŞEY DİYEMEM DEDİM YA YENİ RODAJ ZAMANI ÇÜNKİ.AMA YİNEDE GAYET BAŞARILI .GAZ TEPKİSİ ÇOK İYİ YOL VE VİRAJI SAĞLAM TEK YAPMADIM HENÜZ İLERDE TEKRAR PAYLAŞIMLARDA BULUNURUM.MAKİNAYA YAKINDA KARTAL GÖZ LED TAKICAM TEKRAR YENİ FOTOLARI PAYLAŞIRIM KAZASIZ BELASIZ ARKADAŞLAR.
    HER DUYGUYU SADECE BU MAKİNALARDA YAŞAYA BİLİRSİN BAŞKASI ZEVK VERMEZ.NE FERRARİSİ,NE PORCHE,NEDE LAMBORGİNİ SADECE 2 TEKER 1 NUMARA...

Motosikleti
    Motosikletim ile 6000km'yi doldurdum. Şuan 6050'lerde olması lazım. Her 1000km'de bir yağ değiştirdim. 5 defa Castrol, 6.sınıda Motul kullandım. Arada başka motosiklet kullanıcısı olan arkadaşlarım deneme maksatlı biniyorlar. Motorun rahat ve vites geçişlerinin mükemmel olduğunu söylüyorlar. Tabii ben alıştığım için artık iyi-kötü diyemem benim için "normal" ayarda şuan O kadar yağlamışız ballamışız vitesi de güzel geçsin değil mi

4-5 defa far patlatma dışında ciddi problem yok. Yokuş yukarı motoru sıkıştırınca, hele şöyle 6000 devir civarına gelince ve geçince, motor kısmından avans sesi geliyor. Daha önceden de acemilikten olsa gerek, bu ses vardı ama kulak tırmalamıyordu en azından takmıyordum. Şu sıralar bu sese taktım. Servistekiler, bu avans sesinin normal olduğunu söylese de, avans sesi + devirden gelen titreşim ile beraber deponun altından dizlerimle kavrayınca çatırdama şeklinde ses hissediyorum. Servistekiler binip geliyor, arkadaşlar biniyor, herkes normal diyor. Ben kafayı gereksiz bi şeye taktım sanırım

Daha önceden devir saatinin tam sağlıklı olmadığı kanaatine varmıştım zaten. Geçenlerde de grup sürüşü yaptığım arkadaşlarla hız saatini ölçtük, benimki 80-90 aralığında iken diğerlerinde daha fazla hız gösteriyor. Hız göstergesi 100'ü hiç geçmezdi ama geçen gün ilk defa 105 gördüm Sanırım gösterge yayında ufak bir ayarsızlık mevcut.

Titreşim konusuna gelince, titreşim var evet. Çok mu? Hayır. Nasıl anlaşılır? CBF'ye binip, inip, CBS'ye binince rahatlıkla titreşim anlaşılır. Önceden kıyaslama yapamadığımdan ya da başka motora binmediğim için, titreşim yok gibi geliyordu, varmış

Motor bloğundaki ve bazı yerlerdeki civatalar içler acısı. Artık geri dönüşümün son haddesindeler. Bir daha geri dönüşüme asla giremeyecek malzemelerden üretilmişler Yağ değişimi için servisteydim. Bi baktım motorun sol kapağın üst civatasından azcık bir yağ sızmış. Abi dedim şuna bi bakıver. Sıvı conta sıkalım dedi, iyi dedim. Civatayı söktük temizledik, contayı sıktık, takacaz, civata kırıldı Bu kadar kalitesiz bir civata kullanılamaz. Yerine 5 kuruşluk civata taktık, 5 kat kaliteli vallahi Dikkatinizi çekerim, Honda CB125E'de de durum aynı, ona göre!..

Motorun hava filtresinde, kablo yazılarında ve birkaç yerinde "HONDA" yazısını görmeniz mümkün. Sonuçta aynı fabrikadan çıkma. Bu CB125E'cilerin 2.el fiyat politikasındaki anlayışları nedir anlamak mümkün değil. Benim motora baktığım gözle motorlarına baksalar, o ikinci ellere 3000, 3200, 3500, 4000TL fiyat çektikleri için kendilerinden utanırlar. Hiiiiç ama hiiç gerek yok, honda diye aynı motora 1000-1500TL fazla bayılmaya... Hondasına 3500TL çeken adama benim motoru götürsem üzerine honda stickerları yapıştırıp, farkı anlamaz, seninki daha güzelmiş der..

Motosikleti
    Vitello Life 80
    merhaba bende sanırım yakında aranıza katılacagım bayıı 3300 fıyat verdı plaka dahıl nerdeyse her konuda bılgı sahıbı oldum tek emın olunmayan kısım sehır ıcı kullanırım max 80 km hız olarak 100 km de ne kadar yakar acaba

Motosikleti
    hsyncls aldınız mı motoru?

Motosikleti

Motosikleti
    Vitello Life 80
    kullanici arkadaslar biraz aktiflestirseniz konuyu :D

150 balancer

şuan kullanıyorum 0 titreşim kullanım duruşu bakımından cok konforlu çok sağlam yapısı var iki kişi kulllanım için ideal

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    ilk motorum mondial 125 mh drift di sonra hyosung gt250r aldım 2009 enjeksiyon lu ardından suzuki gsxr600 k7 kardeşime başlangıç motoru bakıyordum sonra denk geldi ve 2012 model 1300 kmde bi motoran aldık gerçekten çok hoşuma gitti motor bildiğiniz biraz kaygan zeminde yan verecek kadar motoru güçlü titreşim cidden çok az ve gidişi çok güzel devir saati inerken çok hantal onun dışında 150 cc bir motora göre çok güzel gidişi var aldığım motorun 1-2 sıkıntısı var debriyajı kaçırıyor debriyaj balatası değişecek arka tekerin içinde takoz varmış o değişecek bide 1 litre yağ ondan sonra ölümsüz bir motor gidişi cidden çok iyi alacaklara tavsiye edilir kesinlikle fotoları ekleyecem kısa zamanda

Motosikleti
    motoran cbs 150 balancer
    Merhabalar,
    Ben de mayıs sonunda bir motoran cbs 150 balancer aldım. 2200 tl ye 600 km de aldım. Şu anda 1000 km ye yaklaştı. İnşallah forumdan bol bol faydalanmayı düşünüyorum. Herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Elegant 150
    Kullanıcıları ne kadar memnun? Çabuk dökülen/bozulan kısımları nereler ? Honda CB 125e ye niyetlenmiştim fakat ilk vitesli motorum olacağı için öyle bir riske girmek istemedim. Şu anda CBS 150 ile ilgileniyorum fakat internette hakkında pek fazla bilgi yok. Youtube'da herhangi bir videosuna da rastlayamadım. Parçaları CB125e ile birebir uyuyor mu?

Motosikleti
    motoran cbs 150 balancer
    Ben 600 km lik deneyimlerimi anlatayım. Öncelikle boş ışığı takılı kaldı sürekli yanıyor. Epey bir engebeli köy yollarında sürdüm. Tripmetre sıfırlama düğmesini düşürmüşüm bir yerlerde. Onun dışında dökülen saçılan birşey yok. Yağını değiştirdim ve zincirini yağladım 1000 km de. Motorun tepkileri iyi yönde değişti. Bir sorunum da kararlı çekmeyince birden ikiye geçerken boşa düşüyor bazen. CB 125 konusunda gelince yukarıda da bahsedilen bazı kabloların üzerinde CB 150 yazması olayını ben de gördüm. Ama parçaları birbirine birebir uyuyor mu bilemiyorum. Onu zaman gösterecek :D Kazasız belasız eğlenceli sürüşler dilerim.
    netster bunu beğendi.

Detaylı bi inceleme

http://taylandfatihi.blogspot.com.tr...leme.html#more

Tek sayfada okumak isterseniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)