Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda WİNG GO Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bende sürekli dışarda kalan honda wingo için, branda almak istiyorum, ne tavsiye edersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda wing go motorsikletimi ikinci el olarak aldım. Bu motorsiklet hakkında çok fazla bir yorum yok sitelerde. biraz bilgi vermek için yazıyorum. Maksimum hız 80 KM, sabahları çalışırken ısıtmak zorunda kalıyorum, ısıtmadan stop ediyor çünkü, motorun selesinin altında bir çanta bölümü mevcut değil, sadece arkaya çanta takma imkanınız var, ön tarafına sepet takmak isterseniz bu motora uygun bir sepet bulunmuyor, uydurmakta imkansız gibi bir şey. Vidaları çok sıkışmış sanırım birşey sıkmışlar vidalara, gevşetmek bir işkence oluyor. 97 CC olduğu için vergi ödemiyorsunuz. Yakıt sarfiyatı ortalama 100 km de 2,5 civarında. Oturuş olarak sele ve amortisörleri rahat insanı rahatsız etmiyor. Lastikleri iç lastikli ve cst marka made in china. Aküsü bakım gerektiren tip yusan marka made in china. Bence fiyatı özelliklerine göre yüksek. Vites geçişleri güzel. Yakıt enjeksiyonlu olsa daha iyi olacakmış honda nedendir bilmiyorum Türkiye şartlarına göre bir motorsiklet getirmiyor. Ya yakıt enjeksiyonlu oluyor vergi ödettiriyor, yada vergi ödettirmiyor yakıt enjeksiyonlu olmuyor. Honda Wave 110İ 2012 yılı sonunda 3890 TL idi. Honda Wave 110İ 2013 Yılının başında kampanya ile fiyatı 3490 TL oldu, pazarlıklı olarak 3450 ye alan arkadaşlar var. 2013 Mayıs ayı itibariyle de stokları bitti ve bunun yerine Honda Wing go getirildi. Honda Wave enjeksiyonlu olduğu halde çelik jantlı fiyatı 3450 idi çelik jantlı olan Wing go ya karbüratörlü olduğu halde 3340 lira fiyat biçildi. Wavenin tek eksiği 109 cc olduğu için vergi dilimine girmesi ve yıllık 100 TL vergisinin olması. 1 LT ile 56 km yol alabilmesi, marşa basınca tık demeden çalışması, selesinin altında bir saklama haznesinin olması, aküsünün bakım gerektirmeyen tip yuasa(japon) akü olması wing go ya göre avantajları. Wing go nun tek avantajı vergiye tabi olmaması. Diğer çinli motorlarda vergiye tabi değil. Hondanın yapacağı tek şey var getirdiği motor vergiye tabi olmasın bir de enjeksiyonlu olsun. 3490 TL ücret çok makul bir ücretti ve bir çok insan honda Waveyi 2013 yılında aldı birde vergisi olmasa tatından yenmezdi.

Mesela honda wing gonun hem tel cantlı modelini hem de çelik cantlı modelini getirerek bütçene göre seç mantığı çok güzel. Japonyadaki yeni Süper Cup 50 gelsinde nasıl popüler oluyor görün bakalım burda nasıl satılıyor. 1 lt ile 130 km gidiyor hondanın verilerine göre. O zaman herkes elektrikli scooter bile almaz.

mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 advance 250 ABS
    Alıntı erayerden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda wing go motorsikletimi ikinci el olarak aldım. Bu motorsiklet hakkında çok fazla bir yorum yok sitelerde. biraz bilgi vermek için yazıyorum. Maksimum hız 80 KM, sabahları çalışırken ısıtmak zorunda kalıyorum, ısıtmadan stop ediyor çünkü, motorun selesinin altında bir çanta bölümü mevcut değil, sadece arkaya çanta takma imkanınız var, ön tarafına sepet takmak isterseniz bu motora uygun bir sepet bulunmuyor, uydurmakta imkansız gibi bir şey. Vidaları çok sıkışmış sanırım birşey sıkmışlar vidalara, gevşetmek bir işkence oluyor. 97 CC olduğu için vergi ödemiyorsunuz. Yakıt sarfiyatı ortalama 100 km de 2,5 civarında. Oturuş olarak sele ve amortisörleri rahat insanı rahatsız etmiyor. Lastikleri iç lastikli ve cst marka made in china. Aküsü bakım gerektiren tip yusan marka made in china. Bence fiyatı özelliklerine göre yüksek. Vites geçişleri güzel. Yakıt enjeksiyonlu olsa daha iyi olacakmış honda nedendir bilmiyorum Türkiye şartlarına göre bir motorsiklet getirmiyor. Ya yakıt enjeksiyonlu oluyor vergi ödettiriyor, yada vergi ödettirmiyor yakıt enjeksiyonlu olmuyor. Honda Wave 110İ 2012 yılı sonunda 3890 TL idi. Honda Wave 110İ 2013 Yılının başında kampanya ile fiyatı 3490 TL oldu, pazarlıklı olarak 3450 ye alan arkadaşlar var. 2013 Mayıs ayı itibariyle de stokları bitti ve bunun yerine Honda Wing go getirildi. Honda Wave enjeksiyonlu olduğu halde çelik jantlı fiyatı 3450 idi çelik jantlı olan Wing go ya karbüratörlü olduğu halde 3340 lira fiyat biçildi. Wavenin tek eksiği 109 cc olduğu için vergi dilimine girmesi ve yıllık 100 TL vergisinin olması. 1 LT ile 56 km yol alabilmesi, marşa basınca tık demeden çalışması, selesinin altında bir saklama haznesinin olması, aküsünün bakım gerektirmeyen tip yuasa(japon) akü olması wing go ya göre avantajları. Wing go nun tek avantajı vergiye tabi olmaması. Diğer çinli motorlarda vergiye tabi değil. Hondanın yapacağı tek şey var getirdiği motor vergiye tabi olmasın bir de enjeksiyonlu olsun. 3490 TL ücret çok makul bir ücretti ve bir çok insan honda Waveyi 2013 yılında aldı birde vergisi olmasa tatından yenmezdi.

Mesela honda wing gonun hem tel cantlı modelini hem de çelik cantlı modelini getirerek bütçene göre seç mantığı çok güzel. Japonyadaki yeni Süper Cup 50 gelsinde nasıl popüler oluyor görün bakalım burda nasıl satılıyor. 1 lt ile 130 km gidiyor hondanın verilerine göre. O zaman herkes elektrikli scooter bile almaz.

sevgili arkadaşım yazdıklarının altına imzamı atarım, wave ile wing go arasında anlatılamaycak akdar kalite farkı var, ben bir wave kullancısıyım 2013 martta kampanyalı olarak aldım, ve her iki motosikletide kullanmış biri olarak ben wing go almak isteyenlere burdan sesleniyorum, bence temiz ikinci el wave yada innova bakın yılda vergiden 100 karın cazibesine kapılmayın değmez...

Kısaca şöyle söyleyebiliriz masraf açısından ve maddi yönden inceleyenlere, eğer yıllık km olarak 3000 km'yi geçmiyorsanız wing go, eğer yıllık daha fazla km yapacaksanız wave 110i yi tercih edebilirsiniz. Wing gonun vergi avantajını wave 110i 3000 km'den sonra kapatmaya başlıyor ve kâra geçiyorsunuz. Görüş ve düşüncem budur.

zafer26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wing go
    Teknik anlamda bir açıklaması varmı bilmiyorum ama birçok kez denedim ve eminim wing go ya 95 oktan benzin koyduğum zaman 100 km.de 0.3 ile 0.5 lt. Civarlarında fazla yakıyor 97 oktanda daha az yakıyor sizcede tam tersi olması gerekmiyormu

arkadaşlar selamlar. bende yeni bir wing go kullanıcısıyım. İlk motorsikletim olacağı için çok yüksek fiyatlar ödemek istemedim. Çin mallarına baktığımda 2 bin liranın altında neredeyse motor yok. Hele bazı modeller çin olmasına karşı fiyatları wing go dan daha yüksek. 2. el almayı düşündüm fakat motor dediğimiz araba gibi değil ki sizden önce kullanan çok önemli 2.el de sıkıntı yaşayabilirim diye sıfır alma kararı verdim. plakasıyla vs. 3.500 liraya patladı. Motora gelince ilk izlenimlerim tabiki bir acemi olarak, gayet memnunum titreme vs yok , arkadaşların dediği gibi son hız pek denemedim ama öyle uzayıp giden bir motor değil biraz zayıf gibi , şehir içi için çok ideal kullanımı kolay vites geçişleri iyi. 2 kişi kullanımda da çok rahatsız değil dengeyi kolayca sağlayabiliyorsunuz. gösterge paneli güzel şık duruyor. almak isteyenler bir innova veya vawe performansı beklemiyorsa alınabilecek bir motor. Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

bende honda wing go kullanıcısıyım, max hız nasıl 80 km,bu motorla 100km yapılabiliyor.

Ben daha 600 km yaptım bu motorla sıfır aldım dedikleri gibi 80 i geçemedim daha

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha 600 km yaptım bu motorla sıfır aldım dedikleri gibi 80 i geçemedim daha
    Ben 2000 kmyi geçtim.

Benimki belki daha rodajda olduğu için geçmiyor olabilir ama ne kadar zorlasam da 80 i milim geçemedim alırken Ace ile Wing go arasında çok kaldım şimdi diyorum keşke Ace alsaydım uzun yolda çok savuruyor.

Motosikleti
    MT-25
    Benimki belki daha rodajda olduğu için geçmiyor olabilir ama ne kadar zorlasam da 80 i milim geçemedim alırken Ace ile Wing go arasında çok kaldım şimdi diyorum keşke Ace alsaydım uzun yolda çok savuruyor.
    Uzun yolda çok mu savuruyor ? Rüzgarlı bir havada demek istediniz değil mi ?

Açıkcası 45 kiloyum,rüzgarlı havada farkettiriyor kendini,ancak topcasede yüküm varsa rüzgarda daha güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor. Rodajda zorlamayın.
    bberksan bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Topcase bende düşünüyorum bu Kappa K30 baktım indirimde şu an topcase ile wing go nasıl duruyor müsait bir zamanda foto yükler misiniz ?

arkadaşlar merhabalar. bizim kara şimşeği bi fotoğraflıyım dedim yeni aksesuarıyla ilk motorsikletim olduğu için titizlikle bakmaya çalışıyorum çantamız yeni. kappa k30 gayet güzel durdu alırken acaba büyük mü gelir küçük mü gelir diye çok düşündüm gelince de baya bi büyük göründü gözüme ama takınca iyi oldu hacmi çok iyi birsürü eşyayı alıp sorunsuzca kapanıyor su geçirdiğini görmedim fakat öyle şakır şakır yağmur altında da kalmadığı için net birşey söyleyemem. Hepsiburada'dan 137 liraya aldım kargo ödemedim almayı düşünüp de motorda nasıl durur diye merak eden arkadaşlar fotoğraftan fikir edinebilirler. Herkese keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

[IMG][/IMG]

Arkadaşlar merhabalar. Wing go ile 800 km yi devirdik. Ama kafama takılan bir nokta var kullanan arkadaşlar deponuz kaç liraya doluyor ben aldığımdan beri pek dikkat etmemekle beraber 8-10 liraya fulledim hep. (Litresi 4.76) Fakat fabrika verilerine baktığımda 3.7 LT deposu var motorsikletin kısaca 3,7 x 4,76 = 17,61 TL boş depoyla 17-18 Lira benzin alması lazım ben ibre kırmızıdayken en fazla 10 liraya doldurdum bunda bir gariplik mi var motorsiklette bir sorun olabilir mi başına gelen arkadaşlar bilgilendirirse çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba Can Bey,

Motorsiklette sorun yok.Deponda biraz benzin kalmıştır,ibre kırmızıda olsa da, depoda benzin kalıyor hatta bir sürede idare eder.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arkadaşlar Wing-go için aramızda ara sele demiri mevcuttur, bilginize.

Motosikleti
    MT-25
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Teşekkürler örnek için hocam

Bilgiler için teşekkürler. Peki ibre kırmızıya indiğinde daha nekadar yol yapabiliriz net olarak olmasa da yaklaşık bir km belirlenebilir mi ?

Motosikleti
    MT-25
    Bilgiler için teşekkürler. Peki ibre kırmızıya indiğinde daha nekadar yol yapabiliriz net olarak olmasa da yaklaşık bir km belirlenebilir mi ?
    Ynınıza yedek benzin alırsınız bir pet şişenin içine, topcasede durur.Deponuzda benzin vardır , ibre kırmızıya iner kmsine bakarsınız... sürmeye devam edersiniz, yolda kalana kadar. Benzin bitip,motor stop edince, kmye bakarsınız ..İbre kırmızıya indikten sonra daha kaç km yol yapabildiğinizi belirlemiş olursunuz.. Kenara alıp motoru topcasedeki, benzini de deponuza koyar, yola devam edersiniz. Ancak böyle olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler