Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Caggg
    1. Göstergede görmeyi engelleyen bir durum yoksa hiç dokunmazdım.
    2. Üretici 3000km. diyorsa 3000km.de değiştir. El kitabında yazan sertifikasyonlara bakarak yağ seç.
    3. Anlas pişmanlıktır. Garantideki lastik için başvurdum. Fabrikaya gönder dediler. Gönderdim. Aylardır cevap bile yok. Üç kuruş fark için kaliteden vazgeçilmez.
    4. Yağ seviye kontrolünde eksilme görülüyorsa, buji kontrolünde yağ görünüyorsa sekmanlar aşınmıştır. Yoksa ustaya "hadi ordan" denir.
    5. Amortisör yayları zamanla kısalır. Bu da sertlik olarak bize geri döner. El kitabında değişim tolerans aralığı yazar. Gelişmiş ülkelerde çıkarılıp yenisi takılır. Bizde ise fiyatlar nedeniyle durmak yok yola devam.
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Joymax in orjinal km sini nasıl öğrenebiliriz ark almış. takometresi değişmiş. ilk sahibi 11 bin kullandım demiş. Sonra biraz 2 bin 3 bin kullandıktan sonra bakımda debriyaj balatasının değiştiğini söylemiş debriyaj baltaları min. 25 binde değişir demiş. Benim 40 bin küsür km de değişti. Geçmişte z garaj da bakım olmuş makinaya bağlanıp öğreniliyor demiş Makina bozuk altan motora git demişler.

Yani motorun orjinal km si muamma.

Orjinal km öğrenmenin %100 kesin doğuruluk ile öğrenilme payı var mıdır ?

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetseza usta iyisini bilir, anladığımı düşündüğüm kadarı ile;
    1 - gösterge çalışıyor ise sorun olacağını sanmıyorum, yine de sadece gösterge ledlerini tamir ettirmek daha mantıklı.
    2- yağ için 3000 km öneriliyor, castrol iyi yağdır ama detayını bilmiyorum.
    3- anlas kullandım, city grip ile arasında fark var. imkan var ise city grip2 derim.
    4- segment itibari ile bu makineler konfor odaklıdır, bundan dolayı fazla zorlamamak lazım, ağır bakım olarak kontrol ve gerekli parçaların değişimi önemlidir. bakım tablosuna riayet etmeye çalışın.
    5- hiç yapmadım, sert ise kademe ayarı değişebilir. uzun zamandır dokunmadım.
    6- her bakımda varyatörün temizlenmesi iyi olur. ön ve arka varyatör parçalarını da kontrol etmek gerekiyor. zamanında jcosta kullandım, ciddi anlamda katkısı var. 180 euro idi aldığımda şimdi ise 2000 liranın üzerinde.
    dostlar siteden biraz uzak kaldım.yazlıkta sym fidelle 2 ile 5km süratle giderken tekeri mıcıra kaptırdım ve hanımla düştük.kask takılı olmadığından kafam yarıldı.benım omuz, hanımın kol bilek kırık bir aydır uğraşıyoruz.bu itibarla yazmakta zorluk çekiyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    üzüldüm hocam,
    umarım en kısa sürede atlatırsınız.
    yenge hanıma da sana da büyük geçmiş olsun.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    üzüldüm hocam,
    umarım en kısa sürede atlatırsınız.
    yenge hanıma da sana da büyük geçmiş olsun.
    çok çok teşekkür ederim

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Sn hocam çok geçmiş olsun.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn hocam çok geçmiş olsun.
    çok teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun,

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Caggg
    1. Göstergede görmeyi engelleyen bir durum yoksa hiç dokunmazdım.
    2. Üretici 3000km. diyorsa 3000km.de değiştir. El kitabında yazan sertifikasyonlara bakarak yağ seç.
    3. Anlas pişmanlıktır. Garantideki lastik için başvurdum. Fabrikaya gönder dediler. Gönderdim. Aylardır cevap bile yok. Üç kuruş fark için kaliteden vazgeçilmez.
    4. Yağ seviye kontrolünde eksilme görülüyorsa, buji kontrolünde yağ görünüyorsa sekmanlar aşınmıştır. Yoksa ustaya "hadi ordan" denir.
    5. Amortisör yayları zamanla kısalır. Bu da sertlik olarak bize geri döner. El kitabında değişim tolerans aralığı yazar. Gelişmiş ülkelerde çıkarılıp yenisi takılır. Bizde ise fiyatlar nedeniyle durmak yok yola devam.
    Bilgiler için tesekkurler,

3. Lastikler bitince michelin takcaz gorunen o,
    2. Yag da castrol scootek e devam o zaman,
    4. Yag seviyesinde bir problem olmadi, yag isik yanmadi vb uyari usta da degisimlerde demedi bisey eksilme falan var diye, sadece yavas hizlaniyormus dedi usta , segment asinmis olabilir diyince insan bi duruyor,
    5. Amortisorde mevcutla devam anliyorum,
    1. Gosterge gosteriyor sikinti yok,
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    bu antifriz damlamasını kesemedim motordan.devirdaimin olduğu yerde sürüş sonralarında bir damla antifriz oluyr.ama ne sekmanda ne baska bır yerde ne akıntı var ne sıkıntı var ellı kere actım baktım.dusunun tam bır damla ne yere akıyor damlıyor ne bır yere bulasıyıor.kalın yag koyduk hortumdan kacak vardı bulduk sıktık nedır bılemedım.ıstanbul sevpa motora sordum terlemeyse hıc elleme sıkıntı olmaz devam dedı.damla terleme mı sayılır onu da bılemedım.bakılması gereken baska hortum falan var mı?ben devırdaım kecesınden olduguna ınanmıyorum 15.000km motorda

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu antifriz damlamasını kesemedim motordan.devirdaimin olduğu yerde sürüş sonralarında bir damla antifriz oluyr.ama ne sekmanda ne baska bır yerde ne akıntı var ne sıkıntı var ellı kere actım baktım.dusunun tam bır damla ne yere akıyor damlıyor ne bır yere bulasıyıor.kalın yag koyduk hortumdan kacak vardı bulduk sıktık nedır bılemedım.ıstanbul sevpa motora sordum terlemeyse hıc elleme sıkıntı olmaz devam dedı.damla terleme mı sayılır onu da bılemedım.bakılması gereken baska hortum falan var mı?ben devırdaım kecesınden olduguna ınanmıyorum 15.000km motorda
    antifirizin hangi hizada yere damlıyor video ile gösterme şansınız var mı bize?

öncesinde yanlış antifiz konulduysa olabilir. her aracın kendi fabrikasının önerdiği antifiriz kullanılmalı.
    mehmetseza bunu beğendi.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antifirizin hangi hizada yere damlıyor video ile gösterme şansınız var mı bize?

öncesinde yanlış antifiz konulduysa olabilir. her aracın kendi fabrikasının önerdiği antifiriz kullanılmalı.
    öncelikle ilgilendiğiniz ve vakit ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım.antfırz olarak uzerındekının aynısı mavı antıfırız koydum.ılave etmeden oncede aynı sorun vardı ama radyatorden gelen hortumun basındakı kelepce kaynaklıydı.sımdı ise yere damlamıyor sadece devırdaımın oldugu bolgede tam contanın orda bır damla olarak duruyor yere akmıyor.en son bır ustaya sordum geen hafta motoru kapalı garajda kapamadn once komurdendır elımızde var degıstırelım dedı

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    devirdaim mekanik keçeyi yenilerseniz keser fakat orjinal antifirizi yeşil renk inorganik mavi renk koyulduysa değiştirmenizi öneririm.
    mehmetseza bunu beğendi.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    emin olamadım şimdi garajda aksam bakayım eger yeşil ise devam mavi ise hemen degısıklıge gıdelım tesekkurler.devirdaim mekanik keçe diye mi gecer ınternette parca ona gore onu da hemen sıparıs vereyım

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    devir daim keçesi diye bakarsanız devirdaim kömürü diye de yazanlar gördüm ecnebilerde mekanik keçe geçiyor
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir daim keçesi diye bakarsanız devirdaim kömürü diye de yazanlar gördüm ecnebilerde mekanik keçe geçiyor
    tesekkurler

Motosikleti
    sym joymax
    hocam,
    geçmiş olsun, umarım çözersin.

benim de kıymeti kendinden menkul ufak bir sıkıntım oldu.
    motoru iki gün çalıştırmadım, çalışırken epey nazlandı.

kontağı açtığımda voltaj göstergesi 12 civarında idi.
    marşa bastığımda sallana sallana zorlandı, voltaj 8 civarına kadar düştü.
    çalıştırdıktan sonra sorun çıkarmıyor, iki gün çalıştırmadan bunu yapması pek hoşuma gitmedi.

bujiden şüpheleniyorum ama sökemedim zira kene gibi yapışmış.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    hocam,

çalıştırdıktan sonra sorun çıkarmıyor, iki gün çalıştırmadan bunu yapması pek hoşuma gitmedi.

ben de gts 250 vardı bır sene calısmadıgı oldu ıkı uc basımda alırdı mars.bu motoru aldım ıkı ay bınmedım aku aynı senın dedıgın gıbıydı.gecen ekımde yazlıktakı motordan dutuk ıkı ay burdakı motor calısmadı aku yıne gıdık.demem o kı sorun senın motorda degıl bunların kronık sorunu bence

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    hocam,

Bu joymaxlerin çoğu (bana göre hepsi) soğuk zamanlarda çalışmıyor kapalı otopark olmadıkça. Kimisi subap ayarı, kimi marş motoru, kömürü, akü, vs diye uzar gider bu liste. Şu an 16 model var şu an için sabah erken kalkıp sürme durumu olmadı. Ayazlı havalarda bu marş almama sorununu çok yaşamıştm eski 15 modelde.

Motosikleti
    sym joymax
    öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    bu sorun süreklilik arz eden ve sıkça tekrarlanan bir sorun değil.

zaman zaman oluyor, yanlış tarihlendirmiyorsam 2 senedir 2 kez başıma geldi.
    son günlerde soğukta kalmasına rağmen sorun çıkarmıyor.

şu an için bir problem yok.
    tekrarladığında bakacağım.
    mehmetseza bunu beğendi.

öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    bu sorun süreklilik arz eden ve sıkça tekrarlanan bir sorun değil.

zaman zaman oluyor, yanlış tarihlendirmiyorsam 2 senedir 2 kez başıma geldi.
    son günlerde soğukta kalmasına rağmen sorun çıkarmıyor.

şu an için bir problem yok.
    tekrarladığında bakacağım.
    Çamlicada baya soguk olur hava kisin hep tek marsta aldi , motor guvenlik klubesi yaninda durdu, ama hep koruyucu full ortu kullandim bu gri kalin olandan tekere kadar orttum, sogukta olsa rugzarda kalmadi. Ise yariyo su da girmiyir yagmur vs

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler