Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ben yeni aldım banada biraz fazla yakıyor gibi geldi bende ortalama 3.5 lt gibi yakıyorum şuanda sanırım 80 TL'ye 300-320 km yapıyorum. Buji , Kayış , hava filtresi yeni değişti.
    genelde havalar soğuyunca böyle oluyor galiba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde havalar soğuyunca böyle oluyor galiba
    Tabiki soğuk havalarda tüm araçlar ortalama (0.5 - 1 lt ) arası fazla yakarlar. Yakıt tüketiminiz bence normal.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Dün aldım benzini 3,35 lt yakmışım 100 km de. Dünden itibaren havalar hissedilir derecede soğudu daha da aşağı düşecek. Normal soğuk zamanlarda çok yakar.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Soğuklarda kronik marş basmama sorunu baş gösterdi. Dün bir hafta kullanmadığım ama karın olduğu zaman garajta çalıştırmaya çalıştım marş almadı. Cumartesi günü dün yani takviye yaptık sorun halen devam etti. Akünün volt u iyi meğer buji kirlenmiş temizledi ark.lar sonra çalıştı. Bugün tekrara marşa bastım yine almamaya başladı. Şu motorun soğukta çalışmaması deli ediyor beni. Eve yakın yerde kapalı otopark buldum son çare nisan, mayısa kadar orada tutarım artık herhalde. Sıcak iklim motoru belli bu sym denen marka.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçenlerde bende de marş problemi oldu.
    aküyü söktüm bir iki gün evde kaldı, akabinde ölçtüm 11 civarı gösteriyordu.
    dün taktım çalıştırdım, bir problem olmadı.
    bir arkadaş laptop şarj cihazından bozma şarj aletini verdi eme gerek kalmadı.

motoru yatırıyorum.
    sanırım sezon açılışında da satacağım.

sadece sym markasına özel değil, genel olarak problem yaşayan başkaları da var.
    burada geceleri -10 dereceyi gördü ya da ben öyle hissettim, zira -5 diyor ama hain poyraz öyle söylemiyor.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Bence kışın çalışmama olayı kronik değil. 1 hafta basmadığım zamanlar oldu akabininde tek marş alıyor.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    1 haftadır kapalı garaja park ettim 1 hafta hiç kullanmadım. İlk marşta aldı. Evimin bahçesinde önü açık çardak şekilde üstü kapalı önü açık garajda marş almıyor. Kapalıda 1 haftadır çalışmıyor tek marşta alıyor. Haftaya muayene var. Erkenden gidip Muayene konusunu halledeceğim. Havalar ısınına kadar kapalı otoparka bırakacağım gibi görünüyor.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Benim motor açık otoparkta duruyor. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji , kayış , varyatör bakım herşey yeni yapıldı. Güncel tek marşta alıyor. Motoru ekimde almıştım . Ekim ayına göre sadece 1-2 saniye fazla marşa basıyorum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benim motor açık otoparkta duruyor. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji , kayış , varyatör bakım herşey yeni yapıldı. Güncel tek marşta alıyor. Motoru ekimde almıştım . Ekim ayına göre sadece 1-2 saniye fazla marşa basıyorum.
    Bende geçen sene ekim ayında almıştım. Yağı,hava filtresi, Debriyaj bakımı, Şanzıman yağı, yeni kayış, Bagalar hepsini değiştirtmiştim. İlk kışı rahat atlatmıştı. 2 ay önce havalar soğumaya başladığında soğuk çalışmıyor dediğim buji bitmiş onu yeniledik. Bir buçuk ay olmadan yine marş basmadı. Akü voltajı iyiydi. Buji pislenmiş soğuğa bağlı olarak sanırım. Önceki 15 model joymax te aynıydı. En son usatanın yanından ayrılırken aynı şikayetle gelen var mı diye sordum ooo sürüsüne bereket dedi. Normalde motorun bakımını aksatmadan ve parasından kaçmadan yaptıran biriyim bu arada.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Çok ilginç gerçekten Benim motorun üstünde branda var acaba onun bir nebze etkisi olabilir mi diye düşünmeye başladım. Kışın kar olmadığı sürece haftada en az 2 kere binen birisi olarak şanslıyım o zaman Şu sıralar devirdaim contasının altından yağ terletmeye başladı , keçe değişmesi lazım ama parça türkiye'de yok malesef.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Çok ilginç gerçekten Benim motorun üstünde branda var acaba onun bir nebze etkisi olabilir mi diye düşünmeye başladım. Kışın kar olmadığı sürece haftada en az 2 kere binen birisi olarak şanslıyım o zaman Şu sıralar devirdaim contasının altından yağ terletmeye başladı , keçe değişmesi lazım ama parça türkiye'de yok malesef.
    Branda sorunu gidereceğini bilsem kapalı garaj yerine alırım branda kullanırım bu sene değilde önümüzdeki sene öyle deneyeyim bakalım aylık kapalı otopark masrafı yerine evin garajında durur olmadı. Keçe için servislerden çıkma ürün bulabilirsen oralara bak derim. Çok motor dağıttıkları için işini halledebilirler belki.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Türkiye'de sormadığım servis kalmadı. Motopit dahil. Kawasaki ile sym birleşiyormuş. Bundan dolayı fabrika ithalatı durdurmuş sanırım.Kimse net tarih veremiyor. Servisler nisandan önce gelmez diyor.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde bende de marş problemi oldu.
    aküyü söktüm bir iki gün evde kaldı, akabinde ölçtüm 11 civarı gösteriyordu.
    dün taktım çalıştırdım, bir problem olmadı.
    bir arkadaş laptop şarj cihazından bozma şarj aletini verdi eme gerek kalmadı.

motoru yatırıyorum.
    sanırım sezon açılışında da satacağım.

sadece sym markasına özel değil, genel olarak problem yaşayan başkaları da var.
    burada geceleri -10 dereceyi gördü ya da ben öyle hissettim, zira -5 diyor ama hain poyraz öyle söylemiyor.
    Sattıktan sonra alacağınız motor olacak mı ? Evet ise model marka yıl düşünceniz nelerdir?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    https://youtu.be/4FXdlIwfnrs

Güzel bir inceleme oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/4FXdlIwfnrs

Güzel bir inceleme oldu

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattıktan sonra alacağınız motor olacak mı ? Evet ise model marka yıl düşünceniz nelerdir?
    hocam,
    kusura bakma biraz geç cevap yazıyorum.

kendime motor almayı düşünmüyorum.
    oğlanın yaşı geliyor, a1 ehliyet alacak.
    akabinde bir tane 125 cc cg tabanlı bir motor alacağım, zaman içerisinde duruma göre bakarız.
    Alman_ bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Selamlar, daha önce hararet göstergesinde sorun yaşayan oldumu , cihaza bağlayınca hararetim normal seviyede ve fan olması gerektiği gibi devreye giriyor, ancak yolda giderken sanki motor hareret yapmış gibi kırmızı çizgiye çıkıyor ve orada kalıyor. Bütün müşürleri değiştirdim ve tesisat kontrol edildi sorunu bulamadık .

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Selamlar, daha önce hararet göstergesinde sorun yaşayan oldumu , cihaza bağlayınca hararetim normal seviyede ve fan olması gerektiği gibi devreye giriyor, ancak yolda giderken sanki motor hareret yapmış gibi kırmızı çizgiye çıkıyor ve orada kalıyor. Bütün müşürleri değiştirdim ve tesisat kontrol edildi sorunu bulamadık .
    Antifiriz & Su yu bitmiş olabilir mi ?

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Yok , hepsi yeni değişti. Motoru çalıştırır çalıştırmaz 1 km sürüyorsun hemen hararet sona geliyor orada kalıyor .

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Joymax da hararet ibresi analog sanirim.

Gosterge panelini söküp,hararet gosterge kismina bakmalisiniz,

Gös.arkasindaki Soketleri sökün ve biraz bekleyin,ardindan takin.

Sigorta kutusunda,cooler bolumundeki sigortaya bakin.
    volkan190 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler