Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Falcon Wonder 150 (city-cross)

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle hayirli olsun. Wonderi 2 sene boyunca dağ tepe, arazide kullandım. 4500 km boyunca hic yolda birakmadi. Yagini degistir, bakimini yap, seni hic uzmez. Her turlu sikinti icin mutlaka yetkili servise git. Motorunu garanti disi birakma. Cunku garanti suresince olabilecek arizalar ucretsiz yapiliyor. Benim gosterge paneli arizalandi, devir saati gostermiyordu, ucretsiz komple degisti. Zaten bu motor Yuki dir. O yuzden butun parcalari uyar. Ben arazide kullandigim icin topcase isine girmedim, motorun dengesini bozuyor. Yan heybe canta kullandim. Karsilastigim tek sikinti, soğukta jikle cekili olmasina ragmen zor calismasiydi. Meğer jikle telinin ayari bozukmus. Gerdirince duzeldi. -15 derecede bile tek marsla alir hale geldi. Tabi ben bu problem yuzunden cok sikinti cektim. Sabahlari ugras dur. 3 tane servis gezdim cozemediler. Sonra bir arkadas bi bakayim dedi, sen jikleyi cekiyorsun ama telde bosluk var tam cekmiyor... Yani servislerde is yok. Hic birsey bilmiyorlar. Ama yinede garanti suresince mecbur gidicen. Sonra yagini değiştir, zincirini yagla, gevseyen vidalari sik, bin gitsin.
    42konya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgur42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hayirli olsun. Wonderi 2 sene boyunca dağ tepe, arazide kullandım. 4500 km boyunca hic yolda birakmadi. Yagini degistir, bakimini yap, seni hic uzmez. Her turlu sikinti icin mutlaka yetkili servise git. Motorunu garanti disi birakma. Cunku garanti suresince olabilecek arizalar ucretsiz yapiliyor. Benim gosterge paneli arizalandi, devir saati gostermiyordu, ucretsiz komple degisti. Zaten bu motor Yuki dir. O yuzden butun parcalari uyar. Ben arazide kullandigim icin topcase isine girmedim, motorun dengesini bozuyor. Yan heybe canta kullandim. Karsilastigim tek sikinti, soğukta jikle cekili olmasina ragmen zor calismasiydi. Meğer jikle telinin ayari bozukmus. Gerdirince duzeldi. -15 derecede bile tek marsla alir hale geldi. Tabi ben bu problem yuzunden cok sikinti cektim. Sabahlari ugras dur. 3 tane servis gezdim cozemediler. Sonra bir arkadas bi bakayim dedi, sen jikleyi cekiyorsun ama telde bosluk var tam cekmiyor... Yani servislerde is yok. Hic birsey bilmiyorlar. Ama yinede garanti suresince mecbur gidicen. Sonra yagini değiştir, zincirini yagla, gevseyen vidalari sik, bin gitsin.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Yaz mevsimi gelmesine rağmen benim motosiklet 5-6 marştan sonra ancak çalışıyor. Durduğu yerde hafiften gaz versem de hemen stop ediyor. Jikleyi açsam da gaz verince yine stop ediyor. En az beş dakika çalıştıyorum öyle hareket ediyorum. Kışın veya soğuk havada yapsa anlayacağım. Ama bu sıcakta neden böyle yapıyor anlamıyorum.

Karburotorlu olduguvicin, Yaz kis ilk calistirmayi jikleyle yapacaksin. Benimkide ayniydi. Jikle teli ayarsizmis, jikle cekilse bile meğer tam cekilmiyormus. Ayarladiktan sonra bir daha sikinti olmadi. 1 sene bos yere sikinti cekmisim. Jikleyi cekince sol taraftan kontrol et, jiklenin mandali orta hizadan biraz daha yukarda olacak. Marsa basarken elinle kaldirarak rahat calistigi ani denk getirerek dogru pozisyonu bulabilirsin. Eger cok yukarda olursada stop eder o yuzden cok kaldirma.

Motor 550 km. ye geldi. İlk yağı serviste değişti. Vidaları sıkıldı. Yavaş yavaş 20-30 km.lik mesafelere gidilmeye başlandı. Zevkli bir motor. Gitmem demiyor. Yakın mesafedeki virajlı köy yollarını geziyorum. Aheste aheste güzel yerleri geziyorum. Ara sıra mola veriyor dinleniyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok. İnşallah ilerde de olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

https://imageshack.us/i/pl2cGjz9j

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

https://imageshack.us/i/pl2cGjz9j

arkadaslar bu motor arazide kullanilirmi cin mali sonucta sorun yaparmi

Uzun zamandır motora binemiyorum. Havalar malum. Bir de iş güç olunca, olmuyor. Arada Güneş haftasonuna denk gelirse bazen çıkıyorum. Bu arada büyük oğlum da heveslendi. Trafiğe kapalı alanda bazen sürdürdüm. Bikaç fotoğraf yüklüyorum.
    URL=http://imageshack.com/f/pmUstkpdj][/URL]
    URL=http://imageshack.com/f/pmUstkpdj][/URL]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

ARKADAŞLAR FALCON ÇİN MALLARININ EN DANDİĞİDİR ÇÖPE ATILACAK PARANIZ VARSA ALIN..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)