Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz hafta bende bir joymax alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. şehiriçi kullanımı için tricty almıştım. lakin küçük olması sebebi ile bel ağrılarım artmaya başlayınca. 250 cc daha konforlu bir scooter arayışına girdim. ve xmaxmi joymaxmi derken joymaxte karar kıldım. şimdilik memnunum. konfor sele altı bagajı ve arka çantası gayet yerinde ve ideal. begenmediğim tek yönü sanırım ayna açıları. kör nokta aynalarıda var üzerinde onlar olmasaydı işim zordu ha bu arada yaklaşık 500 km yapmışım şimdiye kadar. ilk depoyu 300 km yol yaptıgımda doldurdum be 9.75 lt yakıt aldı. 100 km rede 3.25 tüketiyor bu hesapla ve bana göre gayet makul. sizlere danışmak istediğim bir iki konu var. yağ bakımlarınızı kaç binde bir yapıyorsunuz ? servise gitmeyeceğim için kendim yapacağım yine bakımlarını. motorum şuanda 24 bin km rede. en kısa zamanda yağını değiştirmeyi düşünüyorum.

https://i.hizliresim.com/gOG0d0.jpg
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız bın Insallah
    bunların bakımları 3000km de bır.ancak castrolun scooter yagından koyarsan ve benım gıbı sadece haftasonları sehır trfıgınde dur kalk yapmadan bınersen 5000 km debır de degıstırebılırsın demıstı usta.ayrıca sanırım bunların kayısı 30.000km de bır degısıyor.ama ben eskı gts 250 mı 26.000 km de kayıs degısımıne sokunca kayısta hıcbır deformasyon gorememıstık.50.000km yapar abı bu kayıs demıstı usta.motorun sadece haftasonları ve trafık harıcı kullanılmasının altını cızeyım.bakımlarda bu motorların hava fıltresı de degısıyor.20-30tl ınternette.ben dokuyucu.com.tr dıye antalyada bır fırma var hep oradan aldım.

https://www.dokuyucu.com.tr/kategori...rchprice=&tp=1

zamanında 5 tane almıstım halen duruyor 4 tanesı sanırım.bırde on fren balatası sana alzım olabılır.orjınalı cok pahalı.yıne aynı sıteden ıtalyan öalı meshur bır marka frenı orjınal sym fren fıyatının 1/3 fıyatına almıstım.motor syuna dıkkat etmenı onerırım.bır de fun acılıp kapanma durumunu kontrol et.bugune kadar sukur benım basıma gelmedı ama basına gelenlerı okudum bu sıtede.tekrar hayırlı ugurlu olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım kılavuzunda yer alıyor,
    3000 km de bir,

klavuz bu adreste mevcut

joymax için servis kitapçığı bulamadım ama gts250 için var,
    genel olarak aynı.

"bakımları kendim yapacağım" dediğin için yeterli teknik bilgin vardır diye düşünüyorum,
    semt neresi ?
    ben de var kılavux orjınal.sym nın fabrıkasından ıstersen aynı gun yolluyorlar.daha once 2.el aldıgım orbıt ve fıddel ıcın ıstemıstım sagolunlar aynı gun kargoya verdıler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

bu arada forum aktıfken bırsey sormak ıstıyorum.pazar gunu oglanı derse bırakırken bır tumsekten atlarken motorun altını vurdum.emen cektım saga baktı ayak demırıne denk gelmıs.ama tam motorun alt orta noktasında bır plastık kartel var ve o cartelın ortasında da bır delık var.ordan motor yag mı su mu bılmıyorum bırseyler atmıs zamanında terleme gıbı ama o akan nesne yenı degıl bellı kurumus uzerıne de toz toprak gelmıs.ordan terleme yapar mı bızım motorlar nıcın olur bılgısı yada tecrubesı olan varsa sevınırım.ben haftasonları kullandıgımda 150 km falan yapıyorum 100-140km surat aralıgında cevre yollarında seyredıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

bu arada benim motorun resimlerini dün sitede baska bır sayfada paylasmıstım ama burda da paylasayım

https://resmim.net/f/1HQAFi.jpg

https://resmim.net/f/NSB1iV.jpg

https://resmim.net/f/iVZHRm.jpg
    engin_deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    kullanım kılavuzunda yer alıyor,
    3000 km de bir,

klavuz bu adreste mevcut

joymax için servis kitapçığı bulamadım ama gts250 için var,
    genel olarak aynı.

"bakımları kendim yapacağım" dediğin için yeterli teknik bilgin vardır diye düşünüyorum,
    semt neresi ?
    semt gop. teknik bilgilerim kendime yetecek seviyede var servislere mümkün oldukça bulaşmamaya çalışıyorum. zamanında dilimiz yandı biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız bın Insallah
    bunların bakımları 3000km de bır.ancak castrolun scooter yagından koyarsan ve benım gıbı sadece haftasonları sehır trfıgınde dur kalk yapmadan bınersen 5000 km debır de degıstırebılırsın demıstı usta.ayrıca sanırım bunların kayısı 30.000km de bır degısıyor.ama ben eskı gts 250 mı 26.000 km de kayıs degısımıne sokunca kayısta hıcbır deformasyon gorememıstık.50.000km yapar abı bu kayıs demıstı usta.motorun sadece haftasonları ve trafık harıcı kullanılmasının altını cızeyım.bakımlarda bu motorların hava fıltresı de degısıyor.20-30tl ınternette.ben dokuyucu.com.tr dıye antalyada bır fırma var hep oradan aldım.

https://www.dokuyucu.com.tr/kategori...rchprice=&tp=1

zamanında 5 tane almıstım halen duruyor 4 tanesı sanırım.bırde on fren balatası sana alzım olabılır.orjınalı cok pahalı.yıne aynı sıteden ıtalyan öalı meshur bır marka frenı orjınal sym fren fıyatının 1/3 fıyatına almıstım.motor syuna dıkkat etmenı onerırım.bır de fun acılıp kapanma durumunu kontrol et.bugune kadar sukur benım basıma gelmedı ama basına gelenlerı okudum bu sıtede.tekrar hayırlı ugurlu olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

ben de var kılavux orjınal.sym nın fabrıkasından ıstersen aynı gun yolluyorlar.daha once 2.el aldıgım orbıt ve fıddel ıcın ıstemıstım sagolunlar aynı gun kargoya verdıler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

bu arada forum aktıfken bırsey sormak ıstıyorum.pazar gunu oglanı derse bırakırken bır tumsekten atlarken motorun altını vurdum.emen cektım saga baktı ayak demırıne denk gelmıs.ama tam motorun alt orta noktasında bır plastık kartel var ve o cartelın ortasında da bır delık var.ordan motor yag mı su mu bılmıyorum bırseyler atmıs zamanında terleme gıbı ama o akan nesne yenı degıl bellı kurumus uzerıne de toz toprak gelmıs.ordan terleme yapar mı bızım motorlar nıcın olur bılgısı yada tecrubesı olan varsa sevınırım.ben haftasonları kullandıgımda 150 km falan yapıyorum 100-140km surat aralıgında cevre yollarında seyredıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

bu arada benim motorun resimlerini dün sitede baska bır sayfada paylasmıstım ama burda da paylasayım

https://resmim.net/f/1HQAFi.jpg

https://resmim.net/f/NSB1iV.jpg

https://resmim.net/f/iVZHRm.jpg
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hava filtresi baya ucuzmuş. ben arka balatamı yeniledim 38 liraya ebc sinterli. ön iyiydi almadım. hava filtresi yağ bakımları ve kayısı değişmiş bin km öncesinde. kafam rahat şimdilik. lastiklerde city grip. yağışta kullandım bugun güven veriyor
    mehmetseza bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dediğin yerde muhtemelen kalan su ya da benzeri bir şey vardır,
    zira oradan zarar görecek bir şey olduğunu hatırlamıyorum.
    (emin değilim)

aldığın balataların tam linkini eklersen ben de bakayım zira balatalar değişecek yakında.
    sis lambalarını beyaz ile değiştirdin mi ?

gerçi yeri değil ama cruisym modelini gördüm serviste,
    beğenmedim.
    engin_deniz ve mehmetseza bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    (emin değilim)

aldığın balataların tam linkini eklersen ben de bakayım zira balatalar değişecek yakında.

beğenmedim.
    balataların linki yok. kma şirinevler şubesinden aldım. birde lambaların renkleri sarı pek hoşuma gitmiyor. bence hepsini beyazları ile değiştirmek gerekiyor. bakalım belki ilerleyen dönemde el atarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

bu arada arkadaş motorun suyunu kontrol edin demiş. tam olarak nerede ?
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataların linki yok. kma şirinevler şubesinden aldım. birde lambaların renkleri sarı pek hoşuma gitmiyor. bence hepsini beyazları ile değiştirmek gerekiyor. bakalım belki ilerleyen dönemde el atarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

bu arada arkadaş motorun suyunu kontrol edin demiş. tam olarak nerede ?
    so tarafda ayak paspasını kaldır oun altında silikonlu bır kapak var sogukken yap bak.sol alt marspıyelde sıkalası var max mın dıye ordan gorebılırsın.gercı ıstanbul soguk olur mu bılmem ben subatta gelınce donmustum ordan antıfırızını kontrol et

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

(emin değilim)

beğenmedim.
    bana sorduysan eger on fren balataları ıcın yukarıdakı yazıda lınk attım sanırım orda var bızım on balata.ben gecen sene kaşdaki ıkı fidell, ankaradaki orbit ve joymax ıcın ıkıser adetten toplam 8 balata almıstım.kaş'da zor bulması ucuz olunca ankaradakileri için de almıştım.hoş orbiti sattım ankarada 0 fidell aldım onuda sattım sımdı oglana jet4 aldım 1900km de .şansıma hepsının balatası aynı

Motosikleti
    bugun motorun yag ısıgı yandı 5000km de.ancak bakım yapılalı daha 2000 km oldu.senesı de dolmadı
    kullnım kılavuzuna baktm 5000 km de sanzıman yag degısımı dıyor.acaba yag ısıgı sanzıman yagınınn degısımını bıldırmek ıcın mı yandı?tecrubesı olan varsa sevınırım.yag cubuguna bakayıp dedım yagda eksılme var mı dıye acamadım cok sıkı kapamıslar cıkartamadım.ama herhangı bır yerde yag akıntısı su bu yok.kapalı garjda da gormedım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

oglen actım yagını da komtrol ettım hıcbır eksıltme yok yagın rengı bıle sarı kakarmamıs.anlamadım ben bu ısı ya sansızman yagı ıcın uyarı verdı ya son bakımdan once yada sonra ısıgı resetledık o zaman gore uyarı verıyor

Motosikleti
    sym joymax
    bugüne kadar şanzıman yağından dolayı yağ değişimi lambasının yandığına denk gelmedim,
    joymax için de bunun geçerli olacağını düşünüyorum.

yalağuz,
    burası çok önemli,
    yağ devir daiminde bir problem olur ise yanıyor. (diye tecrübe ettim)
    benzer bir şekilde bakım zamanı olmamasına rağmen yanan uyarı ışığı sayesinde yağ kelebeğinin ( ya da neyse) çalışmadığını anlamıştık.
    pimpirikli bir kullanıcı olup kontrol etmekte fayda var.
    nasıl kontrol edileceğine dair fikrim yok.

Motosikleti
    bugüne kadar şanzıman yağından dolayı yağ değişimi lambasının yandığına denk gelmedim,
    joymax için de bunun geçerli olacağını düşünüyorum.

yalağuz,
    burası çok önemli,
    yağ devir daiminde bir problem olur ise yanıyor. (diye tecrübe ettim)
    benzer bir şekilde bakım zamanı olmamasına rağmen yanan uyarı ışığı sayesinde yağ kelebeğinin ( ya da neyse) çalışmadığını anlamıştık.
    pimpirikli bir kullanıcı olup kontrol etmekte fayda var.
    nasıl kontrol edileceğine dair fikrim yok.
    cevap ıcın tesekkurler.eve gıdınce garajda bakacagım kullnım lılavuzunma son bakım kac km de yapılmıs ona ıstınaden mı yanmıs
    aklıma baska bırsey gelmıyor
    fabrıkayı aruyorum acan yok mesaj atmaya calısıyorum sıteden engellıyor bu nasıl bır sırket bu nasıl bır dıstırıbutorluk sastım kaldım

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...

Joymax250İ ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım. İkinci el olarak Balıkesir-Erdek'ten 2015 Model 2800 kilometre beyaz bir joymax aldım.

Bir önceki motosikletim Honda CBR 125R'dı buna nazaran Erdek-Bursa arasında gayet konforlu ve 100-120 kilometre aralığında geldim. İlk izlenimlerime göre gayet tatmin edici CBR'dan sonra gerek bagaj hacmi gerek hızlanması gerekse konforu. Beğenmediğim özellikleri elbette var +100 +110 kilometre hızlarda ön rüzgar camı sallama yapıyor hafiften. Frenlerini daha düzgünce inceleme fırsatım olmadı fakat kronik sıkıntısı balatadan ses gelme olayı şuanlık yok. Eve gelince yarım saate yakın sağını solunu kurcaladım baktım neresinde ne var ne yok diye. Şuanlık gayet memnunum iki kişi ilede uzun yolda gayet güzel memnunum.

İlerleyen zamanlarda kullandıkça yorum yazarım foruma.

Sayfayı baştan sona kadar okudum gayet bilgi içeren yazılar var arkadaşlarımızın paylaştığı üşenmeyip kahvemi aldım tek tek okudum. Paylaşılan linklere ürünlere vs göz atıp inceledim. Tekrardan herkese kazasız belasız sürüşler inşallah. Havaların ısınmasıyla buralarda da kıpırdama olacağına inanıyorum. Farkettim ki baya bir uzun yazı olmuş mazur görün. İyi günler

Motosikleti
    sym joymax
    güle güle kullan ,
    frenlerden ses gelme olayı bende pek olmadı.

açıkçası şurası kötüdür diyebileceğim bir ürün değil,
    daha ulaşılabilir fiyatlarda olması temennimiz.
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...

Joymax250İ ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım. İkinci el olarak Balıkesir-Erdek'ten 2015 Model 2800 kilometre beyaz bir joymax aldım.

Bir önceki motosikletim Honda CBR 125R'dı buna nazaran Erdek-Bursa arasında gayet konforlu ve 100-120 kilometre aralığında geldim. İlk izlenimlerime göre gayet tatmin edici CBR'dan sonra gerek bagaj hacmi gerek hızlanması gerekse konforu. Beğenmediğim özellikleri elbette var +100 +110 kilometre hızlarda ön rüzgar camı sallama yapıyor hafiften. Frenlerini daha düzgünce inceleme fırsatım olmadı fakat kronik sıkıntısı balatadan ses gelme olayı şuanlık yok. Eve gelince yarım saate yakın sağını solunu kurcaladım baktım neresinde ne var ne yok diye. Şuanlık gayet memnunum iki kişi ilede uzun yolda gayet güzel memnunum.

İlerleyen zamanlarda kullandıkça yorum yazarım foruma.

Sayfayı baştan sona kadar okudum gayet bilgi içeren yazılar var arkadaşlarımızın paylaştığı üşenmeyip kahvemi aldım tek tek okudum. Paylaşılan linklere ürünlere vs göz atıp inceledim. Tekrardan herkese kazasız belasız sürüşler inşallah. Havaların ısınmasıyla buralarda da kıpırdama olacağına inanıyorum. Farkettim ki baya bir uzun yazı olmuş mazur görün. İyi günler
    güzel seçim. hayırlı olsun. kazasız belasız cezasız...

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Güzel dilekleriniz için herkese teşekkür ederim. Seçimimden memnunum gerek artci konforu gerekse diğer ekstra özellikleri ile. ��✌

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    3000 Kilometre bakımı için 190 TL fiyat verdiler biraz pahalı geldi sizlerdeki fiyatlar nasıldı 3000 bakımında acaba arkadaşlar ?

Motosikleti
    sym joymax
    periyodik bakım tablosunda motor yağı değişimi ve hava filtresi elemanı temizliği var.

bunun dışında sağına soluna bakıp kontrol yapılacak.

yağın litresi 40 lira desek,
    1,2 lt yağ 50 lira etse,
    kalan 140 liranın ne olduğunu ben anlayamadım.

farklı servislerden fiyat alın.
    verilecek hizmetin içeriğini öğrenin.

bana fazla geldi.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

3000 bakımı için evet fiyat yüksek, netice de yağ ve hava filtresi değişimi dışında başka bir işlem yapılmıyor.Başka bir servisten fiyat almanı tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 Kilometre bakımı için 190 TL fiyat verdiler biraz pahalı geldi sizlerdeki fiyatlar nasıldı 3000 bakımında acaba arkadaşlar ?
    castrolun scooter yagı10x30 yada 10x40 sımdı bılemdım 30-35tl
    hava fıltresı ınternette 20-25 tl
    20 tl de ıscılık alıyorlar burada yag degısımıne zıra hava fıltersını 6-7 vıda tutuyor kendım degıstırıyoprum
    70-80 tl bakım ucret normalde
    190 tl uccmuuuss

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap ıcın tesekkurler.eve gıdınce garajda bakacagım kullnım lılavuzunma son bakım kac km de yapılmıs ona ıstınaden mı yanmıs
    aklıma baska bırsey gelmıyor
    fabrıkayı aruyorum acan yok mesaj atmaya calısıyorum sıteden engellıyor bu nasıl bır sırket bu nasıl bır dıstırıbutorluk sastım kaldım
    ben baktım son bakım 2882km de yapılmıs.tam 5000km e ısık yandı.yagını actık baktık ne eksıltme ve ne yanma ne terleme
    aklıma bırtek sanzıman yagı ıcın uyaru verdı gelıyor ama onu da bılen yok.
    neyse sımdılık sıkıntı yok canavar gıbı masallah Allah herkesı nazrdan sakınsın kazasız belasız gunler nasıp etsın

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Epey pahalı geldi. Orjinal hava filtresi ile yan sanayi arasında çok fark varmı ? Biri 25 TL diğeri 75 TL....
    Iş başa düştü halledicem kendim hem motosikletin sağını solunu öğrenmiş olurum bu vesileyle

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Orjinali ile yan sanayi arasında mutlaka fark vardır, bence her zaman orjinal kullan derim. Yan sanayi ürünleri uzun süre gitmiyor ve en önemlisi iki teker üstündesin.
    Yağ ve hava filtresi değişimin kendin de yapabilirsin gayet basit. Hatta youtube'de bununla ilgili kısa bir video var.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinali ile yan sanayi arasında mutlaka fark vardır, bence her zaman orjinal kullan derim. Yan sanayi ürünleri uzun süre gitmiyor ve en önemlisi iki teker üstündesin.
    Yağ ve hava filtresi değişimin kendin de yapabilirsin gayet basit. Hatta youtube'de bununla ilgili kısa bir video var.
    Videoyu izledim 5-6 video sökerek yapılan bir işlem. Hava filtresi orjinalden yana kullanayim o zaman. Bilgi için teşekkür ederim. Tekerinize taş değmesin....
    demirkan bunu beğendi.
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    sym joymax
    hava filtresi motosikleti belirttiğiniz kadar yoracak bir parça değil,
    zaten orijinali nano teknoloji ile yapılmıyor.
    senelerdir yan sanayi denilen velonun hava filtresini kullanırım,
    1000 kilometrede temizlik, kirlendiğine kanaat getirdiğimde de değiştiririm.

söyledikleriniz motorun diğer parçaları için geçerlidir ve aynı fikirdeyim.
    Samet Özkan, demirkan ve mehmetseza bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler