Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Mehmet hocam

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-sym-gts-250-hava-filtresi-joymax-250-x-motion-250-519501039/detay

bu ilanın sahibinden uzak durmakta fayda var,
    piyasada pek iyi tanınan birisi değil. (sürekli isim değiştirir)
    hava filtresi almıştım epey vakit önce eksik göndermişlerdi,
    gidip elden almıştım bir daha da alış veriş yapmadım. (kargo parası işleri)

o 20 liraya hava filtresi alma zamanları tarih oldu hocam,
    en ucuzu 50 lira.
    son olarak 27 ya da benzeri bir fiyattan almıştım,
    ürünün kendisi bu kadar etmez ve fakat orijinalinin fiyatı yan sanayi için kerteriz oluşturuyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Servisi aradım 6000 bakımı için 260 TL para istediler.

3000 bakımını kendim yapmıştım. Yağını yenileyip hava filtresini değiştirmiştim.

Şimdi ise 6000 bakımı fiyatı yine çok fazla geldiği için kendim halledim dedim.

1 Litre Castrol yağ aldım (35 TL)

Bir önceki bakımdan 800 ml. yağım vardı. O da castrol. Fakat aynı değiller galiba kutularına bakılcak olursa. Çok sorun olcağını sanmıyorum. Sizlerde bu konu hakkında görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Aynı markanın farklı 2 modeli gibi geldi bu 2 kutu bana. Bir başkası ise kutular aynı sadece yapıştırılan dış reklamı farklı demişti.

Eski yağ kutusu ise bu şekilde

Çıkan yağ bu (3500-6500 kilometre arasında)

Hava filtresini kendim oto yıkamacıda basınçlı hava ile önlü arkalı temizledim. Temizleme sonrası bu durumda

Bir sonraki bakımda(9000) artık hava filtresinide yenilerim.

Aslında şanzıman yağınıda değiştirecektim ama 85w-140 yağ bulamadım Bursa'da. Yarın sanayiye uğrayıp sağa sola bakacağım eğer bulursam şanzıman yağınıda değiştireceğim.

Şanzıman yağı temini konusunda sizlerinde yardımlarını bekliyorum. İnternetten nerden bulabilirim ? Bulduklarımın hemen hemen hepsi 90'lık diye geçiyor.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Orjinal joymax hava filtresi 115 TL servisini aradım. Mayıs ayında aynı ürünü 70 TL'e almışrım. Uygun olsaydı almayı düşünüyordum, şimdilik basınçlı hava ile temizledim bir sonraki bakımda (9000) değiştirip yenisini takacağım.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    selam
    ben motul 5100 10-40W yağı kullanıyorum, 1.2 lt yağ koymalısınız.
    şanzıman yağına gelince serviste değişmişti. ama servis ücretleri biraz yüksek olduğu için
    yağını ve hava filtresini kendim değiştirdim.
    diğer bir konu da motor yağını değiştirirken 17 numara anahtar kullanmak gerekiyor mümkün olduğunca ağızı kapalı anahtar
    kullanın zira sıyırırsa sıkıntı olabilir.
    sanzıman yağı içinde aratırıyorum bilgiye ulaşırsam paylaşıcam...

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Şanzıman yağını Bursa Daf Tır bakım servisinde buldum. Genelde 85w-140 Şanzıman yağını tırlarda ve kamyonlarda kullanılıyor. Litresi 12 TL'den yarım litre aldım 6 TL'e şanzıman yağını(85w-140).

Bir arkadaştan enjektör(hastanelerde kullanılan şırınga) rica etttim. 170 CC şanzıman yağını motosiklete enjektör yardımı ile boşalttım. 10 Numaralı anahtar açıyor sanjıman yerinin alt civatasını bilginiz olsun,üstte 14 numara olması gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Bugün depoyu fulledim ve yakıt değerlerini ortaya çıkardım
    Bir önceki verilere göre daha iyi sonuçlar aldım.
    Şehir içi karışık kullanım 1 ve 2 kişi olarak
    100 KM'de 3.05 Litre
    Kilometrede 21 Kuruş ( Benzinin litre fiyatı 6.95)

Motosikleti
    sym joymax
    o benzin tüketimine ben pek ulaşamadım,
    uzun yolda belki.

led kaş farların bağzı imansız ledleri sönmüştü,
    rica minnet yaptırmıştım,
    şimdi diğer taraftakilerde de aynı sorun var.

bu soruna kesin çözüm bulan var mı?
    iki led silsilesinin yenisi 400 lira civarında idi çok gereksiz,
    söktüğümde benim içinden çıkabileceğim bir şey olmadığına karar vermiştim.

bando marka kayış aldım,
    performansta düşüş oldu,
    orijinali 450 lira idi en son.
    mehmetseza ve Samet Özkan bunu beğendiler.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o benzin tüketimine ben pek ulaşamadım,
    uzun yolda belki.

led kaş farların bağzı imansız ledleri sönmüştü,
    rica minnet yaptırmıştım,
    şimdi diğer taraftakilerde de aynı sorun var.

bu soruna kesin çözüm bulan var mı?
    iki led silsilesinin yenisi 400 lira civarında idi çok gereksiz,
    söktüğümde benim içinden çıkabileceğim bir şey olmadığına karar vermiştim.

bando marka kayış aldım,
    performansta düşüş oldu,
    orijinali 450 lira idi en son.
    benım benzın degerlerım hep 2,9/ 3,2 arası gıdıp gelmekte.bazen artcı var bazen yok.bazen sehırıcı bazaen ev sehırdısında yarı yarıya.cok sukur bu konuda bır sıkıntı yok ama ıstanbulla ankara cok farklı.led konusunda bu forumda okumustum bır kullanıcı 20tl ye elektırkcıde yaptırdıgını ve adresı yazmıstı.ankara dısında oldugu ıcın not almadım ama okuduguma emınım.gts 250 ıcın satmadan evvel 26.000 km de kayıs degsıılıgıne gıtmıstım.belcıka malı bır kayısı almıstım ınternetten.sokuldugu zaman ıkı ustada keske degıstırmeseymısız kayısda hıcbırsey yok dur kalk sureklı kullanmadıgında bu kayıs senı 50.000 km gotururmus demıslerdı.taktıgım kayısı pek etud edemedım sattım motoru cunkı.ama o zaman enteresan bırsey olmustu.benım usta benı alıp sadece kayıs ve conta satan bır yere goturdu.ordakı adam baktı benım kayısa (olcu ve resımlerı vardı elımde)getırtırım japon malı dedı bır marka soyledı fıyatta cok cok ucuzde.ben sanırım guvenemedım 75tl ye falan ınternetten sıprıs ettım adam bana 25 mı 35 mı ne efıyat soylemıstı

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

bu arada benım motordakı km sayacındakı aksaklıklar gectı.km telını yanındakı boruya baglayan kelepceyı sokunce dert tasa kalmadı .sanırım o kelepce km telını ıcerıden ezdı ve bazı defalr temessızlık yapmasına neden oldu.cok sukur sımdı bır sıkıntı yok
    The Dude bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Joymax kullanıcısı forumdaşlar,

Önümüzdeki bahara için motor araştırması yapıyorum. Normalde planım 600-1200cc arası naked bir motordu. Zira gazlamayı severim. Yaklaşık 10 yıllık motosiklet tecrübem var ancak hiç scootera ısınmamış, göz ucuyla bile bakmamıştım.

Sonra moto-sohbet bölümündeki http://www.motosiklet.net/forum/moto...ac-olmasi.html konusundaki scooter kullanıcılarının yorumlarını gördükten sonra scootera yöneldim. Sonra "Hafta 1 gün 600cc süreceğime, her gün scooter sürerim, toplu taşımadan da kurtulurum. Bir yere gidince de elimde kaskla montla gezmek zorunda kalmam, rahat ederim, dizlerim rüzgar yemez, yağmurda paçalarım ıslanmaz, kışın da diz örtüsü takar kalerüferi açarım" zihniyeti yer etti kafamda. Tam olarak fikrim net olmasa da, şuan bu yönde.

Bu sınıfta tüm motorları değerlendirdim, Kymco Xciting 500, 400, 250, SYM Joymax 250, Xmax 250-400. En mantıklısı şuan Joymax bagaj, rahatlık ve şekil açısından.
    Ancak abidik gubidik, kendini Ducati sanan parça fiyatları olduğunu okuyorum, 750 lira ayna, 230 lira km teli gibi. Parçası yok denen Hyosung'umun bile km teli 40TL idi. Bu konu doğru mudur, siz kullanıcılar, kaza yapmadığınız sürece bir yedek parçaya ihtiyaç duydunuz mu? Yani işletim masrafları nasıl?

Diğer bir konu ise Ankara'da sıkışık trafiğe uygun mu, aralardan geçer mi, gidon turu nasıl ? Ne yazık ki canlı canlı motoru görme imkanım olmadı, Ankara'da hiç görmedim.

Bir de malum sitedeki SYM'nin 250cc'lik modellerine bakıyorum, 40 bini geçmiş bir çok ilanda "sıfır motor yapıldı" ibaresi var, yani çoğunda var. Bu kadar narin değildir, kullanıcı hatasıdır diye umuyorum.

Bahsettiğim konularda siz kullanıcıların yorumları benim için önemli, yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    merhaba
    2015 model kullanıyorum (24 bin km)
    2017 yılında km telini değiştirdim
    230 tl civarı, 50 tl tamir ettiklerini okudum.
    onun haricinde bakımlar hariç ekstra para ödemedim.
    ayna da 725 tl civarı olduğunu biliyorum (gereksiz pahalı)
    ikinci eli biraz zayıf
    ancak konfor veya sağlamlık diyorsan evet çok iyi.
    motor yenilemeye gelince, kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorum.
    şehir içinde kıvrak olduğunu söyleyebilirim sıkıntı yaşamadım.
    sana tavsiyem şu olabilir, almadan önce imkanın varsa tanıdık arkadaşların kymco, yamaha
    sonrasında sym deneme sürüşü yap. netice de zevk ve tercih senin...
    kafana takılan başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım...

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Joymax kullanıcısı forumdaşlar,

Önümüzdeki bahara için motor araştırması yapıyorum. Normalde planım 600-1200cc arası naked bir motordu. Zira gazlamayı severim. Yaklaşık 10 yıllık motosiklet tecrübem var ancak hiç scootera ısınmamış, göz ucuyla bile bakmamıştım.

Sonra moto-sohbet bölümündeki http://www.motosiklet.net/forum/moto...ac-olmasi.html konusundaki scooter kullanıcılarının yorumlarını gördükten sonra scootera yöneldim. Sonra "Hafta 1 gün 600cc süreceğime, her gün scooter sürerim, toplu taşımadan da kurtulurum. Bir yere gidince de elimde kaskla montla gezmek zorunda kalmam, rahat ederim, dizlerim rüzgar yemez, yağmurda paçalarım ıslanmaz, kışın da diz örtüsü takar kalerüferi açarım" zihniyeti yer etti kafamda. Tam olarak fikrim net olmasa da, şuan bu yönde.

Bu sınıfta tüm motorları değerlendirdim, Kymco Xciting 500, 400, 250, SYM Joymax 250, Xmax 250-400. En mantıklısı şuan Joymax bagaj, rahatlık ve şekil açısından.
    Ancak abidik gubidik, kendini Ducati sanan parça fiyatları olduğunu okuyorum, 750 lira ayna, 230 lira km teli gibi. Parçası yok denen Hyosung'umun bile km teli 40TL idi. Bu konu doğru mudur, siz kullanıcılar, kaza yapmadığınız sürece bir yedek parçaya ihtiyaç duydunuz mu? Yani işletim masrafları nasıl?

Diğer bir konu ise Ankara'da sıkışık trafiğe uygun mu, aralardan geçer mi, gidon turu nasıl ? Ne yazık ki canlı canlı motoru görme imkanım olmadı, Ankara'da hiç görmedim.

Bir de malum sitedeki SYM'nin 250cc'lik modellerine bakıyorum, 40 bini geçmiş bir çok ilanda "sıfır motor yapıldı" ibaresi var, yani çoğunda var. Bu kadar narin değildir, kullanıcı hatasıdır diye umuyorum.

Bahsettiğim konularda siz kullanıcıların yorumları benim için önemli, yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.
    ben yaşamkentte oturuyorum motor kapalı garajımda gel gor senkron bır zamanda.ankarada cok rahat surersın.ben 10 yıldır kullnıyorum once 250gts sonrada joymax.parcası pahalı.cok sukur hava fıltresının dısında parca degısımıne ıhtyac ollmadı bırara km telı degsıecek gıbı oldu ustanın sıktıgı platık kelepceyı cıkartınca sımdılık o sorunda ortadan kalktı.bu aletle ılgılı tum gorus ve yorumlarımı hem bu sayfada hem gts 250 sayfasında paylastım.usta olarak da bu motordan anlayan ıkı usta var ankarada o konuda da hıc sıkıntı yasamadım.tavsıye ederım.zevk ve para meselesı.hatta ben ılkbaharda satmayı bıle dusunuyorum yenı kasa sym almak ıcın.ılana koyarsam buradan zaten paylasırım daha 7000km de sanırım benım motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-ilk-sahibinden-joymax-250i-622112740/detay
    bu alet de işini görür.ben de benımkını sadece 78 km de kastamonu tosyadan almıstım.plakasını bıle degıstırmedım

Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    2015 model kullanıyorum (24 bin km)
    2017 yılında km telini değiştirdim
    230 tl civarı, 50 tl tamir ettiklerini okudum.
    onun haricinde bakımlar hariç ekstra para ödemedim.
    ayna da 725 tl civarı olduğunu biliyorum (gereksiz pahalı)
    ikinci eli biraz zayıf
    ancak konfor veya sağlamlık diyorsan evet çok iyi.
    motor yenilemeye gelince, kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorum.
    şehir içinde kıvrak olduğunu söyleyebilirim sıkıntı yaşamadım.
    sana tavsiyem şu olabilir, almadan önce imkanın varsa tanıdık arkadaşların kymco, yamaha
    sonrasında sym deneme sürüşü yap. netice de zevk ve tercih senin...
    kafana takılan başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım...
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Parçaların neden pahalı olduğu anlaşıldı, distribitörlük uniteks motordaymış... Hyosung'un distribitöründe yani. Şuan için motorun en büyük dezavantajı bu heralde, parça fiyatlarını da bu açıklıyor, umarım parça bulunabilirliği de aynı seviye değildir. Yoksa takip ettiğim kadarıyla malın bir kusuru yok. Cevabınız için teşekkür ederim.

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaşamkentte oturuyorum motor kapalı garajımda gel gor senkron bır zamanda.ankarada cok rahat surersın.ben 10 yıldır kullnıyorum once 250gts sonrada joymax.parcası pahalı.cok sukur hava fıltresının dısında parca degısımıne ıhtyac ollmadı bırara km telı degsıecek gıbı oldu ustanın sıktıgı platık kelepceyı cıkartınca sımdılık o sorunda ortadan kalktı.bu aletle ılgılı tum gorus ve yorumlarımı hem bu sayfada hem gts 250 sayfasında paylastım.usta olarak da bu motordan anlayan ıkı usta var ankarada o konuda da hıc sıkıntı yasamadım.tavsıye ederım.zevk ve para meselesı.hatta ben ılkbaharda satmayı bıle dusunuyorum yenı kasa sym almak ıcın.ılana koyarsam buradan zaten paylasırım daha 7000km de sanırım benım motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-ilk-sahibinden-joymax-250i-622112740/detay
    bu alet de işini görür.ben de benımkını sadece 78 km de kastamonu tosyadan almıstım.plakasını bıle degıstırmedım
    Mehmet bey, cevabınız ve davetiniz için teşekkür ederim. Eğer kafamda tam şekillendirirsem bu işi, alma arefesinde motorunuzu ziyarete gelirim inşallah
    Bu sayfayı baştan sona okudum, tüm paylaşımlarınızı gördüm. Olumsuz bir kullanıcı yorumu yok zaten parça fiyatları dışında. İki usta dediğiniz, Hyosungla aynı çatı altında olan SYM için heralde Murat ustadır. Baharda ilanınızı görürsem ve benim alma zamanlarıma denk gelirse size uğrarım. En erken 3 ay sonra alacağım, bakalım zaman ne gösterecek
    mehmetseza bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Arkadaşlar selamlar. Size zahmet bir sorum daha var.

Motosikleti ben bina girişine sokacağım, bina girişinin kapısının genişliği de 80 ya da 90cm idi. Kapı içe doğru açılıyor, 78cm gibi bir aralığa düşüyor kapının içeri doğru açılmasıyla.
    Teknik verilerinde ise Joymax'in genişliği 76cm. Aynalar katlanmış hali midir bu, yoksa aynalar açıkken mi ? Açıkkendir diye tahmin ediyorum ama, aracı kapının önünde olanlar olarak size danışmak istedim, emin olmadan hevesleniyorum, hayal kırıklığına uğramak istemem
    Sizce geçer mi sürtmeden ? Eğer aynalar kapalıyken 76cm ise, ve kafanın ya da bagajın olduğu kısmın ölçüsü 76cm ise epey zorlar gibi. Şayet aynaların ya da gidonun yaptığı en geniş ölçü ise zaten sıkıntı yok, sağ/sol yapa yapa geçilir. Sizden motorun gidon, ayna gibi çıkık yerleri hariç, gövdesinin en geniş yerini ölçüp beni bilgilendirmenizi istesem çok mu şey istemiş olurum ? Motoru alıp, içeriye sokamayacaksam bir anlamı kalmayacak benim maxi scooter almamın çünkü, naked motorlara yönelmek zorunda kalacağım.

Teşekkürler , iyi akşamlar.

Motosikleti
    sym joymax
    yüksek ihtimal aynalar açık iken
    yine de akşam vakit bulur isem bir bakarım .

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek ihtimal aynalar açık iken
    yine de akşam vakit bulur isem bir bakarım .
    Teşekkürler, zahmet olacak. Takipteyim.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    sym joymax
    aynalar açıkken 76 (ben 78 ölçtüm muhtemelen hatalı ölçtüm)
    kapalı iken ölçmedim, (hava buz)

En geniş yeri oraysa muhtemelen kapatınca 60cm civarı olur genişliği, tabi bagajın genişliği oyunu bozmazsa Almadan önce mutlaka ölçer bakarım zaten yine. Teşekkür ettim zahmet oldu

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    son zamanlarda ağır bakım yaptıran oldu mu? kayış, sıvılar balatalar vs.
    cebimizden ne kadar çıkar?

Motosikleti
    sym joymax
    motopit'in web sitesinden sarf malzeme fiyatlarına bakabilirsin,

ağır bakım dediklerin 12.000 km ve katları sanırım,

örneğin;

orijinal hava filtresi 95 tl
    kayış ;
    orijinal 426 tl
    bando 338 tl,
    motor yağı litresi 40 lira (ortalama)
    ön fren balatası 203 tl
    arka fren balatası 174 tl

diğer değişecek olanlar ise parçaların durumuna bağlı.

şimdiden geçmiş olsun.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    tecavüz kaçınılmazsa...
    eyvallah

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    1 aydır motosikleti çalıştıramadım yoğunluk. Bugün bir kontak açım akü bitmesin dedim. Motosikleti çalıştıramadım aküsü zayıflamış soğuktan olsa ve uzun zamandır yatmasından kaynaklı olsa gerek. Birkaç defa ateşlemeye çalıştım ama git gide akü zayıflamaya başladı Voltmetre değeri 10.3'lere kadar düştü. Yeni akü vs lazım olmaz inşallah. Aküyü şarj ettirsem herhangi bir motosikletciye sorunum düzelir mi acaba ? Birde joymaxların akü neresinde internette baktım bulamadım kullanma klavuzunda da göremedim malesef.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır motosikleti çalıştıramadım yoğunluk. Bugün bir kontak açım akü bitmesin dedim. Motosikleti çalıştıramadım aküsü zayıflamış soğuktan olsa ve uzun zamandır yatmasından kaynaklı olsa gerek. Birkaç defa ateşlemeye çalıştım ama git gide akü zayıflamaya başladı Voltmetre değeri 10.3'lere kadar düştü. Yeni akü vs lazım olmaz inşallah. Aküyü şarj ettirsem herhangi bir motosikletciye sorunum düzelir mi acaba ? Birde joymaxların akü neresinde internette baktım bulamadım kullanma klavuzunda da göremedim malesef.
    Akü orjinal ise büyük ihtimal düzelir. Aynısı başıma geldi, soğukta 2 hafta kalınca marş basmadı. Aküyü söküp serviste doldurttum. Motor Piaggio Xevo250 . Geçen hafta yılbaşı günü kullandım motoru ve eve dönünce aküsünü söktüm eve koydum. Güzel bir havada bağlayıp çalıştıracağım arada. Soğukta başka çare yok.
    Samet Özkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler