Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
86. sayfa BirinciBirinci ... 36768485868788 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Arkadaslar
    Istanbul'da yetkili servis disinda motorlarinizi goturup memnun kaldığınız CRF250'yi tanıyan bilen ustanız varsa bana ozelden yazabilirmisiniz? bulentberksan@yahoo.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CRF250 Rally ile ilgili Turkce ve Ingilizce buldugum butun yazilari okuyorum. Soylemeliyimki bu motorda selektor olmadigini bir tek siz yazmissiniz, ilk defa karsilastim.
    Tesekkur ediyorum.
    Switch var?
    bican33 bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar selam. crf almayı düşünüyorum. genellikle şehiriçinde kullanacağım. alırken nelere dikkat etmeliyim ? neresini kontrol ettirmeliyim ? alacağım crf 2016 model.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    yeni aldım 2018. aksesuar konusunda birbirimize yardımcı olalım bence. neler taktınız ...

Motosikleti
    Honda 2017 CRF 250L
    Alıntı zeronero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni aldım 2018. aksesuar konusunda birbirimize yardımcı olalım bence. neler taktınız ...
    Merhaba, hayırlı olsun. Ben tam da geçen sene bu günlerde almıştım 2017 ABS'liyi. Kabaca şunları aldım:
    *GP Kompozit şeffaf ön cam. Memnunum ama üstüne bir de rüzgar difüzörü almayı planlıyorum bir ara. Tam olarak yeterli değil. Arazide bir sorun çıkarmadı.
    *GP Kompozit karter ve radyatör koruma
    *GP Kompozit arka çantalık
    *Enduro Market'ten motor koruma
    **Karter koruma ile motor koruma birebir uyumlu değildi, o yüzden biraz traşlandı karter koruma. Buna dikkat etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca GP Kompozit arka çanta taşıyıcı artçı (nadiren oluyor) için biraz rahatsız edici. Tutamak yok ve malzemesi nedeniyle keskin olabiliyor.
    Şimdilik benden böyle. Başka aksesuarlar da var taktığım, onları da yazabilirim daha sonra.
    zeronero bunu beğendi.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    Alıntı habara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, hayırlı olsun. Ben tam da geçen sene bu günlerde almıştım 2017 ABS'liyi. Kabaca şunları aldım:
    *GP Kompozit şeffaf ön cam. Memnunum ama üstüne bir de rüzgar difüzörü almayı planlıyorum bir ara. Tam olarak yeterli değil. Arazide bir sorun çıkarmadı.
    *GP Kompozit karter ve radyatör koruma
    *GP Kompozit arka çantalık
    *Enduro Market'ten motor koruma
    **Karter koruma ile motor koruma birebir uyumlu değildi, o yüzden biraz traşlandı karter koruma. Buna dikkat etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca GP Kompozit arka çanta taşıyıcı artçı (nadiren oluyor) için biraz rahatsız edici. Tutamak yok ve malzemesi nedeniyle keskin olabiliyor.
    Şimdilik benden böyle. Başka aksesuarlar da var taktığım, onları da yazabilirim daha sonra.
    teşekkürler , faydalı oldu benim için. bütün tecrübelerini bekliyoruz.[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

Arkadaşlar, şu 3 lastik arasında kaldım. Heidenau K60'ı düşünüyorum. Kullanan varsa yorum alabilir miyim? Asfalt/Arazi oranlarını doğru yazdım umuyorum. Asfalt ve ıslakta iyi performans istiyorum ama aynı zamanda arazi performansında kayıp çok yaşamak istemiyorum.

Heidenau K60 (%50-%50)
    Michelin Sirac (%90-%10)
    Metzeler Tourance (%90-%10)

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Alıntı MegriM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, şu 3 lastik arasında kaldım. Heidenau K60'ı düşünüyorum. Kullanan varsa yorum alabilir miyim? Asfalt/Arazi oranlarını doğru yazdım umuyorum. Asfalt ve ıslakta iyi performans istiyorum ama aynı zamanda arazi performansında kayıp çok yaşamak istemiyorum.

Heidenau K60 (%50-%50)
    Michelin Sirac (%90-%10)
    Metzeler Tourance (%90-%10)
    Dostum, ne kadar çok arazi yapacağını bilmiyorum. Cadde ağırlıklı kullanıyorsan Metzeller veya Sırac'a bakmanı tavsiye ederim. Yazdığın oranlar doğru. Metzeller'i eski R1150 GS'imde kullandım, ağır motorda performansı hiç hoşuma gitmemişti. Pişman olmuştum. Ama CRF'ler hafif olduğundan daha iyi sonuçlar çıkabilir. Şayet benim gibi bir kullanıcıysan , hem uzun yol yapayım hem de arazide korkmadan kullanayım dersen, Heidenau K60 tavsiye ederim. Ben de yeni değiştirdim, 10 gün kadar oldu. Dişli olduğu için asfalt performansından korkuyordum ama hiç de korktuğum gibi çıkmadı. Yeni olmasından kaynaklı olabilir, ama rodaj süresi içindeki ilk izlenimlerimi şöyle ifade edeyim;

1) Lastik asfaltı vakumlarcasına iyi tutuyor. Kuru performansı şahane.
    2) Islak performansı da oldukça iyi, 50 km kadar şiddetli yağmur altında kullandım. Herhangi bir kayma veya ürkütücü bir hareket yaşamadım.
    3) Off Road performansı hakkında şu an bişey söyleyemeyeceğim, zira henüz çıkma şansım olmadı.
    3) Bu bir viraj lastiği değil, bunu bilmeni tavsiye ederim. Hani öyle dizler yerde viraj yapacam diyorsan bu o değil.
    4) Fiyatı diğer 2 lastiğe göre yaklaşık 300 TL civarında daha ucuz, bu cazibeli yönü.
    5) Kullanım şekli kişiden kişiye göre değişir gerçi, ama aynı kullanıcıda aynı kullanım şekline göre bu lastik diğer ikisine göre daha erken biter.

Kısacası, K60 belirli limitler dahilinde on road - off road ikisine de kullanabileceğin bir lastiktir. Aldığına pişman olmazsın.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı runmysoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, uzun süreden beri crf'i detaylı olarak temizlemek istiyordum. Janttan beyaz plastik bölgeye , motor kısmından tekerleğe ; hangi bölgede hangi malzemeyle temizlik yaptığınızı paylaşabilir misiniz? Özellikle beyaz plastik bölgedeki siyahlıklar ve janttaki pas lekesini temizleyebilmeyi çok isterim.

Saygılar...
    Motorun kaba temizliği bittikten sonra 2-3 litre kadar suyun içerisine yarım çay bardağı gaz yağı dökerek motorunuzu silerseniz o siyahlıklar tamaen ve kolaylıkla temizlenebiliyor. Motorunuz galeriden çıkmış gibi olur. Gazyağını nerde bulurum derseniz o da ayrı bir forum tartışması açılacak kadar uzun bir konu. Ama kabaca Kartal minibüs caddesi üzerindeki Shell ya da Ümraniye oto sanayi, bildiğim yerlerdir. N11 de de satışı yapılıyor bildiğim kadarıyla. (zincir temizliği için almıştım)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar, haftasonlari arazide eğlenmek, ufak tepeciklerden zıplamak vb. için motor bakıyordum kendimi burada buldum, mondial extreme enduro ve apaçhi v4 cross ve crf arasında ne gibi artılar eksiler var, boy 193, kilo 87. hangi motoru almalıyım?

Merhaba bütçem 1000 tl kask ve mont alıcam honda crf ile uyumlu ekipman tavsiyesi verir misiniz?Çoğunluk şehir içi,uzun yol çok nadir arazi yaparım oda hafif arazi.

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    Merhaba. Ls2 ff396 ft2 forza güzel kask. Hem de uyumlu.

Alıntı Albion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ne kadar çok arazi yapacağını bilmiyorum. Cadde ağırlıklı kullanıyorsan Metzeller veya Sırac'a bakmanı tavsiye ederim. Yazdığın oranlar doğru. Metzeller'i eski R1150 GS'imde kullandım, ağır motorda performansı hiç hoşuma gitmemişti. Pişman olmuştum. Ama CRF'ler hafif olduğundan daha iyi sonuçlar çıkabilir. Şayet benim gibi bir kullanıcıysan , hem uzun yol yapayım hem de arazide korkmadan kullanayım dersen, Heidenau K60 tavsiye ederim. Ben de yeni değiştirdim, 10 gün kadar oldu. Dişli olduğu için asfalt performansından korkuyordum ama hiç de korktuğum gibi çıkmadı. Yeni olmasından kaynaklı olabilir, ama rodaj süresi içindeki ilk izlenimlerimi şöyle ifade edeyim;

1) Lastik asfaltı vakumlarcasına iyi tutuyor. Kuru performansı şahane.
    2) Islak performansı da oldukça iyi, 50 km kadar şiddetli yağmur altında kullandım. Herhangi bir kayma veya ürkütücü bir hareket yaşamadım.
    3) Off Road performansı hakkında şu an bişey söyleyemeyeceğim, zira henüz çıkma şansım olmadı.
    3) Bu bir viraj lastiği değil, bunu bilmeni tavsiye ederim. Hani öyle dizler yerde viraj yapacam diyorsan bu o değil.
    4) Fiyatı diğer 2 lastiğe göre yaklaşık 300 TL civarında daha ucuz, bu cazibeli yönü.
    5) Kullanım şekli kişiden kişiye göre değişir gerçi, ama aynı kullanıcıda aynı kullanım şekline göre bu lastik diğer ikisine göre daha erken biter.

Kısacası, K60 belirli limitler dahilinde on road - off road ikisine de kullanabileceğin bir lastiktir. Aldığına pişman olmazsın.
    Valla bu cevabını okumadan Heidenau K60 aldım ben de . Aynı şekilde memnun kalırım umarım, selamlar.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, crf 250l modeli için şuanda bakım Aralık’ları kaç km..

selamlar
    ben de sonunda antalya ataberk ten 2018 crf 250 aldım.. tekrar olmasın diye 10 sayfa geriye kadar gittim ama bulamadığım bir kaç şeyi sormak istedim
    elcik koruma öneriniz nedir ve kuyruk çantası ya da offroad bir motorun ruhunu zedelemeyecek ama azıcık malzeme taşımaya yardımcı önerileriniz var mıdır. veee rodaj... bu konuda ne düşünüyorsunuz ve rodaj konusunda özel bir tavsiye var mı acaba

merhaba arkadaşlar. scooterdan sonra başlangıç enduro almaya karar verdim dl250 ve crf rally arasında kaldım.
    motora genelde artçılı binicem haftasonları falan kamp atmaya ve uzun yola çıkma niyetimiz var artçılı.
    dl250 bitürlü içime sinmedi hem alçak hemde depo kısmı çok ufak cbf gibi gözüküyor üzerine binince.
    rallye bindim daha heybetli duruyor dlye göre birazda yüksek tabi ama toplamda 140-150kg yapıyoruz zaten bide çanta falan taşımaz diye düşünüyorum herhalde.
    sizce rally uygun olurmu bunun için? rahatlık olarak sanmıyorum ama artçılı kullanan arkadaşlardan öneri alabilirmiyim.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    merhaba arkadaşlar. motorumu sattığım için egzoz um boşa çıktı. temiz ve sorunsuzdur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...7899645/detay/

Qrhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650v, CBF150
    İyi günler arkadaşlar. bu aleta ağır yükleme yapıldığında şasede veya amörtisörde sıkıntı çıkarırmı örneğin 2 kişi ve 3lü çanta yani 200 kg civarı. Taşıma kapasitesi 159 kg imiş aleminyum şase korkutuyor beni. Olmadı transalp yada xt civarı birşey bakacağım. cevaplarsanız sevinirim. Şu an cbf150 kullanıyorum asfaltta sıkıntı olmuyor ama arazide mümün değil.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Qrhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar. bu aleta ağır yükleme yapıldığında şasede veya amörtisörde sıkıntı çıkarırmı örneğin 2 kişi ve 3lü çanta yani 200 kg civarı. Taşıma kapasitesi 159 kg imiş aleminyum şase korkutuyor beni. Olmadı transalp yada xt civarı birşey bakacağım. cevaplarsanız sevinirim. Şu an cbf150 kullanıyorum asfaltta sıkıntı olmuyor ama arazide mümün değil.
    İmkan varsa Transalp tavsiye ederim,
    Sorunsuz parça bulunması kolay.
    ANGARAJ

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    2017-2018 modellerinde iyileştirme olarak neler yapıldı bileğisin olan var mı? Bana selesi acayip sert geldi,iki kişi uzun yolda mesela 2000km bir turda rahatlık ne derecede?

REKLAM ALANI
86. sayfa BirinciBirinci ... 36768485868788 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler