Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır motosikleti çalıştıramadım yoğunluk. Bugün bir kontak açım akü bitmesin dedim. Motosikleti çalıştıramadım aküsü zayıflamış soğuktan olsa ve uzun zamandır yatmasından kaynaklı olsa gerek. Birkaç defa ateşlemeye çalıştım ama git gide akü zayıflamaya başladı Voltmetre değeri 10.3'lere kadar düştü. Yeni akü vs lazım olmaz inşallah. Aküyü şarj ettirsem herhangi bir motosikletciye sorunum düzelir mi acaba ? Birde joymaxların akü neresinde internette baktım bulamadım kullanma klavuzunda da göremedim malesef.
    şarj edilir,
    1 ay yatmakla problem çıkarıyor ise inceden ömrünün sonlarına yaklaşmıştır,
    akü yeri gidonun sol altında vidalı olan bölümde.
    Samet Özkan bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şarj edilir,
    1 ay yatmakla problem çıkarıyor ise inceden ömrünün sonlarına yaklaşmıştır,
    akü yeri gidonun sol altında vidalı olan bölümde.
    Teşekkür ederim. Kilometre daha 7500'lerde 2016 model. Acaba soğuktanda yapıyor olabilir mi bu ateşleme sorununu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü orjinal ise büyük ihtimal düzelir. Aynısı başıma geldi, soğukta 2 hafta kalınca marş basmadı. Aküyü söküp serviste doldurttum. Motor Piaggio Xevo250 . Geçen hafta yılbaşı günü kullandım motoru ve eve dönünce aküsünü söktüm eve koydum. Güzel bir havada bağlayıp çalıştıracağım arada. Soğukta başka çare yok.
    Akü orjinal. 7500 Kilometrede daha 2015 model 2016 trafik çıkışlı. Kendim başka bir motordan akü takviyesi yapsam sorun çözülür mü peki ?
    Kaza Anında Seni Korur !

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    benım akude aynı durumda.orjınal aku.sııfr aldıgımda da ıkı ay calısmayınca bıtmıstı.suan kapalı garajda ama aku bıtmıs.1 amperlık bır adamtore bagladın mı 7-8 saatte eskı halıne gelıyor.gecen ınternetten voltaj olcum cıhazı aldım bosken olctum 11 falandı doldurdum olctum 12.70 falan cıktı sanırım
    ksın cıkartıp ayda bır sarja bırakmak en dogrusu sanırım kı ben ıkı motorda oyle yapıyorum.yazlıktakı motorlarda ıse suan pıyasada olmayan motomaxden aldıgım ıkı adaptor var aku bosaldıkca kendısı sarj edıyor onlar surekl prıze takılı.11 ay sonra yazlıga gıttıgımde takıyorum motra anında calısıyor.bulsam o cıhazdan ıkı tane daha alacagım ama maalesef turkıye de yok
    H-TRONIC AL800 Akü Şarj ve Koruma Cihazı

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım akude aynı durumda.orjınal aku.sııfr aldıgımda da ıkı ay calısmayınca bıtmıstı.suan kapalı garajda ama aku bıtmıs.1 amperlık bır adamtore bagladın mı 7-8 saatte eskı halıne gelıyor.gecen ınternetten voltaj olcum cıhazı aldım bosken olctum 11 falandı doldurdum olctum 12.70 falan cıktı sanırım
    ksın cıkartıp ayda bır sarja bırakmak en dogrusu sanırım kı ben ıkı motorda oyle yapıyorum.yazlıktakı motorlarda ıse suan pıyasada olmayan motomaxden aldıgım ıkı adaptor var aku bosaldıkca kendısı sarj edıyor onlar surekl prıze takılı.11 ay sonra yazlıga gıttıgımde takıyorum motra anında calısıyor.bulsam o cıhazdan ıkı tane daha alacagım ama maalesef turkıye de yok
    H-TRONIC AL800 Akü Şarj ve Koruma Cihazı
    Teşekkür ederim bilgilendirme için dedim bir benim başımamı geldi acaba böyle bir olay. Bir nebzede olsa içime su serpildi. 10 TL'e motosiklet bayisi sarj ediyoruz aküyü dedi Bursa'daki Sym Bayii. Gideğim bir arada şart ettirim o zaman. ))
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgilendirme için dedim bir benim başımamı geldi acaba böyle bir olay. Bir nebzede olsa içime su serpildi. 10 TL'e motosiklet bayisi sarj ediyoruz aküyü dedi Bursa'daki Sym Bayii. Gideğim bir arada şart ettirim o zaman. ))
    Her zaman gittiğim serviste ücretsiz şarj ediyorlar. Ama aküyü götür getir ağır oluyor, şimdi çinden bir akü şarj cihazı aldım onu bekliyorum.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Sorunu hallettik herkese teşekkür ederim. AKüyü söktüm başka bir scootera (Mondial 150 HS) bağladım. Birkaç defa ateşleme ile çalıştı. 10 dakika kadar rölantide çalıştırdım aküyü daha sonra tekrardan söküp kendi motosikletime taktım. Tekte bu sefer çalıştı joymax. Bu badireyide bu şekilde atlatmış olduk hayırlısıyla :D :D
    Bana ders oldu bu olay. 4-5 günde bir çalıştıracağım rölantide motosikleti :D

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    rolantide pek etkili olmuyor diye biliyorum, tekerin dönmesi gerekiyor, mahallede kısa turlar atın...

Motosikleti
    sym joymax
    sabah motorun hararet göstergesi mevsime rağmen oldukça yükseldi,
    kırmızıdan önceki son beyaz çizgide kalıyor,
    kontrol ettiğimde soğutma sıvısının epey azalmış olduğunu gördüm,
    buralarda motosiklet için özel bir ürün bulamadım,
    otomobil için olan antifriz alıp biraz takviye yaptım,
    akabinde motoru rölantide biraz çalıştırdım,
    sonuç sabah olan ile aynı idi.

sürüş esnasında değişir mi? bilemiyorum,
    akşam dönüşte bakacağım.

araba için satılan antifrizler ile motosiklet için satılanlar arasında ne kadar fark var ?
    (fiyat olarak epey var)

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sabah motorun hararet göstergesi mevsime rağmen oldukça yükseldi,
    kırmızıdan önceki son beyaz çizgide kalıyor,
    kontrol ettiğimde soğutma sıvısının epey azalmış olduğunu gördüm,
    buralarda motosiklet için özel bir ürün bulamadım,
    otomobil için olan antifriz alıp biraz takviye yaptım,
    akabinde motoru rölantide biraz çalıştırdım,
    sonuç sabah olan ile aynı idi.

sürüş esnasında değişir mi? bilemiyorum,
    akşam dönüşte bakacağım.

araba için satılan antifrizler ile motosiklet için satılanlar arasında ne kadar fark var ?
    (fiyat olarak epey var)
    sym yi pek bilmiyorum ama bizim xmax da yamaha özel sıvısı var su eklemeden sadece o konuyor.

bence şöyle bişey yapın komple soğutma suyunu boşaltıp yeniden ekleyin sanırım sizin aldığınız %50 suyla karışıp ekleniyordu pek emin değilim.
    ayrıca motor içinde kabarcık kalmaması için havasını almayıda unutmayın.
    AzÇok ve The Dude bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğutma sıvısını @IRau nun da dediği gibi değiştirmeni tavsiye ederim. Soğutma sıvısı aradan yıllar geçince eskisi gibi görevini yerine getiremiyor. 5 yıl(47 bin km.) sonunda değiştirmiştim. Motor daha serin çalışmaya başlamıştı. Aynı durumu otomobil de de yaşadım. Değişim yaptıktan sonra sıvı eksiltme devam ederse iş sıvının nereden gittiğini bulmaya kalıyor. Kazasız belasız sürüşler...
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    ilginize teşekkür ederim,
    gts250 için servis kitapçığını buldum,
    onun üzerinden bakacağım,
    içine konulacak malzeme konusunda biraz kararsızım,
    zira motul ya da ipone için 1 lt 50 tl civarı,
    biraz pahalı gibi geldi.

teşekkürler

Motosikleti
    kırmızı antifiriz işini görür diye düşünüyorum.ben her iki motorda da bunu kullandım çok şükür bir sorun yaşamadık.yalnız şuna da bakmanı onerırım sanırım altta bır tahliye hortumu yada noktası var bızım motorlarda.oradan sızıntı kaçak olmuş mu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

çünki kapalı bir alandan eksiltme olmasına bakmak lazım
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    tahliye hortumunu kontrol ettim,
    pek bir şey yoktu.

akşam sıcaklık tekrar kırmızıdan önceki son beyaz çizgiye kadar çıktı sonra normal seviyesine geldi,
    sabah olması gerektiği gibi idi.

şu an için sorun görünmüyor,
    normal mavi olandan aldım, içindeki de ona benziyordu,
    dün servis kitapçığına baktım ama o da gts 250 üzerinden tarif edilmiş,
    hafta içi takip edeceğim, bir terslik olur ise hafta sonu ya değiştireceğim ya servise gideceğim.

biraz daha kullanayım, zira sızıntı ya da benzeri bir şey göremedim,
    serviste eklenmesi unutulmuş olabilir,
    tekrar eksiltir ise geniş kontrole bakarım.

dün yağ alayım dedim,
    internet fiyatları 60 liradan başlıyor, (oha !!!)
    ipone düşünüyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    tahliye hortumunu kontrol ettim,
    pek bir şey yoktu.

akşam sıcaklık tekrar kırmızıdan önceki son beyaz çizgiye kadar çıktı sonra normal seviyesine geldi,
    sabah olması gerektiği gibi idi.

şu an için sorun görünmüyor,
    normal mavi olandan aldım, içindeki de ona benziyordu,
    dün servis kitapçığına baktım ama o da gts 250 üzerinden tarif edilmiş,
    hafta içi takip edeceğim, bir terslik olur ise hafta sonu ya değiştireceğim ya servise gideceğim.

biraz daha kullanayım, zira sızıntı ya da benzeri bir şey göremedim,
    serviste eklenmesi unutulmuş olabilir,
    tekrar eksiltir ise geniş kontrole bakarım.

dün yağ alayım dedim,
    internet fiyatları 60 liradan başlıyor, (oha !!!)
    ipone düşünüyorum.
    petrol ofisi maximoto 10/40 n11 de var 28 lira
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    en son ben 35tl ye aldım castrol power scooter ıcın olanı.ankarada şah makina var şaşmazda ınternete gırdın mı çıkar adres ve numarası ara oradan sıparıs ver kaan var sahıbı cok duzgun adamlardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Adres: 2542 Sok. D:31, Etimesgut/Ankara
    Telefon: (0312) 278 08 88 burdan telefonla sorarsan cok makul fıyata alabılırsın
    The Dude bunu beğendi.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Radyatör sıvısını değiştirmek hemen öyle şıp diye olmuyor bilginiz olsun kendiniz yapmak isterseniz joymax in ön tarafını tamamen sökmeniz gerekiyor çünkü radyatör kapağına dışardan ulaşmanız mümkün değil hatta tam bakım için iç havuzu da sökmeniz gerekiyor ki bunun içinde akü kapağı akü sağ kapak sis lambası dörtlü tuşlarını da sökmeniz gerekir elinizden gelmyorsa hiç ellemeyin derim ayrıca joymax e yağ alıcaksanız kesinlikle motul expert 10w40 tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör sıvısını değiştirmek hemen öyle şıp diye olmuyor bilginiz olsun kendiniz yapmak isterseniz joymax in ön tarafını tamamen sökmeniz gerekiyor çünkü radyatör kapağına dışardan ulaşmanız mümkün değil hatta tam bakım için iç havuzu da sökmeniz gerekiyor ki bunun içinde akü kapağı akü sağ kapak sis lambası dörtlü tuşlarını da sökmeniz gerekir elinizden gelmyorsa hiç ellemeyin derim ayrıca joymax e yağ alıcaksanız kesinlikle motul expert 10w40 tavsiye ederim.
    radyatör kapağı sol ayak paspasının hemn altında sılıkon bır kapak.plastıgı kaldırdın mı hemencecık oarada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

radyatör kapağı sol ayak paspasının hemn altında sılıkon bır kapak.plastıgı kaldırdın mı hemencecık orada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

o kapaktan ıerı bır hortum salıp sıvıyı vakumlama yontemı ıle bosaltma ımkanı yok mu?

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    O kapak sadece yedek su tankı radyatörün içini temizlemen mümkün değil maxi scooter larda genelde durum böyledir içerde kaldığı için biraz sıkıntı bu durumlarda
    mehmetseza ve CO2 bunu beğendiler.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    O kapak sadece yedek su tankı radyatörün içini temizlemen mümkün değil maxi scooter larda genelde durum böyledir içerde kaldığı için biraz sıkıntı bu durumlarda
    o zaman gercekten sıkıntılı bır ıslem ve benı aşar antıfırız degısımı

Motosikleti
    sym joymax
    şu an bir şeyi sökme niyetim yok,
    çetrefilli bir iş olduğunu tahmin ettim.

servis zamanı gerekir ise bakılır.

evvelden de yazdım,
    joymax için servis kitapçığı bulamadım, gts250 için olan da farklı.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler