Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    son günlerin soğuğunda sorun yaşayacağımı düşünüyordum ama bir problem yaşamadım.

dikkatimi cezbeden durum, marş ile ilgili sorun yaşadığım durumlarda motorun yan ayakta beklemiş olması idi.
    bununla ilgili de bir durum olabilir ya da tesadüftür.
    bilemedim.

Caggg

teşekkür ederim, güzel bir brandam var ama tam kapatmıyor. kullanmaya çalışıyorum, evvelden motor kapalı garajda idi, böyle dertlere gark olmuyorduk.
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurtdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joymax 250i
    Merhaba arkadaşlar 2017 joymax 250i motorum var. bir ampülümün kısası patladı. yenisini almak istiyorum ama watt değerini bilen var mıdır? piyasada 35/35w olan ve 55/60w olanlar var hangisini almalıyım kitapçığında da ilgili bilgiyi bulamadım..
    Hayat 3,5 ile 4 arasındadır
    Ya 3,5 Atarsın
    Ya 4 dörtlük yaşarsın...

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam,
    geçmiş olsun, umarım çözersin.

benim de kıymeti kendinden menkul ufak bir sıkıntım oldu.
    motoru iki gün çalıştırmadım, çalışırken epey nazlandı.

kontağı açtığımda voltaj göstergesi 12 civarında idi.
    marşa bastığımda sallana sallana zorlandı, voltaj 8 civarına kadar düştü.
    çalıştırdıktan sonra sorun çıkarmıyor, iki gün çalıştırmadan bunu yapması pek hoşuma gitmedi.

bujiden şüpheleniyorum ama sökemedim zira kene gibi yapışmış.
    BİZİM BU MOTORLARDA BUJI DEGISIMI KAC KM OLUR KI?SON ZAMANLARDA MARSDA BENDE SIKINTI YASAR OLDUM.AKU DOLU AMA MARS BASINDA C3 C2 GIBI BIR ARIZA KODU CIKIYOR ALET CALISIYOR AMA SAATI FALAN SIFIRLIYOR,BUJI ALDIGIMDAN BERI DEGISMEDI 6 YIL OLDU MOTOR 16000KM DE FALAN

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİZİM BU MOTORLARDA BUJI DEGISIMI KAC KM OLUR KI?SON ZAMANLARDA MARSDA BENDE SIKINTI YASAR OLDUM.AKU DOLU AMA MARS BASINDA C3 C2 GIBI BIR ARIZA KODU CIKIYOR ALET CALISIYOR AMA SAATI FALAN SIFIRLIYOR,BUJI ALDIGIMDAN BERI DEGISMEDI 6 YIL OLDU MOTOR 16000KM DE FALAN
    Kitapcikta yazar bakim periyodlari ve parca degisim KM/tarihleri.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Arkadaşlar selam , bende 2015 model ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Joxmax çok keyifli fakar sormak istediğim birkaç husus var. Motor kalkışlarda titremeli ve hantal bu normal mi ? Ayrı olarak 90-100 biraz titreşimli ama 110 da ip gibi gidiyor sizde de durum aynı mıdır ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam , bende 2015 model ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Joxmax çok keyifli fakar sormak istediğim birkaç husus var. Motor kalkışlarda titremeli ve hantal bu normal mi ? Ayrı olarak 90-100 biraz titreşimli ama 110 da ip gibi gidiyor sizde de durum aynı mıdır ?
    Scooterlar genel olarak kalkislarda titrer zaten ancak titreme fazla ise, yaptirmadiysaniz, kayis,baga veya devriyaj balatasi kontrolu yaptirtabilirsiniz. Bunlar titresimi en cok etkileyen faktorler.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterlar genel olarak kalkislarda titrer zaten ancak titreme fazla ise, yaptirmadiysaniz, kayis,baga veya devriyaj balatasi kontrolu yaptirtabilirsiniz. Bunlar titresimi en cok etkileyen faktorler.
    Bilgilendirme için teşekkürler. Motoru pazar günü aldım . Henüz 24.000 km ' de varyatör bakımlarını kendim yapabiliyorum fakat ilk defa 250 cc scooter tecrübe ediyorum. Düşük hızlardaki titreşimi rahatsız etti , sanırım varyatör bakımı zamanı geldi

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam her 12.000 km de bir, yani her ağır bakımda değiştirin diyor ama bu değişimin kullanıma göre olacağını düşünüyorum.
    bujiyi söküp, bujinin durumuna göre yapsan daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Bilgilendirme için teşekkürler. Motoru pazar günü aldım . Henüz 24.000 km ' de varyatör bakımlarını kendim yapabiliyorum fakat ilk defa 250 cc scooter tecrübe ediyorum. Düşük hızlardaki titreşimi rahatsız etti , sanırım varyatör bakımı zamanı geldi

motoru yeni aldıysan düzgün bir servise götürüp kontrol ettirmeni tavsiye ederim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Soğuklar başladı marş almama sıkıntısı da başladı. En sevmediğim özelliği.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuklar başladı marş almama sıkıntısı da başladı. En sevmediğim özelliği.
    Ben motoru yeni aldım ama tek marş alıyor şuanda aküsü yeni değişmiş belki ondan olabilir . Bu arada üstünde çakar ve alarm var . Akşamları alarmı kullanıyorum sabah kalktığımda akü voltajı 12.9 gösteriyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam her 12.000 km de bir, yani her ağır bakımda değiştirin diyor ama bu değişimin kullanıma göre olacağını düşünüyorum.
    bujiyi söküp, bujinin durumuna göre yapsan daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

motoru yeni aldıysan düzgün bir servise götürüp kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

Motoru youtube ' da tamirci abi var ona götürüp varyatör bakımı yaptırıcam. Motordan az çok anlıyorum şuan varyatör haricinde bir sorunu yok , önceden çinli varken varyatör bakımlarını da kendim yapıyordum ama sym için cesaret edemedim . En çok merak ettiğim kayışın durumu malumunuz orjinal kayış 650 TL gibi bir fiyata satılıyor. Kitapçıkta 12 k' da bir kayış değişimi diyor ama bu bir kayış için bana çok az geldi , ortalama kaç bin gidiyor cevaplarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Evet arkadaşlar söylediğim gibi varyatör bakımını yaptırdım. Motorun gidişi ve gaz tepkisi oldukça iyileşti . Aşağıya link bırakıyorum izlemek isteyen yapılan işlemlere bakabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig2DLcX90

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Joymax forumu ölmüş sanırım bugün hararet göstergem kırmızı çizgiye dayandı . Hemen en yakın servise götürdüm, hararet müşürü ile kurtardık durumu , sormak istediğim sizde yolda giderken hararet göstergesi ortada sabit mi duruyor . Normalde ortaya kadar gelip sabit durması gerekiyormuş . Trafikte son beyaz çizgiye gelip fan açması gerekiyormuş . Bende hararet göstergesi en dipteydi her zaman sadece trafikte durunca biraz yükselip aşağı iniyordu. Böylelikle bunu da öğrenmiş oldum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Joymax forumu ölmüş sanırım bugün hararet göstergem kırmızı çizgiye dayandı . Hemen en yakın servise götürdüm, hararet müşürü ile kurtardık durumu , sormak istediğim sizde yolda giderken hararet göstergesi ortada sabit mi duruyor . Normalde ortaya kadar gelip sabit durması gerekiyormuş . Trafikte son beyaz çizgiye gelip fan açması gerekiyormuş . Bende hararet göstergesi en dipteydi her zaman sadece trafikte durunca biraz yükselip aşağı iniyordu. Böylelikle bunu da öğrenmiş oldum.
    Bende yıllar önce sıkışık mahalle arası yokuşta bir defa kırmızıya yaklaşmıştı onun dışında hiç bir zaman yükselmedi Sıkış trafikte uzun süreli beklemelerde yükselir ama sona dayanmaması lazım. Şu aralar havalar öncesine nazaran dah serin olduğu için ortaya bile gelmiyor. Bende şu aralar marş almama sorunu yaşıyorum. Soğuk havadan sanıyordum. Dün saat öğle 1 de yine almadı çok geç aldı. Yarın bir servise gideceğim ataşehir sevpaya. Whatsaptan yazdım görmedi malum pazar günü olduğu için aileleri zaman geçiriyor sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Evet arkadaşlar söylediğim gibi varyatör bakımını yaptırdım. Motorun gidişi ve gaz tepkisi oldukça iyileşti . Aşağıya link bırakıyorum izlemek isteyen yapılan işlemlere bakabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig2DLcX90
    Yeri nerede bu zamana kadar bu kadar detaylı temizlik yapan servise denk gelmedim. Baştan sona izledim videoyu.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Bende yıllar önce sıkışık mahalle arası yokuşta bir defa kırmızıya yaklaşmıştı onun dışında hiç bir zaman yükselmedi Sıkış trafikte uzun süreli beklemelerde yükselir ama sona dayanmaması lazım. Şu aralar havalar öncesine nazaran dah serin olduğu için ortaya bile gelmiyor. Bende şu aralar marş almama sorunu yaşıyorum. Soğuk havadan sanıyordum. Dün saat öğle 1 de yine almadı çok geç aldı. Yarın bir servise gideceğim ataşehir sevpaya. Whatsaptan yazdım görmedi malum pazar günü olduğu için aileleri zaman geçiriyor sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Yeri nerede bu zamana kadar bu kadar detaylı temizlik yapan servise denk gelmedim. Baştan sona izledim videoyu.

Bakımlarımı bende sevpa'da yaptırıyorum. Motoru alalı 1 ay oldu bende marşla ilgili bir sıkıntı yok , tek marş alıyor şuanda. Sevpa'da uğur abi yada ahmet abi sorununu çözer diye düşünüyorum. Varyatör bakımlarını Youtube ' da Tamirci abi kanalındaki arkadaşa yaptırdım.Şiddetle tavsiye ederim. Yotube' da numarası var dilersen arayabilirsin .Bakım yaptığı yer Sancaktepe'de.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bakımlarımı bende sevpa'da yaptırıyorum. Motoru alalı 1 ay oldu bende marşla ilgili bir sıkıntı yok , tek marş alıyor şuanda. Sevpa'da uğur abi yada ahmet abi sorununu çözer diye düşünüyorum. Varyatör bakımlarını Youtube ' da Tamirci abi kanalındaki arkadaşa yaptırdım.Şiddetle tavsiye ederim. Yotube' da numarası var dilersen arayabilirsin .Bakım yaptığı yer Sancaktepe'de.
    Yarın sevpaya gideceğim öğlen saatlerinde bir baksınlar bakalım tamirci ark ın numarasını aldım. Seneye havalar ısınınca gitmeyi düşünyorum. Şubatta muayenesi var bi o geçsin.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Yarın sevpaya gideceğim öğlen saatlerinde bir baksınlar bakalım tamirci ark ın numarasını aldım. Seneye havalar ısınınca gitmeyi düşünyorum. Şubatta muayenesi var bi o geçsin.
    Son durum hakkında bilgi verirsen sevinirim. Umarım sorunun çözüme kavuşur.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Son durum hakkında bilgi verirsen sevinirim. Umarım sorunun çözüme kavuşur.
    Gittim motorun soğuması beklendikten sonra subaplarına baktı sağlam dedi durumu gayet iyi sonra buji bitik olduğu anlaşıldı değiştirdikten sonra çözüldü şimdilik tekrar olursa gelirsin dedi. Motoru bir kaç gün bırakman gerekecek haberin olsun dedi. Tamam sorun değil istediğiniz kadar dursun motor dedim. Bakım zamanına da az kaldı 1 ay içinde gelirim zaten dedim. Ayrıldım bakalım sorun halloldu mu göreceğiz. Geriye marş motoru ve akü seçenkleri kalıyor bakalım. Marş motoru ne kadar dedim 1200 tl dedi. Umarım marş motorunu değiştimeye gerek kalmaz.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Gittim motorun soğuması beklendikten sonra subaplarına baktı sağlam dedi durumu gayet iyi sonra buji bitik olduğu anlaşıldı değiştirdikten sonra çözüldü şimdilik tekrar olursa gelirsin dedi. Motoru bir kaç gün bırakman gerekecek haberin olsun dedi. Tamam sorun değil istediğiniz kadar dursun motor dedim. Bakım zamanına da az kaldı 1 ay içinde gelirim zaten dedim. Ayrıldım bakalım sorun halloldu mu göreceğiz. Geriye marş motoru ve akü seçenkleri kalıyor bakalım. Marş motoru ne kadar dedim 1200 tl dedi. Umarım marş motorunu değiştimeye gerek kalmaz.

Geçmiş olsun. Umarım sorununuz buji ile çözülür. Bende geçen hafta ağır bakım yaptırdım. Buji,hava filtresi,kayış ve balata değiştirdim. Buji benimde kötü çıktı ama yinede tek marşta alıyordu motor. Aküden de problem yaratıyor olabilir . Bence bu sorun kronik değil sym' lerde bu sorunu çok duymadım.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    joymax kullanan arkadaşlar siz bu havalarda ortalama kaç yakıyosunuz

benim xmax 3.5 oldu yahu

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    joymax kullanan arkadaşlar siz bu havalarda ortalama kaç yakıyosunuz

benim xmax 3.5 oldu yahu

Motoru ben yeni aldım banada biraz fazla yakıyor gibi geldi bende ortalama 3.5 lt gibi yakıyorum şuanda sanırım 80 TL'ye 300-320 km yapıyorum. Buji , Kayış , hava filtresi yeni değişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler