Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı daparadoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayışı 34.000 km kullanmış olamazsın heralde Benim orjinal kayış Mitsuboshi kayış 15070'te Bando ile değişti ve yeniyken bile kötü bi kayıştı 24250'de Polini'taktırdım. Polini de son hızda düşme yaşamadım o kayışta 39505'de yine Polini ile değişti. 53000deyim şuan hala ömrü var hesabıma göre 1500 km daha götürmesi lazım beni.
    Ben Polini'yi Mitsuboshi'ye tercih ettim benzer dayanıklılıkta daha uygun fiyatta olmasından dolayı. Dayco nasıldır bilemiyorum.

Ben aşağıdaki iki mesaj arasında 15 ve 16. sayfalarda başıma gelenleri anlattım, bunları yaşamayanlar da vardır tabi. Motoru yenileyince 2017 model abs joymax almayı düşmüyor değilim yine.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4443584
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4448438

Joymax'imin yakıt sarfiyatı için: http://www.fuelly.com/motorcycle/sym...aradoks/453899
    ben bu motordan once 6-7 yıl sym gts 250 kullandım.o motoru da sıfır km bayıden almıstım.26.000km de varyator kayısını degıstırdım.hıc bır sıkıntım yoktu ama sanırım kıtapcık o cıvarlarda degısım ongoruyordu.actıgımızda gorduk kı kayısda en ufak bır deformasyon yok.usta o zaman abı bu senı 10-15 bın km daha gotururmus demıstı.ama dedıgım gıbı ben motorları hergun dur kalk trafıkte yada uzun yolda kullanmıyorum.1-2 haftada bır 3-4 saat ancak hobı gezı amaclı kullanıyorum.bu arada ben o zaman yenı kayısı belcıka malı oalark hatırlıyorum ınternetten almıstım.ama kayıs nasıl dıyemem 300-500km sonra o motoru satıp yenı bu motoru aldım.yalnız aklımda kalan bızım motorların kayıs numarasını verdıgımde sadece kayıs ve conta ısı yapan bırdukkan yarın getırtırım bu japon motoru kayısıdır demıs ve bana yarı yarıya bır fıyat vermıstı.ama ben adamdan alamk yerıne ınternetten sıparıs vermıstım.yanı bızım motorların kayısları arabalar ıcın kayıs conta ısı yapan dukkanlardan da bulunabılıyor hem de yarı fıyatına aklınızda olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

2015 yılında sayfasında da yazmısım zaten

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap ve onerınız ıcın tesekkurler kayıs Gates marka fransız malı 125 tl hava fıltresı 20 bujı ngk ırıdyum 35
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/95411-sym-gts-250i-evo-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Arkadaşlar, öncelikle burada paylaştığınız bilgilerden ve verdiğiniz cevaplardan ötürü çok teşekkür ederim.
    Benim bir kaç sorum daha olacak.
    1. Motor uzun süre kullanılmadığı için akü boşalmış. Şarj ettim ve beklettim ancak multimetre en son 12.2v gösteriyor.
    Bu da %50 şarja tekabül eder diyordu inci akü videosunda. https://www.youtube.com/watch?v=65tMHqV8kuk
    Yazın 2000km'lik bir seyehat'e çıkmayı düşünüyorum. Bu akü beni yarı yolda bırakır mı?
    2. Joymax yağ kontrolü vida sıkılıp mı yapılır, sıkılmadan mı?
    3. Motoru 2.el aldım ve içindeki yağın türünü bilmiyorum. eksiltme varsa farklı yağ ile ekleme yapmam sıkıntı yaratır mı?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kayışı 34.000 km kullanmadım hocam ,
    alalı çok fazla olmadı.

polini kevlar kullandım, fazla titreme yapıyordu.
    değiştirince düzeldi.

esasında kayış konusu fiyatı dışında çok problem değil.

angelus;

1 bilmiyorum

2 sıkmadan bakılıyor (diye biliyorum, öyle yapıyorum)

3 ekleme yerine komple değiştirsen iyi olur, hatta yola çıkmadan önce genel bir bakım iyi olur.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaslar acıl bırsey sormak ıstıyorum.buradan yazdık varyator kayısı km su bu dıye
    yazdıklarımıza ıstınaden sabah hem yenı aldıgımız abus akunun durumuna voltajına bakayım hem de bır calıstırayım dedım
    sankı kayısında bır hırıltı gelıyor gıbı sandım
    gazı verıp arka teker tura baslayınca sankı bır ugultu var motorda
    daha once varmıydı normal mı bu bılemedım zıra hıc dıkkat etmemıstım
    alet daha 7810 km de ve 7525 km de hava fıltresı ve yagını kendım degıstırdım.
    cok enteresandır yag ve hava fıltre degısımlerınden sonra 281km yol yaptım depoyu fulledım 7,82lt benzınle doldu.100km de 2,78lt benzıne tekabul edıyorkı c bu degerı hıc gormemıstım
    neyse konu bızım kayıs yorum ve goruslerınızı yazarsanız cok sevınırım

Motosikleti
    sym joymax
    muhtemelen kayış ile ilgili bir durumdur,
    hafiften bir tur atsan beş on kilometre biraz da performansına bak bakalım.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    cevap için teşekkür ederim.
    motoru tamire sokacağım 1 ay sonra, şanzıman tamiri olacak.
    ama o zamana kadar da eksik yağ ile dolaşmak istemiyorum. 1 ay idare etmesi açısından;
    eksik yağla kullanmak mı yoksa uyuştuğunu bilmediğin bi yağ eklemek mi?

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen kayış ile ilgili bir durumdur,
    hafiften bir tur atsan beş on kilometre biraz da performansına bak bakalım.
    performansda bır sorun yok zıra dun degıl evvelsı gun en son motoru garaja koymadan once 140km dıp gazla geldım eve hatta ıcımden ulen alet kopek gıbı gıdıyor dedım.olmadı bu hafatasonu bır ustama gıdıp sorayım evham mı yaptım yoksa bır terslık varmı dıye

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı angelus55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkür ederim.
    motoru tamire sokacağım 1 ay sonra, şanzıman tamiri olacak.
    ama o zamana kadar da eksik yağ ile dolaşmak istemiyorum. 1 ay idare etmesi açısından;
    eksik yağla kullanmak mı yoksa uyuştuğunu bilmediğin bi yağ eklemek mi?
    kendın bosalt yag durumuna bak eksık mı degılmı degılse devam eksıkse yenı yagını kendın koy bakımda degısıklık yapmana gerek kalmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=yRJji7drgjU
    https://www.youtube.com/watch?v=qPcPASRGbqk
    https://www.youtube.com/watch?v=Q70QMwf-uPU
    https://www.youtube.com/watch?v=W4xsqRMNVIw
    https://www.youtube.com/watch?v=oS7-GZtWaQI

Motosikleti
    dostlar oglana yenı suzukı gsx250r aldık ya, benım aklım asagıdakı lınkı verecegım alette kaldı
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ulusan-dan-2016-model-117-km-de-kawasaki-ninja-250-sl-602615396/detay
    sızce bendekı 7800kmdekı joymaxı satıp bu aletı alsam sehır ıcınde kullanabılır mıyım?

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    dostlar oglana yenı suzukı gsx250r aldık ya, benım aklım asagıdakı lınkı verecegım alette kaldı
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...02615396/detay
    sızce bendekı 7800kmdekı joymaxı satıp bu aletı alsam sehır ıcınde kullanabılır mıyım?
    Spor motorlar çok yorar. Havalı ama rahatsız/konforsuzdur. Tercih meselesi.
    The Dude ve mehmetseza bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym joymax
    hocam kafe önüne çekip oğlanla beraber çapkınlık yaparım diyorsan scooterdan daha fazla etkisi olacağını düşünüyorum,
    bunun dışında genel olarak scooter özel olarak maxiscooter kullanıcısı için oldukça dezavantajlı bir grup,
    en basitinden bagajı kaybetmek bile kullanım açısından alışkanlığın korunması yönünde büyük problem yaratabilir.

hoşuna gidiyor ise deneyimlemekte fayda var.
    ikinci elde değer kaybı yaşatmayacak bir makine seçer isen fikrini değiştirdiğinde kolay şekilde çevirim yapabilirsin.

muayene zamanım geldi
    tek problemin led ampuller olacağını düşünüyorum,
    değişiklik yapmadan gireceğim bakalım ne çıkacak ?
    mehmetseza bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ulusan-dan-2016-model-117-km-de-kawasaki-ninja-250-sl-602615396/detay
    Hocam,117km diyor makina sıfır resmen..kelepir..

Aklinda kalacagina altinda kalsin..

Şehir içi joymax konforunu vermesede,pisman etmez..

Hem oğlunuzla,pişti takilir turlarsiniz.keyifli olur.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    haftasonu motoru ıkı ustaya gosterdım kayısdan gelen sesın normal ses oldugu ve herhangı bır sorun olmadıgı yonunde ıkı farklı usta da aynı gorusu bıldırdı.bu meyanda spor motor surup suremeyecegıme ılsıkın oglanın motoru surup bır deneme yapayım dedım ve benım ıcın gercekten cok zor oldugunu anladım.racıng motora benım bınıp surmem cok gereksız bır ısmıs.konfor yok belım halen agrıyor.daha sonrasında endro yada naked tıp motor bakmak ıcın suzukı ve hondaya gıttım, vstorm ıle hondanın yenı cıkan bır 250cc aletıne baktım.kafam karısık otomatık vıtesden sonra vıteslı alet dur kalk zor ısler.aklıma hondanın zıncırlı maxıscooterı yattı ama fıyat cok ucuk.sym ye devam
    onerı gorus ve bılgıler ıcın hepınıze tesekkurler
    The Dude ve levend84 bunu beğendiler.

Selamlar,joymax 250i ile ilgili birkaç konu da görüşlerinizi Rica edeceğim;
    -yağmurlu bir günde sürüş yaptıktan sonra ertesi sabah motoru çalıştıramadım akü 8V a kadar düşmüştü.Hiçbir sorunu da yoktu.şarj ettim kullanıyorum hala ama çalıştırdıktan sonra ilk gaz verdiğimde önden Röleler den birinden bir çatırtı geliyor,yani ani bir şekilde birçok kere röleye elektrik gidip kesiliyor anlaşılan.Gözle görülür birşey yok ama motorcu da anlamadı derdini çünkü sürekli olan birşey değil.
    -2. olarak arka dişli (şanzıman) yağı kaçağı vardı keçe değiştik bir süredir sorun yoktu.1k km den sonra yine bir karartı oluştu varyatör dış kapağın altında.Benzer sorunu yaşayan varmıdır.? keçeyi değişen usta arka varyatörün dış koruma kapağındaki rulmanının da bu soruna sebep olabileceğini söylemişti.Bilgisi olan varmıdır.aynı sorun için tekrar tekrar para ödemek istemiyorum.
    -uygun fiyata hava filtresi ''kargo ile'' alabileceğim bir yer önerebilirmisiniz. nere baksam 60-70TL üzeri diyor.
    sorularım biraz uzun kusura bakmayın.Umarım yardımcı olabilirsiniz.Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    1.akün bitik yeterli gelmiyor albus al kafan rahat etsın
    2.hava filtresi dokuyucu.com.tr ye bak
    3.yag kacagı rulmanın oradandır cok ınce bır ıscılıkle degıstırlmesı gerekıyor orbıt 125 de basımıza gelmıstı.
    The Dude ve doğan61 bunu beğendiler.

adem87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joymax
    Abi ben de senden sonra Abus akü aldım 2 haftadır kullanıyorum bir sıkntı yaşatmadı çok şükür.
    Dün de biraz joymax'ime zaman ayırdım:
    Moto punto'da 1000km ilk bakımını yaptırdım. (100 TL tuttu sadece yağ değişti)
    Vakti zamanında fileli sele kılıfı ve kör nokta aynası almıştım onları uyguladım.
    Baya pislenmişti bir de yıkamaya girdim mis gibi oldu.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adem87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben de senden sonra Abus akü aldım 2 haftadır kullanıyorum bir sıkntı yaşatmadı çok şükür.
    Dün de biraz joymax'ime zaman ayırdım:
    Moto punto'da 1000km ilk bakımını yaptırdım. (100 TL tuttu sadece yağ değişti)
    Vakti zamanında fileli sele kılıfı ve kör nokta aynası almıştım onları uyguladım.
    Baya pislenmişti bir de yıkamaya girdim mis gibi oldu.
    O FILE VE KOR NOKTALAR COK IS GORUYOR IYI YAPMISSIN
    BEN TUM MOTORLARIN BAGAJ KISMINA FILELI TELEFON APARATAI ALDIM YAPISTIRDI. IKISERTANE RUHSATTI TELEFONDU KULAK TIKACIYDI NE KADAR ZAVAZINGO VAR HEPSINI ORTADAN KALDIRIYOR TAVSIYE EDERIM.AYRICA BIZIM KAŞDA MODAYDI AMERIKAN BEZINDEN KOLTUK SELESININ UZERINE KILIF YAPILIYOR ALDIM BIR BEYAZ KIRMIZI AMERICAKN DEC KUMAS 30 TL VERDIM TERZIDE TAM UZERINE GORE DIKTIRDIM.COK YOLDA DURDURUP SORAN OLDU ONUDA TAVSIYE EDERIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

BENIM MOTOR

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/179790-sym-jet-14-125-cc.html?prefixid=11_SYM_Motosiklet&daysprune=-1
    adem87 bunu beğendi.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Herkese iyi günler. Ön ve arka balata değişimlerinizi ortalama kaçıncı kilometrelerde yaptınız ?
    Bu balata değiştirme olayı kişiden kişiye kullanıcıdan kullanıcıya mutlaka değişir ama bir fikir almak için soruyorum. Motosikletim 9000 km'e geldi ona nazaran bir karşılaştırma yapmak istiyorum kendimce diğer kullanıcılar arasında acaba sert mi yumuşak mı kullanıyorum motosikleti diyerekten

eyw çok teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Ön ve arka balata değişimlerinizi ortalama kaçıncı kilometrelerde yaptınız ?
    Bu balata değiştirme olayı kişiden kişiye kullanıcıdan kullanıcıya mutlaka değişir ama bir fikir almak için soruyorum. Motosikletim 9000 km'e geldi ona nazaran bir karşılaştırma yapmak istiyorum kendimce diğer kullanıcılar arasında acaba sert mi yumuşak mı kullanıyorum motosikleti diyerekten
    fıdell lar ıcın 5000km dıyebılrı. ama kaş da suruldugunden ve hep yokus oldugundan cabuk bıtıyor
    joymaxde halen orjınal balat duruyor 8000km de alet
    gts 250 de ıse sanırım 12000 km de degıstırmıstım

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Çok teşekkür ederim yakın zamanda bir servise uğrayıp baktırsam iyi olacak o zaman
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler