Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
88. sayfa BirinciBirinci ... 38788687888990 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı themeh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendeki 2017 abs olması büyük avantaj. arazide kapatıyosun 1 tuşla. bakımları çok çok rahat.
    sele uzun yolda belli bir süreden snr ağrı yapıyo. şehiriçinde arazide sıkıntısı yok.
    Hocam arka yayı çok kötü dediler çok çöküyormuş bu yüzden gruplarda sert yay yaptırıp sert yay kullanıyorlarmış, frenajı gidişi vs. çökmeleri falan çok geliştiriyormuş. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arka yayı çok kötü dediler çok çöküyormuş bu yüzden gruplarda sert yay yaptırıp sert yay kullanıyorlarmış, frenajı gidişi vs. çökmeleri falan çok geliştiriyormuş. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
    Arkası acayip çöküyor.Hele artçılı lastiğe sıfır oluyor neredeyse.Arka amortisöre bi el atmak şart.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    https://youtu.be/0uk3fChu_F8
    buraya motorla ufak bi atlayışımı kaydettim. arka ne derece çöküyo belki biraz fikir verir.
    400-500 tl fiyat istiyolar arka yay için.
    benim boy 1.73, arka yayı sertleştirsem ayağım yere zor yetişir. bana gayet iyi.
    2 kişi binince normalden fazla çöküyo gibi görünüyo, ben tek biniyorum hep.
    500 tl yaya vereceğime, spor yapar 5-10 kilo veririm hem kilolardan kurtulurum hem motor rahatlar 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:14 ----------

ayrıca,
    "Sürücünün ve yolcunun ağırlığına eklenen aksesuarların ve eşyaların toplam ağırlığı maksimum ağırlık kapasitesi olan 159 kg'yi (351 Ib) aşmamalıdır."

japon kitapçıkta yazmış. sen iki kişi yüklen eşya yükle arka çanta demiri, çanta, koruma demiri vs derken ağırlık oluyo 180-200 kilo.
    motor çökmesinde ne olsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bunlarda da Rally'lerde de amortisörler zayıf, illâ ki değişim istiyor eğer ağırlığınız 70-75kg üzeri ise.

Ben geçen sene Rally alacak olduydum, benim ekipmanlı ağırlığım 100-105kg civar olduğu için kafadan ön arka amortisör takım bakmıştım da bütçe bu motosiklet için saçma bir tutara çıkınca vazgeçmiştim. (Rally, 20.000TL altı olsaydı almıştım... 3500-4000TL amortisör yükseltmeye gidecekti...)

Olduğu hali ile de güzel kullanılır ama ancak asfaltta, o şekil de çok güven vermez benim ağırlığım için...
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    https://youtu.be/0uk3fChu_F8
    buraya motorla ufak bi atlayışımı kaydettim. arka ne derece çöküyo belki biraz fikir verir.
    400-500 tl fiyat istiyolar arka yay için.
    benim boy 1.73, arka yayı sertleştirsem ayağım yere zor yetişir. bana gayet iyi.
    2 kişi binince normalden fazla çöküyo gibi görünüyo, ben tek biniyorum hep.
    500 tl yaya vereceğime, spor yapar 5-10 kilo veririm hem kilolardan kurtulurum hem motor rahatlar ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:14 ----------

ayrıca,
    "Sürücünün ve yolcunun ağırlığına eklenen aksesuarların ve eşyaların toplam ağırlığı maksimum ağırlık kapasitesi olan 159 kg'yi (351 Ib) aşmamalıdır."

japon kitapçıkta yazmış. sen iki kişi yüklen eşya yükle arka çanta demiri, çanta, koruma demiri vs derken ağırlık oluyo 180-200 kilo.
    motor çökmesinde ne olsun.
    Bende genelde tek kişi kullanıyorum 1.74 boyum var 72 kiloyum sporda yapıyorum zaten ama ne biliyim yeri gelir iki kişi uzun yola çıkarsam falan çok sıkıntı olur mu acaba. Topcase yan çanta falan takar mıyım bilmiyorum ama yinede aklımda bir soru işareti. Arada sırada babamda kullanıyor motoru oda 75-80 kilo falan ne biliyim ya deniyeyim baktım çok şey o zaman sert yay alırım. Teşekkürler yorum için.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarda da Rally'lerde de amortisörler zayıf, illâ ki değişim istiyor eğer ağırlığınız 70-75kg üzeri ise.

Ben geçen sene Rally alacak olduydum, benim ekipmanlı ağırlığım 100-105kg civar olduğu için kafadan ön arka amortisör takım bakmıştım da bütçe bu motosiklet için saçma bir tutara çıkınca vazgeçmiştim. (Rally, 20.000TL altı olsaydı almıştım... 3500-4000TL amortisör yükseltmeye gidecekti...)

Olduğu hali ile de güzel kullanılır ama ancak asfaltta, o şekil de çok güven vermez benim ağırlığım için...
    Aynen çok güzel motor ama tek sıkıntısı bu amartisörler sanırım.

Motosikleti
    kafan rahat bi şekilde al. çözüm basit.
    hayırlı olsun şimdiden.
    sayende crf250l başlığı canlandı 😀

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geldi benim Kara.

Cyan, Salih_T, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    hayırlı olsun kara şimşek ✌🏾
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    hayırlı olsun kara şimşek ✌��
    Teşekkür ederim.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hayırlı olsun Sıtkı Abi, Allah kaza bela vermesin.. Anlaşılan artık gezilerde kara yı göreceğiz.
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız inşallah darısı başıma diyeyim

Ama hala aklımı kurcalıyor şu CRF. 17 civarı bütçem olacak ve kamp yapmayı seven bir insanım. Genelde okula oraya buraya gidip geliyorum. Yazları da biraz uzun yol yaparım düşüncesi var. Tek kişi yada iki kişi ondan emin değilim. Bi tarafım al CRF yi dağ bayır istediğin gibi gez özgürsün diyor bir tarafımda (ki ne kadar ABS'siz almak istemesemde) al bi R25 falan yap şeklini bak keyfine diyorum ama sadece yollarda. Bakalım sonum hayır olsun
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Sıtkı Abi, Allah kaza bela vermesin.. Anlaşılan artık gezilerde kara yı göreceğiz.
    Çok teşekkürler Salih.

Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız inşallah darısı başıma diyeyim

Ama hala aklımı kurcalıyor şu CRF. 17 civarı bütçem olacak ve kamp yapmayı seven bir insanım. Genelde okula oraya buraya gidip geliyorum. Yazları da biraz uzun yol yaparım düşüncesi var. Tek kişi yada iki kişi ondan emin değilim. Bi tarafım al CRF yi dağ bayır istediğin gibi gez özgürsün diyor bir tarafımda (ki ne kadar ABS'siz almak istemesemde) al bi R25 falan yap şeklini bak keyfine diyorum ama sadece yollarda. Bakalım sonum hayır olsun
    Teşekkür ederim Emron.
    Hakkına hayırlısı olsun. İçine sineni, seni mutlu edecek motosikleti alırsın inşallah.
    Fakat Crf, kamp yapmayı da seviyorsan isabet olur.
    Emron ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    N/A
    Hayırlı olsun bende düşünüyorum 0 almayı fakat 28 bin lira biraz fazla gibi neden rally değilde normal L modelini aldığınızı sorabilir miyim ?
    Guven bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun sıtkı bey.
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bende düşünüyorum 0 almayı fakat 28 bin lira biraz fazla gibi neden rally değilde normal L modelini aldığınızı sorabilir miyim ?
    Teşekkürler.

Rally almama sebeplerimden bazıları...

-6.000 Tl. fiyat farkı var.(2017'de fark, 3.000 Tl.idi)
    -2 cm. daha yüksek.(boy 1.66)
    -11 kğ. daha ağır.
    -Bozuk zeminde yatma durumunda daha fazla zarar görür.

2017'de Rally almıştım. Karadeniz'i gezdim onunla (4.500 km.) L ile karşılaştırdığımızda epey artıları var.

-Amortisörlerin çalışma aralığı daha fazla. Daha iyi bir süspansiyona sahip.
    -Ön far, arka stop, sinyaller led.
    -Ön cam, navigasyon demiri gibi orijinal aparatları var.
    -Km saati daha göz önüne konumlandırılmış.
    -Karenajlardan dolayı rüzgardan daha az etkileniyorsunuz.
    -Oldukça yakışıklı.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sıtkı bey.
    Teşekkür ederim.

Son durum...

Yollara çıkmaya hazırız...
    RoofRoof ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tadından yenmez olmuş, güle güle kullanın.
    Guven bunu beğendi.

sıtkı abi hayırlı olsun.sizx bmw ciydiniz.motor üzerindeki aksesaurları nerden temin ettiniz.benim de çok hoşuma gitti.
    Guven bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Sıtkı abim makinayı donatmış baştan aşağıya.. Güzel olmuş.. Keşke benim de olsaaaa...

Nazar değmesin abi.. Maşallah..
    Guven bunu beğendi.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    şu crfnin selesini gördükçe mabadımda bir sızlama vuku buluyor vesselam. bir de yol motoru gibi modifiye edilmiş. o sele aynı yerinde durduğu sürece istediğini tak motora. uzun yol gidemezsin,gidersin ama loblardan bir tanesini sakarya girişinde bırakırsın. devir kötü kolla lobu. evet
    Guven bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu crfnin selesini gördükçe mabadımda bir sızlama vuku buluyor vesselam. bir de yol motoru gibi modifiye edilmiş. o sele aynı yerinde durduğu sürece istediğini tak motora. uzun yol gidemezsin,gidersin ama loblardan bir tanesini sakarya girişinde bırakırsın. devir kötü kolla lobu. evet
    pekala çözüm bulunabilir. ancak dediğiniz gibi loblar birbirinden ayrılıp bağımsızlığını ilan edebilir. sızım sızım sızlatır terbiyesizim.
    Guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
88. sayfa BirinciBirinci ... 38788687888990 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler