Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey pahalı geldi. Orjinal hava filtresi ile yan sanayi arasında çok fark varmı ? Biri 25 TL diğeri 75 TL....
    Iş başa düştü halledicem kendim hem motosikletin sağını solunu öğrenmiş olurum bu vesileyle
    hava filtesinin orjınalı ıle yan sanayısı arasındakı farkı ben bugune kadar cıkartamadım.yaklasık 8 yıldır da gts 250 ve joymaxde ayrıca fıdell, orbıt, jet 4 de yan sanayı fıltereler kullanırım.
    ama yag konusunda ucuzuna kacmam sadce scooterlar ıcın uretılmıs olan castrolun yagını tercıh ederım
    sym nın kendı marka yagı da var fren balatası da var
    ama benım kullandıgım castrol yag ıle ınternetten antalyadakı dokuyucu dan aldıgım ıtalyan malı fren balatalarının orjınal sym yag ve balatalarından cok daha kalıtelı ve cok daha ucuz oldugunu gonul rahatlıgı ıle yuksek sesle soyleyebılırım.
    ayrıca her 30.oookm de degısıtırlmesı gereken varyator kayısına ılıskın olarak da bızım motorların uzerınden cıkan orjınal kayıslardan cok daha kalıtelı ve cok daha ucuz japon fransız ıtalyan malı kayısların oldugunu gecmıs tecrubelerıme ıstınaden belırtebılırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

yağ degsımı ıslemıne ılıskın olarak yagın az yada cok konması motorlarda onemlı bır husus olarak karsımıza cıkmakta
    el ve goz ayarı benım gıbı noksan olanlar ıcın tehlıkelı bır durum
    joymaxler 1.2lt diğer yukarıda saydıgım 125cc lık aletler ıse 800cc yag almakta
    bu onemlı bır konu
    ayrıca alttakı yag tapasını acıp kapama anında yalama yaparım dıs atlatırım dıye ben hıc o kısımlara gırmedım.
    10-20tl ıscılıkle bu ıslemlerı sevdıgım ustalara bıraktım
    Samet Özkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtesinin orjınalı ıle yan sanayısı arasındakı farkı ben bugune kadar cıkartamadım.yaklasık 8 yıldır da gts 250 ve joymaxde ayrıca fıdell, orbıt, jet 4 de yan sanayı fıltereler kullanırım.
    ama yag konusunda ucuzuna kacmam sadce scooterlar ıcın uretılmıs olan castrolun yagını tercıh ederım
    sym nın kendı marka yagı da var fren balatası da var
    ama benım kullandıgım castrol yag ıle ınternetten antalyadakı dokuyucu dan aldıgım ıtalyan malı fren balatalarının orjınal sym yag ve balatalarından cok daha kalıtelı ve cok daha ucuz oldugunu gonul rahatlıgı ıle yuksek sesle soyleyebılırım.
    ayrıca her 30.oookm de degısıtırlmesı gereken varyator kayısına ılıskın olarak da bızım motorların uzerınden cıkan orjınal kayıslardan cok daha kalıtelı ve cok daha ucuz japon fransız ıtalyan malı kayısların oldugunu gecmıs tecrubelerıme ıstınaden belırtebılırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

yağ degsımı ıslemıne ılıskın olarak yagın az yada cok konması motorlarda onemlı bır husus olarak karsımıza cıkmakta
    el ve goz ayarı benım gıbı noksan olanlar ıcın tehlıkelı bır durum
    joymaxler 1.2lt diğer yukarıda saydıgım 125cc lık aletler ıse 800cc yag almakta
    bu onemlı bır konu
    ayrıca alttakı yag tapasını acıp kapama anında yalama yaparım dıs atlatırım dıye ben hıc o kısımlara gırmedım.
    10-20tl ıscılıkle bu ıslemlerı sevdıgım ustalara bıraktım
    Elimdeki malzemeler ile rahatca 1.2 litre koyabilirim motosiklet yağını o sorun olmaz. 17 numara anahtar kullanılıyor yanilmiyorsam yağ tapasini acmak icin. Haftasonu ilk isim yağını ve filtresini değiştirmek olucak . Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim. Iyi günler. Kazasız belasız sürüşler...
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    Elimdeki malzemeler ile rahatca 1.2 litre koyabilirim motosiklet yağını o sorun olmaz. 17 numara anahtar kullanılıyor yanilmiyorsam yağ tapasini acmak icin. Haftasonu ilk isim yağını ve filtresini değiştirmek olucak . Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim. Iyi günler. Kazasız belasız sürüşler...
    yag tapasını actıgın zaman haznenın ıcerısınde cay suzgecı gıbı, yaylı, metal bır fıltre var.benzın fıltresı.onu da dondurerek cıkartıp fırca ıle temızlesen ıyı olur.kal saglıcakla

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    yag tapasını actıgın zaman haznenın ıcerısınde cay suzgecı gıbı, yaylı, metal bır fıltre var.benzın fıltresı.onu da dondurerek cıkartıp fırca ıle temızlesen ıyı olur.kal saglıcakla
    Tamamdir haftasonu halledicem hepsini. Fotoğraflayip eğer imkanim olursa video'ya da alacağım diğer arkadaşlara da en azından bir nebze yardımcı olur belki. Birde piyasada scooter yağı diye satilan yaglar var normal yaglardan farki nedir ? Bir önceki motosikletim (Cbr 125R) de devamli motul 4T 10-40 yağ kullanıyordum. Joymax icinde kullansam herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Ya da illa ki scooter yağı adi altında satılan yağlardan mi kullanmak gerek ??
    Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama motosikleti tanimak ıstiyorumbu sayede sorularimi mazur görün. Herkese kazasiz surusler tekerinize tas degmesin insallah ;)
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    Tamamdir haftasonu halledicem hepsini. Fotoğraflayip eğer imkanim olursa video'ya da alacağım diğer arkadaşlara da en azından bir nebze yardımcı olur belki. Birde piyasada scooter yağı diye satilan yaglar var normal yaglardan farki nedir ? Bir önceki motosikletim (Cbr 125R) de devamli motul 4T 10-40 yağ kullanıyordum. Joymax icinde kullansam herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Ya da illa ki scooter yağı adi altında satılan yağlardan mi kullanmak gerek ??
    Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama motosikleti tanimak ıstiyorumbu sayede sorularimi mazur görün. Herkese kazasiz surusler tekerinize tas degmesin insallah ;)
    ben siteye cok sık gırmıyrum mesajını yenı gordum.ben ankarada toptancı bır arkadasdan alırım tum araba ve motor yaglarını.bu scooter yaglarının dur kalklara göre ve fazla ısıya gore ayarlandıgından bahsetmıs ve sakın bunun dısında alma demıstı.ıtımat ettıgım para derdı olmayan bır arkadas.dukkanına bır gıdıste kendısı yoktu scooter yagıda yoktu motul aldım oyle gıttım servıse.servıstekı usta abu bu motora bu konmaz ıllakı scooter yagı al heba etme motoru demıstı.castrolun o yagını da sureklı bulamıyordum o zaman bır hafta bekledım gelınce satın alıp bakımını yaptırdım.bırbırını tanımayan ıkı farklı kanaldan aynı soylem gelınce ben hep castrol scooter yagı kullandım.ama kaş da mesala bu yag kullanılmıyor bıraz pahalı.onun yerıne ne denk gelırse onu koyuyor mıllet.taktır kanaat senın.ben sağlamcı oldugumdan neye baslarsam onunla gıderım.cıtroene bınıyorum c1-c2-c3 sym ye bunıyorum gts joymax orbıt fıdell jet4...gıbı

benım kullandıgım yag bu

https://urun.n11.com/yedek-parca/motor-yagi-castrol-power-1-scooter-4t-10w40-1lt-P245272109?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwn-bWBRDGARIsAPS1svsSNdeNbvUxUuBJunRqd42G32ia1pQjR4NW wZh3ieF0QbFaflPHCcsaAuFwEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Ürünü inceledim, forumdan kullanan diğer üyelerin yorumlarını da okudum. Kullananlar gayet memnun. Bursa içinde 4-5 yere gittim sordum ürün ellerinde kalmadıklarını söylediler, bende haftaiçi internetten 4 litre şeklinde kargo geçeceğim. Bilgi paylaşımınız için teşekkürler. Bilgi paylaştıkça çoğalır bu gruptan joymax hakkında birçok bilgi edineceğim kanısındayım . Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Castrol 10-40 Scooter yağı ve orjinal hava filtresini değiştirdim. Epey kirli çıktı filtre. Değişimden sonra pek fark göremedim seste vs ama heralde joymax i 500-600 kilometredir kullandığımdan pek anlayamadım farkı. Yakıtı ölçme fırsatım olmadı bir türlü. Uygun bir zamanda onu da ölceceğim. Birde benzin ışığı yandıktan sonra ortalama kaç kilometre daha gidiyor ?

Motosikleti
    Castrol 10-40 Scooter yağı ve orjinal hava filtresini değiştirdim. Epey kirli çıktı filtre. Değişimden sonra pek fark göremedim seste vs ama heralde joymax i 500-600 kilometredir kullandığımdan pek anlayamadım farkı. Yakıtı ölçme fırsatım olmadı bir türlü. Uygun bir zamanda onu da ölceceğim. Birde benzin ışığı yandıktan sonra ortalama kaç kilometre daha gidiyor ?
    12lt benzın alıyor.hırcın yada sakın kullanım farkedıyor.
    3 ıla 3,3 lt yakıyor 100km de.ısık ısıne pek aldanma yanar yanmaz al
    bır defasında ısık yandı cektım benzıncıye tam 12lt benzın aldı bır defasında ıse yandı 11 lt aldı
    ben hr aldıgımda trımı sıfırlıyorum 300-320 km aralıgında depoyu fulluyorum
    ben motorun yagu suyu fltresı degısınce hıc ses degısımı falan hıssetmedım bugune kadar
    ıkı hafta ıcınde bır sehır dısı gezısı yapmak ıstıyor ve planlıyorum eskısehır olur kastampnu olur ankaraya yakın yerler yanı
    ben daha once bu motoru kastamopnudan aldım kış gunu yavas yavas geldım 78 km de ıdı aldıgımda rodajı yoktu
    sımdı bu aletle hıc durmadan saatte 120,1400 km ıle ıkı saat yol gıtsem motor kaldırır mı?
    bu soruya cevp arıyorum

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    120 km hiz ile devamlı gidemezsiniz gerek yolun durumu gerekse motorun performansi acisindan. Bende Erdekten aldim motoru Bursaya getirdim 100-120 bandinda sürerek geldim. Devamli 120 km hiz ile gitmek motoru yorabilir ara ara motorun hizini kesip 80-90 km hızlara dusup biraz motoru rahatlayıt tekrar hiz yukseltmekte fayda var sonuçta ayni hizda ayni devirde gitmek motosikleti epey bir yorar...
    Yaklaşık 20-25 dakika yolun durumuna göre 110-120 km hizla gittim geldim. Gayet memnundum lakin on cam cok fazla kaska ruzgar atiyor ve kaskta icerisinden ses yaptığından beni rahatsiz ediyordu baska sorunum yoktu uzul yolda....
    mehmetseza bunu beğendi.
    Kaza Anında Seni Korur !

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    aracın yapısı itibari ile sürekli 120km hız ile gitmeyi tavsiye etmem,
    aracın kaldıramayacağından değil,
    90-110 arası uygundur.
    tek gün içerisinde gts250 ile 900km yol yaptım,
    değişken hızlar ile bir sorun yaşamadım.
    soğutmada problem yok.

konfor açısından da sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
    geçen sezon gezilerinde genelde 90km ile yol aldığımda büyük keyif aldım,
    yakıt tüketimi de oldukça düşüktü.

kendini ve motoru fazla zorlamaman her dem iyidir.

yağ değişimi ile ilgili bir ek yapayım,
    joymaxde hebüz yağı kendim değiştirmedim,
    gtsde iki adet yap tıpası var idi.
    alttaki ve motorun sol altında orta ayağa yakın bir yerde.
    mehmetseza ve Samet Özkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    ben agır agır gıderım 90-100 dururum bırsekılde gezerım
    gecen sne bu vakıt ogluma gemlıkten 125cc sym orbıt almıstım
    ordan ankaraya aynı yazdıgım sekılde geldım 125cc scooter ıle cok keyıflıydı
    gezıya cıkarsdam ızlenımlerımı burdan paylasırım kalın saglıcakla
    The Dude ve Samet Özkan bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    cumartesi inceden keşana doğru uzandım,
    gidiş dönüş 550 km kadar ,
    tekirdağa kadar yol zevksiz idi,
    iki şerit bozuk paralı yol,
    bir şerit kamyonların ilhakında diğer şerit ise ciddi anlamda hızlı akıyor,
    emniyet şeridi pislik, lastik artıkları ve her türlü kazayı olağan hale getirecek çer çöp ile dolu.

geçenlerde dr.pulley baga almıştım,
    düz sayılabilecek bir iki yerde kadranın 140 civarında gezindiğini gördüm,
    kadrana göre 130 lu rakamlar da problem yok,
    tekirdağdan sonra yol nispeten tenhalaşınca 100km civarı sevdiğim hızlara döndüm,
    gayet zevkli ve özlediğim sürüş keyfini yakaladım.

jcostanın kasnağının emekli olma girişiminden sonra orijinal bağaları takmıştım,
    titreme ve performans kaybı bira üzmüştü,
    dr.pulley ile jcosta kadar olmasa da kalkıştaki titreme azaldı.
    performans da bir miktar iyileşme var.

benzin tüketimini ölçmedim, tahminim 3,5 yahut civarı idi.

imdilik bu kadar.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    joymax serüvenim kısa sürdü. 1 ay kadar kullanıp sattım. ama tekrar satın alacağım muhtemelen yaz sonuna doğru. bakalım hayırlısı

Motosikleti
    ben uzun yola cıkamadım ıs guc kosturma derken kaldı o ıs.ancak basıma enteresan bırsey geldı gecen haftasonu.
    kask takmamıstım kısa mesafe gıdecegım dıyerek. sonrasında uzunca bır yere gıtmem gerektı.kırmızıı ısıkta dururken motoru stop edıp acele ıle kaskı aldım ve gıydım.selamlama ıslemı tamamlanmadan kadranda motoru calıstırdım.sonra yola koyuldum.nırmalde benım motor cok cok rahat 140 gorur gecerde ama devır saatı kırmızı bolgeye geldıgı ıcın hıc zorlamam.neyse hız gostergesıne bır baktım ıbre 160 gosterıyor.dedımkı ımkansız zıra devır kırmızı da degıl ve kendımı hıc 160km hızla gıder gıbı hıseetmıyorum.bozuntuya vermedım cıkardım cep telefonunu gostergeyı cektım hız saat dıplemıs durumda.sonra motoru yavaslattım saga cektım ve kontagı kapadım.hız gostergesı 50 km duruyordu sıfırlamamıstı yanı.nıye oldu nasıl oldu anlamıs degılım.kontagı tekrar acınca selamlamayı tamamlamasının ardından hersey normale dondu

Motosikleti
    sanırım benım km de bır sıkıntı var.
    bazen km sayacı calısıyor bazen calısmıyor.
    bu bızım motorlarda km tel ıle mı calısıyor sensorle mı bılen varmı?
    tel ıle calısıyorsa temassızlık yapıyor ara ara ama sensor ıle calısıyorsa sanırım okuyucuda sıkıntı var
    konu hakkında gorus yada bılgısı olan varsa ve paylasırsa cok sevınırım

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    sanırım benım km de bır sıkıntı var.
    bazen km sayacı calısıyor bazen calısmıyor.
    bu bızım motorlarda km tel ıle mı calısıyor sensorle mı bılen varmı?
    tel ıle calısıyorsa temassızlık yapıyor ara ara ama sensor ıle calısıyorsa sanırım okuyucuda sıkıntı var
    konu hakkında gorus yada bılgısı olan varsa ve paylasırsa cok sevınırım
    sensör var diye biliyorum. Kabloyu takip edin ezilme vardır
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

sym joymax 250i antifiriz değişim

Selam arkadaşlar
    Ben bu gün sym joymax 250 motorumun antifirizini boşalttım değişim için
    fakat sorunla karşılastım motor daki su tamamen boşalmadı ve bende radyatörün alttaki hortumu sökerek suyunu almayı denedim sanırım bunu yapınca boşaldı ama bu kez de yan depo ya antifiriz koydugum zaman suyu çekmiyor motor ve radyatör susuz kaldı yani hava yaptı
    havasını almak için radyatörün üstünde kapak ta yok
    ne yapmalıyım bilgisi olan varmıdır ???

Motoru çalıştırın. Genleşme kabından eksildikçe takviye yapın. Bu şekilde olabilir herhalde.

Motosikleti
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sensör var diye biliyorum. Kabloyu takip edin ezilme vardır
    aynen dedıgın gıbı kablo okuyuculu ve 250 tl
    ancak ıkı yere gıttım ıkısı de acmaktan ımtına ettı cok vakıt alıyor dedıler
    fabrıkayı aradım ıbreden de olabılır okuyucudanda dedıler
    ılk etapta kendım motoru acacagım ve kablonun grenaj ıcındekı kısmını yanı soketı kontrol edeecgım ılk bakılması gereken yer orası orda sıkıntı yoksa ve yıne devam ederse kablo degısecek mecburen Insallah ıbreyle falan alakalı degıldır
    bu arada resmı servıs okuyucu kablosuna takılı olan plastık kelepcelerı soktu bunlar ezmıs olabılır boyle bır dene dedı
    o kelepceler cıktıktan sonra olmadı
    gelısmeler hakkında bılhare bılgı verırım

Motosikleti
    evet km okuyucu kabloyu dığer boruya sıkı sıkıya bağlayan plastık kelepceler sokuldukten sonar km de ve ıbrede hıcbır sorun kalmadı.sanırım o kelepceler o kadar sıkıydıkı kabloya bır sekılde olumsu yansıyordu.sukur ıkı hafatadır bır sıkıntı yasamadık hersey eskısı gıbı ve ne okuyucu ne ıbre degıstırmek zorunda kalmadık kalmayız

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler