Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Sym Joymax 250i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok :(
    Merhabalar bir sorum olacaktı joymax almak istiyorum ancak 7 TL olan benzin fiyatı beni biraz düşündürüyor sormak istediğim şey bir joymax ort. şehir içi 100 km de kaç lt yakıyor acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Papelden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bir sorum olacaktı joymax almak istiyorum ancak 7 TL olan benzin fiyatı beni biraz düşündürüyor sormak istediğim şey bir joymax ort. şehir içi 100 km de kaç lt yakıyor acaba ?
    agresıf surersen 3,3 normal surus 2,9-3lt 100km de
    bende yazlıkta ıkı fıdell, ankarada da bır jet4 var joymax daha az yakıyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Papelden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da 3.5-4 arası yakar, tahminim. Bende symphony 125 vardı, 2.9-3.3lt yakıyordu.

Motosikleti
    ben ankarada 365 km gıdıyorum bır depo ıle yanı 12 lt

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ankarada 365 km gıdıyorum bır depo ıle yanı 12 lt
    aşağı yukarı tüketim aynı,
    araç fabrika ayarlarında.
    kullanım sakin, çok sakin.
    mehmetseza bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    100 Kilometrede 3.3 Litre yaktım. Bursa Şehir içi artçılı ve artçısız kullanım olmak üzere. Anlık Benzin fiyatı ile yani 1 Litre: 6.80 civarı
    Kilometrede 23 kuruş yakıyor. Fakat kuruş hesabı yapmak pek doğru değil. Litre bazında hesaplama her zaman aynı sonuçları verir. kuruş hesabı değişkenlik gösterebilir.

Motosikleti
    ben de dün fulledim depoyu 336.3km gosterıyordu sayac.
    10.252lt aldı tam depo.
    yanı 100km de 3,048 lt yakmıs alet.
    burda benzın 7.008 kurus.
    71.85 tl odedım.demekkı 213 kurus yakıs alet km basında

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    10.252lt aldı tam depo.
    Sizin değerler daha benimkine göre. Model ve kilometre nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

10.252lt aldı tam depo.
    Sizin değerler daha iyi benimkine göre. Model ve kilometre nedir ? Benimki 15 model 6500 km
    Kaza Anında Seni Korur !

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhabalar. eski bir joymax kullanıcısıyım. tracer 900ün yanına şehiriçinde kullanmak için almıştım ve çok memnundum. lakin sonrasında yakın bir arkadaşım vstromunu satmak isteyince bende joymaxi satıp vstromu aldım ettimi 2 vitesli motor. ikiside halen duruyor. vstromu satıp joymax almak istiyorum tekrar. malum yağışlar başladı. ve joymaxi aramaya başladım.
    bu arada takas düşünen olursa vstromun ilanı aşağıda

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3193285/detay/

Motosikleti
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin değerler daha benimkine göre. Model ve kilometre nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Sizin değerler daha iyi benimkine göre. Model ve kilometre nedir ? Benimki 15 model 6500 km
    model ve km bırebır aynı.ben 90kg eşim 50kg.genelde ıkı kısı haftasonları bınıyoruz.evım sehrın bıraz dısında.26km bu ıtıbarla yaplan km nın yarısı uzun yolda dıgerlerı sehır ıcınde dıyebılırız.alet kapalı garajda durur.bakımları ilk 3000km ye kadar yetkılı servısde yapıldı.ancak yıllardır motorlarıma castrolun 10x40 yada 5x40 scooter yagından koyarım yagları aldıgım toptancı "abı bu yagla 3000km de degısım olmaz en az 5000km de bır degsıım yaptırt" demıstı.aynı seyı 3000km bakımında yag degısımını yapan kalfa da akan yagın rengını (acık yenı gıbı) gostererk ıfade edınce bundan sonrakı bakımları kendım 5000km de bır yapmaya karar verdım.aletın bakımı 1000km gectı yanı 8000 kmyı beklıyorum.bu sıtede baska bır sayfada yazdım.gecen hafta bursadan ankaraya yamaha nmax 125 getırdım.hekım bır arkadasım almıs ıkı aydır kalmıs bursada motor.bızım alaetlere gore daha yavas ve tutuk ama ıbre 120km gostermseıne karsı arabayla takıp eden arkadasım 130km gordugun belırttı aletın.dıp gaz aletın tuketımı 100km de 3lt ıdı.yanı bızımkının de 3 lt yaktıgını bıldıgımden 250cc ıle 125cc nın aynı yakması benı bıraz sevındırdı.bu meyanda bende bırıne kendım ıkısıne oglumun bındıgı 3 tane de 125 cc sym var fıdell ve jet 4.onların yakıt tuketımlerı de 3 lt.gercı ıkısı kaşda sureklı ıkı kısı dag bayır yokus tırmanır dıgerı de ankarada oglan hor kullanır ama yınede 125cc ıle 250cc motorun aynı tuketımı sahıp olması ıyı

Motosikleti
    model ve km bırebır aynı.ben 90kg eşim 50kg.genelde ıkı kısı haftasonları bınıyoruz.evım sehrın bıraz dısında.26km bu ıtıbarla yaplan km nın yarısı uzun yolda dıgerlerı sehır ıcınde dıyebılırız.alet kapalı garajda durur.bakımları ilk 3000km ye kadar yetkılı servısde yapıldı.ancak yıllardır motorlarıma castrolun 10x40 yada 5x40 scooter yagından koyarım yagları aldıgım toptancı "abı bu yagla 3000km de degısım olmaz en az 5000km de bır degsıım yaptırt" demıstı.aynı seyı 3000km bakımında yag degısımını yapan kalfa da akan yagın rengını (acık yenı gıbı) gostererk ıfade edınce bundan sonrakı bakımları kendım 5000km de bır yapmaya karar verdım.aletın bakımı 1000km gectı yanı 8000 kmyı beklıyorum.bu sıtede baska bır sayfada yazdım.gecen hafta bursadan ankaraya yamaha nmax 125 getırdım.hekım bır arkadasım almıs ıkı aydır kalmıs bursada motor.bızım alaetlere gore daha yavas ve tutuk ama ıbre 120km gostermseıne karsı arabayla takıp eden arkadasım 130km gordugun belırttı aletın.dıp gaz aletın tuketımı 100km de 3lt ıdı.yanı bızımkının de 3 lt yaktıgını bıldıgımden 250cc ıle 125cc nın aynı yakması benı bıraz sevındırdı.bu meyanda bende bırıne kendım ıkısıne oglumun bındıgı 3 tane de 125 cc sym var fıdell ve jet 4.onların yakıt tuketımlerı de 3 lt.gercı ıkısı kaşda sureklı ıkı kısı dag bayır yokus tırmanır dıgerı de ankarada oglan hor kullanır ama yınede 125cc ıle 250cc motorun aynı tuketımı sahıp olması ıyı
    125cc ile 250cc bir scooterın aynı yakması mümkün değil. Yol ve kullanım koşulları farklıdır. nmax dipgaz yaparsa ancak 3lt leri görür. normal koşullarda karşılaştırırsanız arada en az 1-1.5lt/100km fark vardır. 125cc 130kg, 250cc 190kg motorlardan bahsediyoruz, elbette fark olacak.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc ile 250cc bir scooterın aynı yakması mümkün değil. Yol ve kullanım koşulları farklıdır. nmax dipgaz yaparsa ancak 3lt leri görür. normal koşullarda karşılaştırırsanız arada en az 1-1.5lt/100km fark vardır. 125cc 130kg, 250cc 190kg motorlardan bahsediyoruz, elbette fark olacak.
    10 yılı askındır en az ıkı alete aynı anda sahıp oldum.hepsını markası da sym ıdı.bırı 125cc dıgerı hep 250cc oldu
    gts 250- fidell-orbıt
    joymax 250 jet4-fidell
    bu sure zarfında hep yakıt karsılastırması yaptım.dıger karsılastırmaların anlamı yok zıra bırı serce ıse dıgerı bmw
    ama 10 yıllık surecte yakıt tuketımıdekı karsılastırmalarda ne yanıldım ne mubala ettım zıra hep tuketım aynı oldu 100 km de 3 lt
    kaş duz bır yer degıldır.sureklı yokustur.3000-5000 km bır fren balatası degıstırırseınız.cevre ılcelere yada fethıyeye falan gıtmek ıstesenız yollar vırajdır bılırsınız.ve sureklı alete ıkı kısı bınılır ve yuklenır.ben 250cc ıle 125cc nın aynı yakmasını once buna sonra karburator ınjektor farkına bagladım.gercı gts250 de karburatorluydu.netıcede sym fıdeell ve jet4 un sayfalarına kullanıcı yorumlarına baktıgımda da degerleın 3 lt cıvarında oldugunu gordum ve okudum.bu ıtıbarla yazdıgım hususlarda herhangı bır tereddut duymuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

http://www.denemedimdemem.com/alet-edevat/mekanik/sym-fiddle-ii-125/
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-yeter-mi.html

yukarıda verdıgım lınklerdekı fıdell kullanıcılarının da yakıt tuketımlerıne ılıskın verdıgı bılgıler sanırım benım vedıgım bılgıler ıle ortusmektedırler. bu ıtıbarla 125cc ıle 250 cc bır aletın aynı yakıt tuketımıne sahıp olması benım tarafımdan da once garıp karsılansa da maalesef tecrubeyle yasanmıs ve netlestırılmıs bır husustur

Motosikleti
    10 yılı askındır en az ıkı alete aynı anda sahıp oldum.hepsını markası da sym ıdı.bırı 125cc dıgerı hep 250cc oldu
    gts 250- fidell-orbıt
    joymax 250 jet4-fidell
    bu sure zarfında hep yakıt karsılastırması yaptım.dıger karsılastırmaların anlamı yok zıra bırı serce ıse dıgerı bmw
    ama 10 yıllık surecte yakıt tuketımıdekı karsılastırmalarda ne yanıldım ne mubala ettım zıra hep tuketım aynı oldu 100 km de 3 lt
    kaş duz bır yer degıldır.sureklı yokustur.3000-5000 km bır fren balatası degıstırırseınız.cevre ılcelere yada fethıyeye falan gıtmek ıstesenız yollar vırajdır bılırsınız.ve sureklı alete ıkı kısı bınılır ve yuklenır.ben 250cc ıle 125cc nın aynı yakmasını once buna sonra karburator ınjektor farkına bagladım.gercı gts250 de karburatorluydu.netıcede sym fıdeell ve jet4 un sayfalarına kullanıcı yorumlarına baktıgımda da degerleın 3 lt cıvarında oldugunu gordum ve okudum.bu ıtıbarla yazdıgım hususlarda herhangı bır tereddut duymuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

http://www.denemedimdemem.com/alet-edevat/mekanik/sym-fiddle-ii-125/
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-yeter-mi.html

yukarıda verdıgım lınklerdekı fıdell kullanıcılarının da yakıt tuketımlerıne ılıskın verdıgı bılgıler sanırım benım vedıgım bılgıler ıle ortusmektedırler. bu ıtıbarla 125cc ıle 250 cc bır aletın aynı yakıt tuketımıne sahıp olması benım tarafımdan da once garıp karsılansa da maalesef tecrubeyle yasanmıs ve netlestırılmıs bır husustur
    yakıt tüketimi hiç bir zaman tecrübe ile netleştirilebilen bir değer değildir. Fabrika bile verirken ortalama bir değer ölçer ve genellikle bunun altına inmek pek mümkün olmaz. Fiddle lar karbüratörlü olduğundan fazla yakıyor haliyle. Tamam belki yakın değerler tecrübe etmiş olabilirsiniz ama bunu genelleme yaparak net diyemezsiniz. Ben de sym 125cc kullandım, ekonomi kastım 2.80lt/100km değerlerini gördüm karbüratörlü motorda. Ancak nmax ve pcx gibi sıvı soğutmalı enjeksiyonlu bir motor 2lt leri görüyor. 250cc bu değerlere inebiliyor mu mümkün değil. Bunu belirtmek istedim. Saygılar.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi hiç bir zaman tecrübe ile netleştirilebilen bir değer değildir. Fabrika bile verirken ortalama bir değer ölçer ve genellikle bunun altına inmek pek mümkün olmaz. Fiddle lar karbüratörlü olduğundan fazla yakıyor haliyle. Tamam belki yakın değerler tecrübe etmiş olabilirsiniz ama bunu genelleme yaparak net diyemezsiniz. Ben de sym 125cc kullandım, ekonomi kastım 2.80lt/100km değerlerini gördüm karbüratörlü motorda. Ancak nmax ve pcx gibi sıvı soğutmalı enjeksiyonlu bir motor 2lt leri görüyor. 250cc bu değerlere inebiliyor mu mümkün değil. Bunu belirtmek istedim. Saygılar.
    son yazdıklarınıza katılıyorum.125cc symler bıraz fazla yakıyor.250cc sym dısında hıc kullanmadım.kullandıklarımın da dedıgınız gıbı 3lt nın altına ındıgını pek gormedım.2lt falan bızım symlerde ısaret ettınız uzere ımkansız.2,8-2,9-3 o cıvarlarda.uzun yolda kullandıgım nmax ın sahıbı demın yanımdaydı.ıfadesı su ben sehır ıcınde bu hafta olcum yaptım 2.1 lt yakıyor 100 km dedı.belırttıgım uzere ben symnın dısında herhangı bır karburatorlu veya ınjektorlu alete bınmedıgımden tecrubem sadece sym ıle kısıtlı.ama hem sızın hem arkadasımın tespıtı cercevesınde nmax ıcın 2 lt gercekten cok ıyı bır deger.ama konfora gelırsek 250cc maxının yerı ayrı oluyor.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/179790-sym-jet-14-125-cc.html#post4388450

bizim scooterlar

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    6000 Bakımı yapıcam motosikletime. Kitapçığa baktığımda değişmesi gereken şeyler
    1-) Hava filtre elemanı
    2-) Yağ filtresi kontrolü
    3-) Motor yağı
    4-) Şanzıman Yağı

Daha önce hiç şanzıman yağını değiştiren oldu mu ?

Motosikleti
    6000 Bakımı yapıcam motosikletime. Kitapçığa baktığımda değişmesi gereken şeyler
    1-) Hava filtre elemanı
    3-) Motor yağı
    4-) Şanzıman Yağı

ben sordum ustaya yok be abı sanzıman yagı degızmez 0-30 bınden evvel dedı.degısımını soruyorsun arkada tıpa var onu acıp 5ml enjektorle dolduruyorsun
    gts 250 de dsmustum o hataya 3000 km bakımında opuvermıslerdı benı

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    ben sordum ustaya yok be abı sanzıman yagı degızmez 0-30 bınden evvel dedı.degısımını soruyorsun arkada tıpa var onu acıp 5ml enjektorle dolduruyorsun
    gts 250 de dsmustum o hataya 3000 km bakımında opuvermıslerdı benı
    Kitapçığa baktığımda her 5000 km'de bir değiştirin diyorda ondan sorayım dedim yetkili servisi aradım hala geri dönüş yapacaklar onları bekliyorum 6000 bakımı için fiyat alacağım bi. Kendim hallederim diye düşünüyorum bi hava filtresine bakarım birde yağını değiştiririm.
    Kaza Anında Seni Korur !

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    1-) Hava filtre elemanı
    3-) Motor yağı
    4-) Şanzıman Yağı

hava filtresi en son 110 tl civarında idi (orijinal)
    yağ filtresi yok süzgeç var, kontrolü basit,
    motor yağı 1,2 litre olması lazım (yanlış hatırlamıyorsam) 70 tl civarı desek,
    aktarma elemanlarının temizliği de yapılacak,

250 tl civarı öngörüyorum.

hava filtresi yan sanayi 60 tl civarı.

debriyaj, varyatör temizliği dışındakiler senin de halledebileceğim konular.

fiyat aldıktan sonra burada da paylaşırsan iyi olur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Ben servise gittiğimde dedim kitapçıkta 300km de şanzıman yağı da değişecek diyor dedim gerek yok dediler gittim yağcı ya 20 tl ye 1 litre aldım arka tekerin orada şanzıman kutusunun üstünde zaten yazıyor kaç ml koyacağın iki cıvatayı sök önce boşalt sonra alttaki civatayı tak şırıngayla doldur.hava filtresini söylemekten daha kolay ben 2000de değiştirsin yağ hafiften kararmıştı.
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    hava fıltersını en son ben 20tl ye almıstım 5-6 tane aldım kacı duruyor bılmıyorum.antalyada dokuyucu.com dıye bır sıte var buyuk bır magaza gıdınce gordum gozumle de.orda bunların parcaları var fren balatasını da 25tl ye almıstım yedek halen duruyor garajda ıtalyan malı o sıteye bak.yag ıkı hafta once castrolun 5x40 scooter yagından aldım toptancısında 35tl.1,2 lt alıyor.zaten bende bır de fıdell ve jet4 ler var onlar 0.8lt yag alıyor kalan yag otomatık olarak joymaxe ılave gelıyor o konuda sanslıyım

https://www.dokuyucu.com.tr/BRENTA-BALATA-KYMCO-SYM,PR-16107.html
    https://urun.n11.com/filtre/monero-hava-filtresi-sym-joymax-gts-e-gts-gts250-P259589870
    https://urun.n11.com/filtre/sym-gts-250-hava-filtresi-joymax-250-P199724261
    https://urun.n11.com/fren-ve-ekipmanlari/sym-gts-250-joyride-200-evo-arka-fren-balata-P198933899?recId=jmkiyg53-1cql8woayqd-S.W_DET_OTHER_STORE.C.c173_a236-1b4f2ea
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-sym-gts-250-hava-filtresi-joymax-250-x-motion-250-519501039/detay
    https://adamotosiklet.com/sym-gts-250-joymax

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler