Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Falcon Wonder 150 (city-cross)

Motovento
    REKLAM ALANI

az önce çektim..
    cinsherif bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha Rx-115
    Aynen kotu olmus gibi .s

yakından daha iğrenç çakma nede olsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

mondialin 160 lik motosikleti var mct rood mu ne onu kullanan varmi aramızda karşılaştırmayı merak ediyorum ben ikisinin arasında kaldım bunu tercih ettim. ama aklım kaldı onda .

dün ayaklik vidasi gevşemiş ayaklik acıkmış gibi tepki veriyor marş basmıyordu biraz daha gevşese motor yatacakmış her şeyde hayır vardır derler ya duzeltim ve diğer vidalarada el attım meğer ön far giranajinin 2 vidasıda gevşemiş zaten sıkılmamıs . ses olayı kalktı bilginize far gıranajında .

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    bir arwic gördüm sanki.

Arkdslr koydqunuz resne baktim ve bn daha orjinal bsey yaptrdim nasil resim koyulduqunu anlatrsaniz resimlerini szinle paylasmak istyrm

efesafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzyf r125-Kuba Xcg 150
    hayırlı akşamlar arkadaşlar falcon wonder uzun zamandır arastırıyom 2013 modeli ile 2014 modeli arasında fark nelerdir aklımda birtek bu soru var ilgilenen arkadaşlar teşekürler

Hicbir fark yok linkten bakabilirsin orda 149 cc yaziyo ama ruhsatta 162 cc olarak geciyo birde son hiz olarak 120 yaziyo benim motorum en son 118 yapti dikilide arldaslar bu mtorla 130 yaptiklarini soyluyolar
    http://www.falconmotosiklet.com/model_detay.php?grupid=49

efesafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzyf r125-Kuba Xcg 150

konu canlansın biraz :D bu arada motorda pek yakışıklı uzun yolda nasıldır ?
    cinsherif bunu beğendi.

Arkadaşlar yokmu bu motora bi topcase taktıran şöle düzgün bişey, arkadaş bunun ne topcase demiri var ne yan çanta demiri var.

Alıntı mutluorengul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdslr koydqunuz resne baktim ve bn daha orjinal bsey yaptrdim nasil resim koyulduqunu anlatrsaniz resimlerini szinle paylasmak istyrm
    Dostum nasıl foto konulduğunu bnde bilmiyorum bahsettiğin gbi bnde daha orjinal bişey arıyorum madem foruma koyamıyorsun fotoları kimsede yardımcı olmuyor e-mail adresimi versem eğer zahmet olmazsa atabilirmisin fotolarını.

Tabikide atarim neden olmasin

Alıntı mutluorengul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabikide atarim neden olmasin
    Dostum sanırım gerek kalmadı ben bişey uydurdum motora, tabiki tam orjinal bişey olmadı biraz kesilip biçilmesi lazım kaynakcıda eğer kaynakcı istediğim gibi bişey yaparsa hemen hemen orjinal bişey cıkacak ortaya ins. yinede seninkini merak etdim atabilirsen bakıp bi fikir edinebilirim benim sağım solum belli olmaz seninki hoşuma gider söker seninkinden yaptırırım,bide sen özelmi yaptırdın yoksa benimki gbi başka bi motordan alıp uydurmayamı çalıştın e-mail adresim "mustafa_karahan_1_9_8_7@mynet.com" atarsan sevinirim tsk ederim kardeş.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Selamın Aleyküm.Falcon wonder 150 sahibiyim 350 kmdeyim şuan gidonu bırakınca motor saga kacıyo sebebı nedır veya bu motoru kullanan herkeste var mı bu sorun.Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Ve ekleyeyim bu motorumun tekerleklerini ebatının büyügünde bi lastikle degiştirmek ne kadar masraf çıkartır acaba? jantların ebatına göre degil daha kalın jant ve tekerlek olarak.

Arkadaşlar 8000 km oldu motorum hemen hemen her hafta sonu uzun yol yapmaktayım gayet konforlu.
    Akşam müsait olduğum bi zaman çeşitli fotoğraflarını atarım. önerim lastikleri değiştirin derim. yazın ince kışın kalın motor yağı kullanın. castrol kullanmaya çalışın tavsiyem. keyifli sürüşler.

ufucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    arkadaşlar benim motorumdan 5bin devire gelirken ön grenajdan çok fazla ses geliyor o devire çıkmadan vites artırmak zorunda kalıyorum. çok sinir bozucu ön grenajın vidalarına bakacağım. sorunu çözünce tekrar yazarım.

bir sorunum daha var jiklesiz motoru çalıştıramıyorum. biraz uğraşıp motoru ısıtınca sorun çözülüyor ama uğraştırıyor haliyle. ben motorun saat gibi işlemesini istiyorum. bu hafta içinde subab ve karbratör ayarı yaptıracağım. sorun çözülürse sizlerle paylaşacağım.

bir de çanta demiri ve yan heybe taktırabilen var mı? varsa fotolarını yükleyebilir mi?

bu sorunları olsa da motorumdan memnunum. yerden yüksek haliyle taş toprak kaldırım dinlemiyor

teşekkürler...

Alıntı ufucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorumdan 5bin devire gelirken ön grenajdan çok fazla ses geliyor o devire çıkmadan vites artırmak zorunda kalıyorum. çok sinir bozucu ön grenajın vidalarına bakacağım. sorunu çözünce tekrar yazarım.

bir sorunum daha var jiklesiz motoru çalıştıramıyorum. biraz uğraşıp motoru ısıtınca sorun çözülüyor ama uğraştırıyor haliyle. ben motorun saat gibi işlemesini istiyorum. bu hafta içinde subab ve karbratör ayarı yaptıracağım. sorun çözülürse sizlerle paylaşacağım

bir de çanta demiri ve yan heybe taktırabilen var mı? varsa fotolarını yükleyebilir mi?

bu sorunları olsa da motorumdan memnunum. yerden yüksek haliyle taş toprak kaldırım dinlemiyor

teşekkürler...
    aynı sorun bendede vardı vidaları sık sorun karkar ortadan ekzoz üzerindeki vidaları sürekli sık kontrol etmeyi unutmayalım benimkiler düştü başka taktım bulamadım. birde aynalar çok yetersiz .çanta konusu başlarda paylaşıldı 2 ci sayfalarda ekledim çok çirkin demirler başkalarındada gördüm yakışmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

aynaları değiştirenler oldumu tvs apaçhi baya spor duruyor ilgileniyorum. ekzoz tutan vidalar kırılıyor eksradan takviye yapmak gerekiyor uzun yolda çok ısınınca oluyor tahminme göre birtanesi içten kırıldı tornacıya gidecek . sizinde kırılmadan arkadaşlar takviye yaptırın bence

2 Arkadaş Mart ayında falcon wonder aldık. Biz şehir içinden çok arazide kullanıyoruz. Motor şimdiye kadar bizi hiç üzmedi. Çıktığımız dağları sürdüğümüz dere yataklarını fabrikadakiler görse inanmaz. Motoru her defasında biraz daha zorluyoruz, her defasında altından kalkıyor.
    Fakat bir sıkıntı varki bir türlü çözüm bulamadık. Motor soğuk havalarda çok zor çalışıyor.
    Hava sıcaklığı 20 nin üzerindeyse basınca alıyor, 15-20 derece arası biraz denedikten sonra çalışıyor, 10-15 derece arası ise 5 dakika uğraştırıyor. 10 derecenin altında gayet eziyet verici bir hal alıyor. Geçen gün sabah erken saat dışarısı 0 dereceyken motor bir türlü çalışmadı. marşa bas bas... artık akü teklemeye gösterge gidip gelmeye başlamıştıkı motor çalıştı. Motor biraz ısındıktan sonra hiç sorun olmuyor.
    Bu arada belirteyim jikle çekik.
    Karbüratörün üzerindeki rölanti vidasını sonuna kadar getirsen bile fayda etmiyor.
    Motorların 1500 km bakımında subab ayarı filanda yaptırdık değişen bir şey olmadı.
    Servisteki usta jikleyi aç çalışır diyor baştan savıyor.
    Velasıl motordan soğutacak kadar bir problem oldu bu sıkıntı bize.
    Sizler aynı sorunu yaşıyormusunuz ? yaşayıpta bir çözüm bulan varmı ?

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    Benim motor da jikle olmadan çalışmıyor hava soguk yada sıcak olsun farketmiyor illa o jikleyi bi oynamak gerekiyor birde beş bin devir civarındayken ön granajından ses gelmeye başlamıştı forumdaki yazıyı okuyunca vidaları sıktım düzeldi ama yan granajları sıkmakta geç kalmışım vidalar çoktan düşmüş ikiside ,başka varmı arkadaşlar sıkılması gereken vida bildiginiz düşmeden müdahale edelim...)

Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor da jikle olmadan çalışmıyor hava soguk yada sıcak olsun farketmiyor illa o jikleyi bi oynamak gerekiyor birde beş bin devir civarındayken ön granajından ses gelmeye başlamıştı forumdaki yazıyı okuyunca vidaları sıktım düzeldi ama yan granajları sıkmakta geç kalmışım vidalar çoktan düşmüş ikiside ,başka varmı arkadaşlar sıkılması gereken vida bildiginiz düşmeden müdahale edelim...)
    arkadaşlar bu motorla ben 5500 yaptım vida olayı mühim daha öncede anlattığım gibi sizlerle tecrübelerimi paylaşmak isterim havalardanmı ne motosikletim benim çok stop etmeye başladı varmı bu sıkıntıyı başka yaşayan bilmek isterim . vide diyince seleyi kaldırınca büyükbir vida var depogrenajını tutan oda gevşemişti sıktım heryerini inceliyorum çıkıyor birşeyler . bu motosikletin vidalarını neredeyse günlük kontrol eder oldum . foto ekleyemiyorum benim akıllı telefon bozuk olduğundan foto ekleyemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı ozgur42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Arkadaş Mart ayında falcon wonder aldık. Biz şehir içinden çok arazide kullanıyoruz. Motor şimdiye kadar bizi hiç üzmedi. Çıktığımız dağları sürdüğümüz dere yataklarını fabrikadakiler görse inanmaz. Motoru her defasında biraz daha zorluyoruz, her defasında altından kalkıyor.
    Fakat bir sıkıntı varki bir türlü çözüm bulamadık. Motor soğuk havalarda çok zor çalışıyor.
    Hava sıcaklığı 20 nin üzerindeyse basınca alıyor, 15-20 derece arası biraz denedikten sonra çalışıyor, 10-15 derece arası ise 5 dakika uğraştırıyor. 10 derecenin altında gayet eziyet verici bir hal alıyor. Geçen gün sabah erken saat dışarısı 0 dereceyken motor bir türlü çalışmadı. marşa bas bas... artık akü teklemeye gösterge gidip gelmeye başlamıştıkı motor çalıştı. Motor biraz ısındıktan sonra hiç sorun olmuyor.
    Bu arada belirteyim jikle çekik.
    Karbüratörün üzerindeki rölanti vidasını sonuna kadar getirsen bile fayda etmiyor.
    Motorların 1500 km bakımında subab ayarı filanda yaptırdık değişen bir şey olmadı.
    Servisteki usta jikleyi aç çalışır diyor baştan savıyor.
    Velasıl motordan soğutacak kadar bir problem oldu bu sıkıntı bize.
    Sizler aynı sorunu yaşıyormusunuz ? yaşayıpta bir çözüm bulan varmı ?
    bende yeni başgösterdi ama eskidende geçen kışta yapardı ama jikle açıkken yapmazdı şimdi 5500 de motor ısınmadığı sürece gaz vermessen stop ediyor sıcakken sorun yok .

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)