Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    balataları arada kendin de kontrol edebilirsin,
    arada temizleyip, hafif zımparalamak iyidir.

hiç olmaz ise balata spreyi ile temizlemek lazım,
    balata spreyi demişken yüksek fiyatlar ödemeye de gerek yok,
    ucuz olanlar da iş görüyor.

genelde kutu kutu alırım,
    bisikletlerin zincir temizliğinde de kullanırım.
    404 marka 400ml olanını 3 liradan aldığımı hatırların şimdi 7-8 lira olmuş.
    Samet Özkan bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Önerdiniz markayı not aldım. İlk fırsatta bir adette ben alayım. Fiyatlara baktığımda 20-30 TL arası birşeydi benim baktıklarım ve epey pahalı gelmişti. Su gibi boşaltıyorlardı izlediğim fren balatası bakım videolarında :D

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Herkese merhabalar. 9000 Bakımını yaptım
    Değişenler;
    Hava Filtresi (105 TL)
    Yağ( Castrol 10w40 Scooter 1 Litre=35 TL )
    Şanzıman Yağı (1 Litre=12)
    Normalde Şanzıman yağını değştirmicektim ama hazır elimde varken fazladan ve vaktimde varken el atmışken onuda değiştireyim dedim. 3000 kilometre önce değişmişti. Gayet temiz çıktı. Bir nevi deneme amaçlı değiştirmiştim aslında 3000 km'de ne kadar koyulaşır diye. Fark yok denecek kadar azdı. 2 Bakımda bir şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. Aynı şekilde 2 bakımda 1'de hava filtresini değiştirmeyi düşünüyorum. 6000 Km sonra ikisi birlikte yeniden değişecek. Şimdilik bu kadar. Aklıma birşey gelirse eklerim tekrardan buraya. Herkese iyi günler, hayırlı ramazanlar.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    ocak ayında yeni akü aldım şarj ettirdim sabah çalışmıyor tamam soğuk onu anladık da yeni akü nasıl tek çarşta almaz havaların ısınmasını beklersek yemişiz ayvayı. Dün çanakkaleden çıkacaktım sabah erken saatte marş almadığı için bir kaç saat geç çıkmak zorunda kaldım akü dışında nelere dikkat etmem gerekir ? H.sonu servise gitmeyi düşünüyorum.

Yeni aldığım akü de yuasa üstelik. Bilseydim adını sanını bilmediğim akü alırdım.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ocak ayında yeni akü aldım şarj ettirdim sabah çalışmıyor tamam soğuk onu anladık da yeni akü nasıl tek çarşta almaz havaların ısınmasını beklersek yemişiz ayvayı. Dün çanakkaleden çıkacaktım sabah erken saatte marş almadığı için bir kaç saat geç çıkmak zorunda kaldım akü dışında nelere dikkat etmem gerekir ? H.sonu servise gitmeyi düşünüyorum.

Yeni aldığım akü de yuasa üstelik. Bilseydim adını sanını bilmediğim akü alırdım.
    motorda alarm var mıydı?
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda alarm var mıydı?
    Yok. Elcik ısıtma var kapalı açık tutarak bırakmam.

Motosikleti
    sym joymax
    yeni akünün bu kadar zamanda işlevini yitirmesi pek normal değil,
    elektrik aksamına sonradan eklenen ısıtma sorun yaratıyor olabilir.
    bağlantıları bir kontrol etmek lazım.

uzun olarak 2 ay kadar motoru hiç kımıldatmamıştım, benzer bir sorun yaşamadım, biraz nazlanmıştı ama çalışmıştı.
    açıkçası sym markasında bu kadar sorun olması şaşırtıcı.

geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözersin.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Elcik ıstmayı 2017 yılında taktırmıştım eski akü ile hiç sorun olmuyordu bunun ile alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Sıcak havada tek marşta çalışıyor. Hafif serinlese hava zorlanıyor çalışması saçma geliyor bana çanakkalede ufak motorlar bile tek marşta sorunsuz çalışınca ben iyisi olsun diye o kadar para vererek çalışmaması zoruma gidiyor. Motoru 1 hafta bile yatmasını sağlamam gerek iş gerek gezi yaparım illa ki kullanırım.

Servis hangisine gitsem diye düşünüyorum. Altan, Sevpa, Z Garaj ?!

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    durum enteresan, akü bitiyorda marş zor dönüyor ondan mı çalışmıyor,

yoksa gayet kuvvetli çeviriyor ama motor mu çalışmıyor,

gene çalışmayacağı bi zaman arabadan takviye yapıp deneme imkanın var mı ?

şayet takviye ile çalışırsa elektriksel diyebiliriz, yok takviye ilede çalışmaz yada zor çalışırsa farklı bir durum vardır.

Motosikleti
    sym joymax
    servis olarak Altan'a gidiyorum. (diğerlerini pek bilmiyorum)
    Altan'a gidersen selamımı söyle (barış dersin, bilirler).

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik ıstmayı 2017 yılında taktırmıştım eski akü ile hiç sorun olmuyordu bunun ile alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Sıcak havada tek marşta çalışıyor. Hafif serinlese hava zorlanıyor çalışması saçma geliyor bana çanakkalede ufak motorlar bile tek marşta sorunsuz çalışınca ben iyisi olsun diye o kadar para vererek çalışmaması zoruma gidiyor. Motoru 1 hafta bile yatmasını sağlamam gerek iş gerek gezi yaparım illa ki kullanırım.

Servis hangisine gitsem diye düşünüyorum. Altan, Sevpa, Z Garaj ?!
    Sorun ateşleme ile ilgili birşey de olabilir, buji, enjektör vb, akü şarj aletiniz varsa söküp şarj edip bir akşam sabaha kadar tekrar deneyin.
    Bir keresinde de şöyle birşey gelmişti başıma çok engebeli yollarda uzun bir seyahat sonrası marş motoru çalışmasına ve benzin olmasına rağmen motor çalışmıyordu. Pickup a atıp tamirciye götürdük mecburen. Usta koltuğu söktü ve motorun şasesine bağlı bir elektrik kablosunun koptuğunu tespit etti. Onu yeniden şaseye bağlayınca normale dönmüştü.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Temmuz başı gibi motosiklet ile Bulgaristana gitmeyi düşünüyorum Bursa çıkışlı. Tüm evraklarım tamam. Sadece gitmeden önce motosikletime yeşil sigorta yapıcam uluslararası sigorta yani. Yaklaşım olarak gidiş(600)-Geliş(600) toplamda 1200-1300 kliometre civarı yol almayı düşünüyorum artçım ile birlikte. Kendim 72 artçım 65 kilogram. Maxem'in 45 litrelik topcase mevcut.
    Tavsiyeleriniz neler olur daha önceden tecrübe edinen bilgi sahibi olan diğer arkadaşlar ? Nelere dikkat edip neleri özellikle yanıma almalıyım yolculukta ? Tavsiyelerinizi bekliyorum . Hayırlı ramazanlar
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Bugün antifriz alıcam. Hangisini tavsiye edersiniz? Rengi önemli midir?

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    yeşil renk fabrikanın koyduğu ben farklı renk koymuyorum.

geçenlerde sistemi yıkayıp değişim yaptım videosunu izleyebilirsiniz.

havasını iyi alın motora hararet yaptırmayın sonra.

Samet Özkan bunu beğendi.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil renk fabrikanın koyduğu ben farklı renk koymuyorum.

geçenlerde sistemi yıkayıp değişim yaptım videosunu izleyebilirsiniz.

havasını iyi alın motora hararet yaptırmayın sonra.

https://www.youtube.com/watch?v=iICx51g_318

Videonuzu baştan sona izledim ellerinize sağlık. Biraz teferruatlı ve detaylı bir iş gibi. Eli pek yatkın olmayanın (Yani benim ) pek yapabileceği işe benzemiyor. Açıkcası gözüme kestiremedim. Belki birkaç tekrar izlemeden sonra tam olarak mantığını oturtup bir sonraki sezon için değişim yapabilirim. Kanalınızada aboneyim videolarınızı yakından takip ediyorum özellikle Joymax videolarınızı. Hayırlı bayramlar dilerim...

Selamlar,öncelikle Herkese hayırlı bayramlar dilerim.Benim motorun yağ kontrol
    ışığı yandı 10300km oldu yeni, daha önce hic yanmamıstı 10k sonrası özel bir servisi mi var bunların her 3k da rutin servisini yaptırıyordum aslında.erken bakım yapacağım bu ısığı nasıl söndürebilirim.

Motosikleti
    2012 Sym joyride 200i evo
    Herkese merhaba hayırlı bayramlar bende 2012 joyride 200i evo var kilo 107 genelde tek biniyorum ama bazen 2 kişi biniyorum 2 kişi de 55 60 kg şimdi sorum şu amortisörler kaçıncı seviyede olmalı.? Birde yakıtı hep shellden alırdım şehiriçi genelde iş yerime gider gelirim ful depo 180 185 km yapıyordum 3dür PO den alıyorum 210 215 km yapıyorum. Şehiriçi için bu km benim motora fazla mı normal mi?

Arkadaslar selam sym joymax kullanicisiyim.
    Motorum 110-120 hizla giderken cok zorlaniyor bu normal mi? Kayis sifir taktim orjinal bakimlarida yeni yapildi. 120km hizda devir 8.binin ustune geliyor sizde de biyle mi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mmerthann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam sym joymax kullanicisiyim.
    Motorum 110-120 hizla giderken cok zorlaniyor bu normal mi? Kayis sifir taktim orjinal bakimlarida yeni yapildi. 120km hizda devir 8.binin ustune geliyor sizde de biyle mi?
    Bagaları da bir kontrol ettirin, aşınıp hafiflemiş olabilirler...

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Antifriz cevapları için teşekkürler.
    Benim joymax 2014 Aralık model, 48bin'de, yeni aldım sayılır. Yağ değişimi yaptım dün ve motor calisirken yag kontrol kapağını açtım. Bariz bir üfleme var motorda. Bu normal midir?
    Motul 5000 10w40 yağ koydum ama motorun sesi arttı. Yanlış yağ mı koydum acaba?
    Ayrıca motor aldığımdan bu yana 100km'de 4,5lt civari yakıt yakıyor. Bu bana çok geldi. Bu değer normal midir?

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler