Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben de sym gts 250 var karburatorlu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-garajdaki-motorumu-satiyorum-236471449/detay/
    nıyetım 400 yada 600cc bır alet almakt
    ancak sehır ıcı ve dısı yakıt tuketımlerını gorunce ve buna bır de lastık ebatlarının buyuklugu eklenınce (boyum 1,69)aklım karıstı ve joymax 250i dusunmeye basladım
    kasa motor benım kullandıgım 250gts ıle pek de bır fark yoktıp degısık on farlar ve arka artcı dayanma yerı farklı
    ınjektorlu karburatyorlu buna gırmıyorum hıc
    sız degerlı sym kullanıcalarından ve forum uyelerınden de gorus almak ıstedım
    sym gts 250 ı satıp sym joymax alınır mı?
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı poyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Ön fren balataları bıktırdı beni..sürtme sesi geliyor.2günde bir servise gidip söktürüp temizletiyorum. Hala alışmadı.ben de balatanın kalitesine alışamadım.1000 km.bakımında garantiden değişmezse,sym ile aramız açılır..
    Bmw den sonra çekilecek ızdırap değil hani.
    symlerın kronık sorunudur bu hıc sorun degıl ama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konuyu hortlatmaya geldim Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce Sym Joymax 250i aldım. Aklımda hep GTS EVO vardı fakat son dakika Joymax ile tanıştım, tasarımı vs daha çok bana göre geldi ve Joymax aldım. 300 Bakım ücretsiz gibi yazılar okudum, hala geçerli midir bilmiyorum ben 100tl verdim. Şu an 1000km bakım için servise verdim 210TL lik bir masraf çıkacağı söylendi. Eve geldim birkaç yetkili servis aradım, kimi 60 lira dedi kimi 80 kimi 95tl dedi. Sadece bir yetkili servis 200 civarı tutar dedi o kadar. Olması gereken hangisidir ya da arada ne fark vardır. Yapılan işlemler fix olması gerekmiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı Onur` adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmaya geldim Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce Sym Joymax 250i aldım. Aklımda hep GTS EVO vardı fakat son dakika Joymax ile tanıştım, tasarımı vs daha çok bana göre geldi ve Joymax aldım. 300 Bakım ücretsiz gibi yazılar okudum, hala geçerli midir bilmiyorum ben 100tl verdim. Şu an 1000km bakım için servise verdim 210TL lik bir masraf çıkacağı söylendi. Eve geldim birkaç yetkili servis aradım, kimi 60 lira dedi kimi 80 kimi 95tl dedi. Sadece bir yetkili servis 200 civarı tutar dedi o kadar. Olması gereken hangisidir ya da arada ne fark vardır. Yapılan işlemler fix olması gerekmiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim
    yapılan işlem motorun kitapçığında 1000 km bakım kısmında yazar bunun haricinde başka bir şey yapılmaz zaten yetkili servislerde kitapçığa bakarak yapıyorlar

motor garantide olduğu icin mecburuz servise hepsini arayıp sorman iyi olmuş hangisi uygunsa oraya ugra bence aynı işlem yapılıp kaşe basılıyor kaşe icin gidiyoruz zaten bide ucuz söyleyenler bazen farklı seyler cıkıyor hava filtresi icin ayrı para alıyorlar yapılacak işlemleri sor

Motosikleti
    SYM Joymax 250 i
    Arkadaşlar joymax ın rodajı kaç km de bitiyor bilen varmı ???

Motosikleti
    Forza 250
    1000 km ilk bakımı olduğuna göre rodaj da 1000 de biter , fabrika yağı, değiştirilir.

Motosikleti
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de sym gts 250 var karburatorlu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-garajdaki-motorumu-satiyorum-236471449/detay/
    nıyetım 400 yada 600cc bır alet almakt
    ancak sehır ıcı ve dısı yakıt tuketımlerını gorunce ve buna bır de lastık ebatlarının buyuklugu eklenınce (boyum 1,69)aklım karıstı ve joymax 250i dusunmeye basladım
    kasa motor benım kullandıgım 250gts ıle pek de bır fark yoktıp degısık on farlar ve arka artcı dayanma yerı farklı
    ınjektorlu karburatyorlu buna gırmıyorum hıc
    sız degerlı sym kullanıcalarından ve forum uyelerınden de gorus almak ıstedım
    sym gts 250 ı satıp sym joymax alınır mı?
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

symlerın kronık sorunudur bu hıc sorun degıl ama
    kendım sordum kendım cevaplayayım kasım 2015 de 0 km bır joymax aldım sehırdısan ankaraya getırdım.300km yol yaptım ve dırek kapalı garaja koydum
    aletı ne ınceledım ne kurcaladım.
    ekranda volt gostergesı var bazı forumlarda ısı gostergesı de avr dıyor ama ben yol boyunca hıc ısı gostergesı gormedım
    gercektenden var mı kullanımı nasıl.bılen ve cevaplayan olursa cok sevınırım

Motosikleti
    fırmayla ırtıbat kurdum termometre yok dedıler

Motosikleti
    sym joymax 250i sym gts 250 ye nazazarn daha serı ve atak
    bunun sebebı sanırım ınjektorlu olması
    yol tutus ve vıbrasyon konusunda da jant farkından olsa gerek yolu daha az hıssettırmekte
    ancak artcı sırt dayama yerı gts 250 ye nazaran 15-20cm daha kısa ve bı durum konfor acısından bır haylı sıkıntılı
    ayrıca sym joymaxde kılıtlı torpıdo maalesef yok.gts 250 de en azından gozluktu ruhsatttı fenerdı takım cantasıydı buraya koyuyordum ancak joymaxde hepsı sele altına gırdı.
    sele arltı derken joymaxınkı bır haylı buyumus ıkı buyuk kask alıyor lakın gts 250 sele altında mevcut olan ıkı adet goz bunda yok ınsan bu gozlerın yararını kaybedınce anlıyor.ben onların yerıne alıexpresden getırttıgım lastıklı gozlerı koydum.gayet guzel ve kullanıslı oldu.
    joymaxın aynalarda sıkıntılı dırek kol ve omuza ıslıyor.tam kose noktalara yerlestırdıgım merceklı kor nokta aynaları sorunumu cozmus oldu.
    artcı ayak koyma yerlerı pratık olmus gayet konforlu
    hava fıltresının sokup takmasına ılıskın de bır haylı yol kattetmısler ve gts250 de ustanın bıle zor sokup taktıgı fıltre yenı yerınden cok kolya sokulup takılabulmekte joymaxde

bunun dısında ıkı motor arasında her 100km de 0,5 lt varan tuketım farkı var.joymax 3,2-3,5lt arası yakyor agresıf kullanımda
    joymaxın frenlerdınden hennu ses ısıtmedım fren dıskı sanırım gts 250 gore daha buyuk ve farklı sekılde
    ılk ızlenım ve gts250 joymax 250i karsılastırmam sımdılık bu kadar
    bu arada gts 250 yı haftasonu 6700tl den sattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı zafer7474 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar joymax ın rodajı kaç km de bitiyor bilen varmı ???
    rodaj 300km dedıler bana.300km de yag degısıyor
    kastamoudan alıp getırdım sıfır aletı yaklasık 300 km yaptım.yag degıstı
    alet canavar haftasonu 145km duz yolda gordum.
    1000km de de hem yag hem hava fıltresı degıscek

Motosikleti
    pek katılımcımız yok bu sayfaya ama ben yıne de sormak ıstedım.
    bızım motorlarda hıc fan actıgını duyan oldu mu?
    yada kacıncı cızgıde fan acıyor.
    benım motorda bazen sehırıcı dur kalk yarıdakı cızgıyı gecebılıyor ama ben hıc fan sesı duymadım
    gts 250 de de hıc duymamıstım
    ınternette okuyunca bazı forumları fan musur arızalı joymaxlerden bahsedılmıs
    kafamkarıstı sızlerle degerlendırmek ve konuya acıklıklık getırmek ıstedım

Motosikleti
    c yazan beyaz cıgıyı baz alırsak ucuncu beyaz cızgıde fan acıyor
    motor durdugu yerde ayak uzerınde gaz verıp hareret cıkartılmaya calısıldıgında sol alttan tahlıye hortumundan antıfırızlı suyu atıyor alet
    normalmıs bılgınız olsun

Herkese Merhaba ,

Burada çok yeniyim o yüzden yanlış bir ifade kullanırsam şimdiden affola.. 3 senedir Honda pcx 125 kullanıyordum. 1 Nisan'da çalındı maalesef. SYM joymax 250i almak istiyorum. Ama tereddütte olduğum noktalar var fikirlerinizi rica ediyorum. Boyum 1.69cm Kilom 55kg XMax denedim fakat ayağım yere parmak ucunda bastığından eşimle birlikte bineceğim için(85kg) tedirgin oldum. Sonrasında Joymax'te karar verdim. Sizce kullanmakta sıkıntı yaşar mıyım? Sele yüksekliği ve ağırlık olarak sorun olur mu ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Rüya Şahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba ,

Burada çok yeniyim o yüzden yanlış bir ifade kullanırsam şimdiden affola.. 3 senedir Honda pcx 125 kullanıyordum. 1 Nisan'da çalındı maalesef. SYM joymax 250i almak istiyorum. Ama tereddütte olduğum noktalar var fikirlerinizi rica ediyorum. Boyum 1.69cm Kilom 55kg XMax denedim fakat ayağım yere parmak ucunda bastığından eşimle birlikte bineceğim için(85kg) tedirgin oldum. Sonrasında Joymax'te karar verdim. Sizce kullanmakta sıkıntı yaşar mıyım? Sele yüksekliği ve ağırlık olarak sorun olur mu ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/163317-joymax-250i-hakkinda-fikir.html

yazdım lınkten okuyabılırsın

Motosikleti
    SYM Joymax 250 i
    Arkadaşlar izmir merkeze sordum rodaj boyunca istediğiniz kadar basabilirsiniz önemli olan aynı devirde fazla gitmemektir dediler.haberiniz olsun . ayrıca yetkili teknik servislerin ilk rodaj kilometresi olan 500 kilometreyi 300 olarak değiştirdiği tabi bununda ticari bir aldatmaca olduğu kitapçıkta yazan ilk rodaj kilometresi nin 500 olduğunu ve sadece yağ parası verileceğini söylediler bana.sakın işçilik yada başka paralar vermeyin.kitapçıkta 500 km ücretsiz rodaj bakımı yazıyor cunki.bana joymax in izmir merkez distribitörû dedi bunu ona göre Teşekkürler.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Selam
    Boyum 1.77 durdugumda ayak parmaklarim ve tarak kismi yere basiyor. Ama sana tavsiyem sym bayisine gidip test etmen. Kafandaki soru isaretleri kalmaz...

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Ben de SYM Joymax 250 almayı planlıyorum fakat aklımda birçok soru işareti var. Bana yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varsa sevinirim.

Normalde aklımda SYM Joymax almak yoktu. Bana hep söylerlerdi ama bana SYM hep uzak geldi. Aklımdaki model Yamaha Xcity 250 idi. Başlıca sebepleri:

-Sorunsuzluk
    -Parça ve işçilik kalitesi
    -Parça fiyatlarının uygunluğu ve her parçasının hızlıca temin edilebilmesi
    -İnce olması sebebiyle kıvraklık
    -Sele konforu
    -Hafif olması nedeniyle xmax'a göre daha atak olması
    -Tipi
    -Artçı konforunun yüksek olması

Eksileri

-Bagaj altı selesinin çok az hacimde olması
    -Seleyi tutacak yay amortisör vs bulunmaması
    -İkinci el piyasasında inanılmaz değer kaybetmesi.

Joymax'ın artıları ya da eksileri olarak bahsedemem çünkü kullanmadım sadece üstüne oturdum. Bana daha geniş ve daha uzun gibi geldi. Ağırlıklı ş.içi kullanacağım ve biraz aralara girip çıkmayı seviyorum. Bagajının genişliği çok hoşuma gitti fakat seleyi tam sağa ya da sola çevirdiğimde bacağıma batıyor

Sormam gereken birkaç soru var aslında. Biraz detaylara takıldım diyebilirim.

-Kaloriferi cidden kifayetli ve kuvvetli sıcak hava üflüyor mu? Fanlı bir sistem mi? Sıcaklığı sürücüye nasıl veriyor?
    -Gece aydınlatmaları nasıl?
    -Servisi ilgili mi? parça temininde sıkıntılar yaşanıyor mu? Parça fiyatları uygun mu? Mesela aynası fahiş fiyatlı! Buna benzer başka pahalı parçası var mı?
    -Aynasının kırılganlığından bahsedenler var. Parça kalitesi nasıl? Sağından solundan ses geliyor mu? Mesela GTS evolarda ön balata ötüyormuş. Deli olurum ben! : :rantinp:

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepinize şimdiden teşekkür ederim, esenlikle...

Motosikleti
    kalorıfer guclu ama ortu yoksa bır ıse yaramıyor
    aynı arabadakı gıbı ızgaralar var alta uste ayarlanıyor
    gece aydınklatması mukemmel hele sıslerıde acarsan daha da super
    servıs usatasına adamına gore degısır.cok abudık gubıdık bır parca sorun cıarmazsa en fazla bır hhafta beklersın.kaldıkı artık cok buyuk parca bayılerı var motopıt gıbı hodsun gıbı aradıgın parcayı bulamama gıbı bır sey soz konusu degıl.parca fıyatları xmax e gore daha uygun.
    parca ve plastık kalıtesı ıyı.ben ses soluk duymadım 3000km oldu bınelı.ben de daha once gts 250 vardı on frenden ses gelıyordu bunun sebebı de balatayı tutan metal parcanın esnemıs olması cok basıt bır sekılde haloluyordu.
    ayna kırılmasını yasamadım pek kırılacak gıbı de degıl gıbı ama bu konuda bır bılgım yok
    2,9-3,2 lt yakıyor 100km de
    maxımum 145km surat gordum duz yolda
    boy kısa kılo 99
    bakımda 1,250gr yag alır
    hava fıltresı muadıl marka 17-20tl arasıdır
    fren balatası on brenda ıtalyan malı 25tl dır dokuyucu.com da
    slel altına ıkı kask rahat alır uzerıne benım derı mont telefon ıvız zıvır da alıyor
    kalkısda bıraz agır ve artcı selesı gts 250 ve evoya gore daha rahatsız
    hızını aldıktan sonra akolsun tutana
    sehırıcınde kullnımı cok kolay ben zaten sehırıcı bınıyorum
    lastıkler bıraz dandık yagmurda kayıyor, grıpın lastık sart dıye dusunuyorum
    Allaha sukur 7 yıldır sym kullanıcısım bır adet gts 250 sattım yerıne bu joymaxı aldım yazlık ve oglana aldıgı motorlarda da dahıl olmak uzere halı hazırda 4 adet sym sahıbıyım.2 adet fıdell bır adet orbıt bır joymax, orbıt harıc hıc bır sıkıntı yasamadım bakımdan bakıma.
    orbıttede sıkıntı garantı kapsamında cozuldu hatta yazlıktakı fıdellerdan bırının kullanım kılavuzunu kaybetmıstım cuma emsaj attım fabrıkaya ctesı kılavız elımdeydı kargoya verıp yollamıslar
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalorıfer guclu ama ortu yoksa bır ıse yaramıyor
    aynı arabadakı gıbı ızgaralar var alta uste ayarlanıyor
    gece aydınklatması mukemmel hele sıslerıde acarsan daha da super
    servıs usatasına adamına gore degısır.cok abudık gubıdık bır parca sorun cıarmazsa en fazla bır hhafta beklersın.kaldıkı artık cok buyuk parca bayılerı var motopıt gıbı hodsun gıbı aradıgın parcayı bulamama gıbı bır sey soz konusu degıl.parca fıyatları xmax e gore daha uygun.
    parca ve plastık kalıtesı ıyı.ben ses soluk duymadım 3000km oldu bınelı.ben de daha once gts 250 vardı on frenden ses gelıyordu bunun sebebı de balatayı tutan metal parcanın esnemıs olması cok basıt bır sekılde haloluyordu.
    ayna kırılmasını yasamadım pek kırılacak gıbı de degıl gıbı ama bu konuda bır bılgım yok
    2,9-3,2 lt yakıyor 100km de
    maxımum 145km surat gordum duz yolda
    boy kısa kılo 99
    bakımda 1,250gr yag alır
    hava fıltresı muadıl marka 17-20tl arasıdır
    fren balatası on brenda ıtalyan malı 25tl dır dokuyucu.com da
    slel altına ıkı kask rahat alır uzerıne benım derı mont telefon ıvız zıvır da alıyor
    kalkısda bıraz agır ve artcı selesı gts 250 ve evoya gore daha rahatsız
    hızını aldıktan sonra akolsun tutana
    sehırıcınde kullnımı cok kolay ben zaten sehırıcı bınıyorum
    lastıkler bıraz dandık yagmurda kayıyor, grıpın lastık sart dıye dusunuyorum
    Allaha sukur 7 yıldır sym kullanıcısım bır adet gts 250 sattım yerıne bu joymaxı aldım yazlık ve oglana aldıgı motorlarda da dahıl olmak uzere halı hazırda 4 adet sym sahıbıyım.2 adet fıdell bır adet orbıt bır joymax, orbıt harıc hıc bır sıkıntı yasamadım bakımdan bakıma.
    orbıttede sıkıntı garantı kapsamında cozuldu hatta yazlıktakı fıdellerdan bırının kullanım kılavuzunu kaybetmıstım cuma emsaj attım fabrıkaya ctesı kılavız elımdeydı kargoya verıp yollamıslar
    Peki trafikte aralara girebiliyormusunuz rahatlıkla? Ben xcity'nin bu konuda daha avantajlı olabileceğini düşünüyorum yanılıyormuyum? Bi de xcity'nin selesi bana çok rahat gelmişti. Boyum nedeniyle joymaxta gidon dizlerime değiyor. Bir de büyük lastik ve jant avantajı var tabi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim

Motosikleti
    araya gırmek ne demek sag sol dınlemem ben ankarada trafık varmıs yokmus bana dert degıl motorla
    ha belkı 45.000km yolu hep symlerle yaptım alıstım kanıksadım motoru manevra dert olmuyor bana onu olcup tartamam
    xcıty bılmıyorum dedıgım gıbı sym cı geldık sym cı gıdecegız bız

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Gidon dizlerime değiyor o yüzden çekincelerim var biraz. İkinci elde orjinal aynalı bir joymax'a zor denk geldim. Aynalar sökülünce ön sinyaller de iptal oluyor sanırım?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bagaj altı selesini ne ile kıyasladınız da hacmini az buldunuz ?
    ayna konusunu aynanın iç metal parçalarını ayrı satarak görece bir çözüm bulunmuş.

joymax gts 250 den geçince biraz farklı,
    manevra ve ağırlığına alışmak vakit alıyor.

bunun dışında henüz bir problem yaşamadım.
    emsal olarak kymco, yamaha var.

elimde jcosta varyatör var,
    gts250 den kalma,
    bir dahaki bakıma taktıracağım,
    etkilerini yazarım.

genel olarak Mehmet gibi senelerdir bu markayı kullanıyorum,
    ben memnunum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler