Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hava alma işini de biraz belirteyim,
    antifriz koyulan yerin kapağını açık bırakıp biraz çalıştırıyorsun. o kadar.

sıcaklık ibresi;
    normalde alltan ikinci beyaz çizginin üzerinde,
    sıcakta ve sıkışık trafikte son beyaz çizgiyi aşmıyor.
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava alma işini de biraz belirteyim,
    antifriz koyulan yerin kapağını açık bırakıp biraz çalıştırıyorsun. o kadar.

sıcaklık ibresi;
    normalde alltan ikinci beyaz çizginin üzerinde,
    sıcakta ve sıkışık trafikte son beyaz çizgiyi aşmıyor.
    ben antıfırızı fulledıgımden ve havasını aldıgımdan berı dur kalk trfaık kontrol halındeyım ıkıncı cızgıyı cok az gecıyor hıc 3.cızgıye varmıyor.sükür motorda ne terleme ne eksıltme kalmadı.bıratra kafayı takmıstım bu ıse.ılgın ve destegın ıcın tesekkur ederım
    The Dude ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    22.sayfadakı resimde ısaretledıgım devırdaımın oldugu bolgeye gelen hortumda kılcak bır delık yada catlama var.bu sabah ıyıce motorun altına ınıp yatıp baktıgımda gordum.sanrım ust seleyı sokup alttan ve ustten hortumu cıkartıp aynı ebatlarda bır hortum alıp takmak gerekecek.servıse gıtsem bırgun yatar moot sıcakken yapılacak ıs degıl.ıyısımı sabah ben sokup arabayla atlayım hortumu alayım ve kendım takayım ınsallah elımıze yuzumuze bulastırmayız
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    üst seleyı soktuk ve bahsettıgımız hortumun kelepcesının gevsedıgını oradan da asagı su verdıgını gorduk.kelepceyı sıkıstırıp ust seleyı yerıne taktık, yola devam

Motosikleti
    sym joymax
    geçmiş olsun.
    evvelden yazmışımdır ama konusu geçtiğinden yine belirteyim.

geçen sene soğutma sistemi ile ilgili bir sorun yaşamıştım.
    sorunu bulmaz biraz vakit aldı. servis tespit edemedi. (küçük yerde yaşamanın dezavantajı)

radyatörden motora giren kalın hortum, giriş yerinde, metalin üstüne oturup kelepçelendiği yerde 1 cm kadar dikey çizgi şeklinde aşınmıştı.
    basit bir şekilde çözüldü.
    mehmetseza bunu beğendi.

S.a motorcu arkadaşlar.yetkili servisin bile cözüm bulamadığı bir sorundan muzdaribim. Yardımı dokunacak yorumlarınızı bekliyorum.

2016 joymax 250i kullanıyorum,motorun varyatör kapağının altından yağ geliyor. Arka jant simsiyah oluyor 2 kere arka dişli bölüm keçesi değışti sorun aynı.
    Motor gözle görunur bir yağ eksiltmiyor.ne motor.yagı nede şanzıman yağı.
    3. Bir yağ yerimi var anlamadım.
    3 ayrı tamirci ve yetkili serviş bu yağ kacağının sebebini bulamadılar motor daha 12 bin km de

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım ön varyatör değil arkada debriyaj bölümünden yağ sızıyor. Oradan ancak şanzıman yağı gelebilir. Yada varyatör milinde fazla bir yağ varsa sızabilir. Şanzıman yağı değişiminde çıkan yağda eksilme olup olmadığını kontrol edebilirsin.
    Benim sıfır aldığımdan beri(XCITY250) arka jantta damlalar şeklinde yağ gördüğümü servise söylemiştim. Sorun yok demiştiler. Şanzıman yağını her 3 binde yenileyerek kendime göre önlem almıştım.

Servisten bu yana en az 100 mlt yağ kacırmış olması gerek ama şanziman veya motor yağında eksilme yok
    Sorun şuki kayış da yağa bulanıyor tork yarı yarıya düşüyor yoksa uğrâşmam bende
    3 tamirci ve yetkili servis sorunun kaynağını bulamadı malesed

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115

GİDON AYNASI

Beyler Merhaba,

Gidon aynası olarak ne önerirsiniz?
    PCX aynası diyorlar ama hiç motor üzerinde göremedim.
    Kullanan var mı veya başka ayna tavsiyesi olan?

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı doğan61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten bu yana en az 100 mlt yağ kacırmış olması gerek ama şanziman veya motor yağında eksilme yok
    Sorun şuki kayış da yağa bulanıyor tork yarı yarıya düşüyor yoksa uğrâşmam bende
    3 tamirci ve yetkili servis sorunun kaynağını bulamadı malesed
    istanbuldaysan kartal altan motora bir uğra.
    çözebileceklerini düşünüyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    bende bu aralar hararet sorunu yaşıyorum bir kaç yere gittim yapamadılar en sonunda devir daim keçeleri dendi devir daim kapağından sızıntı yapıyodu bakalım sonuç ne olucak.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Sermus88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu aralar hararet sorunu yaşıyorum bir kaç yere gittim yapamadılar en sonunda devir daim keçeleri dendi devir daim kapağından sızıntı yapıyodu bakalım sonuç ne olucak.
    ne yaptın?
    çözdün mü?
    Sermus88 bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    devir daim keçeleri sonra contaları değişti ama hala hararet üst beyaz çizgiye geliyo kafayı sıyırıcam

Motosikleti
    sym joymax
    fan açıyor mu?

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    ne yaptın?
    çözdün mü?
    fan açıyor mu?
    evet fan açıyor sorun yok bi radyatör temizliği yaptırmadım acaba ondan kaynaklanıyo olabilir mi ?

Motosikleti
    sym joymax
    bu konulardan çok anlamam,
    benim aklıma gelen;
    hararet müşürü fanın geç devreye girmesine sebep olabilir. devir daimde bir yerde kirlenme olabilir.

eğer kartal'a yakınsan altan motora bir uğra, bugüne kadar problemler konusunda oldukça faydalarını gördüm.
    yardımcı olacaklarına eminim, olur da iletişimde sorun yaşarsan barış'ın selamı var dersin yardımcı olurlar.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    radyatör temizliği yaptırdım normale döndü 2. beyazla üstündeki mavi çizgiyi aşmıyor artık
    The Dude bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Joymax z
    3 ayda 5300 km yol yaptım. Nereleri gezmedim ki.. neler yaşamadım ki yollarda.

Motordan memnunum. Motorunun her parçası joymax 250i ile aynı dedi usta. Bu güzel bir şey.

Selamlar.
    mehmetseza ve The Dude bunu beğendiler.

Merhaba,
    Ben de foruma yeni üyeyim. Motorum 2016 model SYM Joymax 250 i
    Birkaç konuda birkaç birsey danışmak istedim
    1- Motorumun gösterge panelindeki Voltajı , Km bilgisini gösteren yuvarlak gösterge ışığı mavi iken bu sabah turuncu olduğunu farkettim. Komple panel değiştirmek mi gerekli. Bilgiler çalışıyor ama sorun yok, sadece ledi gitti gibi.
    2- Ben Castrol Scootek kullanıyorum yağ olarak 3000 - 5000 civarı da degistiriyorum, bu yağ mıdır sizce
    3- Lastik olarak Anlaş Tournee aldım, 2 yıla yaklaştı, yılda 5000 km yaparım ort. , yazın iyi ama ıslak da kötü , michelin city grip denemedim, farkı yaşayan var ise bilgi rica ederim
    4- Motor 42000 km de, servis segmen atalım diyor, test etti geç hızlanıyormuş ama ben son hız 140 km gordum, gerdk var mı sizce,
    5- Bu motorlarda amortisör bakımı yapmaya gerek var mı, arka ayar 3 de ama sanki sertleşti tümseklerde çok sert geçiyor gibi
    6- Bu motorda varyatör sanırım çabuk kirleniyor, titreşim temizlik sonrası kısa sürede geri geliyor

Şimdiden tşk.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    mehmetseza usta iyisini bilir, anladığımı düşündüğüm kadarı ile;
    1 - gösterge çalışıyor ise sorun olacağını sanmıyorum, yine de sadece gösterge ledlerini tamir ettirmek daha mantıklı.
    2- yağ için 3000 km öneriliyor, castrol iyi yağdır ama detayını bilmiyorum.
    3- anlas kullandım, city grip ile arasında fark var. imkan var ise city grip2 derim.
    4- segment itibari ile bu makineler konfor odaklıdır, bundan dolayı fazla zorlamamak lazım, ağır bakım olarak kontrol ve gerekli parçaların değişimi önemlidir. bakım tablosuna riayet etmeye çalışın.
    5- hiç yapmadım, sert ise kademe ayarı değişebilir. uzun zamandır dokunmadım.
    6- her bakımda varyatörün temizlenmesi iyi olur. ön ve arka varyatör parçalarını da kontrol etmek gerekiyor. zamanında jcosta kullandım, ciddi anlamda katkısı var. 180 euro idi aldığımda şimdi ise 2000 liranın üzerinde.
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler